Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@POLONIA1: Pytałem, czy macie jakiś nowy pomysł na ofertę filmowo-serialową (i czy będzie ona rozwijana), czy też skupicie się wyłącznie na rozrywce i muzyce. A także, czy widzicie (na dłuższą metę) sens stawiania na muzykę disco, podczas gdy powstały ostatnio dwa kanały o tej tematyce - z czego jeden niebawem będzie dostępny w całym kraju drogą naziemną.

 

Dzięki za odpowiedź, chociaż ja akurat nic o starych serialach nie wspominałem. Bardziej interesują mnie ewentualne nowe zakupy programowe. Fakt, że stawiacie na muzykę disco (i to ze starych powtórek) odczytuję tak, że nie jesteście usatysfakcjonowani wynikami jesiennej ramówki. Ciekawi mnie więc, czy macie jakąś nową koncepcję rozwoju P1 - zwłaszcza oferty filmowej czy serialowej. Postawienie na muzykę "lekką, łatwą i przyjemną" jako kluczowy element programu, a tak to chyba powoli zaczyna wyglądać, nie wydaje mi się przyszłościowym pomysłem, kiedy tuż za Waszymi plecami rośnie silna konkurencja w postaci TV.Disco oraz przede wszystkim Polo TV, niebawem dostępnego w całej Polsce drogą naziemną...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wot: jeśli by nie było sensu stawiać na muzykę disco polo tylko dlatego, ze już jest taki kanał to by nie powstało wiele stacji Polsatu bo TVN już swoje odpowiedniki miał wcześniej, lub by nie powstawała Religia.tv bo już mamy Trwam :) Jeśli jest cos popularne to zawsze warto walczyć o widza w granicach swoich możliwości.

 

Tak, będziemy rozwijać ofertę serialową oraz programów rozrywkowych, co do filmów to jeszcze wielka niewiadoma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

mogliby pokazać wiele ciekawych serialów, np:

Knight Rider

Hardcastle i McCormick

Randall i duch Hopkirka

The A Team

Żar Tropików

Mike Hammer

MacGyver

Miami Vice

Magnum

Airwolf

Derrick

Bergerac

Na celowniku

Renegat

Dempsey i Makepeace na tropie

Święty

Robin Hood

Zorro

Blue Thunder

Hunter

Matt Houston

Cagney and Lacey

T.J. Hooker

Arsene Lupin

 

i pewnie inne, pokazują badziewie zamiast pokazywać klasykę z czasów VHS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie rozumiem jak stara dobra produkcja może nie przynosić tak dużych zysków jak nowa, ale słaba. Jeżeli Polonia 1 zacznie emitować znane, stare sprawdzone produkcje, to zapewniam, że powiększy swoją widownię o przynajmniej kilka tysięcy widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem. Z jednej strony stawiacie jedynie na seriale, do których już posiadacie licencje i które będziecie emitować w paśmie zerowej oglądalności, z drugiej strony jest mowa o rozwijaniu oferty serialowej. @POLONIA 1: wybacz, ale może nie jestem zbyt bystry, bo przecież zgodzę się, że jeśli badania oglądalności mówią, że programy muzyczne cieszą się większą oglądalnością niż seriale, to widocznie trzeba postawić na te pierwsze. Jednak na jakich zasadach miałaby być rozwijana oferta serialowa? Na emisjach pozycji z Tele 5 (bo przecież posiadacie do nich wspomniane licencje) czy może nowe produkcje od dystrybutorów? Bo coś mi się wydaje, że jeśli kupowanie licencji to ryzyko finansowe, to po co cokolwiek obiecywać? Kopiowanie pozycji od siostrzanej stacji to wybacz, ale nie tworzenie telewizji, a powielanie pewnych pomysłów. Bo to jest sprzedawanie tego samego produktu widzowi dwa razy. Jeśli TVN czy Polsat ciągle powtarzałby te same programy, bez zakupu nowych pozycji, to przecież też mieliby widzów, a działaliby tanim kosztem. Jednak myślę, że jeśli widzowie coś robią dla was, to od czasu do czasu wy coś musicie zrobić dla nich. Bez pewnego ryzyka nie ma zabawy, a za parę miesięcy P1 znów będzie w tyle za innymi nadawcami, mimo, że i tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@POLONIA1 Witam! Mam pytanie - być może padła już taka propozycja, ale jej nie wypatrzyłem na Forum - proponuję, aby zmienić godziny nadawania Waszej stacji. Wiadomo, że pasmo TOP SHOP przynosi gotówkę, a oto w biznesie chodzi. Czy jednak jest sens, by to pasmo rozdzielało program Polonii1 na dwie części? Może lepiej zrezygnować z tych dwóch godzin od 6:00 do 8:00 i przenieść ten czas na popołudnie - TOP SHOP zaczynałby się o 6:00, a od 17:00 program Polonii1?

 

Odnośnie emisji programów z archiwum - jestem za. Proponuję także polskie produkcje z Waszego archiwum przypomnieć - mieliście programy poradnikowe dla kobiet (chyba "Co w szafie piszczy"), magazyn o tematyce sądowej ("Werdykt" i to wyprodukowany dla Waszego kanału, potem powstały odcinki dla Tele5), albo różne programy typu talk-show (np. talk-show Goście Bigosowej wyprodukowany dla "nowej" Super1)- co z tego, że z rozmowy z archiwum, przecież wiele kanałów tematycznych emituje właśnie takie "starsze" wywiady z gwiazdami, nie mówiąc o dużych stacjach - w TVN7 i TV4 były lub są w nocy lub rano emitowane różne polskie magazyny i programy rozrywkowe z archiwum.

 

Takie magazyny z archiwum można też wykorzystać na antenie Tele5 - w

porannym paśmie ciągle Werdykt i Buon Appetito! A może tak wyemitować też odcinki Werdyktu dla Polonii1? Macie też trochę magazynów motoryzacyjnych w archiwum, w sam raz dlla stacji dla facetów, czyli Tele5. W ciągu godziny zmieszczą się dwa odcinki - był m.in. Auto salon w Polonii1, Auto motor i sport w Tele5, a w Tele5 potem były jeszcze kolejne magazyny motoryzacyjne, już nie mówiąc o programach o innej tematyce - co z tego, że z logo Polonia1 czy Super1, kto, może oprócz nas obecnych na Forum "Telemaniaków", zwraca na to uwagę przy takim wymieszaniu kanałów na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sorek21: przeczytaj jeszcze raz wyżej zamieszczoną naszą odpowiedz na pytania. Tam jest tez odpowiedz na Twoje. NIE, nie wyemitujemy w POLONIA1 Drużyny A, ze względów biznesowych, ze względu na grupę docelową stacji. A wyprzedzając Twoja ripostę, gdyby Drużyna A miała duży potencjał to by dawno została już wyemitowana przez większe i bogatsze stacje niż my. Jednak jak się okazuje od wielu lat nikt nie ma ochoty emitować serial który ma nikłe szanse na zwrot wydatków poniesionych przy zakupie licencji. Odnośnie serialu Drużyna A, jest to nasza ostatnia odpowiedz. Nie będziemy dalej „gdybać’ nad przyszłością ewentualnej emisji tego serialu na antenie POLONIA1.

Dlatego szkoda że na polskim rynku nie ma stacji w stylu włoskiego FOX Retro. Myślałem że może Polonia 1 będzie podobnym kanałem. Cóż, po prostu na tę chwile, jak dla mnie, jesteście kolejną stacją do omijania w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@niki172012: nikt nie zmusza Ciebie do ogladania naszej stacji po 23 :) ale sa tacy co lubia ogladac po 23 i jest ich w/g badań wiecej niz fanów telenovel, wiec nie ma powodu aby zabierac im to co lubią :)

 

Zgadzam się z Polonia 1 - nawet ja sam czasami zerkam, i nie jestem jakiś zboczeniec czy coś bo mam rodzinę - żonę małe dziecko i pieska :lol: czasami nawet oglądam razem z żoną jak młodzi już śpią. Choć na Tele 5 są pełnometrażowe filmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja mam takie spostrzeżenia co do kanałów Polonia 1 jak i TELE5.

Polonia 1

Oferta programowa stacji chyba miała być kierowana do kobiet, a wszędzie widzę komentarze mężczyzn czyli coś chyba tu nie gra :)

 

Pasma mogą zostać dwa, ale jednak bym przywrócił z rana anime, jak za dawnych czasów (chociaż 1 odcinek na dzień). Tylko niech będą emitowane po kolei wszystkie, a nie tylko wybrane anime bo mieliście/emitowaliście bardzo dużo ich. Chyba archiwum macie spore, czy przepadły kasety?

Też chciałbym aby powróciły niektóre seriale - byliście pierwszą stacją która w całości wyemitowała McGyvera, ale też nie tylko ten serial.

Prawda jest taka, że stację pamiętają najbardziej osoby co oglądały kanał w latach 1992-1994 i to jest chyba największy Wasz problem. Jedyne co przyciąga widownię do tej stacji to chyba Disco Polo na które tak wszyscy narzekają.

 

Tele5

Nie wiem czy było o tym mówione, nie czytałem wszystkich postów.

Jak w końcu jest z formatem panoramicznym bo były informacje o zmianie formatu, lecz na tym się skończyło.

Ostatnio oglądałem pierwszy odcinek serialu XIII i się zawiodłem - letterbox.

Serial albo został zakupiony od C+ albo tylko lektor, nie ważne - ważne że nie emitowany był w 16:9.

Następnych odcinków nie zamierzam oglądać z tego powodu i powodu który poniżej opisałem.

 

Ogólnie powiem tak,

Stacje miałby duży potencjał, lecz moim zdaniem oprócz dobrej ramówki liczy się także jakość nadawania. Nie wiem jak inni, lecz jak widzę kanał w kiepskiej jakości to odechciewa mi się przełączać na ten kanał. Może i jakość jest lepsza niż kiedyś, lecz dużo pozostawia do życzenia.

Nikt się tym nie przejmuje, że audio jest nadawane z bitrate 128kbps - tłumaczenie, że to nie kanał muzyczny nic nie wnosi. Serial też ma ścieżkę muzyczną, ale przecież i tak emitujecie programy muzyczne. Jak ktoś nie słyszy różnicy między 128kbps a 192kbps to chyba ma coś ze słuchem. Obraz - nadal na dynamicznych scenach mamy pixelozę na obrazie co jest nie do przyjęcia, na serialu XIII tak właśnie było, ale pewnie nie tylko na tym serialu.

Jeszcze inna sprawa to dobór lektora do serialu - np. lektor w serialu Czynnik Psi był tragiczny. Znowu w serialu : To nie moje życzcie" był idealny - który nawet stacja FOX od Was zakupiła.

 

Jedyne wyjście dla TELE5, to aby znalazł się w DVB-T, tylko jeśli nie ma kasy na bitrate na HB to będzie na DVB-T? Choć DVB-T oznacza lepszy zasięg i więcej kasy z reklam. Jakość wtedy była by na poziomie, chyba że kiepskiej jakości byście sygnał dostarczali, lecz myślę że tak by nie było. Powinniście wejść za któryś z kanałów TTV lub ATM - muzyczne kanały powinny pozostać dwa lub w cale, dlaczego że widz powinien mieć wybór. TTV czy ATM to nic innego jak TVN i POLSAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polonia 1

Oferta programowa stacji chyba miała być kierowana do kobiet, a wszędzie widzę komentarze mężczyzn czyli coś chyba tu nie gra :)

Jeżeli chodzi o fora związane z tematyką tv, to nie ma się czemu dziwić, że wypowiadają się przeważnie mężczyźni. Większość kobiet ma inne zainteresowania.

 

Tele5

[...] Jak w końcu jest z formatem panoramicznym bo były informacje o zmianie formatu, lecz na tym się skończyło.

W panoramie jest nadawana tylko Kosmica TV ze ściśniętym logo i oznaczeniem wiekowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kshycho: nikt z nas nie powiedział ze użytkownicy tego czy innych forów to grupa odbiorców naszej stacji, wręcz przeciwnie, w wynikach oglądalności dokładnie widzimy, ze oglądają nas w większej ilości kobiety, a "zamówienia" kierowane na tym forum są od mężczyzn. Podstawa doboru pozycji do ramówki to wyniki oglądalności i na podstawie tego odbywa się tez sprzedaż reklam. Przyjmujemy od użytkowników propozycje, ale nie jest powiedziane, ze będziemy je w 100% realizować tym bardziej jeśli mijają się z osiągnieciem odpowiednich wyników finansowych.

 

@Łukasz_Knapik: reklamodawcy są zainteresowani pasmem od godziny 8:00, a nie od 6:00, dlatego tez nie będziemy przekładać startu emisji TOP SHOP.

 

@Karol: Karolu, emisja programów muzycznych i rozrywkowych nie wyklucza rozwijania oferty serialowej bez różnicy czy seriale były już kiedyś emitowane na TVN, POLSAT, TELE5, PULS lub innej stacji. Ważne jest czy dany serial JEST OGLĄDANY, a nie to czy był już kiedyś emitowany na innej stacji. Równie dobrze możesz zadać pytanie do TVN dlaczego emitują „Przyjaciół” jeśli już byli emitowani w Canal + lub Polsacie, albo dlaczego Comedy Central emituje „Zmienników” i „Kasia i Tomek” jeśli już kiedyś byli emitowani na TVN i TVP.

 

Wielu osobom na forum wydaje się, ze zrobienie kanału tv to takie proste, wystarczy kupić karton Anime, dwa kartony starych seriali, wywalić Top Shop i telewizja gotowa, a będą ja oglądać nagle tysiące ludzi dzięki którym z reklam będzie zysk na tyle duży aby utrzymać ten kanał. Prawda jest bardziej bolesna i nie taka łatwa do realizacji. Jest tu wielu „specjalistów” od telewizji, ale nie biorą Oni pod uwagę biznesu jakim jest telewizja, a kierują się jedynie własnym gustem co do seriali i filmów jakby była to usługa VOD.

Tak jak to wspomniał Karol, POLONIA1 nie jest organizacją non-profit , stacja nie jest dotowana przez Państwo, nie robimy ruchów które mogły by narazić nas na straty finansowe, a jednoczenie emitujemy jedynie to co chce większość, a nie mniejszość. Nic nie robimy wbrew widzowi, obecny widz POLONIA1 jest bardzo zadowolony z ramówki co wynika z badań oglądalności.

 

Nie będziemy już więcej powracać do tematu tłumaczenia jak i dlaczego emitujemy to co teraz, a nie np. Drużynę A. Zasada jest prosta: oferta dla większości, a nie dla wyszukanych gustów = większa oglądalność = większy przychód z reklam. Content premium należy szukać w kanałach płatnych, a nie kanałach FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@POLONIA1 - Przypomnę tylko, że kiedyś Polonia 1 emitując takie właśnie rzeczy spokojnie konkurowała z ówczesnym Pol Satem i gdyby nie brak wydania koncesji naziemnej dla tej stacji, dziś mogłaby być tu gdzie jest obecnie Polsat.

A skąd wiadomo, że gdyby Polonia 1 otrzymała koncesję zamiast Polsatu, to czy utrzymałaby swoją pozycję na rynku do dziś? Weźmy pod uwagę, że zagraniczni menadżerowie traktowali Polaków niczym wieśniaków, którzy nagle odkryli możliwość oglądania po upadku komunizmu. Zaoferowano nam rzeczywiście nowe jak na polski rynek produkcje, ale czy dziś traktowano by nas lepiej? Może oglądalibyśmy w P1 "Kryminalne zagadki" czy "Dr House'a", ale nie zdziwiłbym się gdyby dalej oferowano nam włoski dubbing z nałożonym polskim lektorem. Nicola Grauso rzeczywiście swego czasu był milionerem, mógł nam dać wiele, ale nie tyle na ile zasługiwaliśmy - wszystko było robione jak najniższym kosztem. Być może dobrze, że sprzedał Polonię 1, bo kto wie czy jego włoski upadek nie pociągnąłby na dno także polskich biznesów i nie pozbawiłby nas konkurencji na rynku telewizji naziemnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...