Skocz do zawartości

Tele 5 i Polonia 1


miejskaastma
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W kwietniu 2011 roku telewizja Polonia 1 utworzy specjalne pasmo poświęcone filmom z gatunku fantastyki grozy. W paśmie zostaną wyemitowane m.in. następujące filmy: "Tajemniczy przypadek doktora Jekylla i pana Hyde'a" [2006] (1 kwietnia), "Łowca potworów" [2007] (8 kwietnia), "Masakra w Chicago" [2007] (15 kwietnia), "Bestia z lasu" [2008] (22 kwietnia), "Mroki duszy" [2006] (29 kwietnia). Filmy będą emitowane od godz. 22:00 w piątki.

 

Źródło: media2.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawie się zapowiada czy to jest słaba stacja, bo ja już Cię chłopie nie rozumiem...

 

ATM Grupa zapewne zarzuca propozycjami odnośnie produkcji programów dla Tele 5, skoro dostrzegli, że stacja zaufała już umierającemu Endemolowi. Jednak efektów nie spodziewałbym się szybciej niż na jesień lub przełom roku 2011/12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawie się zapowiada czy to jest słaba stacja, bo ja już Cię chłopie nie rozumiem...

Post ze swoją opinią pisałem 23 marca, ciągle przy nie zostaję, ale w internecie nie tak dawno przeczytałem wywiad z szefem Tele 5(i napisałem o niej 25 marca), czyli jak umiesz liczyć, to dwa dni później http://www.medianews.com.pl/wywiady/4-wywiady/122-wywiad-z-piotrem-borysem-z-tele5, i wyczytałem o nowych propozycjach, a moja opinia nie zaprzecza jednego z drugim, więc nie wiem o co ci chodzi :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle dużo obiecują, no ale zawsze tak jest - raz na pół roku albo i na rok. A zobaczymy co będzie. Fakt, teraz poro inwestują w jakość merytoryczną, zakupy programowe, itp., ale nie wiadomo, czy to pozytywnie się odbije na oglądalności. Wydaje mi się, że będą chcieli być małą telewizją rozrywkową, która będzie walczyć z kanałami tematycznymi. Jednak póki co mają problem, bo im mniejsza oglądalność, tym trudniej ją oszacować, tym bardziej, że obecna plasuje się na granicach błędu statystycznego.

 

Cały czas nie chcą inwestować w nowsze produkcje amerykańskie. Widzę, że zakończyli zakupy z Kanady, zainteresowani się serialami z innych kontynentów - Australii, Azji... No zawsze jakaś alternatywa. Sporo rzeczy przenieśli do Polonii 1. To jednak ciekawe - Tele 5 zrezygnowało z produkcji kanadyjskich, a Polonia 1 z włoskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcą inwestować w nowsze amerykańskie produkcje, ponieważ są za drogie, zwłaszcza dla kanału FTA. Tele5 nie jest kanałem wysokiej jakości, więc potrzebowałby produkcji, które automatycznie przyciągałyby odbiorców, oraz reklamodawców. Oczywiście muszą w coś porządnie zainwestować, jeżeli zależy im na wejściu do NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że większość starszych amerykańskich seriali to odgrzewane kotlety typu "Gorączka w mieście"... no cóż. Ten serial już mieliśmy szansę kiedyś oglądać w Polsacie, a Tele 5 powtórzyło go kilkukrotnie. A jest dużo seriali, które nigdy nie pojawiły się w Polsce albo nie były wyemitowane w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak kilka dobrych starszych seriali, o których polskie stacje już dawno zapomniały. Mam tu na myśli takie seriale, jak: Drużyna A, MacGyver, Nieustraszony, czy Dynastia. Warto byłoby też pomyśleć o najmłodszych widzach, czego najlepszym dowodem są ostatnie działania konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni postawić na różnorodność. Często kultowe seriale, chociaż stare i dawno nie emitowane są trudne do zdobycia lub drogie. W takim razie niech szukają ciekawych, nieznanych w Polsce seriali z krajów, których produkcje rzadko goszczą na polskich ekranach. I widzę, że to robią. Jest serial koreański, szwedzki, itd. Gdyby było jeszcze mniej powtórek, a więcej nowych ciekawych produkcji, to byłoby co oglądać. Myślę, że Tele5 powinno bazować na nowych produkcjach, a Polonia 1 powinna emitować stare perełki, najlepiej takie, które nie zostały wcześniej dostrzeżone w Polsce (np. skoro w Tele5 jest propozycja ze Szwecji, to w Polonii 1 mogliby dać szwedzką klasykę), a nie na odgrzewanych kotletach z Tele5. To, że Tele5 już inwestuje w różnorodne propozycje to dobrze, ale na razie proporcje są takie, że większość to powtórki lub telezakupy (kilka godzin rano i przedpołudniem), a nowości są sporadyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @neo_patryk, takie seriale chętniej przyciągają widzów przed telewizory, przypominają dobre czasy które każdy miło wspomina, a takie seriale jak wymieniłeś z pewnością nadal cieszyły by uznanie.

@pavl6, mówisz, że są drogie, ale popatrz na przykład na serial drużyna A, który był wydawany przez czasopismo To&Owo, za 4,99 (jeśli się nie mylę), czyli to dowód, że można sprzedać taki produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seriale były wydawane przez Amercom i dodawane do TV Okey, ja uzbierałem Drużynę A :jupi: był też wydawany m.in Airwolf czy Magnum. Ten temat powrotu takich seriali przewija się od lat ale chyba tylko przez nas - tęskniących za tamtymi czasami i mających do nich ogromny sentyment. Stacje niestety cały czas prezentują się słabo, chętnie bym widział taki comeback Polonii1. Troche dawnych anime dają ale to wciąż mało :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po ramówce Polonii 1 odnoszę wrażenie, że jakikolwiek wydatek to dla tej stacji majątek. Dlatego raczej nie podejrzewam ich o taki krok, jak np. emisja Drużyny A. Ale oni nawet o krok nie idą do przodu, więc się cofają. Już brak tylu powtórek i zastąpienie ich produkcjami ciekawymi, aczkolwiek kupionymi za półdarmo byłoby dla stacji postępem, a już zrealizowanie propozycji podawanych tu, na forum byłoby dobrym wzmocnieniem ramówki. O ile nie byłoby to zrealizowanie jednej z propozycji i wciśnięcie do gąszczu powtórek i telezakupów np. takiej Drużyny A, która choć nowością nie jest, to nie była dawno emitowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podobno Polonia 1 była kiedyś liderem na rynku kanałów komercyjnych i była bardziej popularna niż Polsat. Dlaczego więc teraz ta stacja upadła tak nisko i stoi na równi niemal z Mango 24 czy ITV ?

Poszukaj w Google. Po co zataczać błędne koło i od nowa powtarzać całą historię? Na nie jednym forum i stronie www masz wszystko ładnie opisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...