Skocz do zawartości
  • 0

Jaki tuner do odbioru Cyfry+?


_MICHAL_
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

a moze poczekasz na nowego Philipsa od Cyfry :?: będzie miał PVR (nagrwywanie) to jest pewne, ale może też USB, na radzę poczekaj na tego Philipsa. On powinien pojawić się pod koniec tego miesiąca, ewentualnie lekko po pierwszym. O Philipsie więcej nie napisze, bo nie wiem jaki będzie, nikt nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jestem posiadaczem Philipsa 3010. Ostatnio kupilem sobie 42'' telewizor z Full HD i od tego czasu ogladanie cyfry stalo sie utrapieniem. Odbiornik podlaczony do tv poprzez kabel euro (scart). Telewizor tak obrabia ten sygnal ze wszystko jest takie miekkie i sztuczne. Kiedy patrzy sie na jakis film to jest wrazenie jakby ogladalo sie teatr a nie film, nie wiem jak top opisac, ale jest to dla mnie nie do zniesienia :(

 

Skoro juz mam cyfre i taki tv to pomyslalem aby przejsc na abonament z HD. I teraz mam problem z wyborem tunera hd. Nie chce przeplacac, nie zalezy mi na 5000 kanalach, ogladac bede tylko kanaly cyfry i ew. jakies FTA. Chcialbym miec mozliwosc zmiany kolejnosci kanalow. Tuner koniecznie musi miec 1080i (moj tv ma 1080p), oraz wspolpracowac ze splitterem. Zalezy mi na jakosci obrazu wysylanego do tv, gdzies wyczytalem ze np. tunery ktore teraz daje cyfra czyli Philips DSR 6201/91 ma problem z jakoscia sygnalu przez HDMI (nie wiem ile w tym prawdy i jest w praktyce). Na koniec dobrze by bylo dobre EPG z PL-iterkami i kanaly przelaczaly sie w miare szybko.

 

Przy okazji czy do C+ HD potrzebuje specjalny splitter czy tylko karta kliencja musi obslugiwac tuner. Czy cyfra daje specjalne karty jesli chce sie ogladac kanaly hd?

 

Wiem sporo pytan :) Biorac pod uwage ze koniec miesiaca bliski pewnie warto bedzie poczekac na nowy tuner jaki ma teraz wyjsc, tylko ze to w nowym miesiacu i w listopadzie chcac miec HD bede musial czekac do grudnia na aktywacje nowych opcji w abonamencie. Wiec moze warto juz teraz zglosic chec aktywacji kanalow HD na przyszly miesiac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Nie chce przeplacac, nie zalezy mi na 5000 kanalach, ogladac bede tylko kanaly cyfry i ew. jakies FTA. Chcialbym miec mozliwosc zmiany kolejnosci kanalow. Tuner koniecznie musi miec 1080i (moj tv ma 1080p), oraz wspolpracowac ze splitterem.

 

Do tego miejsca pasuje do Fergusona HF-8800 HD

 

Zalezy mi na jakosci obrazu wysylanego do tv, gdzies wyczytalem ze np. tunery ktore teraz daje cyfra czyli Philips DSR 6201/91 ma problem z jakoscia sygnalu przez HDMI (nie wiem ile w tym prawdy i jest w praktyce).

 

Podobno Topfield TF7700 HSCI daje najlepszy obraz (podobno, bo ja nie mam aż tak dobrego wzroku :P ), jednak to najdroższy obecnie odbiornik HD i nie ma on wbudowanego czytnika, więc do HD trzebaby dokupić Astona czyli dodatkowo +399 PLN

 

Na koniec dobrze by bylo dobre EPG z PL-iterkami i kanaly przelaczaly sie w miare szybko.

 

Podchodzi pod Fergusona HF-8800 HD

 

Przy okazji czy do C+ HD potrzebuje specjalny splitter czy tylko karta kliencja musi obslugiwac tuner. Czy cyfra daje specjalne karty jesli chce sie ogladac kanaly hd?

 

Splitter wystarcza aby obsługiwał HD (czyli nie jakiś stary złom, tylko coś nowszego). Cyfra+ daje normalne karty 7B (szary spód).

 

PS: Wszystkie wymienione odbiorniki są bez dysku twardego. HD PVR na rynku brak (jeszcze).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czyli wszystko wskazuje na Fergusona 8800. Topfield za ok 1600 z modulem to juz troche za duzo. Dobrze sie ten ferdek sprawuje z cyfra? nie ma jakichs zawieszek czy innych problemow? Martwi mnie tylko jedno, on ma duza klapke na dole i wiadomo karty do splitera sa dosc duze gabarytowo plus kabel (taki model mam) wiec nie bede mogl klapki przymknac a non-stop miec ja otworzona to tuner paskudnie wyglada, ale to pewnie szczegol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Poczytalem o tym tunerze sporo, i opinia sa bardzo podzielone. Sporej ilosci ludzi lubi sie zawieszac, ze sa problemy z wbudowanym czytnikem, innym zas kanaly hd na cyfrze czasami przyciemniaja sie na pare sekund, oraz ze sie przegrzewa itd itp

 

Tak w ogole to czy musze kupowac modul CI od Cyfry, lub Astona aby ogladac kanaly HD z c+ czy wystarczy wbudowany czytnik w tym fergusonie?

 

I jeszcze jedno, gdzie warto kupowac aby miec pewny tuner nie jakis ze zwrotow albo ze starym softem, gdzie jest mila obsluga i nie robia problemow z wymiana/serwisowanie w razie klopotow. Mieszkam w takiej miejscowosci ze tu nic takiego nie sprzedaja wiec tylko zamowienie przez internet wchodzi w role...

 

Co do Ferdka to slyszalem cos ze ma wyjsc jakas wersja z USB, moze warto poczekac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nowa seria (te srebrne) są już OK - drobne problemy były z czarnymi.

 

W wypadku Fergusona dla kanałów HD Cyfry nie trzeba nic dokupywać - i to jest właśnie jego zaleta :)

 

Sklep - oczywiście hollex.pl :P (innych reklamować nie można - regulamin forum :P ). Co do serwisowania, to już akurat sklep nie ma tutaj udziału, bo Ferguson wystawia gwarancję producencką - wysyła się bezpośrednio do nich z pominięciem sklepu :) Serwisują w trybie ekspresowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie mam tyle cierpliwosci, kupilem normalnego 8800 HD. Poki co chodzi ladnie, czy to normalne ze jak sie wchodzi na kanal HD to przez pierwsza sekunde obraz jest poszatkowany?

 

Mam w domu splittera i karta ledwo miesci sie w slocie, wyjscie na kabel ma u gory przez co nie idzie jej normalnie wsadzic i jest wygieta w dol. Oby nie peklo cos na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nowszy, szybszy procesor, więcej pamięci, szybsza praca. Od strony wyposażenia - FX6600 posiada wyjście obrazu Component i cyfrowego dźwięku S/PDiF. Oprogramowanie całkowicie inne, niekompatybilne między sobą. Dodatkowy minus AF-6318 CR - nie jest produkowany, Ferguson nie planuje kontynuować rozbudowy jego oprogramowania (wspierał go przez wiele lat i obecnie wersja 6820 jest stabilna, nie wymaga poprawek ale i nowych funkcji już nie zyska).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie ufam w pełni producentom i opiniom na ich stronach. Wolę skierować się na forum, bo z reguły takie kwestie tu się przewijają i można otrzymać uargumentowaną odpowiedź na prośbę o pomoc w wyborze optymalnego tunera.

 

Możliwe też jest, że czegoś nie rozumiem. Na tę chwilę wydaje mi się, że tunery SD i HD znajdują się na odrębnych skalach i nie ma sensu wybierać niedrogiego z drugiej kategorii, bo działa on w innym standardzie. Czy jest inaczej - każdy tuner HD będzie lepiej odbierać sygnał, który przekłada się na jakość obrazu, od tunera SD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...