Skocz do zawartości
  • 0

Jaki tuner do odbioru Cyfry+?


_MICHAL_
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

a mozna gdzies kupic takie same urządzonko jakie ma cyfra u siebie ?

a jeślo nie to podaj mi prosze konkretny model dobrego sprzętu do cyfry z HD mam kłopoty z wyborem ile sprzetu tyle zdań o nim a propo opini to Fergusom ma podobno kłopoty z tymi kluczmi i kodami i to słyszałem od wielu osób

 

pozdrawiam

max58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Fergusony miały problemy, ale seria xx18 i one nie obsługują HD. Nowy Ferguson pod HD - HF-8800 HD nie ma takich problemów. Co więcej ma wbudowany czytnik, więc przy jego wyborze odpada koszt zakupu modułu CI.

 

W wypadku Humaxa HDCI-2000 lub Topfielda TF-7700 HSCI dochodzi koszt zakupu modułu CI, bo nie mają czytnika wbudowanego, ale w sumie przy podpisywaniu aneksu z Cyfrą dają swój moduł chyba za 170 zł (wolny, ale działa). Co do ceny nie jestem pewny - nie mamy dystrybucji Cyfry+ i nie siedzę w ich cennikach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

7318 to nie jest odbiornik HD przecież :shock:

 

Nie znam cennika Cyfry, ale

 

- nie wiem czy to na własność, czy nie czasami na wynajm

- odbiornik od Cyfry nakłada pewne ograniczenia, np.: lista kanałów jest narzucana z góry i nie można sobie przestawić kanałów w kolejności jakiej się chce - to jedna z takich wad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Fergusony miały problemy, ale seria xx18 i one nie obsługują HD. Nowy Ferguson pod HD - HF-8800 HD nie ma takich problemów. Co więcej ma wbudowany czytnik, więc przy jego wyborze odpada koszt zakupu modułu CI.

Niestety info nieaktualne,ten tuner takze potrzbuje modulu... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@max58 - przecież odpowiedziałem już:

 

Nie znam cennika Cyfry, ale

 

- nie wiem czy to na własność, czy nie czasami na wynajm

- odbiornik od Cyfry nakłada pewne ograniczenia, np.: lista kanałów jest narzucana z góry i nie można sobie przestawić kanałów w kolejności jakiej się chce - to jedna z takich wad

 

Ogólnie nie spodziewaj się po nim cudów...

 

@vitek - tzn. nie kupiłem go, a testujemy go w redakcji :P Dokładnie to testy przeprowadzi p. red. Leszek Wrona a reszta redakcji może się bawić ;) W tym ja. Osobiście mam do testów inny odbiornik HD: Homecast HS-5101CI.

 

Co do samego Ferdka - to naprawdę porządny odbiornik. Wymaga oczywiście poprawek w oprogramowaniu, ale obecnie nie ma ideału - Humaxowi i Topfieldowi także poprawki by się przydały. Ferguson moim zdaniem sprostał zadaniu zmajstrowania odbiornika HD. Jeśli Telstar zapewni dalej support, jak do modeli xx18, to wróżę mu powodzenie na rynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Jakie nieaktualne - przecież ja ten odbiornik fizycznie mam, widzę czytnik, czytnik działa :lol:

Mam na mysli odbior kanalow HD,a nie SD,czyli tych do ktorych jest glownie przeznaczony...Wiem,ze sama Cyfre odbierze z czytnika z karty,ale do cyfrowskich kanalow HD potrzebny jest modul,co zreszta nie dziwi,bo nawet w ich Philipsie tak byc musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sorry co do Philipsa,faktycznie sie pomylilem...Nigdy nawet nie bralem go na powaznie,ale wobec niemoznosci zakupu Fergusona 8800,wzialem go dzisiaj do testow.Po 15 minutach odpialem go i zwrocilem z powrotem.To SZAJS jakich malo na rynku.Przez HDMI urywalo calkowicie dzwiek po parokrotnym przelaczeniu kanalow,bardzo wolny,a obraz rozmyty do granic mozliwosci.Obraz z ferdka 7018 przez euro,przy nim przez HDMI i euro na kanalach SD wyglada jak prawdziwe HD.Cyfra osmiesza sie wprowadzajac takie cudo na rynek,pomijam juz fakt,ze poza 2 meczami i jednym filmem na tydzien,to nawet nie ma co ogladac w HD.Jednak poczekam do lipca na rozszerzenie oferty i inne mozliwosci zakupu dekodera na wlasnosc.Po zmianie telewizora i anteny i tak wyraznie odczuwam roznice jakosci odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na pewno masz racje,wiec nie bede sie sprzeczal.Rozumiem wiec,ze wystarczy ze u dystrybutora podpisze aneks,aktywuje swoja karte na HD w ich module(sklepowym)i wracam do domu wkladam karte na do splittera i w czytnik Fergusona 8800 karte kliencka i dziala mi HD z Cyfry normalnie...Do Topfielda jednak modul jest konieczny...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
lub Aston, ale ten znowu drogi

 

Ale Aston nie ma wsparcia dla Canal+HD a po drugie oficjalnie Cyfra+ powiedziała że nie będzie wspierać Astony więc może sie okazać że one przestana działać za miesiąc albo za rok albo za 2 lata więc nie wywalał bym kasy na coś co może okazać sie nieużyteczne

 

Don_Mag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chciałbym zapytać jaki dekoder polecilibyscie do odbioru Cyfry powiem szczerzez, że zależy mi na takim który ma czytnik kart cyfry ( nie moduł bo trzeba dodatkowo wykosztować się) i jednocześnie mozliwość wyszukiwania wszystkich kanałów FTA - nie che być zależny od Cyfry w ofercie bezpłatnych programów. Prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...