Skocz do zawartości
  • 0

Jaki tuner do odbioru Cyfry+?


_MICHAL_
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witam wszystkich serdecznie.

Posiadam obecnie dekoder satelitarny otrzymany z cyfry Philips HD PVR. Jak dla mnie w zupełności wystarczy :) minusem jego jest że bardzo długo się włącza i nie ma możliwości przegrywania filmów na dysk w nim zawarty jak i nie odtwarza z usb. Szukam dekodera który spełni moim zdanie bardzo wąskie wymagania jakie jemu stawiam.

1. możliwość odtwarzania z usb filmów divx i innych ze względu na moja córeczkę.

2. w miarę szybko się włącza

3. Obsługuje HD

4. nie wymaga codziennej aktualizacji

5. współpracuje z kartami cyfry

6. współpracuje z kartami smart wii

7. posiada wejście hdmi i optyczne

chciałbym wydać nie więcej jak 1000zł. Dodam że nie zamierzam prowadzić na nim hackowania czy jak tam sie to zwie. Byłbym wdzięczny za konstruktywną podpowiedź. Z góry bardzo dziekuję

Pozdrawiam

Tadeusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podepnę się z pytaniem, tak jak kolega wyżej, dekoder do c+ (moduł aston lub c+) i do polsatu, dekoder z dyskiem wewnetrznym, dobre wsparcie z oprogramowaniem - legal, maxymalna kwota 2000 zł (najlepiej już z modułem aston). Początkowo wybór padł pomiedzy: humax icord a ferguson TT ariwa, jednak ostanie przygody z fergusonem 8900 (sprawa z c+) i słabe opinie o tym dekoderze (głownie nie zalecanie konwerterów twin do dekodera który ma podwójną głowicy, tylko instalacja poprzez multiswicza - u mnie to ewidentnie odpada) zmieniłem pozytywne zdanie o tej firmie, (poprzednio miałem modele tej firmy 5318, 7018, 7318 - i byłem i jestem zadowolony). Czyli podsumowując co poza humaxem można brac pod uwagę, a jeśli humax - czy to dobry wybór jeśli dekoder juz od premiery ma 3 lata, a zakup planuje na okres 3-4 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

 

Dopiszę się do tego wątku tematycznego.

Jestem laikiem w tych sprawach, więc PROSZĘ o podpowiedź.

Kupiłem pakiet Cyfra+ z kanałami HD.

Jaki polecacie dekoder?

 

Moje wymagania:

 

1. Nagrywanie na dysk zewn. lub wewn. (wbudowany)

(Najlepiej tak aby można oglądać jeden kanał a drugi nagrywać)

Dekodery nagrywają tylko w formatach *.dvr ?

2. Odbiera też TV SAT naziemną (tak na przyszłość)

3. Posiada w miarę niezawodny soft

4. Cena do 1500 zł

*5. Ewentualne odtwarza filmy divx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

 

Planuje zakupic Cyfre+. Jedyne czego mi brakuje to wlasnie tuner - antene z konwerterem juz mam i dzialalo to bez zarzutu na jakims Sagemie.

 

Jaki tuner z HD moglibyscie polecic do obslugi Cyfry+?

 

Arive 100 mozna juz spokojnie kupic w tej cenie ale czy cos jeszcze bede potrzebowal aby obsluzyl karte Cyfry+? Jakis modul jest potrzebny czy sama karta wystarczy?

 

Z gory dziekuje za wszelkie sugestie i pomoc.

 

PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Faktycznie,Linbox Avira 300HD.Ale zapomniałem dodać że potrzebuję jeszcze wejścia CI.A tu brak.Będę zatem bardziej precyzyjny.Może to być tuner HD z dwoma CI tak by moduł Canal+ oraz CP chodziły ze sobą i się nie gryzły.C+ z Optimum,CP z MiniHD.Ferguson 8900 jak wiadomo odpada bo się oba CI nie tolerują.No i czy jakiś producent zapewni wsparcie dłuższe niż gwarancja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. prosze poradzcie cosik. Zblizaja sie swieta wiec przymierzam sie do zakupu wlasnego tunera, tylko tyle tego jest ze ciezko mi sie zdecydowac ale moje zalozenia to:

 

1) PVR ready (a w zasadzie powinienem napisac NIE PVR bo nie mam tyle kasy na dwuglowicowego)

2) a kasy chce przeznaczyc do 1000 PLN (wiadomo, jak jest jakis dobry za 1100 to sie doplaci)

3) obsluga modulu dwu i wiecej strumieniowego (w domysle np. aston)

4) ewentualnie obsluga modulu HD od cyfry

5) obsluga modulu TNK HD (wiem ze malo jest inf na ten temat ale moze juz jest jakas lista tunerow ktore bez problemu graja z TNK HD)

6) w miare wsparcie soft

7) dwa gniazda CI ale to chyba wynika z powyzszych

8) bezproblemowa praca ze splitterami przewodowymi (karta kliencka itd)

 

dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obsługa modułu TNK HD w zasadzie wszystko upraszcza i rozst[beep].

Listę tunerów, które radzą sobie z modułem TNK HD utworzysz czytając forum, a z tej listy wybierzesz modele, które spełniają resztę wymagań. Po takiej selekcji lista końcowa będzie krótka. :)

Haczyk: jak już kupisz tuner, to następnego dnia może wyjść poprawka softu na lepszy, ciekawszy tuner, który w momencie wyboru nie w pełni współpracował z modułem TNK HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jestem zainteresowany kupnem dobrego tunera do c+, chciałbym żeby był dosyć niezawodny (brak resetowania się, rzadkie zawieszenia). Zależy mi również na szybkości zmieniania kanałów (w tym jak najszybsze ładowanie obrazu i dźwięku oczywiście :P ), no i żeby na dolnej belce oprócz nazwy kanału wyświetlała się informacja o aktualnym programie, jakaś godzina itp.

 

Tuner ma być do kilkuletniego telewizora SD, a i PVR nie potrzebuję. Z góry dziękuję za pomoc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Zastanawiam sie nad zmiana pakietow i opcji dodatkowych na te z programami HD tylko nie chce placic za dekoder od Cyfry. Jaki zatem polecacie do cyfry+? Ogladac bede tylko cyfre wiec nie musi miec wiecej niz jedno wejscie na karte a i na nagrywaniu i przewijaniu bardzo mi nie zalezy (nie znaczy ze nie moze byc PVR). Oczywiscie podstawa jest cena (jak najtaniej) oraz zeby sam sprzet nie byl awaryjny i zeby byly w miare dobre aktualizacje softu.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

Mam zamiar zakupić tuner HD, przeszukałem kilkakrotnie forum, zebrałem informację i potrzebuję małej pomocy doświadczonych użytkowników. Mianowicie:

Tuner HD, w miarę prosta obsługa, bardzo dobry obraz lepszy niż w testowanym prze zemnie Opticum 9600 (kiepski obraz), zastanawiam się nad:

a)Topfield SBP-2010 HD PVR (mało informacji na forum)

b)TechniSat Digit HD8-SX

c)ShowBox Vitamin 5000 HD

d)Coolstream HD1

 

Proszę o pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam. Planuję zakup pakietu Optimum z Cyfry +. Kompletnie się na tym nie znam. Powiedzcie mi jaki dekoder się nada do tego i jaka antena. Co powiecie o tym Ferguson FK 7000, na allegro jest za 179zł . Warto brać sprzęt od cyfry+ ? ( te dekodery thomson, strong sd i antene) Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Planuje zakup jakiegoś niedrogiego tunera HD do Cyfry plus.

Pod uwagę biorę następujące modele:

- Ferguson Ariva model 100 i 200

- Opticum HD X560, X403p, x402p, x7xts703p (ten ostatni jest z DVB-T)

 

Najbardziej zależy mi na jak najstabilniejszej pracy urządzenia (szybkie przełączanie kanałów, brak zawieszek) i nagrywaniu na pendriva/dysk (jak zaprogramuje to ma sie nagrać, a nie jak na tunerze PVR Cyfry - nagra się wtedy kiedy chce). Nie zależy mi zupełnie na dzieleniu uprawnień i tego typy "zabawach"

Który z tych tunerów będzie najlepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.Szukam dobrego dekodera z BARDZO DOBRĄ jakością obrazu...!!!

Przede wszystkim chodzi mi o jakość odbioru,nie musi mieć twardego dysku i innych bajerów

Dla porównania ma Fergusona Ariva 100 E i jak dla mnie jakość jest kiepska,wcześniej miałem

od Cyfry Philipsa HD i tu jakość była lepsza

Ma mi on służyć głównie do cyfry plus,dobrze by było jak by miał czytnik kart

choć nie koniecznie cena to około 1500zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatnio porównywałem jakość obrazu właśnie Arivy 100 z x403p, obraz w x403p jest o wiele lepszy od Arivy, sprawdzone na Anixe HD oraz na Canal+ film HD, kanały z największym bitrate :)

Od siebie polecę x403p, jakbym miał kasę na wydawanie w dekodery to spokojnie bym sobie go sprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...