Skocz do zawartości
  • 0

Jaki tuner do odbioru Cyfry+?


_MICHAL_
 Udostępnij

Pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Pawel, ja sie obawiam, ze nie ma rozy bez kolcow....

 

Dekodery "nieautoryzowane" przez Cyfre maja klopoty z polskimi czcionkami w EPG, co jeszcze mozna przecierpiec,

ale bardziej denerwujacy jest fakt, ze automatyczne szukanie kanalow czesto nie rozpoznaje czesci czestotliwosci a czesc kanalow ma po automatycznym searchingu nazwy typu

 

test xxxxxxx, choc w rzeczywistosci jest to jeden z programow Canal+.

 

Wiec musisz recznie wszystko dopieszczac - ja musialem np. wczoraj recznie wyszukac wszystkie TVN, MTV, Vivy i VH1, bo autmatycznie byly pomijane.

 

No i jak sobie wreszccie wszystko urzadzis i poustawiasz kolejsnosc jaks chcesz, cyfra robi jaka zmiane i mozesz sie bawic na nowo. Wczoraj mi to zabralo 2,5 godziny a mam specjalny software do edycji kanalow na komputerze, recznie robilbym to jeszcze dluzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie jestem wybitnym specem od techniki, ale skoro robi sie automatycznego searcha przez wszystkie czestotliwosci, to chyba nie zalezy to od tego,, jakie transpondery sa zaprogramowane a jakie nie.

Ja musze zawsze zagladac do tabel, wprowadzac czestotliwosc recznie, wlasnie jesli chodzi o takie historie jak MTV, VIVA i TVN

 

Co do nazw. W moim PVR prawie wszystkie canaly plus maja nazwe testxxxx, a tych "testow" jest chyba z 6, po na kazdy canal plus wersja polska i oryginalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ręcznie dopisujesz te kanały łącznie z PID-ami? Bo jeśli tak to akurat że są bez nazwy to nic dziwnego by nie było. Powinieneś jedynie dopisać częstotliwość 11.075V SR=27500 FEC=3/4 (MTV, VIVA, VH-1) i 11.393V SR=27500 FEC=3/4 (TVN-y) do listy transponderów satelity Hot Bird w pamięci tunera i dalej już powinien sobie radzić sam bez problemów łącznie z wyszukiwaniem nazw.

 

Co do Canal + - tak, są tam kopie, ale one dodatkowego miejsca nie marnują - to kopia na zasadzie innego SID-a podpiętego z tymi samymi PID-ami - tuner zostaje oszukany i znajduje ten sam kanał po kilka razy. Miejca na transponderze to nie zajmuje, pytanie tylko na co tak kombinują, ale to już inna para kaloszy - pytanie do techników C+ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
(...)

 

ps. RS232 czaje

DSXFlasher czaje

.....pozniej nie czaje jaki soft

 

help

 

Potrzebujesz wgrac oryginalny soft 5.02

Jesli potrzebujesz moge Ci wysłać na e-mail'a

Można też go ściągnąć z nieba.

Nigdy tego nie robiłem ale ponoć trzeba mieć refleks. Zaraz po włączeniu do prądu trzeba wcisnąć na panelu przednim < oraz >

ponoc ma sie pokazać napis LOAD.

Ja tego nigdy nie testowałem.

 

Ach soft można ściągnąć też na kanele EDUSAT, bądz w stanie czuwania

A parametry w ustawieniach (zeby ogladać i ściągnąć później liste ) kanałów cyfry 10.892 H czyli poziomo, 27500

Tez nie testowałem...

najłatwiej wgrać go DSXFlash'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

Przed ok. 2 tyg. stalem sie uzytkownikiem i abonentem Cyfry+ z tunerem Philips 3201. Z tv sat mam do czynienia od jakis 10-12 lat, jednak bylo to do tej pory system analogowy. Przyszedl czas na cyfrowy przekaz i teraz nasuwaja mi sie pytania. Jak widze po paru dniach uzywania tego tunera nie ma tu mozliwosci (konkretnie w tym modelu) na wyszukiwanie nowych polaryzacji i czestotliwosci. Czy dobrze rozumiem, ze jestem skazany tylko na sciagniecie listy, sporzadzonej przez Cyfre i na kanaly wpisane na ta liste. Czy istnieje jakis sposob na edytowanie listy w tym tunerze i wyszukiwanie programow "recznie" przy uzyciu komputera ale zdaje sie ze nie ma tam zlacza pod komputer!?

 

Pozdrawiam

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety, w przypadku Cyfry+ i n-ki jesteśmy skazani na listy kanałów odgórnie narzucane przez operatora. Jedynie w CP można edytować listy kanałów do woli, co jest dużym plusem tej platformy. Można zmienić oryginalny soft w dekoderze i "usprawnić" go nieco, ale to nie tematyka na to forum. W tej sytuacji pozostaje jedynie zakup jakiegoś odbiornika z modułem CI np. Fergusona 7318 i użytkowanie samej karty C+. Wtedy mamy pełną swobodę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Sajmon - to juz zalezy od dystrybutora jak bedzie mial duzo na stanie dekoderow i nie bedzie mial czasu bawic sie w sprawdzanie to wymieni. A nawet jak sprawdzi to mozesz powiedziec ze np. chodzi godzine a potem sie wylacza czy cos albo ze problem jakis wyspteuje co jakis czas przeciez nie bedzie testoal go przez caly dzien szczegolnie ze jemu to zwisa bo przyjezdza taka firma bierze co jakis czas dekodery uszkodzone i ze wzrotow i tyle on nie ponosi zadnych kosztow z wadliwoscia dekodera.

 

Tylko ze na philipsa Ci nie wymienia bo to dekoder na wlasnosc ewentualna taka zmiane trzeba z BOA zalatwic i dopiero udac sie dystrybutora wymienic. A philipsy mozna wymieniac tylko w okresie gwarancji co zreszta jest logiczne.

 

Krzychu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam

Mam pytanie. Chcę sobię zalożyć cyfrę plus. Myślę o takiej bezabonamentowej :wink::wink::wink: .

Powiedzcie mi proszę jaki najlepiej dekoder zakupić.

To co mi sie nie podobalo w dekoderach cyfry to to że sam nie mogę ustawić programów na takim kanale jakim ja chce. Wiec fajnie by bylo gdyby byla taka opcja.

Oraz drugi mój wymóg to to żeby cena nie przekraczala 300zl.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam na mysli ze place odrazu za caly rok i mam wszystko daleko

 

Przy takiej niskiej cenie tylko Ferguson z UCAS chyba zostaje.

A mozesz konkretnie napisac jaki model tego fergusona?

 

Edycja Mr. Orbita: Posty połączone - jeżeli chce się coś dodać do swojej wypowiedzi, a nikt jeszcze nie odpowiedział, należy korzystać z funkcji "Zmień"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziekuje za tak szybka odpowiedz!!!

Juz tłumacze co mi potrzeba:

-cyfra+/z czasem polsat/a moze N?

-chce tak kupic aby za rok lub dwa nie wymieniac na inny (technika idzie do przodu)

-HD musi byc

- dysk twardy mile widziany

- grzebac w srodku ??? broń boże!!!!

- jeśli jest jakis droższy od 700 zł tez dajcie znac - tak naprawde zależy mi na jakosci sprzetu no i podkreslam raz jeszcze aby nie trzeba za rok lub dwa wymieniac bo juz bedzie do bani

 

pozdrawiam

max58

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

- Do wyboru są dwie opcje - albo odbiornik pod Cyfrę i Polsat, albo odbiornik pod N (nbox). Nie da rady na chwilę obecną wcisnąć tego w jeden tuner, bo N udostępnia tylko swoje odbiorniki

- jeśli ma być nie do wymiany, tylko na dłużej i z HD, no to albo nBox, ale wtedy tylko platforma N, albo Humax HDCI-2000, Topfield TF-7700 HSCI lub Ferguson HF-8800 HD

- połączenie HD i dysk twardy jeszcze niedostępne - ma to tylko nbox - wtedy zostaje platforma N

- grzebać przy żadnym z wymienionych nie trzeba

- poniżej 700 będzie tylko nBox (ale on nie jest na własność). Reszta koło 1100 zł.

 

Najprędzej pasuje do opisu nBox platformy N, ale wtedy wszystko zamyka się na tym pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W takim razie Nbox odpada - mam juz karte cyfry +

musze sie skupic w takim razie tylko na sprzecie do cyfry

-aha słyszałem ze są sprzety które mają kłopoty z przesyłaniem kluczy czy kodów do karty ??!! wiesz cos o tym ?

 

Natomiast jesli sprawa tak wygląda to prosze mi polecic sprzet tylko do cyfry niezawodny i dobrze wsółpracujący z tą platformą aha no i gdzie go kupic- wystarczy ze bedzie HD-mam duży telewizorek

 

pozdrawiam

max58

 

Edycja Burli: Wyrzuciłem zbędne znaki. Po co tyle wykrzykników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...