Skocz do zawartości

HD w Polsat Box


trojan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie obraz Polsatu HD jest bomba. :mrgreen:

Sagem 3275 - Pakiet Familijny + Relax Mix

Dekoder Mini D1 - Pakiet Mini

Samsung DSB-305g - FTA, od polowy wrzesnia pakiet mini

Sharp LCD 32" LC32AD5EBK - Aquos scart Clear Voice HDMI DVB-T HD Ready

 

 

Ty oglądasz Polsat HD na jednym z tych dekoderów, które masz w podpisie? No to faktycznie masz wysoką rozdzielczość przez Euro, jak każdy z nich to dekoder SD! :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy zastanawiają się, dlaczego w pakiecie mini nie ma Polsatu HD. Moim zdaniem powód jest taki, że ten pakiet oficjalnie nie jest oferowany z dekoderem HD, więc nie ma sensu umieszczać w nim Polsatu HD. Poza tym Polsat HD raczej ma być "magnesem" przyciągającym nowych abonentów, oraz tych, co mają co najwyżej Mini Max do p. Familijnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwie sie że intro i zapowiedzi tego co bvedzie jest w 4/3 ale mysle ze sie to zmieni co do tego co jest w HD to oglądałem nowy dzien z polsat news Malanowskiego Pierwsza Miłość, samo życie , ostry dyżur, wydażenia i sport i jaokoś jest dobra ! - dziwne ze pogoda w 4/3 ona chyba jest w studiu wydazen robiona nie?

 

Co do tego ze zawalnia obraz na na samsungach - to prawda , ale po zmianie z na inny kanał i powrocie na polsat Hd jest od razu dobrze

Co do ładowania się to dziwne bo mi się płynnie przełącza i obraz od razu jest a sygnał nie zanika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lipa wyszła. :/ Nastawiłem się na Bravehart w HD, a dostałem upscalowanego i to w formacie 4:3. :/ Wszystkie jingle także w 4:3 (wszystkie te same, które jeszcze za Lisa u Velvet zamówili). Mam telewizor Samsunga HDReady i dekoder Samsunga HD z oferty CP, a tymczasem zauważyłem ten sam problem co kiedyś na HBO HD - co kilkanaście minut obraz zaczyna się kaszanić (żabkuje, pojawiają się kwadraciki, itp.). Wprawdzie można to szybko naprawić przełączając na inny kanał i wracając z powrotem - ale mimo wszystko nie powinno mieć coś takiego miejsca. Tym bardziej że telewizor jest tej samej marki co dekoder hd.

 

Obejrzałem "Wydarzenia" - to też nie jest hd. I oczywiście nie odnoszę się do materiałów, ale do przekazu ze studia. Dla mnie wygląda to tak samo jak "Wydarzenia" z Polsatu News, gdzie są emitowane w 16:9. Pikseloza niektórych materiałów odstraszała.

 

Nie podobała mi się też jakość seriali, jawnie upscalowanych. Brakowało ostrości, obraz taki trochę jak za mgłą. Ma się to nijak do filmów oglądanych np. z nośników Blue-ray (które mają jakość hd - obraz-żyleta).

 

Nic dziwnego, że tak długo zwlekali ze startem. Polsat HD powinien zmienić nazwę na "Polsat prawie HD". Nic dziwnego, że program jest dla wszystkich z "Familijnego", bez dodatkowych opłat. To już lepiej wyglądają teledyski na (niby tez upscalowane jak ktoś napisał) na MTVN HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też patrzę na Braveheart. I trzeba stwierdzić, że upscaling o jakim wspomniałeś cokolwiek ma znaczyć w tym wypadku znaczy za dużo...

Obraz jest na Polsacie HD najzwyczajniej ordynarnie przycięty po bokach z utratą treści. Przed chwilką porównałem sobie pewien kadr z z tym samym kadrem tego samego filmu w formacie DivX, kiedyś skądś uzyskanym. W kadrze jest pięć postaci- w kadrze z Polsatu HD brakuje dwóch postaci po bokach....

Na dziś dziękuję temu kanałowi.

 

P/S Znalazłem płytę dvd z tym filmem, mały cytat z okładki (dedykuję wszystkim, którzy dziś po 20 wieczorem tracili czas na polsacie hd):

Mel Gibson w roli producenta, gwiazdy i reżysera tej poruszającej XIII-wiecznej sagi o bezwzględnej walce Szkotów o niepodległość...

region: 2

czas trwania: 171 min

format obrazu: 16:9, 2,35:1 anamorficzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przypadkiem Samsungi HD nie były w dwóch wersjach? Coś mi się kołacze w pamięci że w czasie kiedy na Allegro było za nieco ponad 100 zł okazało się że różnią się od tych oferowanych przez CP bodajże wersją bootloadera. Sprawdźcie czy przypadkiem nie ma to wpływy na klatkowanie.

 

Szefostwo powinno chyba wydzielić z tego wątku nowy - Polsat HD. Ostatnie posty są tylko o P HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,tak nas traktuja nasze platformy.A mialo byc tak ladnie-TVP HD,TVN HD,Polsat HD...

Jak sie skonczylo-wiadomo.Ale co tam.Sa tacy ktorym wystarczy sam znaczek HD w rogu ekranu.Zamiast tych kanalow,a szczegolnie tak zapowiadanego Polsat HD,wystarczyloby zwiekszyc bitrate ich wersji SD i byloby niezle.Moze tylko TVP HD wyglada momentami lepiej,zdecydowanie wsrod tej reszty.Mam nadzieje ze CP postara sie w tym przypadku i zrobi "cos" z tym kanalem i z utrudnieniami na jakie natrafiaja abonenci CP przy jego odbiorze.Gdyby teraz CP byl dostepny piracko to mielibysmy ciekawa sytuacje,gdyz osoby odbierajace ten kanal na swoich tunerach HD z pirackim oprogramowaniem mialyby lepszy dostep do niego niz abonenci CP na tunerach Samsunga-tutaj obraz sie mrozi,zacina i "zwalnia".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne jest jedno każdy czekał i czekał pisaliście kiedy wejdzie Polsat HD a jak już jest o krytyka że hej!!!!!!!!!!!! mnie też to ich HD nie zadowala ale mimo wszystko za darmo !!!!!i w porównaniu do Polsatu zwykłego lepsza jakość więc może zostać!!

a ja dochodzę do wniosku że jaka by jakość nie była to itak była by krytyka ! tak już jest w Polsce że dadzą nowy kanał i zamiast się cieszyć że dodali to krytykujecie , choć z drugiej strony rzeczywiste nie jest to rewelacja , ale szczerze to się nie spodziewałem niczego lepszego w jakości jest tu ktoś kto sie spodziewał Polsat HD z bitrate 20-25mb/sek co?????????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh...no wlasnie.To ze jest za darmo nie oznacza ze nadawca moze wciskac nam kit,robiac wokol tego kanalu burze medialna od roku.Mamy prawo spodziewac sie po NAJWIEKSZEJ platformie w kraju tego ze skoro uruchamia swoj FLAGOWY kanal-Polsat w wersji HD,to niech juz to zrobi dobrze i zapewni normalne warunki jego ogladania.To nie jest jakis tam kanal pokroju Tele5,czy Polonia 1.

Tak juz jest ze w Polsce kiedy dodadza nowy kanal to czasem JA go krytykuje.Po prostu uwazam ze nie liczy sie ilosc ale jakosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adrian74-w sumie masz trochę racji polsat zbija kasę na nas !!!!!!! solorz jest najbogatszy a kita nam wciska patrzyłem teraz na necie to np ; ard -niemiecki kanał ma bitrate na poziomie 6000-9100 kb/sek i to SD jest a Polsat HD nie wiem jakie ma bitrate ale pewnie gdzieś 7-9 mb/sek nie? jak zna ktoś dokładne dane proszę napisać ..

 

Co nie zmienia faktu że ja go nie bede krytykować bo jak by polsat miał czekać na to by dostowsować się i swoją ramówkę do prawdziwego Hd to by się nie doczekał a tak będzie się to rozwijać i jakość się moze polepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...