Skocz do zawartości

HD w Polsat Box


trojan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@FazaFM z antenami Polsatu jest DOKŁADNIE tak samo jak z antenami CYFRY. Antena o większej średnicy jest oznaczona logiem HD.

Z PolsatemHD jest DOKŁADNIE tak samo jak z TVN HD, czyli większość materiału upscalowana i było to wiadomo od kiedy ogłoszono, że wersja HD będzię kopią zwykłego Polsatu, więc nie wiem skąd te żale.

@dziabolek napisze ci co oglądałem w ciągu ostatnich miesięcy na Polsacie: Formułę1, mecze reprezentacji Polski w siatkówce i ręcznej, kilka gali bokserskich i jeżeli nie było akurat ciekawej premiery niedzielnej w HBO lub Canal+ (co wbrew pozorom nie jest takie rzadkie) to maraton serialowy (CSI, Wzór, Kości, 24h, Skazany..... w zależności co akurat puszczają). Co byś mi polecił w TVN, bo od conajmniej pół roku nie oglądałem tego kanału? Pojawiły się tam jakieś atrakcyjne pozycję? BTW czy nie pisałeś na tym forum pod innym nickiem, bo tu kiedyś kolega, który podawał się za pracownika Polsatu, a wszystkie jego posty to wrzuty na CP i wychwalanie produktów ITI, ten sam styl i wymowa postów . Coś mie się wydaje, że to raczej Walter, a nie Solorz płaci ci pensję.

Co do pikselozy, to niczego takiego nie zaobserwowałem, więc może trzeba dobrze ustawić antenę (najlepiej to z logiem HD :smile: , może być od Cyfry lub enki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z klatkowaniem co kolega mclusky. Dekoder Samsung HD i telewizor LCD LG 32' HD Ready. Pomaga na chwilę zmiana kanału lub rozdzielczości w TV. Telewizor podłączony przez HDMI. Ciekawe gdzie jest problem?

Mój jest zakupiony w APS. Wersja loadera 1.8.

Problem jest w jakości sygnału.Transponder na którym nadawany jest Polsat HD pracuje w standardzie DVB-S2 z kodowaniem 8QPSK stąd antena musi być dokładniej ustawiona i mieć rozmiar co najmniej 80cm.Podobna sytuacja jest przy odbiorze N gdzie większość transponderów pracuje z tym kodowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pikselozy, to niczego takiego nie zaobserwowałem, więc może trzeba dobrze ustawić antenę (najlepiej to z logiem HD :smile: , może być od Cyfry lub enki).

To nie kwestia ustawienia anteny - u mnie sygnał jest na poziomie 85-90%.

 

mnie też to ich HD nie zadowala ale mimo wszystko za darmo !!!!

Jakie darmo? A co z pieniędzmi z mojego abonamentu? Że o pieniądzach wyłożonych na większy talerz (z naklejką hd) i droższy dekoder hd przez grzeczność nie wspomnę.

 

Mam prawo czuć rozczarowanie, tym bardziej że to "prawie HD" dodatkowo haczy. I to nie jest problem "od wczoraj", już dawno użytkownicy dekoderów hd Samsunga skarżyli się na "żabkowanie". Najpierw przy okazji HBO HD, potem Discovery HD, teraz Polsat HD. I nikt z CP nic nie robi. I pewnie nie zrobi, skoro je wycofali z oferty.

 

Pewnie jak pojawią się sezony nowych seriali w Polsacie to też nie będą one w hd, tylko w pseudo hd (czyli sd w 16:9). Podobnie filmy. Szkoda, że mi zostało jeszcze 11 m-cy umowy, ale z tego co widzę u konkurencji w kategorii "hd" też rewelacji nie widzę. Chyba czas się przesiąść na odbiór dvb-t....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem problemów "żabkowaniem" na żadnym z tych kanałów na Samsungu , natomiast miałem kiedyś podobne problemy z Eurosportem HD na Philu od Cyfry. Na szczęście nie trwało to długo. Był też kiedyś problem ze znikającą polską ścieżką dżwiękową na HBO HD z CP, dość długo z tym walczyli. Podobne pojawiały się później w n-ce na tym samym kanale. Siłę sygnału na PHD mam raczej słabą nie więcej niż 70% (W Samie nie ma oznaczeń cyfrowych tylko pasek) więc raczej chodzi o jakość, a nie siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej wrzuć plik z tunera, nie konwertowany.

 

Właśnie na TV4 oglądam Wallandera w letterboxie. W przerwie była zajawka Figurskiego, też w LB. Zapowiedź Włatców Móch też. Przypuszczam że wszystkie te programy jak i inne nadawane w LB, których jest całkiem sporo na TV4 są w 16/9. A od tego już tylko jeden krok do zrobienia kanału HD :D CP już chyba na stałe dodał sobie te dwie literki do logo. Może przed Bożym Narodzeniem pojawi się TV4 HD? :D Jeśli mozna tak zrobić Polsat HD, TVN HD to dlaczego nie TV4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo ciekawa czołówka w Samo Życie i Pierwszej Miłości :) to pewnie przygotowane na Polsat HD, jeszcze tylko Jingel w HD powinni zrobić.

a w innych serialach też zmieniono czołówkę? Jutro mecz Polska - Francja po raz pierwszy nie tylko w Polsat Sport HD :P i Kiepscy może też zmienią czołówkę pod HD.

Aha, daję głos na zmianę nazwy tematu na Polsat HD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, tak się zastanawiam czy CP miał pecha i dostał uszkodzony transponder pod kanały HD czy ma jakąś usterkę w centrum nadawczym? Przecież Polsatu HD właściwie nie da się oglądać, np. w trakcie emisji "Braveheart" obraz się zacinał i zwalniał średnio co 3 minuty, podobnie zresztą było z kanałem Discovery HD, ale odkąd przestawiłem się na odbiór Discovery HD z tp. platformy n problem zniknął. Używam Samsunga H370G. Myślę że warto zgłosić ten problem na infolinię, jeżeli więcej osób będzie zgłaszało, może się tym zajmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nigdy nie pisalem pod innym nickiem, pensje mi placi wlasciciel APSu a jemu albo Sololrz albo Libicki. Skad moje negatywne nastaiwenie do CP. Moze dlatego ze w domu mam telewizje konkurencji i widze jak podchodzi sie do klienta w naszych APSach a jak podchodzi sie do mnie jako klienta u konkurencji. Niestety jest slabo w CP, a ze sprzedawcow tez robi sie idiotow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie te problemy pojawiają się na Samsungach. Dziwne ... :?

To chyba nie jest problem Samsungów. Ja też miałem klatkowanie na DiscoveryHD kiedy był

odkodowany. A teraz PolsatHD nawet mi tuner nie znajduje. Jakby tego kanału nie było.

Mam karte pc SkyStar HD2. Ktoś pisał tu, że to może być wina diseq. (mam konwenter monoblock.)

Jadnym słowem, dla mnie to porażka totalna. Niech coś zrobią z tym transpoderem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo to chyba nie przypadek że Polsat HD "klatkuje obraz" co kilkanaście minut, a Discovery HD, z transpondera n-ki, który też jest w MPEG 4 nie zacina się. Wcześniej, kiedy Discovery HD było w MPEG 2 na tp. CP, obraz zacinał się w taki sam sposób. Być może zbyt duże są wahania bitrate w trakcie nadawania programu i dekoder wariuje. Ktoś we wcześniejszych wypowiedziach, kto zgłaszał ten problem, otrzymał odpowiedź od CP, że problem jest im znany. Mam nadzieję że coś zrobią z tym Polsatem HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim samsungu rowniez Polsat HD przycina...

 

Teraz z innej beczki.

Wlasnie ogloszono ze NG Wild HD oraz Animal Planet HD dolacza do oferty N i to bez dodatkowych oplat w pakiecie "kultura nauka świat".

Mielismy nadzieje na NG HD w CP jednak wydaje mi sie ze w tym roku raczej nie ma co liczyc na cos wiecej. Ciekawe czy Nka posiada wyzej wymienione kanaly na wylacznosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...