Skocz do zawartości

HD w Polsat Box


trojan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bobasek- z ust mi to wyjąłeś. Jak nie zrobią pakietu HD to niech się gonią. Łaski bez. Wysłałem wypowiedzenie, będą zatem dzwonić. Zapytam ich czy w ramach bonusa zjadą z ceną za kanały HD- wtedy wezmę wszystkie a jak nie to nie.

W najbliższym czasie pojawi się nowa wersja oprogramowania, która usunie usterkę.

W chwili obecnej Cyfrowy Polsat może zaproponować bezpłatną wymianę dekodera na dekoder Echostar HD.

Potwierdź czy faktycznie chcą ci bezpłatnie wymieniać tuner HD z Samsunga na Echostar??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego byś nie wymieniał? Sam używałem 2 Samsungi HD i wiem, że to dobry dekoder, ale niestety to sprzęt starszy od Echostara i ma swoje ograniczenia: np. brak wbudowanego teletextu, gorsza tolerancja na błedy sygnału (Polsat HD!), podobno wyraźnie gorszy obraz niż w Echosiu (ja nie miałem okazji porównywać, ale byli tacy co porównywali i Echoś wygrywał). Wiadomo, że na Echostarach nie można dowolnie kształtować ulubionych, ale to samo dotyczy nboxów i Phila PVR od Cyfry. Oczywiśćie każdy z tych sprzętów ma inne ograniczenia w tym zakresie. Najgorzej jest w Philu, a abonenci Cyfry specjalnie jakoś nie marudzą, za to w CP problem "ulubionych" urasta to rozmiarów tragedii. Nie wiem jak jest z awaryjnością, ale dla ludzi, którzy mają sprzęt w dzierżawie to żaden problem. Jakie inne masz argumenty za Samsungiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja cenię dowolność układu kanałów i tworzenie swoich list jest bardzo istotne , a poza tym mała awaryjność i dobra współpraca z innymi satelitami . Ulubione listy , weźmy inne satelity , jak sobie wyobrażasz układ kanałów , a tak mam każdy rodzaj kanałów na innej liście . Takie jest moje zdanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @mirko1801"Przecież w Echostarze możesz dodawać kanały z dowolnego satelity, a w nboxie i Philu PVR tego nie ma. W Philu funkcja "ulubione" praktycznie nie istnieje (tę zabawę "krzyżykami" nie można traktować poważnie), a abonenci n-ki czy cyfry jakoś siedzą cicho i nie robią tragedii. Uważasz, że lepiej oglądać gorszy obraz i mieć całkowitą dowolność niż "pogodzić" się z narzuconą kolejnością na początku list ulubionych? Z tą awaryjnością to może być różnie, bo na wątkach dotyczących sprzętu CP ostatnio więcej wpisów dotyczy Samów niż Echosiów, a sprzętu Echostara sprzedano przecież dużo więcej.

@dziabolek7 szybkość może być argumentem, ale porównujesz z bardzo szybkim dekoderem (z 3 które użytkuje Sam, nbox i Phil PVR ten pierwszy zdecydowanie najszybszy, a Phil to czasami tragedia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja porównuje do Samsunga do Echostara a nie do sprzetow konkurencji, ja nie widze roznicy pomiedzy obrazem pomiedzy tymi dekoderami.

A i mowie o sprzecie HD z ta awaryjnoscia samsungi sa na rynku od 2 lat a echostary od 2 miesiecy i na jednego posutego samsunga mam 3-4 echostary. W takich proporcjach gdzies. A jak mamy porwnywac tunerki naszych platform to n-box wymiata :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno wyraźnie gorszy obraz niż w Echosiu (ja nie miałem okazji porównywać, ale byli tacy co porównywali i Echoś wygrywał)..... Jakie inne masz argumenty za Samsungiem?

 

Tylko chyba podobno.

Ja swojego samsunga miałem podłączonego po hdmi i obraz był ok.

Teraz podłączyłem kablem component i obraz jest lepszy- teraz jest "żyleta". Po komponencie obraz jest wyraźnie ostrzejszy. Specyfikacja standardu HDMI powoduje, że obraz nie osiąga swej maksymalnej ostrości.

Nie powiedziałbym, że echoś może mieć lepszy obraz od samsunga. Samsung ma obraz krystaliczny. Wystarczy popatrzeć na TVP HD lub inne HD niemieckie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może by się tak nasz moderator Xenomorph wypowiedział się na temat kanałów Anima Planet HD i National Geographic Wild HD :?: Z tego co kojarzę to chyba ma jakieś dojścia to może coś wie albo może się dowiedzieć :jupi:

Bez komentarza :P Wszystko ucichło - może po 22 września coś się dowiem - tzn. po finale finałów (wtajemniczeni wiedzą o co chodzi).

Póki co mogę Wam powiedzieć, że na magazynie CP brakuje dekoderów HD :P [czyt. nie ma wcale na chwilę obecną].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do @mirko1801"Przecież w Echostarze możesz dodawać kanały z dowolnego satelity, a w nboxie i Philu PVR tego nie ma.

Możesz dodawać , ale nie masz swoich list i skaczesz z 1 kanału na 875 . Nie wiem czy to jest wygodne . Ja mam 8 list utworzonych tematycznie , ogólna , dokument , film , sport , muzyka , dla kobiet , satelita , relax . Nie muszę przeskakiwać , tylko wchodzę na listę i mam wszystko pod ręką , posegregowane .

 

@filolog .

Na temat podłączenia Samsunga poprzez kabel component pisałem wielokrotnie , że takie połączenie daję o wiele lepszy odbiór , aniżeli przez kabel HDMI . Zobacz moje posty pisane jakiś rok temu . Mam rodzinę w Szwecji i wielokrotnie rozmawialiśmy na temat podłączeń TV z tunerem , oni śmieją się z nas , uważają kabel HDMI za twór przereklamowany i dziwią się że Polacy tak zawierzyli reklamie . Sami używają kabla component .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat podłączenia Samsunga poprzez kabel component pisałem wielokrotnie , że takie połączenie daję o wiele lepszy odbiór , aniżeli przez kabel HDMI . Zobacz moje posty pisane jakiś rok temu . Mam rodzinę w Szwecji i wielokrotnie rozmawialiśmy na temat podłączeń TV z tunerem , oni śmieją się z nas , uważają kabel HDMI za twór przereklamowany i dziwią się że Polacy tak zawierzyli reklamie . Sami używają kabla component .

Wiem, wiem masz całkowitą rację. Ja dopiero teraz tym się zainteresowałem jak wyczytałem, że standard HDMI to taki "nie dla idiotów" i narzucono tam wiele uproszczeń dla polepszenia wygody obsługi i kompatybilności urządzeń- niestety ze szkodą dla jakości sygnału, która jest nieco degradowana.

 

AVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znawco złącz HDMI , ja lekcję odrobiłem i zapoznałem się z ,, porządną lekturą przed dyskusją ,, i śmiem twierdzić , że nie wypisuję bzdur o degradacji sygnału poprzez złącze HDMI . TV mój nie jest przereklamowany , ani stary , a tym bardziej tańszy ( opis w moim profilu ) więc nie piszę bzdur tylko stwierdzam fakt i opisuję to co widzę na ekranie TV . Mam TV połączony poprzez HDMI , Euroscart i component i przełączam w zależności z jakiego satelity oglądam w danym czasie program . Z Astry , owszem oglądam poprzez HDMI , ale już z Hotbirda poprzez component . W kwestii wyjaśnienia , kabel HDMI służy do przesyłu danych w prawdziwym HD , a nie upscalowanych do sygnału HD , a tych na CP i Hotbirdzie nie uświadczysz . http://pl.wikipedia.org/wiki/HDMI http://pl.wikipedia.org/wiki/Component_video

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ja w sprawie fałszywego HD na polsacie HD, czy u was też na dzisiejszym filmie "obcy kontra predator" w dziesiątej minucie filmu obraz sie "rozszerzył" na proporcje 16:9, zamiast 4:3, które to proporcje były przez pierwsze 10 minut. Czyżby jakiś technik CP obudził się o 20:16 ??

A miało być profesjonalnie po bodajże 17 września... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez to zauwazylem.Po co oni uruchamiali ten kanal?Biadolili o nim ponad rok wiec myslalem ze przygotuja jakas specjalna oferte w HD-zupelnie inna ramowka niz w zwyklym TV Polsat.A oni po prostu zrobili kopie tego kanalu ze znaczkiem HD.W ten sposob to oni moga zrobic jeszcze TV4 HD,Polsat News HD itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dzwoniłam do techników Cp w sprawie fatalnej jakości Polsat HD i ten niby fachowiec stwierdził że to jest nadal emisja testowa polsatu hd więc mogą się zdarzyć jeszcze przez jakiś czas problemy z tym programem a na moje pytanie co robili przez pół roku od kiedy była mowa o starcie polsatu hd czy nie umieli go predzej testować i sprawdzać ,to został bez słowa ! Stwierdziłam że szkoda naszego daremnego dzwonienia na info CP tam pracują jacyś nieudacznicy :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem PolsatHD jest gratis... dla klientów posiadających dekoder HD. Wiec wszystko jest ok. Przy MINI i MINI MAX nie ma dekodera HD w ofercie wiec i nie ma go w tych pakietach... nie trudno to zrozumieć. Myślę że CP jeszcze nas dobrze zaskoczy a AP HD i NGC HD będą w dobrej długiej promocji gratis :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Opticum 9500 HD PVR+ i dobrze ustawioną antene Triax 80cm z sygnałem 99% ale na 2 kanałach HD:

 

Polsat HD

Polsat Sport HD

 

co chwile przeskakuje obraz, tzn troche chodzi dobrze ale potem przeskakuje o pare klatek itp.... inne programy HD nawet od CP jak np. Eurosport HD, MTVN HD czy Discovery HD działają bardzo dobrze i płynnie. TVP HD również idealnie działa.

 

To jest moja wina czy słaba jakość po stronie Polsatu skoro tylko ich oba kanały w HD mi tak robią? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...