Skocz do zawartości

HD w Polsat Box


trojan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzieki za rade :) wypróbuje ten trick

 

mam nadzieje że jest szansa na to by oba Polsaty HD dorosły jakością do innych programów HD (również z platformy CP) które nie sprawiają takich problemów z obrazem

 

nie wiem jak u Was ale u mnie najprzyjemniej mi sie ogląda jakościowo TVP HD (z astry TVP, fajnie zrobili ten kanał i często ma nawet niezłe filmy) oraz EuroSport HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jest to ogólny problem. Szybkie przełączenie na inny kanał i powrót, rozwiązuje problem"

Wszystko to prawda i nawet było by to do zaakceptowania gdyby CP przeprowadzał testy ale np za Polsat Sport HD pobierają opłaty. Jest to normalne olewanie użytkowników CP HD. Mam podpisaną z nimi umowę między innymi na Polsat sport HD - i jeżeli do końca września nie poprawią oprogramowania - przestanę płacić za ten program który nie odpowiada jakością.Ja nie mam zamiaru dłużej przerzucać co kilka minut kanałami. Posiadam kopie z icok że znają ten problem i starają się go usunąć ale nic nie piszą że do czasu poprawienia jakości nie muszę płacić za te programy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam - mi też na samsungu DSB-H370G obraz na kanale Polsat HD się klatkuje. Tak samo jak wcześniej się klatkował na kanale Discovery HD.

 

A antenę mam dobrą: Triax 100 + dwa konwentery Twin również Triax + u mnie kabel około 40 metrów z podwójnym oplotem (poczwórnym ekranowaniem).

 

Przy tym ustawieniu - kanał Polsat HD ma siłę sygnału (zielona kreska gdzieś na poziomie 70 - 75%. Z żadka potrafi się zrobić pikseloza.

 

MTV HD - obraz ma bardzo ładny i nic się nie krzaczy.

 

Również na Astrze TVP1 HD - obraz jest lux a siła sygnału (zielonej kreski jakieś 90%).

Kanał Astra HD też ma bardzo dobrą jakość obrazu.

 

I to samo - po telefonie do polsatu - dowiedziałem się że problem jest im znany i niedługo będzie naprawiony. Tylko kiedy pytam - za miesiąc ....., dwa. Nie mam pojęcie.

Pan na infolinii nie był mi w stanie na to pytanie odpowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gilban: no właśnie, jak sam widzisz to na pewno nie jest wina ani Twojego ani mojego sprzętu co nawet na logike widać skoro inne kanały HD działają idealnie

 

POLSAT HD - problem jest im znany i... działają, no dobra spoko, dopiero miesiąc ma kanał nie licząc testów :lol:

 

no ale co mam powiedzieć o POLSAT SPORT HD skoro na nim jest identycznie jak na POLSAT HD a ten kanał ma już aż 2 lata na rynku

 

inne kanały HD działają idealnie, nawet te z oferty CP

 

PS

czy da sie wyciągnąć na obydwu kreskach po 99% siły? :) tzn. ja mam zawsze na zielono jakość 98-99% ale ta druga kreska (chyba siła?) jest zawsze na pomarańczowo i ma 70-75%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie musze powiedzieć mam Polsat Sport HD od 31.12.2007-na początku przekaz testowy- i pogorszyło mu się dopiero po przestawieniu na nowy transponder albo zmianie parametrów transpondera (nie pamiętam dokładnie).Obejrzałem prawie całe EURO2008 na Polsat Sport HD i było idealnie.Dopiero od jakiegoś czasu jest gorzej.Czyli jak się chce to można!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dopiero od paru tygodni mam tuner HD więc nigdy nie zaznalem dobrej jakości żadnego z 2 polsatowskich kanałów HD :)

 

zarówno POLSAT HD jak i starszy Polsat SPORT HD mają ten sam problem więc jestem pewien ze to wina po stronie Polsatu bo oba nadają z tego samego nowego polsatowskiego transpondera DVBS2 12,265

 

juz nie mówiąc o braku normalnej ramówki (nie licze wiecznie skalowanych programów 3/4) to mam nadzieje ze chociaż do Bożego Narodzenia POLSAT HD dorośnie i jakością i ramówką do swoich lokalnych braci jak TVP HD czy C+Film HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gilban:

 

PS

czy da sie wyciągnąć na obydwu kreskach po 99% siły? :) tzn. ja mam zawsze na zielono jakość 98-99% ale ta druga kreska (chyba siła?) jest zawsze na pomarańczowo i ma 70-75%

 

Nie , nie da się . Mam pytanie , po co Ci tak mocny sygnał na dwóch paskach . Sygnał z CP nadawany jest cyfrowo i czy masz 99% czy 70 % to obraz masz taki sam . Cyfrowy sygnał ma to do siebie , że albo jest i oglądasz , albo go nie ma .

Nie wiem jaki masz tuner , ale myślę że Echo-star ( dwa paski ) , na dwóch paskach powinieneś mieć kolor zielony , jeżeli nie masz dwóch zielonych ,to świadczy to o niedokładnym ustawieniu anteny lub uszkodzonym konwerterze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, mam przez moduł CP na swoim tunerze Opticum 9500 HD PVR+, też ma 2 paski dla sygnału ;)

 

o te paski pytalem tak z ciekawości :) wiadome że na cyfrówce ogólnie tak samo jest 70% i 99% no ale jak gorsza pogoda, chmurka itp, to chyba te 60-80% prędzej pokazują pixeloze i klatkują niż moc 99%

 

mi chodziło tylko o to że "jakość sygnału" (tak dokladnie to jest opisane w tunerze) mam stabilnie na 98-99% (zależy od TP) ale ten drugi pasek, chyba mniej ważny bo na nim 70% jest nawet jak antene skierowalbym na łazienke hehe, tam po 70-75%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem PolsatHD jest gratis... dla klientów posiadających dekoder HD. Wiec wszystko jest ok. Przy MINI i MINI MAX nie ma dekodera HD w ofercie wiec i nie ma go w tych pakietach... nie trudno to zrozumieć. Myślę że CP jeszcze nas dobrze zaskoczy a AP HD i NGC HD będą w dobrej długiej promocji gratis :)

Ja mam Samsunga DSB-H370G z aktywnym pakietem mini i Polsatu HD nie odbieram.

 

Myślę, że Polsat HD powinien iść wzorem TVP HD i powinien być dostępny do wszystkich abonentów tej platformy nie rozumiem dlaczego ograniczają jego zasięg wielka szkoda.

Ja uważam, że główny kanał Polsatu powinien byc dostępny na każdym sprzęcie CP nawet z nieaktywną kartą. Jeśli byłaby to także wersja HD to byłoby super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by tak było jakby wszystko za free było dostępne.

 

Tylko wszyscy zapominają że są to stacje komercyjne typu Polsat czy TVN i one z czegoś muszą żyć.

 

Kanały TVP są dostępne za free ponieważ jest to telewizja publiczna - nie prywatna - jednym słowem jest telewizją państwową.

 

Jeżeli tak Polsat i np TVN swój kanał udostępnił by za free od razu stracił by wielu abonentów.

 

Wystarczył by wtedy do tylko dekoder FTA zwykły i wielu nic więcej by nie potrzebowało, ewentualnie dekoder TVN-u dla kilku dodatkowych stacji.

 

Także trzeba o tym pomyśleć jak się coś napisze.

 

I nie jestem tu żadnym przedstawicielem wyżej przedstawionych operatorów, tylko logicznie myślącym człowiekiem. Bo jak wiemy, na tym świecie nioc za darmo nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej brać przykład np. z Niemców ?

 

są 2 proste strategie komercji:

 

1.

- zachłanna [beep]ość i kasa za wszystko co sie da od reklam po sprzedaż abonamentów itp., tutaj dominuje TVN i kawałek za nim Polsat

 

2.

- nastawienie na jak największą liczbe widzów, darmowy przekaz przekladający sie na coraz wiekszą oglądalność i dużooo wieksze zyski z reklam (chyba każdy wie ze np. 1 mln stałej widowni więcej dla stacji jest duzo bardziej dochodowy z reklam niż sprzedaż kilku tysięcy dekoderów z abonamentami w miesiącu) - tutaj dominują stacje niemieckie, nie tylko publiczne tematyczne ZDFy infodokumental, ARDy ale np. nawet takie co u nas są kodowane jak pro7, sat.1, kabel1, vox...

 

 

Dla obydwu stron lepiej by podążać w kierunku reklamy, czyli darmowy przekaz i wiekszy dochód kasy dla TV z reklam.... tą drogą idzie internet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by tak było jakby wszystko za free było dostępne.

Tylko wszyscy zapominają że są to stacje komercyjne typu Polsat czy TVN i one z czegoś muszą żyć.(...)

Jeżeli tak Polsat i np TVN swój kanał udostępnił by za free od razu stracił by wielu abonentów.(...)

Także trzeba o tym pomyśleć jak się coś napisze.

Polsat i TVN to stacje dostępne naziemnie BEZ OPŁAT więc nie mów mi, że udostępnienie tych dwóch kanałów free na satelicie (co TVN praktycznie zrobił w TnK) spowoduje nagły odpływ abonentów z n czy CP. To po prostu byłoby ułatwieniem dla ludzi, którzy mają tylko antenę sat i nie chcą ciągnąć kolejnych kabli i wieszać "siatek" dla jednego programu. I powtarzam jeszcze raz - to nie musi być FTA jak mają Niemcy tylko FTV - karta, moduł i brak abonamentu - zasięg wzrasta, odbiorców reklam jest coraz więcej. A zachęcony klient może kiedyś zdecyduje się na coś droższego...

Więc sam najpierw pomyśl co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre pozycje nadają w HD. Np. Pierwszą Miłość czy Świat Wg. Kiepskich. Kanał powstał głównie aby abonenci Cyfrowego Polsatu mieli za darmo dostęp do Ligi Mistrzów w HD, stąd dostępność w pakiecie Familijnym. Poza tym, nawet pozycje w 16:9 będą wyglądać lepiej w Full 16:9 na Polsacie HD niż w letterboxie na Polsacie SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko nie cięło go co chwilę. Już prawie październik a Polsat HD jak tnie na Samsungach tak tnie. A tak na marginesie mogliby już w końcu dołączyć też Animal Planet HD. A oni uwsteczniają się próbując wprowadzić PPV. Długiego życia tym serwisom nie wróże. Jakoś nie sądzę żeby mieli wielu chętnych do płacenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jedynie zazdrość że jest to kanał HD a nie SD. Innego wytłumaczenia nie widzę.

 

Nie wiem o jaką zazdrość Ci chodzi .

Jeżeli chodzi o psucie nerwów , mnie szlag trafia jak płacę za kanały HD i widzę ich jakość i dlatego obawiam się , że to samo może być z Animal Planet HD , a chcę oszczędzić na swoim zdrowiu .

Ps. Mam Animal Planet z kablówki i twierdzę , że jakość z kablówki o wiele przerasta tą z CP .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...