Skocz do zawartości

Kanały ubiegające się o miejsce w mux1


alekk
 Udostępnij

Kanały ubiegające się o miejsce w mux1  

243 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kanały ubiegające się o miejsce w mux1

    • 4fun.tv
      20
    • Eska TV
      22
    • TV Trwam
      17
    • Tele 5
      21
    • Polskie Radio Czwórka
      20
    • Superstacja
      32
    • Orange sport info
      31
    • iTV
      0
    • TVN Meteo
      19
    • RMF TV
      15
    • Kino Polska Nostalgia
      33
    • jakaś inna nowość ( Next HD, ATM Rozrywka TV, CTV, Polo TV, U-TV, Machina TV)
      24


Rekomendowane odpowiedzi

1. Tele 5 - bo z kanałów ogólnych, które nie są dostępne naziemnie ten wydaje się najlepszy

2. 4fun TV - najbardziej umiarkowany i rozpoznawalny z kandydujących kanałów muzycznych (Eska jest za bardzo nakierowana na "umca umca", a o RMF TV niewiele jeszcze wiemy)

3. Kino Polska Nostalgia - bo nieźle się zapowiada

4. TVN Meteo - żeby każdy miał całodobowy dostęp do pogody :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ciężko coś z tego wybrać. Nie ma tu jakiś rewelacyjnych kanałów. Wiem na pewno jakiego kanału nie widziałbym w MUX 1, a jest nim oczywiście Tv Trwam.

Ale jak już bym miał wybrać to byłby jeden kanał muzyczny. Nie patrząc na gusta najprawdopodobniej postawiłbym na Eska TV. Do tego konkurencja dla Polsatu Sport News, a więc Orange Sport Info oraz prawdziwa alternatywa dla polskich kanałów informacyjnych czyli Superstacja i jedna z nowości, którą byłby Kino Polska Nostalgia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trwam - no cóż... tego nie będę komentował (bo nie ma po co - zaczną się wyzwiska w moim kierunku od osób z innymi poglądami)

Tele 5 - kanał ogólny, dodatkowo FTA z satelity

Superstacja - drugi w oglądalności przeze mnie kanał info po Polsat News

Kino Polska Nostalgia - tak z nostalgii... Ten kanał mimo, iż nie istnieje pasuje do DVB-T

 

Myślę, że nie trzeba pchać kanałów muzycznych do DVB-T.

Natomiast zastanawiałem się w ostateczności nad: OSI (chociaż odpadł ponieważ PSN), PR4(tu wyjątek z muzycznych - chociaż stwierdziłem, że media publiczne mogłyby się dogadać do MUX-u 3), i TVN Meteo(no jak Superstacja, to Meteo nie chciałbym pchać...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które kanały najchętniej widziałbym w muxie1? Hmm.... ciężko wybrać z tak "rewelacyjnego" repertuaru :D

Jeżeli już to chętnie zobaczyłbym Kino Polska Nostalgia chociaż nie wiem co tam będzie no i jeszcze ewentualnie Eska TV. Reszta nie wiem dlaczego istnieje zwłaszcza Tele5 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały są może trochę zaskakujące, to też trudno wybrać z nich tę prawidłową czwórkę. Nie wiem czemu tak dużo osób postuluje OSI, które moim zdaniem nie ma racji bytu ze względu na rychły start Polsat Sport News. Moje cztery pozycje wybrałem następująco:

- Eska TV - dobry, komercyjny, ale uniwersalny kanał muzyczny. Stąd eliminuję ITV, RMF TV, Machinę TV, 4fun.tv i Czwórkę

- Superstacja - także dlatego, że wygląda na to, że w naziemnej nie będzie żadnego innego kanału informacyjnego. Stąd eliminuję też OSI (także dlatego, że PSN) i TVN Meteo,

Teraz eliminacja:

- TV Trwam - z różnych powodów jestem przeciwnikiem obecności tego kanału w naziemnej telewizji cyfrowej. Zresztą tym bardziej, iż pamiętajmy, że nadawanie wiąże się z ogromnymi (ok. 80 mln zł rocznie) kosztami,

- Tele5 - mam wrażenie, że chęć obecności tego kanału wynika jedynie z faktu dosyć jednak złudnej iluzji, że są w stanie przyciągnąć w ten sposób widza i sprzedać się reklamodawcy,

 

Tak więc pozostałe 2 miejsca pozostają dla 2 nowości (Next HD, ATM Rozrywka TV, CTV, Polo TV, U-TV, Kino Polska Nostalgia). PoloTV eliminuję, dwa muzyczne kanały to za dużo. U-TV ma moim zdaniem zbyt słabego właściciela, podobne wątpliwości ma co do CTV. Zostaje Kino Polska Nostalgia (któremu chętnie dałbym szansę) i komuś z dwójki Next HD i ATM Rozrywka. Znając plany obu nadawców skłaniałbym się ku Nextowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo kanałów muzycznych i informacyjnych, ale niestety brak kanałów dokumentalnych i dziecięcych.

 

1. Eska Tv - muzyczny to tylko ten

2. Kino polska nostalgia - jako kanał filmowy (ewentualnie TVN Meteo)

3. Orange sport info - jest trochę sportu liga francuska i kanały klubowe; konkurencja dla Polsat sport news i więc trochę konkurencji się przyda

4. TV trwam - dla straszy ludzi im też się coś należy (ewentualnie Tele 5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja to tylko dwa kanały: Superstacja i TVN Meteo reszta kanałów nie zbyt interesująca jak np. iTV, a co do kanałów o tematyce muzycznej to jestem tego samego zdania co ZG Master. Reszta kanałów nie wystartowała, nie wiadomo z czym dokładnie wystartują, więc z czym do czego... ewentualnie można by było jeszcze postawić Tele 5 na trzeciej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. OSI - oprócz informacji i magazynów także regularne transmisje sportowe, oby tak pozostało naziemnie

2. 4fun.tv - z wymienionych tu kanałów muzycznych wydaje się najlepszy, nie gra tylko nowości

3. Tele 5 - przy lepszej oglądalności kanał ma potencjał

4. Next HD - zapowiada się w miarę ciekawie, czy coś z tego wyjdzie zobaczymy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w mux1 powinny się pojawić kanały tematyczne tj.:

 

1 - Kino Polska Nostalgia (jako filmowy)

2 - Superstacja (informacyjny)

3 - TV Trwam (chyba wiadomo dlaczego)

4 - ESKA TV (muzyczny)

 

Nikt nie czuł by się pokrzywdzony ESKA TV wiadomo młodzieżowy program muzyczny, Superstacja była by dobrym uzupełnieniem TVP INFO, Kino Polska Nostalgia pod warunkiem że będzie to kanał o profilu filmowym, oraz TV Trwam, nie chcę się rozpisywać dlaczego ta ostatnia stacja powinna być w mux1 powód, "ukłon" w stronę starszej widowni, choć moim zdaniem wolałbym religia.tv, no ale cóż nie od nas to zależy, myślę że każdy by był zadowolony. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja:chciałbym aby były te kanały za które obecnie trzeba słono płacić:1.Superstacja 2.Orange Sport Info 3.TVN Meteo, 4.Kino Polska Nostalgia bo chyba będzie kodowany.Gdyby te kanały weszły do mux naziemnego platformy satelitarne zapewne przeniosły wyżej wymienione kanały do nizszych pakietów.I o to chodzi :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogą eliminowania:

 

Next HD

ATM Rozrywka TV

CTV

Kino Polska Nostalgia

Polo TV

U-TV

Machina TV

RMF TV

:?: nie mam zdania, nie znam, kanały nie istnieją.

 

Superstacja

zbyt mało oglądałem aby wyrobić sobie zdanie, nie zrobił na mnie dobrego wrażenia, raczej kicha.

 

Eska TV

powiem krótko - kicha.

 

Orange sport info

oglądałem jak był FTA - kicha.

 

Polskie Radio Czwórka

nie zachwyca mnie, raczej kicha.

 

TVN Meteo

słabiutki, nic ciekawego za wyjątkiem: kilku programów dokumentalnych popularnonaukowych z dziedziny meteorologii, powstawania i przebiegu zjawisk pogodowych; oraz Mai Popielarskiej (uwielbiałem oglądać pogodę w RTL7).

 

4fun.tv

słaby, musiałaby wrócić dawna ramówka, kiedyś oglądałem, lubiłem pasmo kartony dla dorosłych i pasmo rokowe.

 

TV Trwam

średnio słaby, zbyt agresywny, jedyny kanał gdzie można oglądać retransmisję na żywo z parlamentu, ostatecznie może być, wolałbym jednak Religia TV - bardziej umiarkowany i nie ograniczony tylko do jednego wyznania.

 

iTV

średnio słaby, czasami oglądam pasmo EzoTV, lubiłem jak był Wróżbita Rodin - mówił w sposób monotonny i nudny, czasami wręcz leżał na stole w studio, głowę podpierał ręką jak w barze, brakowało mu tylko kufla z piwem, ale to co mówił z zakresu psychologii, psychoanalizy i kształtowania osobowości było bardzo ciekawe i interesujące.

 

:!: Swój głos w ankiecie oddaję tylko na Tele 5.

 

PS. Wyszedł mi przydługawy post, dziękuję za uwagę jeśli ktoś doczytał do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko tylko nie polityczna pralnia mózgów - wprowadzenie tego kanału do multipleksu pierwszego byłoby bardzo rydzykowne.

Lepiej dać np. TVN Meteo, Radio na Wizji, Kino Polska Nostalgia i trudno w sumie powiedzieć co jeszcze. Może Superstację albo jakiś muzyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy:

 

1. Kanał muzyczny - ESKA TV (jest lepszy od 4Fun.TV i nie był karany przez KRRiT)

2. Kanał filmowy - Kino Polska Nostalgia (myślę, że powinien być w MUX-1)

3. Kanał informacyjny - Superstacja (napewno zdobędzie większą ilość widzów, przez miejsce w MUX-1)

4. Kanał z innych kategorii - TVN Meteo (jak będzie tyle wróżek, to nie) lub TV Trwam (dla osób starszych)

 

Orange Sport Info chciałbym zobaczyć, ale w miejsce Polsat Sport News, zresztą, jak newsowo-sportowy kanał Polsatu powstanie, to nie ma takiej potrzeby, że był drugi taki sam.

 

Kanałów typu Tele 5 i iTV nie chcę widzieć w MUX-1, bo to dwa kanały, które pokazują pasma nocne poniżej krytyki.

 

Programy nieistniejące obecnie według mnie nie mają żadnych szans na miejsce w MUX-1, oprócz Kino Polska Nostalgia.

 

Ciekawa propozycja to też Radio na Wizji, ale z jakiej racji wciskać 2 kanały muzyczne na 4 wolne miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...