Skocz do zawartości

Oznakowanie wiekowe programów


qqq_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oprócz garstki fanatyków nikogo nie interesuje wielkość oznaczeń wiekowych na ekranie. Ja oglądając telewizje skupiam wzrok na środek ekranu, a nie zaglądam w rogi. :) Często łapie się na tym, że kończy się dana audycja, a ja nawet nie wiem jaki był znaczek. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że moje ulubione kanały (Comedy Central, Polsat Comedy Central Extra i BBC Brit) nadają na licencji zagranicznej i nie muszę tych oznaczeń oglądać. Wczoraj próbowałem oglądać film na Polsacie i ciężko mi było przestać zwracać uwagę na znaczek w górnym lewym rogu, jest większy niż logo Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu pojawia się przewaga serwisu vod na linearną tv. W linearnej tv będzie się tylko dawało obejrzeć programy informacyjne i transmisje sportowe. Filmy i seriale zdecydowanie lepiej ogląda się na Netflix, Apple TV+, HBO Max, Disney+ i Prime Video. Oznaczenia wiekowe tylko na początku odtwarzanego materiału, a potem mamy cały czas czysty ekran. Bez oznaczeń, bez loga i bez reklam. Napisy końcowe łącznie ze scenami dodatkowymi zawsze dostępne w całości i nie zagłuszane lektorem, że "już za chwilę" oraz brak sztucznego przyspieszania ich wyświetlania. I do tego często materiały w Dolby Vision, w 4K i z Dolby Atmos. Nie rozumiem po co inwestuje się w telewizor OLED w 4K, aby oglądać jego możliwości tylko na pół gwizdka na kanałach HD. Lepiej oglądać jak telewizor radzi sobie w materiałach 4K. W takim razie, jeśli u kogoś przez 99% czasu lecą na ekranie 4K tylko kanały w HD, to przepłaca za sprzęt i naprawdę wystarczyłby telewizor tańszy z obrazem maksymalnym do 1080p.

  • Popieram 2
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieję się często że najlepszy kanał to Sprawdzam TV. Dlaczego? Brak gadania o Tusku i innych politycznych sprawach, brak paradokumentów typu Ukryta prawda i innych głupot znanych z polskiej TV. W koło tylko animacja telewizorka i mówienie o zmianie standardu.

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
19 minut temu, swordfish napisał:

I tu pojawia się przewaga serwisu vod na linearną tv. W linearnej tv będzie się tylko dawało obejrzeć programy informacyjne i transmisje sportowe. Filmy i seriale zdecydowanie lepiej ogląda się na Netflix, Apple TV+, HBO Max, Disney+ i Prime Video. Oznaczenia wiekowe tylko na początku odtwarzanego materiału, a potem mamy cały czas czysty ekran. Bez oznaczeń, bez loga i bez reklam. Napisy końcowe łącznie ze scenami dodatkowymi zawsze dostępne w całości i nie zagłuszane lektorem, że "już za chwilę" oraz brak sztucznego przyspieszania ich wyświetlania. I do tego często materiały w Dolby Vision, w 4K i z Dolby Atmos. Nie rozumiem po co inwestuje się w telewizor OLED w 4K, aby oglądać jego możliwości tylko na pół gwizdka na kanałach HD. Lepiej oglądać jak telewizor radzi sobie w materiałach 4K. W takim razie, jeśli u kogoś przez 99% czasu lecą na ekranie 4K tylko kanały w HD, to przepłaca za sprzęt i naprawdę wystarczyłby telewizor tańszy z obrazem maksymalnym do 1080p.

Niestety  w serwisie Player np w serialach nadal mamy ogromiaste logo TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

W sprawie  wielkości ograniczeń wiekowych najlepiej wysłać e-mail emial do nadawcy  .W tym przypadku do Polsatu.

Ten adres  jest chyba aktualny.

kontakt@cyfrowypolsat.pl

 

adres  ze strony w linku

https://www.polsatbox.pl/strefa-abonenta/icok-kontakt.cp

 

W treści listu napisać ze nawet na kanale telewizji Trwam ograniczenia wiekowe są mniejsze.Jeśli nasze listy przyczynia się do powiększenia ograniczeń wiekowych na kanale Trwam  lub TVP to trudno.Trzeba  próbować.

Krótko i na temat.Treść  listu.

 

Witam.

Moje pytanie dotyczy ograniczeń wiekowych na kanałach Polsatu.Czy ograniczenia wiekowe mogą być mniejsze  , np takie jak  na kanale telewizji  TV. TRWAM lub TVP.Obecne ograniczenia wiekowe  na kanałach Polsatu bardzo przeszkadzają w oglądaniu programu.

Jeśli wysłałem e-mail  pod zły adres proszę o inny .Do osoby która podejmuje decyzje w sprawie  ograniczeń wiekowych.

================

Adres jest aktualny , przyszło automatyczne potwierdzenie

 

Dziękujemy za przesłanie wiadomości. Postaramy się odpowiedzieć najszybciej jak to możliwe.
Jeżeli przesłany e-mail jest reklamacją – rozpatrzymy ją nie później niż w ustawowym terminie 30 dni.
Z poważaniem
COK Polsat Box

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc ja też się zdziwiłem, jak zobaczyłem giganta na Polsat Cafe :D W takim tempie to niedługo logo może być na cały ekran :P A tak na serio, to jak dla mnie jeden wielki idiotyzm, i niezrozumiała decyzja - nie można tego wepchnąć np. do EPG, lub nawet i niektórych gazet z programem? Jak dla mnie ten gigant się rzuca w oczy, i to za bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Widz naziemnej telewizji Pamiętasz akcję protestacyjną "Media bez wyboru"? Rząd chciał niszczyć komercyjne media obciążając je dodatkowym podatkiem od reklam. A teraz doszło zwiększenie rozmiaru oznaczeń wiekowych. Ja się nie zgadzam, żeby telewizja komercyjna upadła. Niedługo będzie tylko TVP, Telewizja Trwam, Polskie Radio i Radio Maryja.

 

34 minuty temu, Gierek napisał:

nie można tego wepchnąć np. do EPG, lub nawet i niektórych gazet z programem? Jak dla mnie ten gigant się rzuca w oczy, i to za bardzo. 

No właśnie. Powinno się ograniczać oznaczenia wiekowe do EPG, a nie jeszcze zwiększyć zaśmiecanie ekranów telewizorów.

Edytowane przez BiL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, BiL napisał:

Rząd chciał niszczyć komercyjne media obciążając je dodatkowym podatkiem od reklam. A teraz doszło zwiększenie rozmiaru oznaczeń wiekowych. Ja się nie zgadzam, żeby telewizja komercyjna upadła. Niedługo będzie tylko TVP, Telewizja Trwam, Polskie Radio i Radio Maryja.

Bez przesady. Kwestia rozmiaru oznaczeń jest niewspółmierna do podatku, z którego notabene i tak się wycofano po proteście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nigdzie indziej w EU nie ma tak ogromnych oznaczeń wiekowych wyświetlanych przez cały czas trwania audycji. I dla mnie to jest powód, żeby jeszcze rzadziej włączać kanały Polsatu czy C+. Bo pomijając już totalny brak estetyki, to na 65" oznaczenia są ogromne i na dodatek jeszcze w wersji takiej jak na Polsacie dochodzi temat ich jaskrawości, czego OLED nie lubi ;).

No i jeśli chodzi o Polsat nie zapominajmy też o czarnym pasku na górze ekranu, który jest nie do ogarnięcia dla ich techników od zeszłego roku. Dodając do tego co na muxach wyczynia MWE nadając kanały w jakości gorszej od VCD, wyłączenie TVP z przejścia na DVB-T2 itd to ogólnie ten nasz rynek tv to się robi ostatnio niezły "żal i ból".

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie jak będzie wyglądało to ogromne oznaczenia na Kino Polska , gdzie obecnie jego położenie jest w miejscu takim, jakby nadawca miał tylko stary TV kineskopowy w swoim studio.

 

na marginesie - ogólnie logo C+ powinno być takiej wielkości jak w czasie Multiliga+

 

a kończąc, to wszystkie loga powinny być na dole ekranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...