Skocz do zawartości

Oznakowanie wiekowe programów


qqq_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.06.2022 o 13:55, KiriKiri napisał:

Po ostatnich zmianach aż oczy bolą by na kanałach filmowych canal+ i nie tylko ale z tej grupy pacnąć takie wielkie znaczki wiekowe wiem że były zmiany ale jakoś inni nadawcy radzą sobie doskonale i mają bardzo małe oznakowania i nie wrzuca się to w oczy, ale przy takich kanałach jak canal+ to jest nie porozumienie i głupota, niech nie będzie jak Polsat a każdy wie jak polsat dysponuje znaczkami wieku u siebie, szkoda że nie ma szans by canal+ i grupa tvn zmniejszyła znaczki o dziwo tvn fabyła ma mniejsze hmm. Kanały premium to już porażka, jeszcze dodadzą migowy to już całkowicie 3x kąt choinkowy na ekranie, jak w polsacie po 22.00. Żenada. 

Na mojego maila do Canal+ odnośnie zbyt dużych oznaczeń wiekowych odpisali mi że wiąże się to z ustawą. Na moją odpowiedź że nic takiego nie ma miejsca nastąpiła cisza. Nie wiem dlaczego zdecydowali się na tak duże oznaczenia na kanałach dodatkowo płatnych ale z żadną ustawą to nie ma związku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mojego maila do Canal+ odnośnie zbyt dużych oznaczeń wiekowych odpisali mi że wiąże się to z ustawą. Na moją odpowiedź że nic takiego nie ma miejsca nastąpiła cisza. Nie wiem dlaczego zdecydowali się na tak duże oznaczenia na kanałach dodatkowo płatnych ale z żadną ustawą to nie ma związku. 

Oczywiście, że rozporządzenie jest i powiększone loga mają z tym związek. Po co po tylu latach mieliby sami z siebie powiększać oznaczenia?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wielkość oznaczeń nie ma żadnego związku z ustawą ale ma z rozporządzeniem KRRiT! Natomiast chyba nikt nigdy nie zapłacił kary za zbyt małe oznaczenie wiekowe i dlatego też wszyscy nadawcy powinni po prostu skopiować wielkość oznaczeń z TVP. W końcu telewizja rządowo-reżimowa nie może przecież łamać prawa!

  • Popieram 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe regulacje odbieram jako złośliwość ze strony regulatorów. Pokazali ile warte są dyskusje, prośby, pisma, argumenty i kto naprawdę ma władzę.

 

Na wjazdach na granicy zamiast informacji o ograniczeniach prędkości na drogach powinny być pokazane wszystkie oznaczenia wiekowe jako symbole naszej narodowej dumy. Cały świat zazdrości nam poczucia piękna, ładu i estetyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, 16:9 rulez napisał:

Oczywiście, że wielkość oznaczeń nie ma żadnego związku z ustawą ale ma z rozporządzeniem KRRiT! Natomiast chyba nikt nigdy nie zapłacił kary za zbyt małe oznaczenie wiekowe i dlatego też wszyscy nadawcy powinni po prostu skopiować wielkość oznaczeń z TVPiS. W końcu telewizja rządowo-reżimowa nie może przecież łamać prawa!

Lepiej by jak najdłużej były małe oznaczenia wiekowe na kanałach od TVP,dzięki temu lepiej się je ogląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Obecny zapis w Rozporządzeniu:


"3. Symbole graficzne, o których mowa w art. 18 ust. 5b pkt 1 ustawy, powinny być umieszczone w lewym górnym rogu ekranu, a wysokość i długość oznaczeń nie może być mniejsza niż 4% długości przekątnej ekranu."

 

jednoznacznie określa, że te 4% odnosi się OSOBNO do wysokości i OSOBNO do długości oznaczenia. A więc to Polsat ma niestety rację, że zwiększył literalnie swoje oznaczenia do wymogu KRRiT. A jeśli teraz Pani Rzeczniczka KRRiT Teresa Brykczyńska tłumaczy wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi, że 4% należy rozumieć ŁĄCZNIE to tylko robi z siebie i z całej KRRiT totalnego głupa. Jeśli biuro prawne KRRiT nie potrafi jednoznacznie i poprawnie sformułować tak prostego wymogu to oznacza to tylko, że pracują tam albo nim zarządzają kompletni prawni dyletanci!

 

A jak powinien ten zapis brzmieć? Np. tak:

"3. Symbole graficzne, o których mowa w art. 18 ust. 5b pkt 1 ustawy, są umieszczone w lewym górnym rogu ekranu, a boki oznaczeń są równe 2% długości przekątnej ekranu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polsat dobrze zrozumiał, bo słowo "i" oznacza w matematyce, że jedna i druga wartość nie mogą być mniejsze niż 4%. Jeśli chcieli by było to brane łącznie wystarczyło napisać "suma wysokości i długości". Teoretycznie dopóki istnieje taki zapis to powinni go stosować zgodnie z tym co jest w nim zawarte, a nie z tym co stwierdza pani rzecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni pomniejszyć i niektóre logotypy też, bo wali w oczy.  TVP   powinno  dostać ochrzan, ponieważ ma niezmniejszony logotyp TVP  ABC a ten kanał  nadaje  w HD. Nie wiem  jak z TVP Seriale, który ma ponoć kolosalne logo. Mam nadzieję, że ktoś się skapnie i to naprawi. 

Edytowane przez Kiler
Popraw pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stacje Canal+ zmniejszyły oznaczenia, Fokus TV bez logo

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/rozporzadzenie-krrit-canal-fokus-tv-oznaczenia-wiekowe-symbole-logo

 

Fokus oczywiście się nie zbuntował, bo i też nie mógł.

 

Zachęcam wszystkich do dzwonienia w tej sprawie (czyli zmniejszenie oznaczeń na wszystkich kanałach Polsatu do takich jakie są np. na TVP1) na numer Polsatu do kontaktów z widzami czyli 22 514 52 50. Presja ma sens.

Edytowane przez 16:9 rulez
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...