Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chciał bym aby ktoś kto miał pace 500 i przesiadł się na nowy dekoder napisał opinie,głownie chodzi mi o epg..jak długie się ładuje? czy robi reset przy wejściu na epg?

 

dekoder to nie komputer,nie siejcie zamętu.boot-uje to komputer!! dekoder się włącza!!

i tu następnie pytanie : jak szybko włącza się dekoder porównując do pace 500 ?

 

prosze o opinie osoby które miały pace 500 a teraz sa w posiadaniu nowego dekodera inni milczeć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pace 500 i pobrałem nowy soft,NIE ma poprawy jeżeli chodzi o epg.

"Pobieranie danych prośże czekać"

 

Albo nie pobrałeś albo coś masz nie halo. Ten komunikat już nie istnieje, podgląd jest natychmiastowy.

Jak wygląda w ogóle EPG w tym Sagemcomie? Jest inne niż na wszystkich dekoderach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja już drugi raz wymieniałem ten dekoder od czasu zakupu (2 tygodnie). obraz po hdmi moim zdaniem dalece niesatysfakcjonujący, ciemny, rozmazany, nieostry, jak za przysłowiową "folią". jakby tego było mało w obu dekoderach występują zaniki głosu (ponoć wina softu) które nie zachęcają do oglądania czegokolwiek. nie jestem z niego zadowolony i przyszłym kupcom raczej bym odradzał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pace 500 i pobrałem nowy soft,NIE ma poprawy jeżeli chodzi o epg.

"Pobieranie danych prośże czekać"

 

Albo nie pobrałeś albo coś masz nie halo. Ten komunikat już nie istnieje, podgląd jest natychmiastowy.

Jak wygląda w ogóle EPG w tym Sagemcomie? Jest inne niż na wszystkich dekoderach?

 

:mrgreen: nie rozumiemy sie :P kliknij na przycisk PROGR który cie przenosi do PEŁNEJ wersji EPG i co ci sie pokazuje ..? pobieranie danych proszę SZczekać

 

funkcja pilot to mini epg :P które fakt faktem działa lepiej ale egp jako takie to porażka na całej lini...

 

pobieranie danych proszę SZCZEKAĆ to może szybciej sie załaduje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że Sagemcom to nowy sprzęt Cyfry+. Na pewno w przeciągu ok. miesiąca wyjdą aktualizacje, które poprawią niedociągnięcia. Tak jest zawsze z nowym sprzętem. A czy ten dekoder przy włączeniu automatycznie informuje, że jest dostępna nowa aktualizacja i można przyciskiem OK ją od razu załadować? Czy ktoś wie, bo ktoś tu pisał na jednej z poprzednich stron, że pojawił się 2-3 dni temu nowy soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się wrażeniami.

Ten dekoder mnie zaskoczył – bardzo pozytywnie.

Dzisiaj zakupiłem go do multiroomu. Myślałem o różnych opcjach i modliłem się jedynie o to żeby dekoder do MR nie był tak flegmatyczny jak Philips HD PVR 250. Sagemcom ma takie samo menu jak Pace PVR HD 500, którego używam od kilku dni po wymianie z Philipsa HD PVR. Jest zielono :)

Generalnie nie należę do entuzjastów tej firmy, a w ogóle nazwa Sagem kojarzy mi się z tym co najgorsze…

Co do dekodera. Bardzo szybko można na nim zmieniać kanały (info o kolejnym programie pojawia się od razu nie to co w philipsie PVR), funkcja na pilocie PROGRAM działa ekspresowo nie trzeba oczekiwać jak to jest w przypadku Pace PVR 500 (o Philipsie w tej kwestii lepiej nic nie napiszę, uczcijmy to minutą ciszy). Od razu pokazuje się lista kanałów z programem oraz opisem poszczególnych pozycji. To mnie mega pozytywnie zaskoczyło – pierwszy dekoder cyfry, w którym ta funkcja tak szybko śmiga.

Dekoder jest malutki. Ze zdjęć myślałem że jest to wielkie, brzydkie pudło, a okazał się maleństwem porównywalnym do dekodera mini z Polsatu Cyfrowego.

Fajna funkcja - po wciśnięciu OK pojawia się lista kanałów i z tej pozycji można wybrać interesujący kanał – coś podobnego jak w dekoderach Polsatu, przydatne.

Można stworzyć swoją listę. Moja ma 86 kanałów, można zmieniać ich kolejność – co jest chyba nowością w dekoderach cyfry.

Oby się sprawował dobrze, gdyby coś się z nim działo, nie omieszkam napisać.

Co do multiroomu. Wiecie to chodzenie z kartą…. sport to zdrowie.

1) Trzeba pójść do drugiego dekodera (u mnie piętro niżej po schodkach – jak to dobrze że nie mam TV w piwnicy).

2) Jeśli ten drugi dekoder jest już wyłączony, najpierw trzeba go włączyć (odczekać swoje bo wiadomo abonenci cyfry muszą swoje odczekać przed włączeniem dekodera, wtedy dioda na karcie MR z dekodera głównego zaczyna mrugać na czerwono i wówczas można już wcisnąć przycisk na drugiej karcie,

3) po chwili zapali się zielona dioda na dodatkowej karcie i można z nią spokojnie pójść do drugiego pokoju, włączyć światło (jeśli było nastrojowo to może trochę posuć nastrój innych domowników, np. żony w moim przypadku) żeby trafić kartą w czytnik, bo po omacku trochę ciężko.

4) … i sprawa załatwiona – to nie jest takie trudne

Dla dociekliwych … TAK, trzeba włączyć drugi dekoder (jeśli jest na czuwaniu) aby dodatkowa karta (ładowana co 6 godzin) umożliwiała odbiór kanałów - nie da się na czuwaniu (przynajmniej u mnie). Ale tę kwestię jeszcze dogłębnie sprawdzę – na razie to świeża sprawa. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc od wczoraj jestem posiadaczem tego dekodera. Jestem miło zaskoczony. Ma sprawnie działające EPG, nie włącza sie 30 sekund, jak to niektórzy pisali (u mnie 10-15 sekund), kanałów nie przełącza najszybciej, ale to mi w żadnym wypadku nie przeszkadza.

@racjonalny U mnie występują jednosekundowe zaniki dźwięku tak raz na pół godziny, ale są one tak krótkie, że to nie jest powodem, by się wściekać na ten sprzęt :D

@maestro Jak stworzyłeś własną listę? I czy to jest taka prawdziwa własna lista, tzn. że ja sobie ustawiłeś i pojawia się ona przy każdym kolejnym włączeniu dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Jeśli ten drugi dekoder jest już wyłączony, najpierw trzeba go włączyć (odczekać swoje bo wiadomo abonenci cyfry muszą swoje odczekać przed włączeniem dekodera, wtedy dioda na karcie MR z dekodera głównego zaczyna mrugać na czerwono i wówczas można już wcisnąć przycisk na drugiej karcie,

.[/b]

 

To możesz wyciągnąć moduł główny i włożyć go do dekodera który aktualnie masz włączony i doładować moduł dodatkowy (nie musisz czekać na włączenie) u mnie to działa bo pokoje mam koło siebie ale u Ciebie jest lepiej bo cyt."Wiecie to chodzenie z kartą…. sport to zdrowie. " a dekoder masz na piętrze :brawo: Więc życzę zdrowia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szunaj nie wiem czy z tym modułem głównym tak jest, muszę to sprawdzić. W punkcie kazano mi wybrać który dekoder będzie z modułem głównym... Twierdzono że Sagemcom jest parowany z kartą, co jest chyba sprzeczne z opiniami tutaj na forum. Tak czy siak, po powrocie do domu musiałem przyporządkować mu kartę - zadzwonić i podać nr głównego modułu (12 cyfr bodajże), pomimo tego że na miejscu w punkcie, moduł został w innym dekoderze aktywowany z moja wersją pakietową czyli wszystkie kanały śmigały.

Po podaniu 12 cyfrowego numeru modułu, miałem odczekiwać ok. 40 minut i pozostawić dekoder na kanale 71 (national Geographic), kanały jednak pojawiły się po ok. 4-5 minutach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...