Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dodam tyle, że:

- dekoder nie działa anie z clone+, anie z SmartWII

- ma trudny start, to znaczy lubi się zwieścić i zresetować podczas startu.

- dekoder działa tylko z tym nowym CAID cyfry (4 kanały, które nie chodzą, to te które nie mają nowego kodowania)

- dekoder długo aktywuje kartę, pomimo że karta już świeci na innym tu nadal nie działa (pokazuje wersję karty 41, a powinien 45)

pozatym chodzi niezle, niestety aktywacja 99zł, na początku błędnie system naliczał 1zł

To z grubsza tyle, pozatym dekoder przyzwoity no i mały (mniejszy od stronga), oczywiście ma osobny zasilacz, mimo to potrafi się nieźle grzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, napisaliście, że nie działa tuner ze splitterami. A czy na przewodowym big VI działa? Czy również nie? Chcę kupić do splittera ale nie wiem czy Philipsa czy tego Sagema. Jeśli też splitter nie pójdzie to pozostanie tylko Philips bądź.... Możecie polecić "dobry" tuner w granicy 400zł? Oczywiście HD i PVR, na droższe modele chwilowo brak kasy. Proszę o podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zapowiedzią - nie działają na nim chwilowo 4 kanały:

- Crime and Investigation

- Sci Fi Universal Channel

- Universal Channel

- KBS World

Z przyczyn mi nie znanych, wiem tylko tyle, że ma to być naprawione wkrótce.

Co do jakości obrazu - po EURO porównywalna z Pace 2221, z tym, że kanały z wysoką kompresją i niskim bitrate, jak np. VIVA wyglądają o niebo lepiej. Po HDMI - jakość wygląda tak jak w PACE 500GB.

Przycisk B na dekoderze zgodnie z zapowiedzią jest nieaktywny, po wpięciu PENDRIVE na USB oczywiście nic się nie dzieje, ale to na 100% zostanie zmienione w jednej z najbliższych aktualizacji (możliwe, że nawet w tej, w której zostaną naprawione 4 powyższe kanały).

 

Wie ktoś może kiedy dokładniej można się spodziewać tej aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że moje foty dotarły aż tu...

Multiroom działa poprawnie, z tym, że tak jak napisałem - przy wkładaniu karty na włączonym dekoderze potrafi się on zawiesić.

Co do położenia splittera koło dekodera - owszem, ale i tak musisz wcisnąć przycisk na module dodatkowym, żeby pobrał uprawnienia, a czy to zrobi gdy jest włożony do dekodera, to nie jestem pewien, nie sprawdzałem.

Dekoder zostaje u mnie na pewien czas, teraz 'idzie' do mnie nowa 'wszędziedziałająca' karta do splittera, zobaczymy, czy i z tym dekoderem sobie poradzi.

 

Z innych informacji - dekoder aktualizuje kartę na N4 i podobno ma nie działać w innych dekoderach ani później w splitterze - to przetestuję za parę dni, bo jedna z kart które mam akurat jest ważna do końca listopada i i tak będzie zwrócona, więc może ją sobie aktualizować :P

 

Co do mojego splittera, dodam, że mam Medium IV wg Leśnego, kupiony od pewnej miłej pani (pozdrawiam!) z najpopularniejszego serwisu aukcyjnego w naszym kraju :)

 

Niedziałające kanały - na razie jest cisza.

 

Ze tym startem ok. 30 sekund to chyba przesadzone, nie próbowałem z zegarkiem w dłoni, ale myślę, że nie jest to dłużej niż 15 sekund.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :) tak jak frantic85 mam ten sam problem, multiroom i 2 dekodery philips i sagemcom, wszystko podpięte pod quada na razie tylko te dwa sa podpięte do niego. philips od razu pobrał uprawnienia do karty ale sagemcom od wczoraj wyswietla brak dostepu, kanaly niekodowane sa ale innych już nie. włożyłem druga karte z sagema pod philipsa i ja oblokowal ale w sagemie i tak nie działa podpiolem nawet sagema pod kabel tam gdzie poprzednio był philips żeby konwerter był tylko na jednym kablu na tym co wszystko działa ale to nic nie daje. Koleś na infolinii kazał mi posprawdzać w menu rozne parametry karty i powiedział ze są ok przesłał uprawnienia, kazał ustawic na filmboxa iczekać 2 godziny żałuje ze nie zabrałem dwóch philipsow :/ wątpię ze coś to da jak na filboxie był cala noc i dalej nie odblokowal:/ może ktoś rozwiązał taki problem?

 

Edit:

dzwoniłem 2 raz teraz babka powiedziała że mają małą usterkę, kazała dac na kanał filmboxa i czekac 24h a ona ustawi żeby uprawnienia wysyłane były co godzinę... zobaczymy co z tego wyjdzie:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

dzwoniłem 2 raz teraz babka powiedziała że mają małą usterkę, kazała dac na kanał filmboxa i czekac 24h a ona ustawi żeby uprawnienia wysyłane były co godzinę... zobaczymy co z tego wyjdzie:/

 

Ta mała usterka trwa już ponad tydzień. Ciekawe co robią ich informatycy, skoro nie potrafią się przez tyle czasu uporać z tak ważną sprawą jak przesyłanie uprawnień odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Obecnie posiadam w domu PACE HD PVR 500 GB, Ferguson FX 7600 i stary Thomson SD od cyfry. Do tego Splitter SamrtWI.

Czy opłaca mi się wymiana PACE na ten nowy? Czy jest to wgl opłacalne, bo jak czytałem, to nie ma większej różnicy pomiędzy tunerami.

A jak z tym splitterem, bo słyszałem, że ma przestać działać. To prawda jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie parowania kart z Sagemami HD macie oficjalną informację C+

 

Szanowni Państwo,

 

W związku z wprowadzeniem nowego dekodera Sagemcom HD, pojawiły się w

sieci informacje o wprowadzeniu parowania kart wraz z używanymi

dekoderami.

 

W celu wyjaśnienia sytuacji informujemy, że taki proces nie został

wprowadzony.

Aby karta została aktywowana we współpracy z dekoderem Sagemcom HD

musi otrzymać inne uprawnienia, co trwa trochę dłużej niż w przypadku

innych typów dekoderów współpracujących z kartami Cyfry+ .

 

Karty aktywowane z dekoderem Sagemcom HD działają we wszystkich innych

odbiornikach i odwrotnie karty, które otrzymały uprawnienia w dowolnym

innym odbiorniku (na dziś to już wszystkie karty, które były używane) będą aktywne dekoderze w Sagemcom HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blue_voyager

Myślę że nie wystarczy. Ten komunikat to jakaś ściema.

Dlaczego tak myślę? To proste , wystarczy uwaznie przeczytać co napisali:

 

1.

Aby karta została aktywowana we współpracy z dekoderem Sagemcom HD musi otrzymać inne uprawnienia[...]

2.

karty, które otrzymały uprawnienia w dowolnym innym odbiorniku (na dziś to już wszystkie karty, które były używane) będą aktywne dekoderze w Sagemcom HD.

Jak dla mnie to jest pomiędzy tymi dwoma zdaniami sprzeczność.

 

Dodam jeszcze że sparowanie karty z odbiornikiem nie oznacza automatycznie że na innym odbiorniku ta karta nie będzie nic dekodować - np. w N karty są parowane ale (szczególnie na początku) część kanałów spokojne dekodowały na niesparowanych odbiornikach.

Tak więc, to że w chwili obecnej karty "aktywowane" na sagecomie pracują też w innych odbiornikach nie znaczy nic, a komunikat nie mówi jedynie o tym co jest teraz i nic nie wspomina o tym czy ten stan zostanie utrzymany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...