Skocz do zawartości

Technisat DigiCorder ISIO S


ernet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Panowie. Chcę kupić ten dekoder, jednocześnie nie mam sił czytać całego wątku, także bardzo proszę o odpowiedź na te pytanie:

1. Czy dekoder na polski rynek posiada już możliwość nagrywania jednego programu i oglądania w tym samym czasie innego z innego transpondera niż nagrywany ? Do tej pory - o ile pamiętam - taka możliwość była TYLKO w opcji z jednego transpondera.

 

2.Jeśli dekoder przeznaczony na polski ryneg jeszcze tego nie potrafi, to czy taki przeznaczony na rynek niemiecki to w/w potrafi ?

Czy ma on menu w j.polskim ?

 

3. Gdzie można najtaniej kupić w/w dekodery ?

 

4. Czy ISIO ma tz. liveshift, tz. po przełaczeniu kanału zaczyna nagrywnie programu " z automatu " i w dowolnej chwili można zacząć jego oglądanie od początku ( momentu oglądania programu ) ?

 

5. Czy karta Cyfry w dalszym ciągu wymaga np.modułu Astona czy też będzie działała bez problemów z MODUŁ'em CAM CI+ ?

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadza się jest nowa wersja 2.52.0.2-2304b dla Digicordera ISIO.

 

Podaję link:

http://www.technisat.com/de_DE/DigiCord ... 1637-2258/

 

 

Ale przyznam, że po aktualizacji do 2.52.0.2-2304b nagle z menu Option znikła mi pozycja Deszyfrowanie, czyżby była niedopracowana i na razie ją skasowali?

(Wersja .0.2 wyszła podejrzanie szybko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Chcę kupić ten dekoder, jednocześnie nie mam sił czytać całego wątku, także bardzo proszę o odpowiedź na te pytanie:

1. Czy dekoder na polski rynek posiada już możliwość nagrywania jednego programu i oglądania w tym samym czasie innego z innego transpondera niż nagrywany ? Do tej pory - o ile pamiętam - taka możliwość była TYLKO w opcji z jednego transpondera.

 

2.Jeśli dekoder przeznaczony na polski ryneg jeszcze tego nie potrafi, to czy taki przeznaczony na rynek niemiecki to w/w potrafi ?

Czy ma on menu w j.polskim ?

 

3. Gdzie można najtaniej kupić w/w dekodery ?

 

4. Czy ISIO ma tz. liveshift, tz. po przełaczeniu kanału zaczyna nagrywnie programu " z automatu " i w dowolnej chwili można zacząć jego oglądanie od początku ( momentu oglądania programu ) ?

 

5. Czy karta Cyfry w dalszym ciągu wymaga np.modułu Astona czy też będzie działała bez problemów z MODUŁ'em CAM CI+ ?

 

Dziękuję z góry za odpowiedzi.

 

1. Tak, z tym, że nagrywany obraz w tle będzie deszyfrowany później.

 

2. Na rynek polski aktualizacja ukaże się później

 

4. Z automatu nie działa, trzeba uruchamiać ręcznie

 

5. Tak moduł Aston lub moduł C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z użytkowników technicorder isio s może udzielić informacji dot. możliwości nagrywania tego sprzętu w temacie: czy przy dwóch włożonych kartach np. moduł Ci z kartą Cyfra+ i kartą Telewizji N na kartę HD można jednocześnie nagrywać np. program Canal+HD i oglądać program TVP 1 HD. Moje pytanie wynika z tego, iż obecnie używam Technisata Digicorder HD S2 i takiej możliwości nie ma.

Czy ktoś już może to sprawdzał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam wersję bez twardego dysku. Czy u Was też nagranie TVN HD to tregedia niemożliwa do naprawienia TS Doctorem ani niczym innym ?

Obecnie Polsat Cyfrowy, ale wiem że i na Cyfrze były problemy.

W necie pisali (nie pamiętam czy przy Technisacie) o problemach z nagrywaniem właśnie TVN HD.

O razu mówię , że to nie wina penów. Problemy zaczynają się w parcie 3 nagrania (part 00, 01 , 02 jest ok).

Wszystkie inne kanały HD - z full pakietu Polsat Cyfrowy nagrywają się ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam ten tuner od kilku miesięcy, jeden moduł CI+ od Cyfry i jeden moduł CI+ Astona. Możliwe jest oglądanie jednego programu a nagrywanie drugiego przy takiej konfiguracji. Co do opcji PIP to faktycznie zacina się jeden z programów, ale nie jest to wina tunera tylko modułu a właściwie jego szybkości. Zastanawiam się czy koś ma dwa moduły Astona i czy u nadal wystę puje problem z jednoczesnym oglądaniem dwóch kanałów. Dodam tylko, że dotyczy to sytuacji, wktórej oglądamy 2 kanały HD kodowane.

Poza tym tuner sprawuje się świetnie. Jestem zadowolony i czekam na aktualizację oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer mojego to : 0006/4753

Wersja oprogramowania : 2.49.13.2 (2183)

Czyżby jakaś felerna seria była?

 

Dziękuję za odzew. :D

 

P.S.

Piszą że odtwarza napisy w UTF-8 , dawałem takie i w SRT i w notatniku i z nazwą filmu i nic.Nie odtwarza. Tytuł na penie widzi ale pokazuje jako nieodtwarzany plik.

U Was odtwarza napisy z pena? Jak je przygotowujecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj @ z TechniSat Polska że aktualizacja dla wersji międzynarodowej jest obecnie testowana i ma być udostępniona na przełomie stycznia i lutego. Pożyjemy zobaczymy. Ja nie mam problemu z nagrywaniem TVN HD.

 

A czym obrabiasz nagrany materiał? TS Doctorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś coś przerzucałem z dekodera na kompa i potem na pendrive i używałem TS Remux :)

dobre : ..."kiedyś"...."coś" .... może to z sygnału SD było ...

chmm..,o błędach "PES Error" też pewnie nie za bardzo...

...chyba mówimy o różnych sprawach...

 

tak czy siak dzieki za głos.

p.s. jak paru błędów nie naprawi TS Doctor to i TS Remux (słaby program , nawet do kontenera mkv nie idzie zmienić ts.-chyba że w nowym) na niewiele się zda (programy encodujące też)....po coś w końcu Technisat pracuje nad TS doctorem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z parametrów, który ma istotny wpływ na stosunek niepoprawnie odebranych pakietów do wszystkich odebranych (PER, packet error rate) ma BER.

Skoro nikt nie ma problemów z nagrywaniem proponuję sprawdzić wartość BER przed korekcją. Może tutaj coś jest nie tak i instalacje należy ponownie skalibrować/ustawić.

 

Dzisiaj postaram się sprawdzić jak jest z tym nagrywaniem u mnie, to dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nikt nie ma problemów z nagrywaniem ...

Uaa! Mocno!Po męsku!

Wystąpiłbym do Technisata o nagrodę za reklamę... :brawo:

...albo nie, bo oni twierdzą ,że problem jest (był na początku z Polsatem HD i TVN HD ) teraz jest mniejszy i na Polsat HD nie mają zgłoszeń...ale ...co oni tam wiedzą... :lol:

 

... Dzisiaj postaram się sprawdzić jak jest z tym nagrywaniem u mnie, to dam znać :)

 

Będę zobowiazany. Jakieś 3 h nagrania minimum. Jakbyś jeszcze zbadał ...np jak niżej w linku...będę zooobowiązany.(errory AC3 nieważne , chodzi mi o wideo)

 

 

Ja nie nagrywam nic w SD...i TS Remux sobie radzi :)

 

1.Pokaż czy w strumieniu Twojego nagrania wszystko na zero (czyli bez błędów):

http://img195.imageshack.us/img195/7434/technisat.jpg

2.Jak wrzucasz TS Remuxem do mkv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym co obiecywali jest już nowy soft dla wersji międzynarodowej:

 

01/23/2013

Release Info:

- Searching for software updates via IP while the device is activated

- TechniSelect 12 support

- Filter possibilities for programme list

- DVR recordings won´t be splitted any more

- HTML 5 support

- Possibility of saving recordings directly into folders

- Operation of the device via the „MyTechniSat“-App

- UPnP-Renderer

- late descrambling

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...