Skocz do zawartości

Kino Polska Muzyka


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę że i tak już za dużo tego disco w polskiej tv, kolejny kanał który to gra to już niesamowity przesyt... zawsze traktowałem KPM jako odskocznię od innych kanałów, a teraz co nie włączę to disco ehhhh :( Szkoda fajnego kanału. W Radiu Wawa to może się jeszcze jako tako sprawdzać bo w eterze za dużo grania disco jeszcze nie ma, ale w TV to już jest przesada. Jak ktoś szuka disco polo to odpala Polo TV, Disco Polo Music, ewentualnie Powera, a teraz nagle włączy KPM, który gra również inne polskie utwory? Nie widzę tego.

Edytowane przez bart18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Ty jeden, jak pokazują posty na FB. U mnie KPM też powędrował na listę w okolicę Polo TV, TO!TV - czyli kanałów, których już nie włączam, ale jak jasno pokazuje wypowiedź KPM widzowie go nie interesują ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawanie tylko i wyłącznie polskiej muzyki popowej i rockowej przestało przynosić efekty. Kiedyś przynosiło, ale od jakiegoś czasu nie przynosi. Taki jest fakt poparty twardymi danymi. Nie ma sensu kontynuować czegoś co nie daje efektów. Może za kiedyś złote czasy dla polskiego popu i rocka wrócą. 

 

A czy nowa strategia da efekty to czas pokaże. Da albo nie da. Na dwoje babka wróżyła. Debatowanie na ten temat ma sens tylko jako dyskusja akademicka. 

Edytowane przez Kino Polska Muzyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Panowie że się mylicie po prostu. Czas i życie sytuację zweryfikuje. Traktujecie dp nadal jako coś innego, gorszego, odmiennego a większość Polaków przeszła na inny poziom. Prowadzę dużo imprez, mam kontakt z ludźmi na żywo i widzę te zmianę na przestrzeni ostatnich lat. Możecie mówić że kanał się stoczył, spadł na psy itd. Ale to biznes jest przypominam. Właściciel oczekuje zysku a nie dokladania. Coś muszą robić i tyle. Ja twierdzę że w dłuższej perspektywie im urośnie. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Członkowie tego Forum,

Rozumiemy Wasze rozgoryczenie. My też jesteśmy ludźmi i są to dla nas okrutnie trudne decyzje. Programowanie takiego kanału to  emocjonalnie niezwykle trudne zadanie.  Zapewne gdyby panel Nielsena składał się z Was lub choćby jedna osoba, która tu pisze miała telemetr i oglądała nas regularnie kilka godzin w tygodniu to do dzisiaj bylibyśmy świetnie prosperującym kanałem z polską muzyką pop-rock. Ale podejrzewam, że nikt z piszących te słowa nie ma ani jednego telemetra, a jeśli ma to nie włączał KPM na 2-3 godziny codziennie w ciągu ostatnich 6 miesięcy.

Jak każdy kanał kablowo-satelitarny w Polsce nadajemy do max 1200 gospodarstw domowych w Polsce, a oni reprezentują Polskę taką jaka Ona naprawdę jest. Żyjemy tylko i wyłącznie z łaski i niełaski tych 1200 gospodarstw domowych i ot cała prawda o telewizji.  

Edytowane przez Kino Polska Muzyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STARS.TV wszystko można przypasować pod swoją wizję. Festiwale typu Opener, Orange itd też biją rekordy popularności, a jakoś takie Muzo wręcz odwrotnie. Nie wiem, może w tych kręgach nie ogląda się już tv...

 

Można sprzedać i kupę w złotym papierku, jak się ma szczęście albo/i się umie, jak się nie umie to się nie sprzeda nawet w miarę dobrej playlisty (jak np. Zet Gold).

 

Oczywiście jeśli KPM na miejsce mnie i paru innych z tego forum czy FB zyska innych widzów i jeśli ich będzie wystarczająco to tylko się cieszyć, ja umiem obsługiwać Youtube i nie potrzebuje właściwie zripowanych klipów oglądać w TV ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STARS.TV twierdzisz, że Disco Polo to duża cżęść polskiej muzyki i Kino Polska Muzyka powinna ją grać. To dlaczego nie grają rapu? Przecież wyświetlenia, olisy i co by jeszcze nie wymieniać tylko temu sprzyja. Ba! Nawet nie ma kanału z rapem (nie liczę HH TV, którego nigdzie nie ma) a z disco polo chyba są kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo oglądalność YT to jedna bajka a oglądalność telemetryczna tv to inna bajka. Jest X kanałów z dp i żaden nie bankrutuje. Jest jeden z hh i nigdzie nawet go nie chcą włączyć. A to Polska właśnie. Dlaczego u mnie 100 razy lepiej ogląda się Sandra niż Pink Floyd? I wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kino Polska Muzyka: playlista przypominająca dawny warszawski VOX FM (który miał lepszą słuchalność tutaj niż ten discopolowy), choć tyłka nie urywa to i tak najlepsza rzecz w tym radiu - bo cała reszta od samego pomysłu zastąpienia Planety, czyli sieci młodzieżowej goldami, przez pseudolokalność, oprawę i realizację jest do bani. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety mam podobne zdanie do przedmówców. Z dobrego kanału zrobiono coś na kształt Polo TV, a z nimi i tak nie wygracie i kółko się zamyka. Może być tak, że stracicie jednych widzów, a innych nie zyskacie. Dla mnie to jest desperacja.

@STARS.TV

Sandra to jednak kilka poziomów wyżej niż Bayer Full. Nie róbmy z szamba perfumerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo duża część Polaków już się nie wstydzi słuchania dp, traktuje to jak coś zupełnie normalnego. Takie są fakty i trzeba się z tym pogodzić.

 

Tutaj nie chodzi o wstyd, tylko o nazwanie tej muzyki po imieniu. Wokal, muzyka, tekst, wykonawcy... wow!!! Nie będę pisał, że disco polo to tandeta i syf, ale ta plaga się rozprzestrzenia. Nie wszyscy są fanami disco polo, a na siłę wciska się je do coraz większej liczby stacji tv i radiowych. Skoro obecny format się wypalił i już żadna mądra głowa nie jest w stanie nic z tym zrobić, należy pożegnać się z widzami, a nie zohydzać im kanału. Są na rynku kanały discopolowe i dobrze, niech sobie grają dla swoich fanów. Ale nie mieszajmy tego co jest dobre z tym nurtem muzycznym. Jest tego już przesyt. Wierni widzowie odejdą, ale czy pojawią się nowi? To już loteria. VIVA też kombinowała i się sparzyła. Boleśnie doświadczyła [beep]skich zmian w 2012 roku i prawdopodobnie już nigdy nie odzyska widzów, którzy ją kiedyś oglądali. Teraz KPM kombinuje i ciekawe co tym zyska. Część widzów narzeka, część się wkurza a część już odeszła. Tylko, czy widz kochający disco polo będzie szukał tej muzyki w KPM? Czy jednak zostanie przy swoim ulubionym Polo TV, Disco Polo Music lub Power TV? Tam disco polo leci non stop, a w KPM będzie musiał wyławiać swoje ukochane klipy spośród tych, za którymi nie przepada. Szkoda tylko wiernych fanów KPM. No cóż, nikt im nie obiecywał, że tak będzie zawsze. Zupełnie jak z nowymi produktami spożywczymi. Na początku swojego istnienia smakują najlepiej. Z czasem robią się coraz gorsze, aż w końcu ludzie przestają je kupować. Życie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego odbierasz im prawo do dalszego istnienia? Albo mają grać ambitnie albo mają się likwidować. Przecież to ich biznes. Chcą grać dp to niech grają, jedni widzowie odejdą, inni przyjdą. Akurat twierdzę, że jest całkiem spora grupa Polaków lubiących i Budkę Suflera i Akcent, JEDNOCZEŚNIE. To nie jest czarno białe, albo albo. Komu się nie podoba to nie musi oglądać, niektórym moim widzom też się nie podoba, że teraz gram więcej Modern Talking niż kiedyś a mniej Pink Floyd. Tylko, że jak gram PF to mam wynik zero a właściciel telewizji oczekuje zarabiania pieniędzy a nie dokładania do interesu. Jest ponad 200 stacji w Polsce, jest jakiś wybór na rynku. Więc ja jestem ostrożny w takich wywodach, dobrych radach i osądach co jest syfem a co nie jest. Weszli w dp to weszli, czas pokaże czy to był dobry ruch. Ale jak mówię, to ich biznes, ich decyzja i ich ewentualny zysk lub konsekwencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DP już mi się znudziło, nowymi kawałkami wymiotuję, ale nie mam żalu do KPM. W końcu, jak to powiedział Kolonko, telewizja to biznes. Mam natomiast pytanie do znawców STARS.TV i Kino Polska muzyka. Czy uważacie, ze kiedyś DP "siądzie" jak kiedyś? Pod koniec nadawania DP w Polsacie programy nadal miały wysoką oglądalność jak na weekendowe poranki. Nie było to już tyle, co w latach '90, ale dzisiaj nawet jakikolwiek program nie osiąga takich wyników w tym paśmie. Jestem ciekaw waszej opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja im nie odbieram prawa do dalszego istnienia. Nie mam takiej władzy i możliwości. Napisałem z żalem i z goryczą, że w moim odczuciu i wielu innych osób, kanał zmienił się na gorsze. Disco polo to nie nasza bajka. Moje rady i osądy co jest syfem, a co nie jest, to moje zdanie i moje przemyślenia i mam do nich prawo, gdyż od tego jest to forum. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy się z tym zgadza, ale moim psim prawem jest się wypowiedzieć na ten temat. Co też czynię. Może telemetrowcy są w dużej mierze doscopolowcami i KPM osiągnie mega sukces w nowym rozdaniu. Może. Ja im nie będę kibicował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr. Music

Nie siądzie! To nie jest ta sytuacja z Disco Relaks, że gdy Polsat zdjął program to rynek się medialnie zawalił. Powtarzam, w świadomości wielu ludzi to dziś już nie jest żadne halo, to część polskiej muzyki i oni to takt traktują, jako coś naturalnego i normalnego. To się nie stało wczoraj. To proces który obserwuję od wielu lat, ta zmiana działa się stopniowo ale już się dokonała. Tak więc z dp jako składową polskiej muzyki już zostaniemy na zawsze. Mają swoje tv które to grają, niektóre całą dobę, w stacjach radiowych też się dp pojawia, może nawet Wawę przerobią na Polo Fm :), mają YT tak więc trzeba nad tym przejść do porządku i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że to po prostu trzeba przeczekać. Jest teraz boom na wsadzanie gdzie się da disco polo, ale kiedys ta bańka w końcu pęknie i ludzie się znudzą. Ja sam KPM oglądałem naprawdę sporadycznie, ale oglądałem. Ostatnio jednak mam jak ktoś pisał, że co przełączy na KPM to trafia na disco polo. Dla mnie nie do przejścia więc knał wylądował tam gdzie inne z muzą disco polo. Rozumiem jednak, że kanał musi na siebie zarabiać i tak trzeba jednak za chwilę Ci którzy nie słuchają disco polo okażą się być w mniejszości i trudno nam będzie oglądać cokolwiek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś uważałem, że obecny sposób dystrybucji KPM jest prawidłowy, ponieważ to pozwala na utrzymanie wysokiego i niestandardowego dla większości zależnych od wyników oglądalności polskich kanałów muzycznych poziomu. Ale skoro KPM jest już całkowicie zależna od wyników oglądalności, to może warto pomyśleć o powiększeniu zasięgu po przez próbę renegocjacji umów z operatorami, czego efektem byłaby rezygnacja z opłat i nadawanie FTA. Wiem, że to głupi pomysł, ale niestety KPM jest coraz mniej warta tych dodatkowych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...