Skocz do zawartości

Kino Polska Muzyka


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

do bastekal i innych narzekaczy: 

Sorry, taki mamy muzyczny klimat w naszym Kraju :wink:

 

 

Taki muzyczny klimat tworzą w naszym kraju stacje telewizyjne, które schlebiają najprostszym gustom. I dla jasności - to nie widzowie, tylko Wy tworzycie rynek muzyczny w Polsce. Widzów każdy nadawca ma w doopie (oczywiście z wyjątkiem STARS.TV).

 

 

 

Ps. a pytanie do @bastekal i @widz66 widzieliście więcej piosenek dp w KPM, albo chociaż pokusiliście się o sprawdzenie ich na YT po postach na tutejszym forum? Czy tylko przeczytaliście i od razu hejt a kolega @bastekal bo obejrzeniu/wysłuchaniu 1 zespołu, Weekendu takie zdanie ma?

 

Dowiesz się, jak przeczytaj sobie jeszcze raz mój post, w którym wyraźnie napisałem " Sam dziś widziałem zespół Weekend w KPM i nie mogłem w to uwierzyć." Jak widzisz, nie sprawdzałem tego na YT, ani na tutejszym forum. Czytaj ze zrozumieniem, a dopiero później komentuj.

 

Disco Polo albo się puszcza w swojej stacji, albo się go nie puszcza. Nie ważne, czy poleci 1, 5 czy 10 kawałków. Albo jest DP, albo go nie ma. Koniec kropka.

Edytowane przez bastekal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto się tak denerwować z powodu Disco Polo? Jak komuś się nie podoba,to polecam zmienić kanał,albo przełączyć się na platformy radiowe typu Open FM,Polskastacja,czy EskaGO,tak jak ja to zrobiłem i mam tam wolny wybór,także w dobie Internetu nie bardzo rozumiem nie wiadomo jaką krytykę,że dana stacja puszcza gatunek,który Nam nie odpowiada....a KPM postanowiło pójść w ślady Radia WAWA,które także miesza POP z Disco....skoro tam to się sprawdza,to dlaczego miałoby się tutaj nie sprawdzić? Wy tutaj na Forum jesteście w mniejszości,którzy narzekacie na Disco-Dance,a tymczasem na Youtube pod większością teledysków tego gatunku zdecydowana większość komentarzy jest pozytywna i tym także kieruje się nadawca dobierając playlistę,a także zapewne jakimiś swoimi prywatnymi badaniami wewnętrznymi....Takie czasy,że to wyświetlenia na YT i kciuki w górę decydują,czy coś się podoba,czy nie,mi też to nie zawsze odpowiada,a Disco Polo wielu ludzi słuchało zawsze,nawet,gdy przez kilka lat tego gatunku nie było w TV. Staram się zrozumieć,że Kino Polska Muzyka to nie instytucja charytatywna i z czegoś żyć muszą i nie mogą puszczać tego,czego dusza zapragnie. Niestety,nie mają takich funduszy jak Polsat,którego stać na utrzymywanie Muzo TV z fatalną oglądalnością,ale za to z super repertuarem.... Sam osobiście bym dorzucił więcej klasycznego (ale nie tego współczesnego) Hip-Hopu,np Peja,3 wymiar,WWO,dawna twórczość Meza,Libera i Donia,Hemp Gru,bo na Hip Hop TV jest za mało starszych utworów,które pamiętam z dawnej Vivy itp.a może trochę Soulu,czy Jazzu,czy wspomnianej polskiej alternatywy (ech,teraz to się rozmarzyłem),ale tak jak wspomniałem jest Internet,więc każdy ma wybór i nie jest skazany na telewizję,czy radio.....

Edytowane przez RETROJAM500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino Polska Muzyka otwiera się na disco polo? :)

W paśmie prywatka można było zaobserwować piosenki z nurtu polskiej muzyki tanecznej. ;)

Dla uwiarygodnienia przekazu:

Piękni i Młodzi - https://www.facebook.com/AgencjaArtystycznaImpresariat/videos/976340905767971

Playboys - https://www.facebook.com/AgencjaArtystycznaImpresariat/videos/976337432434985

 

Pytanie do KPM - czy ten nurt muzyczny będzie pojawiał się częściej na Waszej antenie czy tylko w ramach dedykowanych pasm? :)

Akurat byłem w barze i leciało tam Kino Polska Muzyka i właśnie też zaobserwowałem że w tym paśmie prawie co trzecia piosenka była z gatunku disco polo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie nie mam nic przeciwko niewielkiej ilości DP w KPM, ale to samo podejście miałem do seriali w KP i Stopklatce TV, więc nie będę zaskoczony, jeżeli DP będzie więcej. Rozumiem, że wyniki oglądalności są ważne, ale KPM jest kanałem płatnym, więc nie musi być całkowicie uzależniona od nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiesz się, jak przeczytaj sobie jeszcze raz mój post, w którym wyraźnie napisałem " Sam dziś widziałem zespół Weekend w KPM i nie mogłem w to uwierzyć." Jak widzisz, nie sprawdzałem tego na YT, ani na tutejszym forum. Czytaj ze zrozumieniem, a dopiero później komentuj.

 

Disco Polo albo się puszcza w swojej stacji, albo się go nie puszcza. Nie ważne, czy poleci 1, 5 czy 10 kawałków. Albo jest DP, albo go nie ma. Koniec kropka.

 

Doczytaj do końca mój post i dopiero się do niego odnieś (dokładnie drugą jego część).

 

Bo większość osób podczas wymienionych przez Ciebie zespołów zmienia stację na inną? Spójrz prawdzie w oczy... jaki mamy rynek i muzyczny czas w Polsce.... 

 

I długo raczej się to nie zmieni. Nawet myślę, że jakby teraz jakimiś cudem PoloTv wyleciało z naziemnej to disco nadal będzie nr 1.

Edytowane przez Maciuś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto się tak denerwować z powodu Disco Polo? Jak komuś się nie podoba,to polecam zmienić kanał,albo przełączyć się na platformy radiowe typu Open FM,Polskastacja,czy EskaGO,tak jak ja to zrobiłem i mam tam wolny wybór,także w dobie Internetu nie bardzo rozumiem nie wiadomo jaką krytykę,że dana stacja puszcza gatunek,który Nam nie odpowiada....a KPM postanowiło pójść w ślady Radia WAWA,które także miesza POP z Disco....skoro tam to się sprawdza,to dlaczego miałoby się tutaj nie sprawdzić? Wy tutaj na Forum jesteście w mniejszości,którzy narzekacie na Disco-Dance,a tymczasem na Youtube pod większością teledysków tego gatunku zdecydowana większość komentarzy jest pozytywna i tym także kieruje się nadawca dobierając playlistę,a także zapewne jakimiś swoimi prywatnymi badaniami wewnętrznymi....Takie czasy,że to wyświetlenia na YT i kciuki w górę decydują,czy coś się podoba,czy nie,mi też to nie zawsze odpowiada,a Disco Polo wielu ludzi słuchało zawsze,nawet,gdy przez kilka lat tego gatunku nie było w TV. Staram się zrozumieć,że Kino Polska Muzyka to nie instytucja charytatywna i z czegoś żyć muszą i nie mogą puszczać tego,czego dusza zapragnie. Niestety,nie mają takich funduszy jak Polsat,którego stać na utrzymywanie Muzo TV z fatalną oglądalnością,ale za to z super repertuarem.... Sam osobiście bym dorzucił więcej klasycznego (ale nie tego współczesnego) Hip-Hopu,np Peja,3 wymiar,WWO,dawna twórczość Meza,Libera i Donia,Hemp Gru,bo na Hip Hop TV jest za mało starszych utworów,które pamiętam z dawnej Vivy itp.a może trochę Soulu,czy Jazzu,czy wspomnianej polskiej alternatywy (ech,teraz to się rozmarzyłem),ale tak jak wspomniałem jest Internet,więc każdy ma wybór i nie jest skazany na telewizję,czy radio.....

Większość komentarzy na YT przy disco polo jest pozytywna bo ci co lubią disco polo to lubią większość takich piosenek, a ci co nie lubią to nie będą specjalnie komentować wszystkich takich teledysków. Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyważoną dyskusję i słowa rozsądku!!!  Bardzo to miłe rozmawiać merytorycznie i bez większych emocji!!!

 

Kanały typu Kino Polska Muzyka istnieją tylko dlatego, że zarabiają na reklamach (a reklam jest zawsze 12 minut na godzinę, NIGDY więcej!)

 

Żeby zarobić na reklamach trzeba mieć odpowiednią oglądalność tylko i wyłącznie w targecie 16-49 w panelu Nielsena. Jeśli ktoś w wieku lat 50 w panelu Nielsena ogląda Twój kanał to nie masz z tego ani grosza!

 

Panel Nielsena ma ok 2 tyś gospodarstw domowych w Polsce, tj, ok 5 tyś osób w całej Polsce. (1 gospodarstwo domowe to ok 2,5 osoby)

Ale zarabia się tylko na targecie 16-49 więc być albo nie być Twojego kanału zależy od ok. 2,5 tyś osób w Polsce.

 

Ale jeśli jesteś kanałem kablowo-satelitarnym (bez ogólnopolskiego mega drogiego MUXa) to jest to ok 1700 osób. Tak więc nadajesz do 1700 osób w Polsce, a realnie nawet mniej, bo wiele kanałów kab-sat nie ma 100% zasięgu technicznego w kablu i na satelicie. Można więc założyć, że nadajesz do 1500 osób w Polsce i to jest rzeczywistość, którą trzeba zaakceptować. Panel Nielsena może nie jest dokonały, ale jest i na pewno odzwierciedla populacje jak tylko może.  

 

Tak więc w panelu Nielsena praktycznie nikt nie ogląda Muzo TV. Muzyka alternatywna jest jak kino niezależne albo autorskie czyli jest dla wybrańców. Na takie rzeczy może pozwolić sobie telewizja publiczna lub wielki i bogaty Polsat (chociaż może nawet Polsat kiedyś straci cierpliwość). W przypadku TVP i tak cała misja i piękne słowa o kulturze i sztuce kończą się na liczeniu oglądalności. Jak sami widzicie  jak im spada to na tym statku zaczyna się panika. Nie jest sztuką robić kanał, którego nikt nie ogląda.

 

W Kino Polska  Muzyka tzw. polski dance jest uzupełnieniem oferty, bo jak długo można ignorować gusta milionów Polaków? Jesteśmy kanałem z całą polską , POPULARNĄ muzyką.  Kluczem do sukcesu jest zejście ze swojego piedestału i szacunek dla normalnych Polaków. Zresztą disco-polo czy polski dance to znacznie lepsze produkcje niż jeszcze kilka lat temu. Wśród 100 nowych piosenek znajdzie się 2-3, które są całkiem dobre (a za kilka lat może nawet będą lepsze), zresztą tak samo jest w muzyce pop.  Wszędzie istnieją produkty bardzo niskiej jakości, nie ważnie czy to disco-polo, pop czy i rock. Zawsze znajdzie się ktoś kto nie umie śpiewać, a całość jest wyprodukowana na żałosnym poziomie.  Ale suma sumarum, liczy się to, że raz na jakiś czas pojawiają się 2-3 bardzo dobre przeboje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peterownys, nie załamuj rąk i nie rzucaj tak ogólnikowych opinii. To jest tylko jeden półgodzinny program. VIVA ma dostęp do bogatej biblioteki programów Viacom i może wybierać co chce, a my musielibyśmy takie programy najpierw wyprodukować, a to by nas zabiło i Kino Polska Muzyka przestałoby istnieć więc nie gorączkuj się tak bardzo. Gwiazdy na talerzy tu program z gwiazdami muzyki i, de facto, o muzyce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino Polska Muzyka... wspominacie o reklamach. Ale z tego co wiem, to pobieracie również opłaty gniazdkowe od operatorów, nie jesteście kanałem FTA. A koszty emisji wideoklipów duże nie są (sądząc po ilości kanałów muzycznych)... więc zaryzykowałbym stwierdzenie, że jako kanał płatny mający dosyć duży zasięg poradzilibyście sobie i bez reklam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żartuj sobie. Czy jakiś poważny operator kablowy lub satelitarny chciałby płacić za kanał muzyczny? Np.: niektóre kanały muzyczne wręcz płacą (bezpośrednio lub pośrednio) Polsatowu, żeby być na ich liście. Niewiele płatnych kanałów ma maksymalny zasięg w kablu i satelicie, wyjątki to wielkie marki, które każdy operator musi mieć, żeby zdobyć abonentów, np. Eurosport, Discovery, Comedy Central, Cartoon Network, Disney, etc.  

Edytowane przez Kino Polska Muzyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale zrozum, że oni nie bardzo mają kogo tracić? Widziałeś w ogóle wyniki oglądalności za ostatnie miesiące? To jest kanał z tylko polską muzyką, dp to dziś ogromna część polskiej muzyki. Jak się w takim kanale będą na tę część zamykać to nic już nie osiągną. Nawet radio wawa w którym pracowałem 13 lat w to weszło. Bo MUSIAŁO. I takie są fakty. Bardzo duża część Polaków już się nie wstydzi słuchania dp, traktuje to jak coś zupełnie normalnego. Takie są fakty i trzeba się z tym pogodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KPM pozbyło się już muzyki klubowej, hiphopu, alternatywy itd na rzecz komercji i nic to im nie dało, a oglądalność nawet jeszcze spadła. Mix Piaska i Varius Manx z Masters i Boysami to już jest w ogóle się nie sprzeda (co zresztą pokazują wyniki wspomnianego Radia Wawa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...