Skocz do zawartości

Kino Polska Muzyka


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro z biznesowych względów musi być to disco polo to najlepiej jakbyśie go nie mieszali z resztą tylko wydzielić w ramówce specjalne godzinyvi tyle.

No właśnie, też jestem tego zdania, sporo ludzi nie cierpi disco polo i jak to widzi to od razu przełącza kanał mimo, że następne 10 minut może być wolne od disco polo, dlatego wydzielone pasmo jest lepszym rozwiązaniem od np.kilku piosenek dp w różnych pasmach.

 

Ale też mam żal, nie tylko do KPM, że jak jest problem z oglądalnością to praktycznie zawsze sięga się akurat jak się wydaje po najprostszy pomysł: granie disco polo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i już niedługo na Kino Polska Muzyka tylko będzie disco polo.

 

A pasmo, w którym leciały przez dwie godziny utwory disco polo to OBUDŹ SIĘ I TAŃCZ! Powinno być NIE BUDŹ SIĘ I NIE TAŃCZ!

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie przesadzają z ilością dp. O ile w niektórych pasmach taka muzyka jak najbardziej może iść (np. pasmo prywatka) to jednak w innych pasmach też jest już tego sporo. Np. pasmo Młoda Polska i kilka utworów dp pod rząd. No nie róbmy z tego Polo TV. Jeszcze niedawno włączając KPM trafiałem na różne fajne utwory, których próżno było szukać w innych stacjach. Teraz trafiam praktycznie tylko na dp. Sorry, ale jak będę chciał sobie zapuścić dp to sobie włącze np. Polo TV a nie KPM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widownia rośnie. To sprawdzony mechanizm, im gorsze opinie na forum tym lepszy wynik w telemetrach :)

Widać, że większość co posiada telemetry lubi disco polo, ci co nie lubią to ich nie mają.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do diabeu

Nigdy poza pasami imprezowym nie emitujemy kilku klipów dp z rzędu. Zwykle są to 2-3 klipy w godzinie, czasem 4. W pasmach Kochamy lata 80 oraz 90, Top 30, Złote Przeboje w ogóle nie ma dp. Oczywiście w pasmach typowo imprezowych (Domowka, Polska Impreza i Obudź się i tańcz!) sytuacja jest odwrotna.

Jeśli chodzi o porównania do Polo TV to tam leci całe możliwe spektrum muzyki dp, a u nas to jest tylko czesc muzyki. Tak naprawdę oprócz polskiego popu my emitujemy bardziej polski dance niż typowe disco-polo. Gdyby niektóre piosenki zespołu Piękni i Młodzi czy Power Play ktos dobrze zaśpiewał po angielsku to mogłyby lecieć w 4fun, RMF czy Esce i nikt by nie powiedział, że to dp.

Edytowane przez Kino Polska Muzyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisaliśmy juz wyżej w programie Obudź się i tańcz! są odwrotne proporcje niż normalnie czyli 60% to polski dance, a 40% to polski pop. Drogi fan tv, chyba włączyłeś na 3 klipy i stąd wrażenie, że polski dance jest "tylko i wyłącznie" (co nie jest prawdą) . Zresztą co za różnica ile czego jest i o której godzinie. Większego znaczenia to nie ma. Gramy polski dance, bo to taka sama polska muzyka jak pop czy rock. Nie ma powodu dalej ignorować gustów milionów Polaków, tym bardziej, że polski dance jest na lepszym poziomie niż disco polo 10 lat temu. A za kolejne 10 lat będzie pewnie jeszcze lepszy.

Wydaje się, że to podobna muzyka do country w USA. Do dzisiaj w NYC czy LA nie słucha się country, bo przeintelekualizowani mieszkańcy tych miast czują niesmak w stosunku do mieszkańców Teksasu czy Tennessee i mają się za lepszych. A tymczasem dzisiejsze country to często muzyka bardzo popowa, która świetnie brzmi, jest doskonale wyprodukowana i zaśpiewana. To co różni ją od dp to fakt, że country rozwija się od ponad 100 lat, a może nawet 150, a dp ma jakieś 30 lat. Ale dzisiejszy świat rozwija się okropnie szybko więc może za 10 lat dp będzie znacznie lepsze.

 

Suma sumarum, każdy kanał tv musi zarobić na swoje koszty. Jeśli można to zrobić nadając Mozarta i Bacha to super i trzeba to robić. Jeśli się nie da to trzeba dalej myśleć. Każdy nadaje co w danej chwili może i uważa za słuszne i co pomoże mu utrzymać swój kanał. Świat się zmienia, zmieniają się gusta, trzeba za nimi podążać, próbować, myśleć, mieć dużo pokory. Czasem się udaje, czasem nie. Tak jak w życiu.

Edytowane przez Kino Polska Muzyka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Rafale. Kino Polska Muzyka to ciekawy kanał, ale disco polo to moim zdaniem lekka przesada. Mamy dużo kanałów z tą muzyką, m.in. Polo TV, Disco Polo Music, Power TV czy VOX Music TV.

 

Jeśli chodzi o Kino Polska Muzyka to oglądam głównie ''Przeboje na życzenie'', ''Kochamy Lata 80!'' i ''Listę Przebojów''.

Edytowane przez Frontowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, ale to bardzo trafne porównanie muzyki disco polo, o przepraszam ''polskiego dancu'' do muzyki country. Ja bym tak daleko się nigdy nie posunął, ale cóż, trzeba to jakoś wytłumaczyć niezadowolonym. Obecna władza w Polsce też tłumaczy nam wszystkim na czym polega ''dobra zmiana'' a prym w tym wiodą Wiadomości TVP 1. Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisaliśmy juz wyżej w programie Obudź się i tańcz! są odwrotne proporcje niż normalnie czyli 60% to polski dance, a 40% to polski pop. Drogi fan tv, chyba włączyłeś na 3 klipy i stąd wrażenie, że polski dance jest "tylko i wyłącznie" (co nie jest prawdą) . Zresztą co za różnica ile czego jest i o której godzinie. Większego znaczenia to nie ma. 

Tak co parę minut przez te dwie godziny przełączałem na KPM (nieogladałem ciągiem 2 h bo nie lubię disco polo) i disco polo, disco polo , disco polo , disco polo , disco polo , disco polo , disco polo , disco polo , disco polo , disco polo , disco polo, 100% disco polo.

Edytowane przez fan tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do diabeu

Nigdy poza pasami imprezowym nie emitujemy kilku klipów dp z rzędu. Zwykle są to 2-3 klipy w godzinie, czasem 4. W pasmach Kochamy lata 80 oraz 90, Top 30, Złote Przeboje w ogóle nie ma dp. Oczywiście w pasmach typowo imprezowych (Domowka, Polska Impreza i Obudź się i tańcz!) sytuacja jest odwrotna.

Jeśli chodzi o porównania do Polo TV to tam leci całe możliwe spektrum muzyki dp, a u nas to jest tylko czesc muzyki. Tak naprawdę oprócz polskiego popu my emitujemy bardziej polski dance niż typowe disco-polo. Gdyby niektóre piosenki zespołu Piękni i Młodzi czy Power Play ktos dobrze zaśpiewał po angielsku to mogłyby lecieć w 4fun, RMF czy Esce i nikt by nie powiedział, że to dp.

Sytuacja z kilkoma z rzędu utworami disco polo miała miejsce w paśmie Młoda Polska kilka dni temu.

 

Jak pisałem wcześniej. Uważam że nawet wybrane utwory disco polo spokojnie pasują do niektórych pasm (jak np. Prywatka) to jednak nie są to utwory pierwszego wyboru, których spodziewałbym się znaleźć w takim kanale jak Kino Polska Muzyka. A jak chcę sobie posłuchać disco polo (a czasem mam taki kaprys, a co :D) to wybieram jednak Polo TV czy Disco Polo Music.

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...