Skocz do zawartości

Kodowanie CAID 1813 przy kanałach z pakietu Cyfry


Satellite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Noo, teoretycznie jest to nielogiczne, ale z tego, co wiadomo, Seca została wykupiona przez Nagrę i podejrzewam, że właśnie z tego powodu prędzej czy później Seca przejdzie do historii, podobnie jak przeszła Wizja TV po wykupieniu jej przez CYFRĘ+... :/

Zastanawiające jest też to, czemu nie jest to ta sama wersja Nagry, którą stosuje Cyfrowy Polsat, a jakaś inna jej odmiana (CAID 1813). Może to jest jakaś zmodyfikowana wersja, mająca jakieś dodatkowe zabezpieczenia? Albo może nie będzie tutaj parowania, tak jak jest w CP? Licho wie... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa sie powoli wyjaśnia (co prawda nieoficjalnie), ale to juz coś - https://satkurier.pl/news/60586/cyfra-wy ... torom.html Blokowanie tylko własnych odbiorników nie powinno zrobć abonamentom wiekszego problemu, karty przreciez dalej będa nie parowane z mozliwościa dowolnego stosowania w tunerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to właśnie przed chwilą. :)

Czyli wychodzi na to, tak jak było mówione niemal na początku tego wątku, że parowane będą tylko dekodery HD i HD PVR CYFRY+, z tym że parowanie to będzie "jednostronne", czyli, że dany dekoder będzie działał tylko z jedną, przypisaną do niego kartą, zaś karta ta będzie również działać w dowolnym innym tunerze obsługującym system Seca (Nagra MA). :)

Ale czy tak będzie to tak naprawdę wciąż nie wiadomo, bo w artykuje tym wyraźnie zaznaczono, że to są informacje nieoficjalne. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przypisaniu karty do dekodera (głównie HD) co będzie w przypadku zakupu na własność i po wygasnięciu umowy dekoder pozostanie u właściela, a on bedzie chciał na nim oglądać tylko darmowa TV naziemną i kanały FTA z satelity - i co wtedy ?

Obecnie wystarczyło do dekodera włożyc dowolna własna karte Cyfry+ np. z oferty prep-paid. Cyfowy Polsat zawsze zostawia wtedy klientowi karte w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to oznacza:

Aby zapewnić "bezbolesne" przejście ze starszego rozwiązania uruchomione zostanie (wzorem hiszpańskiej platformy Digital+) tunelowanie Nagravision przez CAID systemu Seca MediaGuard (obydwa są obecnie własnością Nagravision i występując pod nazwą Nagra Media Access).

Czy już teraz nie mamy nagra tunelowanego w seca? Czy to oznacza, że CIAD 1813 pozostanie równolegle z CAID 100? Jeden system kodowania i dwa CAID?

Wychodzi więc na to, że dystrybutor nie kłamał mówiąc, że całkowitej zmiany systemu kodowania nie będzie tylko pojawi się połączenie "starego systemu z nowym".

Może dlaczego stare karty camaleon u niektórych abonentów nie dekodują kanałów bez nowego CAID? Może teraz musi myć i nowy i satry CAID żeby działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Ferdku 8800HD oglądam wszystko. Kupiłem moduł za 49pln i mam święty spokój. Nie narzekam i nie muszę codziennie sprawdzać strony Fergusona, czy przypadkiem może łaskawcy wydali nowy soft. Tak nawiasem mówiąc, to już dawno powinien być soft. Pytanie tylko. czy nie czekają, aż sprawa sama ucichnie i ludzie zaczną kupować nowy sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie jakies pop.... tunery z lewymi oprogramowaniami to wam zgaslo.

ludzie co maja orginalne oprogramowanie (ja np.do arivy) zadnych problemow nie maja

 

Chyba nie za bardzo wiesz, czego dotyczy problem, a więc lepiej będzie jak ominiesz ten wątek, bo Twoja wypowiedź jest żenują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ciciol - tylko jesli ludzie zaczna kupowac nowy sprzet to nie bedzie to ferguson drugi raz tego samego bledu nie powtórzą gdy nie doczekali sie wsparcia. Podejrzewam ze ferguson uznal ze problem jest rozwiazany skoro dzialaja moduly za 49zl. Mam nadzieje sie mylic. Z jaka iloscia Hf8800 i 8900 obecnie mamy do czynienia ? Chyba w swoim czasie bardzo dobrze sie sprzedawaly wiec mnostwo ludzi wiecej fergusona nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FazaFm zgadzam się z Tobą, że sytuacja jest żenująca ze strony Fergusona i wtykanie modułu jest, to tak zwane leczenie syfa pudrem, ale lepsze narazie takie wyjście niż lamentowanie, że nie działa. Jest też dokładnie jak napisałeś i ja napewno będę należeć do tej grupy osób, które już nie wesprą finansowo firmy Ferguson, kupując nowy odbiornik od nich:) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część użytkowników 8900 może mieć jeszcze tunery na gwarancji, powinni je wysyłać do serwisu w celu naprawy - w końcu tuner miał działać z kartą C+. Jakby trochę ich dostali to może by zmienili zdanie. Sam się zastanawiam czy nie wysłać, bo nie działają mi jednocześnie moduły C+ i CP a powinny. W końcu jest to wina tunera więc powinni przynajmniej to naprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie jakies pop.... tunery z lewymi oprogramowaniami to wam zgaslo.

ludzie co maja orginalne oprogramowanie (ja np.do arivy) zadnych problemow nie maja

 

Hanys

Postaram się bardzo kulturalnie wytłumaczyć problem. Niektórzy użytkownicy np. moja skromna osoba posiadają Fergusona 8800. Kupili go za prawie 1000 PLN i mają dodatkowo wykupiony abonament. Kupili moduł dostępu za około 180 PLN i stać ich również na to aby kupić sobie ewentualnie nowiutką Arive. Stać ich także na wiele innych rzeczy. Jednak stać ich tylko dlatego, że zasuwają jak mróweczki i starają się przez całe życie aby ich ktoś nie robił w balona.

Dlatego niektórzy z nich nie kupią po raz kolejny dekodera Fergusona, bo podobnie jak nasze dekodery 2 lata temu, tak i Twoja Ariva za 2 lata wyjdzie ze sprzedaży i być może też nie będzie do niej wsparcia. Dlatego też nauczeni doświadczeniem. Zaprzeczając, że Polak przed i po szkodzie głupi. Nie damy się po raz kolejny zrobić w balona.

Owszem da się oglądać na Fergusonie kanały za pomocą modułu. Tylko, że użytkownicy Fergusonów z uwagi na fakt, że zasuwają jak mróweczki mają też najczęściej moduł Polsatu. W Fergusonie karta Cyfry w uniwersalnym czytniku i karta Polsatu z modułem CAM do tej pory działała idealnie. Co więcej jako jedną z zalet Fergusona był fakt, że czyta karty Cyfry bezproblemowo. Teraz po włożeniu dwóch modułów wszystko się zacina i nie ma możliwości w cywilizowany sposób oglądać ulubionych stacji.

W związku z powyższym niektórzy użytkownicy Fergusonów są jakby to ładnie ująć - "zawiedzeni".

Zwracam się kulturalnie z prośbą aby przed krytyką innych użytkowników forum zastanowić się czy Twoja opinie nie obraża innych.

Życzę miłego dnia i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markowski...a ja prosze o wytlumaczenie mi jednej rzeczy....

jak to mozliwe ze zniknely wam te kanaly teraz skoro NIC SIE W SYSTEMIE NADAWANIA NIE ZMIENILO!!??

mtv hd .tcm caly czas byly nadawane bez nowej nagry .

i chodzily ,chodzily az naraz stal sie cud i zgasly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z poprzednikami w zupełności.

 

Zgoła to naprawdę fajni ludzie (ci od Fergusona) miałem okazję chwilę z nimi porozmawiać podczas targów MediaExpo w Poznaniu w tamtym roku. Jednak jeśli nie naprawią tego problemu to rozejrzę za innym dekoderem (może AZBOX, DreamBox).

W sumie ja ten dekoder mam od 2 lat, nawet nie o to chodzi, ze mógłbym sobie 2gi dekoder zakupić ale o głupi fakt, że w 2gim pomieszczeniu Ferguson 7318 UCI działa bezproblemowo - choć jest starszy i już dawno się wsparcie na niego skończyło ...

 

Jeśli sytuacja się nie zmieni w najbliższym czasie będę "trąbił", aby "z fergusonów to tylko ciągniki kupowali bo reszta to szmelc".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie jakies pop.... tunery z lewymi oprogramowaniami to wam zgaslo.

ludzie co maja orginalne oprogramowanie (ja np.do arivy) zadnych problemow nie maja

 

Hanys

Postaram się bardzo kulturalnie wytłumaczyć problem. (...)

Kultura w narodzie nie ginie. Ja bym po prostu napisał: Hanys puknij się w czoło! Przepraszam za offtopic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem posiadaczką Fergusona HF 8800 HD i przestało działać wiele kanałów. Czytam sumiennie ten wątek ale informacje typu "Nagra" czy "parowanie kart" wiele mi nie mówi. Czy może mi ktoś odpowiedzieć krótko i zwięźle co mam zrobić. Czy kupić ten moduł CAM który oferują i on rozwiąże ten problem, czy czekać na oprogramowanie nowe (którego już bardzo długo nie ma) czy może coś innego?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem odpowiedź Hanysowi na zadane pytanie i moje posty wywalono do kosza ??? Dziwne to forum poniżej wklejam teks postów , co naruszają że moderator je wywalił do kosza ?Kodowanie CAID 1813 przy kanałach z pakietu Cyfry

 

Postprzez robinsoprano » dzisiaj, o 16:46

Hanys ... odpowiem Ci bo dodzwoniłem się właśnie do biura obsługi i tam poinformowano mnie żebym zostawił na kanale TVP info i reaktywował kartę , i wcale tam nie byli zdziwieni moim problemem tak jest to powszechny problem zobacz na inne fora te same objawy u innych abonentów w polsce .

 

 

 

Postprzez robinsoprano » dzisiaj, o 17:00

a i jeszcze dodam ci Hanys ze jestem posiadaczem dekoderów Dreambox 800Hd , Ariva 100, Ferguson DF 9000 oraz Cyfry Philips PVR HD tak że wina tu stoi po stronie cyfry bo grzebiąc przy kartach nie przewidzieli że część starych kart kameleonów się posypie i niektóre kanały padną , z tego co czytam na innych forach to po nieudanej reaktywacji karty wymieniają na nowe ...czyli coś w tym jest na rzeczy .

 

 

Postprzez robinsoprano » dzisiaj, o 17:43

po reaktywacji karty mam już 2 comedy central oraz Mtv polska Mtv Hd lecz nadal ciemno na ID , cartoon n, disney ch , Z uwagi że męczące jest oglądać non stop kanał 1 bo w instrukcji pisze że aktywacja następuje w ciągu 30 minut od uruchomienia na ICA to ponowną aktywację zrobię do snu zostawiają na noc tuner na 1 kanale .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam cyfrowego Philipsa PVR HD a w niedziele był zonk na kilku kanałach , a dzisiaj po pierwszej reaktywacji starej karty wskoczyły mi Mtv , Mtv Hd ,oraz 2 Comedy central lecz dopiero po ponownych próbach reaktywacji przez ica wskoczyły mi ID , Disney C , Carton N , tak żę mam w końcu znów pełnego prestiżą HD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...