Skocz do zawartości

Kodowanie CAID 1813 przy kanałach z pakietu Cyfry


Satellite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@ernet - sory bo ja tu czego nie czaje, skoro to nie bedzie problem gdy karta bedzie z parowana z odbiornikiem to dlaczego nadal nie ma spliterow pod enke czy polsat? Ok jak nie bedzie parowania to moze i cos pod nagravision wymysla.

 

Ze wstydem napiszę,że o tym nie pomyślałem. Ale może to nie kwestia tylko Splitterów ? Nie wiem. Tak daleko moja wiedza nie siega. Rozmawiałem dziś telefonicznie z jednym z producentów Splitterów i On zapewnił mnie,ze zmiana systemu kodowania nie będzie dla nich żadnym problemem. Fakt: rozmawialismy o Cyfra+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj wszystkie stare karty zostały wycofane do dystrybutorów :D Od tej chwili pozostają tylko czerwone :D W nowym roku seca odejdzie w niepamięć 8)

 

A co się stanie z modułami CAM CYFRY+ po tym, jak Seca zniknie? Będą nadal działać, ale w systemie Nagra? Zostaną przeprogramowane, czy jak?

Bo ja wczoraj zakupiłem moduł CAM CYFRY+. Ten nowszy, z możliwością aktualizacji przez satelitę. Jak na razie, wszystkie kanały pakietu "Optimum", który mam, działają przez ten moduł na moim "Ferdku" elegancko. :) Dekodowanie jest tak samo szybkie, jak wtedy, gdy karta jest bezpośrednio w czytniku tunera. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup własnego dekodera do odbioru Cyfry+ i może Cyfrowego Polsatu przez moduł cam.Interesują mnie Ferguson Ariva HD Combo albo Opticum HD TS 9600.W związku z zmianami w kodowaniu czy te dekodery mają jakieś problemy z czytaniem samej karty cyfry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Bo tak na logikę biorąc to wydaje mi się, że jeżeli te moduły miałyby przestać działać to CYFRA+ wstrzymałaby całkowicie ich sprzedaż. A tymczasem sprzedaje je nadal, jednocześnie drastycznie wręcz obniżając cenę modułu. :) A poza tym, nie wierzę, że taka firma jak CYFRA+ postąpiłaby w taki sposób, że nasprzedawałaby masę modułów, a po jakimś czasie pozbawiła ich posiadaczy możliwości odbioru za pomocą tych modułów. Gdyby tak się stało, to pewnie UOKiK wtedy by CYFRĘ+ za d... wziął ostro... :roll:

A z tego, co widzę, to jednak ogromna ilość abonentów odbiera CYFRĘ+ na swoich własnych tunerach, czy to przez moduł CAM, czy to przez wewnętrzny moduł swojego tunera (wbudowany czytnik). :) Bo dystrybutor CYFRY+, u którego dwa dni temu kupiłem ten moduł, opowiadał mi, że w ostatnich dniach sprzedał ich dość dużo, a jak do niego przyszedłem to zostały mu jeszcze cztery sztuki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w koncu modul wersja oprogramowania: Cyfra Plus 2.11.001 (02.0B.01.) wersja systemu: Ver 3.03.016 Wersja Mediaguard * MG CORE LIBRARY R1.4.26 (6/04/09) Numer aktualizacji: 11

 

Czy moze mi ktos powiedziec czy to jest aktualna wersja bo robie wszystko zgodnie z instrukcja na stronie cyfry i ciagle pojawia mi sie komunikat aktualizacja niemozliwa. Uzywam moduly w fergusonie HF 8900 przy ostatnim fabrycznym sofcie. Niestety ale gdy mam wlozone dwa modulu 1. Cyfry 2. Polsatu. Nie idzie ogladac nic takie zacinki i ciagle komunikat z modlu cyfrowego polsatu. Jak tak to ma wygladac to ja dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam podobny problem z tym że mi wariuje "tylko" HBO HD, pozostałe kanały działają ale ładują się żałośnie długo...

 

Jeśli moduł jest na gwarancji to jest to podstawa do reklamacji.

 

....Niestety ale gdy mam wlozone dwa modulu 1. Cyfry 2. Polsatu. Nie idzie ogladac nic takie zacinki i ciagle komunikat z modlu cyfrowego polsatu. Jak tak to ma wygladac to ja dziekuje.

 

Niestety taka 'uroda" tego modułu, że przy włożonym innym module może zacząć wariować i nic nie da się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem w koncu modul wersja oprogramowania: Cyfra Plus 2.11.001 (02.0B.01.) wersja systemu: Ver 3.03.016 Wersja Mediaguard * MG CORE LIBRARY R1.4.26 (6/04/09) Numer aktualizacji: 11

 

Czy moze mi ktos powiedziec czy to jest aktualna wersja bo robie wszystko zgodnie z instrukcja na stronie cyfry i ciagle pojawia mi sie komunikat aktualizacja niemozliwa. Uzywam moduly w fergusonie HF 8900 przy ostatnim fabrycznym sofcie. Niestety ale gdy mam wlozone dwa modulu 1. Cyfry 2. Polsatu. Nie idzie ogladac nic takie zacinki i ciagle komunikat z modlu cyfrowego polsatu. Jak tak to ma wygladac to ja dziekuje.

Według tego co tu jest napisane aktualna

http://www.cyfraplus.pl/cyfra_oprogramo ... derow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FazaFm

Najwazniejsze to abyś włozył moduł CAM Cyfry+ do gniazda CI który w pierwszej kolejności zaczyna dekodować, zwykle jest to interfejs CI górny (pierwszy). Moduł Cyfowego Polsatu z karta ma to do siebie że dekodując jako pierwszy blokuje na pewien czas kanał którego nie masz w abonencie- wyświetlając napis.

Moduł Cyfra+ HD nie jest parowany z karta i jest bardziej inteligentny pozwalając jeszcze popracowac drugiemu modułowi CP. Podobne ustawienie musi być gdy np. C+ jest w czytniku, w górnym CI jest moduł conax TnK, a cyfrowy Polsat musi byc zawsze ostatni w kolejce do dekodowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, CAM Cyfry do górnego slotu. Przy wspólnych kanałach dla obydwu platform (u mnie dekodowanych z karty Polsatu, bo z C+ mam multipakiet) CAM Cyfry jeden raz wyświetla komunikat, że kanału nie ma w abonamencie. Jak był na dole to nic się nie dało oglądać z tych właśnie programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiekszosc kanalow na fergusonie HF8900 dziala znosnie. Jednak HBO HD , TVP Sport, Kino Polska nie da sie ogladac przy wlozonym jednoczesnie module c+ i polsatu. Byc moze jeszcze znajda sie rodzynki ale po wszystkich nie skakalem programach. Wyslalem im dwa meile nie dostalem odpowiedzi co oni tak dlugo robia ten soft?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zauważyłem, że np Discovery HD, NG HD lub paczka BBC działa bez problemów nawet jak są włożone 2 moduły. Eurosport 2 HD tnie się tak jakby był za słaby sygnał inne jak HBO HD i kilka innych działa różnie. Podziałają 10 minut i się wyłączą lub wogóle nie chcą działać. Chciałem wymienić moduł CAM na nowy ale jak pisałem wcześniej nie pozwolono mi. Rozumiem, że trzeba walczyć z piractwem i zabezpieczenia muszą być cały czas zmieniane tylko dlaczego kosztem ludzi, którzy wywalili prawie 1000 PLN za tuner, prawie 180 za moduł i regularnie płacą za pakiet od kilku lat.

Jest jednak jeden plus. :) Dzięki paniom z BOK mam teraz idealnie ustawioną antenę. Z drugiej strony fajnie jest porozmawiać z Panią, która każe ustawić prawidłowo antenę podczas gdy większość z nas ma anteny z kilkoma konwenterami i talerze od metra w górę. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do modułu da sie wsunac karte od splittera?

 

tak, ja co prawda mam włożoną przedłużkę w moduł, a sama karta kliencka (smartwii) gdzieś daleko za tunerem (korzystam z przedłużki karty, by móc domykać przednią klapkę w Ferdku), ale pierwsze co, to sprawdzałem działanie karty klienckiej w module

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj pojawila sie aktualizacja Clona na jego stronie firmowej, wgralem, powiodlo sie. Teraz wogole nie daje sie ogladac, tuner ciagle sie wiesza.

Mam Fergusona 8900, modul CAM Cyfry z aktualizacja 11, firmware tunera 1.15.0A

--

pozdrawiam

Artur

 

Zapomnialem dodac ze wlozylem sama karte do modulu i narazie sie nie wiesza, narazie ogladam TVN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .Mam ferdka 8800 hd + pionierek + thompsonik połaczone splitterkiem .Po problemach z kodowaniem c+ na ferku zakupiłem moduł dostepu hd za 49 zeta i po problemie.działa ferdek sprawnie i na spliterkach .sa wszystkie kanały.od kuzyna pracujacego w fergusonie wiem ze prawdopodobnie nie bedzie nowego softu dla 8800 i8900 .pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...