Skocz do zawartości

Kodowanie CAID 1813 przy kanałach z pakietu Cyfry


Satellite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A co do nowych kart to one już mają nowszy poziom zabezpieczenia, aby utrudnić życie spliterom, sharingowi itp.

Myślę, że cdn narzekań, będzie jeszcze większy po wymianie wszystkich kart, na nowe.

 

Ja to widzę tak:

 

Jestem uczciwym człowiekiem. Płacę u nich najwyższy abonament, żeby było co oglądać. Nie ściągam filmów z internetu, kupuje filmy na DVD, czasami wypożyczam. Żeby legalnie rozdzielić sygnał zapłaciłem jednorazowo prawie 1000zł. Generalnie pod tym względem nie mam sobie nic do zarzucenia.

 

NATOMIAST, jeśli będą mi uniemożliwiać korzystanie z mojego sprzętu za który zapłaciłem kupę kasy, to będzie to pierwszy i ostatni raz kiedy podpisałem umowę z cyfrą. Jeśli oni zagrają poniżej pasa, to ja też i kupię dreamboxa czy innego na linuxie i będę oglądał cyfrę w promocji 100% gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując nalezy twierdzic że czy producent czy sprzedawca tunera powinien ostrzegać potencjalnego klienta że maja zainstalowane nielicencjonowane oprogramowanie i tyle.
Niemożliwe z marketingowego punktu widzenia. ;) Sprzedając coś przedstawiasz zalety produktu, a o mankamentach nie mówisz, Twoim celem jest sprzedać i zarobić. ;)

 

A dlatego, że nie chą już płacić licencję za Mediaguard, i przechodzą na ich własny Nagravision,
Wizjoner... będzie ciekawy przykład. ;) Idź, podpisz umowę z Wizją TV! Możliwe? Nie? No tak, przecież tego już nie ma, nie sprzedają, jedynie jeszcze tunery i anteny się zostały u klientów.

Tak samo jest z Seca - już tego nie ma, nie można "kupić" ale są jeszcze klienci którzy to posiadają.

 

 

Wymiany kart raczej nie będzie, z tego co wiadomo wszystkie są "technicznie" identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Cyfra+ będzie dążyła do tego, aby to ich sprzęt wybierać, a nie innych dostawców.

Wizjoner... będzie ciekawy przykład. ;) Idź, podpisz umowę z Wizją TV! Możliwe? Nie? No tak, przecież tego już nie ma, nie sprzedają, jedynie jeszcze tunery i anteny się zostały u klientów.

Tak samo jest z Seca - już tego nie ma, nie można "kupić" ale są jeszcze klienci którzy to posiadają.

Wymiany kart raczej nie będzie, z tego co wiadomo wszystkie są "technicznie" identyczne.

Ale chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem, Irdeto też kupiło Cryptoworks, i dalej płacą licencję za system Cryptoworks, nawet ich karty działają w systemie dual. Kudelski szuka oszczędności, widać że wkrótce dopadnie go piractwo, więc akcje znowu potanieją.

A skąd wiesz, że są technicznie takie same, bo na forach francuskich, mówią co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że wymiana kart nastąpi - wcześniej czy później. Pytanie tylko, jak potraktują klientów, którzy zainwestowali często niemałe pieniądze w swój własny sprzęt. Podejrzewam, że dostaniemy moduły sparowane z kartami i nikt nas nie będzie zmuszał do zakupu ich tunera. Tylko, że splittery staną się bezużyteczne (prawdopodobnie). To przecież jest bez sensu, używanie jednocześnie dwóch systemów kodowania. Myślę, że jest to okres przejściowy. Może to potrwa rok a może nawet krócej. To bez sensu, wspierać system kodowania, którego już nie ma a jednocześnie wprowadzać nowy. Czekam tylko z niecierpliwością na oficjalny komunikat ze strony Cyfry+, bo mam zamiar zakupić sobie splitter a nie wiem, czy taka inwestycja będzie miała sens, jeśli za pół roku okaże się, że jego działanie będzie niemożliwe z uwagi na wyłączenie systemu kodowania Seca Mediaguard. Myślę, że przed świętami Bożego Narodzenia żadnego tego typu komunikatu ze strony Cyfry+ nie ma się co spodziewać, żeby nie odstraszyć potencjalnych klientów, zarówno nowych jak i tych przedłużających umowy. Ale po kampanii świątecznej, może dowiemy się czegoś więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Jako że posiadam sam pakiet Optimum (bez żadnych kanałów HD) to dzisiaj poprzez BOK i rozmowę z konsultantką dołączyłem sobie jedną opcję HD w cenie 5zł (konkretnie kanał National Geo HD). Czy w związku z tym w listopadzie br. będę mógł nabyć moduł CAM CYFRY+? Konsultantka stanowczo stwierdziła, że tak, ale wolałbym się też upewnić tutaj. Co prawda, na chwilę obecną moja karta CYFRY+ działa bez problemów w czytniku uniwersalnym mojego "Ferdka" AF-7318UCI, jednak ja również chciałbym się na przyszłość zabezpieczyć, aby ewentualnie w przyszłości nie było u mnie jakiś "cyrków" z odbiorem kanałów CYFRY+ i dlatego też również ja chcę zakupić ten moduł CAM. Czy rzeczywiście posiadanie tej jednej opcji HD za 5zł pozwoli mi na zakup tego modułu CAM? A swoją drogą, trochę mnie zdziwiło, że mogłem dołączyć samą tylko opcję National Geo HD (do wyboru było jeszcze Animal Planet HD, MTV HD i chyba Eurosport HD - każda bodajże po 5 zł), bo z tego co widzę teraz na stronie CYFRY+ to opcji tych nie ma już w zestawieniu opcji dodatkowych jako pojedyncze, tylko są dopiero w całej paczce kanałów HD, np. Optimum HD. No, ale skoro mogłem dołączyć pojedynczą opcję to dla mnie lepiej, bo i taniej. :) Pytanie tylko, czy to wystarczy, aby móc kupić moduł CAM? I czy po upłynięciu jednego, pełnopłatnego miesiąca z tą opcją HD, będę ją mógł bez przeszkód odłączyć w miesiącu następnym? O to też mnie konsultantka zapewniła, ale jeszcze wolę upewnić też tutaj. :) No i cz w tym przypadku ten moduł też będę mógł kupić za 49zł?

Sorry, że trochę off-topic, ale to w zasadzie związane jest właśnie z tym kombinowaniem CYFRY+ z tym nowym kodowaniem... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę polemiki odnośnie ewentualnego wprowadzenia parowania przy okazji zmiany systemu kodowania:

 

Jeśli to będzie moduł z kartą to prawdopodobnie będzie można go "rozparować" przy pomocy odbiornika z linuxem i znajomości odpowiednich numerów wydobytych z urządzenia. Potem po lanie puści się uprawnienia do drugiego tunera np. w sypialni. Problem jest taki, że zamiast wydawać 1000 czy 2000zł za jeden odbiornik nie będzie taniej kupić dwóch abonamentów - jednego z Polsatu a drugiego np. z nki dla odmiany... W cyfrze za full płacę 150zł z pejsem. 2 sensowne tunery na lunuxie to 2x2000=4000zł. Przy założeniu, że zamiast 150zł płaciłbym 200 to oznacza, że jestem 50zł w plecy miesięcznie. Zamiast 4000zł za 2 tunery to 80 miesięcy dopłacania brakujących 50zł - To ponad 6,5 roku. Przez ten czas to te dreamboxy byłyby już dawno do wymiany bo okres amortyzacji takiego sprzętu oceniam na max 5 lat. Nie liczę tutaj rozszerzonej oferty programowej w stosunku do cyfry bo jednak Full z Polsatu + Full z N oceniam wyżej niż samą Cyfrę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wizjoner

Wszystko też opiera się o pieniądze, technikę i inne. Może jest to nieopłacalne albo kłopotliwe od strony technicznej.

Wracając do przykładu - Cyfra mogłaby do dzisiaj używać simulcrypt z dodatkowym Cryptoworks, ale po co? Dla zabawy? Przecież to są koszta, zbędne koszta. Dla zabawy nie będą trzymać tego co jest zbędne, żaden operator dla zabawy nie stosuje kilku systemów (tylko z konieczności). Tak samo Nagra - wspieranie Seca jest np. nieopłacalne.

 

Karty - gdzieś padła informacja, że karty są "takie same", ale nie będę się przy tym upierał bo taką informację przeczytałem i nie wnikałem w temat.

 

Odnośnie parowania to prosze ciągnąć domniemania w innym dedykowanym temacie. ;)

 

 

@Barti - tak, jedna opcja wystarczy. One (pojedyncze kanały) są dalej dostępne (są wyszczególnione w cenniku). Zgłosić odłączenie możesz już jutro (ale piątaka zapłacić musisz za listopad).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tym to trochę z innej beczki poruszę wątek

 

Seca a Nagavision to tak samo jakby Cyfra+ łącząc się z Wizja TV wybrała markę Wizji i co wtedy zmieniać nadruki na dekoderach typu logo tak samo na pilotach lub kartach a tak zlikwidowali młodszą markę bez zaplecza i kontynuują swój biznes z zapleczem z Francji i bardziej znaną marką na świecie CANAL+Grupe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja znalazlem wszystkie canaly c+ na hf8900 w wersji SD

podaje parametry:

C+ 10892H 27500 DVB-S QPSK Code Rate: Auto Auto PID

C+ FILM 10892H 27500 DVB-S QPSK Code Rate: Auto Auto PID

C+ SPORT 10892H 27500 DVB-S QPSK Code Rate: Auto Auto PID

C+ SPORT2 10719V 27500 DVB-S QPSK Code Rate:5/6

C+GOL nie znalazlem,

najgorsze ze przepadl mi wczoraj mecz Barcy :(

Gdyby ktos mial pytania to zluze rada 5967517

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym już. To są kopie kodowane wyłącznie w Seca M4.

 

A oto cały tekst:

 

W dniu 28 października 2010 roku Cyfra+ wprowadziła kolejne zmiany w kodowaniu swoich kanałów, które spowodowały dalsze problemy posiadaczy tunerów Ferguson serii HF (modele 8800 i 8900). Otóż posiadacze owe sprzętu korzystający z karty kodowej Cyfry+ umieszczonej w czytniku kart tunera mają dostęp do paczki kanałów TVN (TVN, TVN7, TVN 24, TVN CNBC, TVN Meteo, TVN Turbo, TVN Style), BBC HD, CNN, Religia TV, Cinemax HD, TCM, Universal Channel, Sci Fi Universal, Comedy Central, Comedy Central Family/VH1 Polska, Fox Life HD, XXL, Chasse & Peche, AB Moteurs, Disney Channel, Cartoon Network, Eurosport, Eurosport HD, Eurosport 2, Nat Geo Wild HD, Animal Planet HD, Investigation Discovery, Crime and Investigation, TLC Polska, MTV Polska, MTVN HD, VH1 European, mezzo oraz paczka France TV (France 2, France 3, France, 4, France 5, France O), KBS World, Info+. Dodam iż dekodowane są również kopie kanałów: kopii kanału Zig Zap/Hyper, Planete, Canal+ Sport 2, Mini Mini, Canal+, Canal+ Film, Canal+ Sport, Kuchnia TV, Ale Kino, które nie posiadają dodatkowego CAID dla Nagravision i są dedykowane sieciom kablowym.

 

Pozostałe kanały dostępne są po zastosowaniu modułów CAM :

- Cyfra+ HD CAM

- Aston v2.23 (z kanałami HDTV)

- Aston v1.05 (bez kanałów HDTV).

 

Warto dodać, że oficjalnie nie zaleca się stosowania modułów uniwersalnych, choć i one bez problemu w większości przypadków aktualnie radzą sobie z dekodowaniem kanałów Cyfry+.

 

Nadal nie wiadomo kiedy Ferguson wyda oprogramowanie poprawiające ową sytuację. Według zapowiedzi miało się ono pojawić w bieżącym tygodniu, jednak tak się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Moduł Cyfry Plus kupiłem już 3 lata temu (przy rozszerzeniu oferty o knanały HD) ale do tej pory był używany sporadycznie. Teraz okazuje się, że są probleny z HBO HD. Moduł jest produkcji SCM i nie da się zaktualizować oprogramownia via satelita. Czy jest szansa na skuteczną reklmację modułu i wymianę na nowy? Czy w związku z tym, że gwarancja się skończyłą to została mi bezużyteczna zabawka i nie mam szans na nowy moduł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz za to, że pozwalają na działanie ze sprzętem nie od nich dostają jeszcze bęcki - wynika z tego, że najlepiej zrobić jak n - parować wszystko ze wszystkim i będzie spokój :P

 

Wieszacie psy na Cyfrze+ za to, że pozwala na współpracę kart z niededykowanym sprzętem

 

Polacy nigdy nie umieli i nie umią docenić tego,że firma daje możliwość używania innego sprzętu.

To, że nie działa cyfry na 3 jakiś tunerach to nie wina cyfry. Skoro było Was stać na droższe tunery to tak samo możecie kupić inne tańsze obsługujące te zmiany :smile:Doceńcie Polacy w końcu to,że cyfra nie paruje swojej oferty tylko ze swoimi tunerami.

W pierwszych informacjach w internecie było podane, że cyfra będzie stosować nowy CAID tylko do odbiorników HD philips czy pace by uniemożliwić , lub ograniczyć handel tymi tunerami na znanym portalu aukcyjnym.

Uważam to za stosowne ze strony cyfry bo jak można kręcić i sprzedawać sprzęt jeżeli nie jesteśmy jego właścicielem?.Zastanowiliście się jakie straty są też po stronie cyfry. Polak potrafi....

 

@macy/@Orbita oraz inni. Czy Twoja wypowiedź, to jest jakaś forma żartu ? Czy mamy dziekować, być niezmiernie wdzięczni Cyfrze,że łaskawie, bardzo łaskawie pozwala nam na korzystanie z dekoderów innych firm, niż te "najlepsze " i jedynie słuszne Cyfry+ ?! Porównanie do Pace HD PVR dekodera PVR N-ki jest co najmniej nieadekwatne ze wzgledu ( juz nie napiszę nic o przepaści ) na ewidentne różnice technologiczne ( in plus dla N ) między nimi. W mojej opini Pace HD PVR w porównaniu do innych dekoderów ( np. tego, który mam w podpisie, choc nie doskonały ) jest po prostu ..... hm, jak to określić aby go nie obrazić :smile: , z innej epoki ( jak to było z tym kamieniem .. :D ). Plus dekodery innych firm, które także Pace HD PVR przewyzszają o lata ( jak to było z tym światłem .. :lol2: ). Podsumowując: gdyby nie mozliwość używania dekodera. który mi odpowiada swoimi mozliwościami sensu largo, to miałbym teraz telewizje N, gdzie jest np.więcej programów HD + dużo lepszy dekoder. PS. Sport za bardzo mnie nie interesuje więc ten argument na korzyść Cyfry+ odpada. A nie poinformowanie o sposobie nowego dekodowania w formie oficjalnego komunikatu świadczy o braku profesjonaliamu, nie wspominając o szacunku dla swoich klientów. Fak,że dalej takiej informacji oficjalnie nie ma potwięrdza tylko mój w/w wniosek.

 

Co tu dużo mówić zawalił i Ferguson i w równym stopniu C+.

 

C+ nie może nie brać pod uwagę, że to, że jest pozycją nr 1 na rynku wynika z ogromnej rzeszy jej Klientów, czyli Nas Wszystkich, którzy nie mają oryginalnego tunera ( bo m.in. nie mogą ścierpieć narzucanych z góry list, czy kolejności portów itp ).

To, że sobie sprytny regulamin ułożyła, nie oznacza, że prawa klientów nie są gwałcone ( zresztą często o tym decydują instytucje powołane do ochrony konsumentów i wychodzi to po pewnym czasie - patrz kary finansowe nakładane na C+ i innych operatorów).

C+ nie może tak zostawiać na lodzie takich klientów, którzy regularnie płaca jej abonament i właśnie dzięki którym ma przychody.

Już nawet nie piszę o obowiązku informacyjnym - to samo było przy zmianach FEC - gdybym nie czytał for, to w życiu bym nie pomyślał, że operator zmienia coś i kanały na tunerach bez auto FEC gasną.

A co mają zrobić osoby, które nie mają wiedzy o technice sat i są klientami C+ regularnie jej płacącymi?

 

Ferguson z kolei nie zapewnił supportu do swoich już nieprodukowanych sprzętów i z tego co wiem będzie ciężko to wyegzekwować , bo ludzie, którzy zajmowali się dla nich kompilowaniem softów , już raczej tego dla nich nie robią i stąd jest ten problem.

Rozwiązanie to dać źródła softu komuś, kto to szybko zrobi ( a wielu ludzi by sobie z tym poradziło i są na forach oferty - że ja to przerobię w 1 H :) - choćby jak Kolega wyżej ;) - pozdrawiam)

 

Każdy może mieć własne zdanie, moje jest takie , niektórzy mają zupełnie inne - ot choćby piszący wyżej @mac który nawet jakby C+ wyłączyła mu połowę kanałów to by nadal ją chwalił i dziękował jeszcze :)

Łatwo tak pisać, gdy się nie ma problemu...

 

Aha

@MrOrbita

C+ jednak zmieniała swój system kodowania, bo po modyfikacji lecą inne ECM-y i to jest źródło problemów na HF-ach a nie samo dodanie nowego CAID-u - bo przecież HF-y jak i inne tunery z kanałami kodowanymi w symulcrypcie nie mają problemów ;) i sam nowy CAID poprawnie dodany nie zrobiłby takiego zamieszania.

 

pozdrawiam

 

BRAWO ! Najbardziej wyważona i obiektywna opinia na tym forum. Gratuluje.

 

1) Cyfra+ nie zmieniała nic w starym systemie kodowania, dodano nowy, co teoretycznie nie powinno sprawić odbiornikom problemu i ogromnej ilości modeli nie sprawiło (nawet stare, popularne Fergusony AF sobie z tym świetnie poradziły).

Cyfra+ nic nie zmienia, tylko technicy Nagravision. I nie zgodzę się z Tobą że w starym systemie nic nie zrobiono, a właśnie zrobiono bo zmieniono ECM i wprowadzono ten sam ECMPID dla Mediaguard i Nagravision by jednocześnie korzystać z dwóch systemów na raz z jednej karty.

Nie wincie za to Cyfry+, tylko techników z Nagravision, bo oni są winni tego zamieszania. A dlatego, że nie chą już płacić licencję za Mediaguard, i przechodzą na ich własny Nagravision, i tak samo dzieje się już we Francji, gdzie są podobne problemy.

A co do nowych kart to one już mają nowszy poziom zabezpieczenia, aby utrudnić życie spliterom, sharingowi itp.

Myślę, że cdn narzekań, będzie jeszcze większy po wymianie wszystkich kart, na nowe.

 

Dla mnie dostawcą programów jest Cyfra+, a nie technicy Nagravision. I nie im płace rachunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie:

Moduł Cyfry Plus kupiłem już 3 lata temu (przy rozszerzeniu oferty o knanały HD) ale do tej pory był używany sporadycznie. Teraz okazuje się, że są probleny z HBO HD. Moduł jest produkcji SCM i nie da się zaktualizować oprogramownia via satelita. Czy jest szansa na skuteczną reklmację modułu i wymianę na nowy? Czy w związku z tym, że gwarancja się skończyłą to została mi bezużyteczna zabawka i nie mam szans na nowy moduł?

 

Myślę, że podobnie jak z tunerami nie powinno być problemów z wymianą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest ostatnia aktualna i stabilna wersja dla modułu Cyfra HD. Ja mam moduł wersja aktualizacji 4. Nie mogę przeprowadzić aktualizacji modułu. Mam go już ponad 2 lata. Zdarzają się zacięcia przy użyciu modułu Cyfrowego Polsatu i Cyfry HD na kanałach wspólnych dla Cyfrowego Polsatu i Cyfry. Mam tuner HF8900 HD. Czy jest możliwość wymiany takiego modułu na nowszy z nowszą aktualizacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest ostatnia aktualna i stabilna wersja dla modułu Cyfra HD. Ja mam moduł wersja aktualizacji 4. Nie mogę przeprowadzić aktualizacji modułu. Mam go już ponad 2 lata. Zdarzają się zacięcia przy użyciu modułu Cyfrowego Polsatu i Cyfry HD na kanałach wspólnych dla Cyfrowego Polsatu i Cyfry. Mam tuner HF8900 HD. Czy jest możliwość wymiany takiego modułu na nowszy z nowszą aktualizacją.

Ja mam moduł z najnowszą wersją oprogramowania (11) i takie same kwiatki z niektórymi kanałami. Jest to niestety wina Ferdka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy moduł CAM CP w dolnym slocie a moduł Cyfry HD w górnym, na kanale TVP Sport, który mam opłacony w cyfrze cały czas pojawia się okienko z informacją POLSAT Tego kanału nie ma w twoim abonamencie. Przy odwrotnym włożeniu modułów, Cyfra HD góra CAM CP dół jest OK (informacja pojawi się tylko raz, ale mogę ja wyłączyć przyciskiem OK lub exit). Kiedy karta cyfry była w czytniki nie było żadnych problemów z odbiorem, kanały przełączały się szybko, brak wyskakujących okienek z informacjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niech sie jeszcze nie bujaja ja wciaz na nia czekam mimo iz zamowilem modul w punkcie cyfry to jest to opcja awaryjna. Karte cyfry chce uzywac w glownym slocie tak zebym gniazda CI mial pod cyfrowy polsat i byc moze ncam jesli oczywiscie bedzie dzialal na tym modelu jesli nie to i tak czeka mnie wymiana. Ogolnie jestem zadowolony z HF 8900 tylko nie spodziewalem sie ze po nie calym roku bede mial podstawke pod kwiatki. Kolejna sprawa kto mi teraz kupi wybrakowany sprzet ? Przez on od grudnia tamtego roku kiedy go kupilem . Stracil 70% swojej wartosci.

 

PS: Gdyby jednak Ferguson usmiercil mojego HF8900 dla karty cyfry w glownym slocie to mam pytanie czy ten model po zmianach cyfry radzi sobie z karta w gniezdzie CA : Opticum HD TS20 HD TS9600, druga sprawa czy byl testowany z nCam HD ? Bede wdzieczny za odpowiedz. Ewentualnie co polecacie zeby w jednym dekoderze byla karta Cyfry, Modul Polsatu oraz modul TNK HD. O odpowiedzi prosze na PW zeby nie zasmiecac watku. Dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to mój pierwszy post dla tego witam serdecznie wszystkich.

Także jestem właścicielem fergusona 8900, do ostatniego zamieszania z c+, byłem zadowolony z tego tunera (oczywiście pewne minusy są, ale da się przeżyc).

Aby zlikwidowac problem kupiłem moduł c+, który chodzi z kartą c+ - dostatecznie, ale może byc. Było by ok ale mam także spliter rflink600 i ten moduł jest chyba zawolny na karty rflink? (a jak jest u was?). Ponadto jest problem z jednoczesnym korzystaniem z modułu c+ i polsatu - gryzą się jednoczesne kanały.

A teraz na koniec (oczywiście przeczytałem ten cały temat) - przecież cyfry+ chyba niestac na utrzymywanie dwóch sytemów kodowania i wymiana kart musi predzej czy później nastąpic i tu nasuwa się pytanie czy obecnie jest wogóle sens inwestowac splitery i moduł astona (po którego zamierzam się udac) ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie koniec. Co będzie jak zniknie "stary" system kodowania, a pozostanie "nowy"?
I to już niedługo ;-)

 

Niedługo to pewnie nastąpi i się skończą splittery. :censored: więc z inwestycjami bym się wstrzymał.. Pewnie prędzej czy później wymienią obecnym klientom karty i będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Teraz mam C+ rozdzielony na dwa tunery - skończą się splittery to skończy się przynajmniej u mnie Cyfra.

Polska piłka kopana to dla mnie nie jest nadrzędny priorytet więc za porównywalną kasę będę miał zarówno n jak i CP.

Zrobię to o tyle chętniej że na tę chwilę wydałem prawie 2,5tys. zł na niesprawny sprzęt i mam problemy z odbiorem OPŁACONYCH programów TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...