Skocz do zawartości

Moduł CAM TnK HD


zibi-s
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z tym modułem. :(

Opticum 9500 HD PVR z softem 1.2.57 conax.

Wkładam moduł nCam do slota 2 i tuner się zawiesza - czarny obraz, pilot nie reaguje, przyciski na tunerze także. Tuner "odmraża się" po wyjęciu modułu.

Włożenie modułu do slota 1 nie daje żadnych efektów - tuner się nie zawiesza, ale też w menu CI nie widać żadnych modułów.

Moduł wkładany z kartą TNK i bez tej karty. Tak samo.

Próbowałem na sofcie 1.2.23 ze strony Globo - takie same efekty.

Ktoś może mi poradzić co jeszcze mogę zrobić poza schowaniem modułu do szuflady?

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAKTUALIZOWANA LISTA PRZETESTOWANYCH TUNERÓW SAT:

 

DZIAŁA:

 

(...)

+ Opticum HD 9500 (Orton HD 9500) (w 2-im slocie)

 

No właśnie, jak cytat powyżej wskazuje ktoś to testował i działało. Więc nie wiem czy tuner zepsuty czy moduł.

J.

Kolego mam nawet znajomego ( posty w dziale tego tunera) i on mnie nie oszukuje , poprostu modul nie jest dopracowany i tyle mam netiona viaccess i działa jak burza a tu widać jak by technisat wsadzał łapy ( już pokazali z modułami conax że są nic nie warte)

 

 

N sie w d....ie poprzewracało i już parowanie , totalny paradox

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z tym modułem. :(

Opticum 9500 HD PVR z softem 1.2.57 conax.

Wkładam moduł nCam do slota 2 i tuner się zawiesza - czarny obraz, pilot nie reaguje, przyciski na tunerze także. Tuner "odmraża się" po wyjęciu modułu.

Włożenie modułu do slota 1 nie daje żadnych efektów - tuner się nie zawiesza, ale też w menu CI nie widać żadnych modułów.

Moduł wkładany z kartą TNK i bez tej karty. Tak samo.

Próbowałem na sofcie 1.2.23 ze strony Globo - takie same efekty.

Ktoś może mi poradzić co jeszcze mogę zrobić poza schowaniem modułu do szuflady?

J.

 

Popytaj z jakim softem był testowany nCam. Zmień może soft na inny starszy/nowszy w tunerze i popróbuj, jeśli masz taka możliwość.

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł tnk hd testuję na dvb-pc - Technotrend connect 3650 CI S2. Aktualizajcia modułu do nowszej wersji xx.xx.01 przebiegła bez problemu. Uaktywniłem kartę i następnego dnia zacząłem sprawdzać czy dekodują się kanały. Przy pierwszym podejściu testu sprawdzam czy da się odkodować przez ten moduł. Coś zauważyłem, że mam problem z rozkodowaniem tvp2, na kanałach HD program jest rozkodowywany, ale nie mam obrazu (tu poziom sygnału wynosi 56%-60%). Z kanałów HD jeśli poziom wynosi min. 63% mam obraz, to na trzech kanałach Eurosport HD, MTVNHD i FILMBOX HD. To są cząstkowe testy, które zauważyłem.

 

Dla zainteresowania moduł tnkHD przełożyłem do dekodera Technotrend premium S2300 + czytnik modułu (uwaga dekoder działa tylko na dvb-s). Tu na 100% wszystkie kanały w standardzie dvb-s działają bezproblemowo.

 

Wracając do dekodera Technotrend connect 3650 CI S2 i tu mam pytanie co do standardu dvb-s2 muszę ustawić antenę, żeby był lepszy sygnał?? To mi się pojawi obraz??.

Jak uda mi się wszystko sprawdzić opiszę szczegółowo. Jak pisałem powyżej to były cząstkowe testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kupiłem moduł nCAM HD dla TNK HD i chciałbym się podzielić kilkoma spostrzeżeniami, trochę nawiązując do postów Mr. Orbita.

 

Opakowanie jest małe i zgrabne, w środku na środku jest w ramce moduł z już włożoną kartą do środka.

Dołączona jest karta gwarancyjna z instrukcją oraz przewodnik po ofercie.

Na opakowaniu (na brzegach) są ikony programów dostępnych w ofercie. Co ciekawe logo Wojna i pokój jest inne niż na stronie N i TNK HD, jest również w pakiecie "Domowy HD" pusta ikona (obok ESP i pod TVP INFO) - czyżby sugestia, że płaci się też za nic? :lol2:

Moduł jest zaklejony tasiemką z informacją o konieczności przeprowadzenia aktualizacji, sam moduł też jest przyklejony do papierowej ramki - klej zostaje na module.

Co do samego modułu, jest lekki, kieszeń na kartę jest wcięta po bokach. Moduł wykorzystuje tylko połowę pinów ze złącza CI. Karta oczywiście N.

 

To na razie tyle, nigdzie nie znalazłem informacji jak sprawdzić ważność tej karty (czy np. nie dostałem aktywowanej już), bo na stronie trzeba wpisać 4 cyfry z numeru seryjnego dekodera (nic nie ma o module).

:)

 

Teraz czekam na soft do Ferdka i wtedy aktywacja... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisać sprostowanie do informacji podawanych przez SatKurier, otóż w Fergusonie Ariva 200 da się przeprowadzić aktualizację oprogramowania modułu nCAM HD do odbioru TNK HD. Warunkiem koniecznym jest zaprogramowanie TVN HD (11449 MHz) na liście programów, przełączenie na ten kanał (mimo, że zakodowany) i dopiero z niego przejście do MENU, aktualizacja trwa ok 10 minut, pobieranie ponad 7 minut (przy 90% trochę trzeba czekać). Soft zaktualizował się z wersji fabrycznej 1.0 do aktualnej 01.00.01 (r. 1250).

Menu CI działa poprawnie na A200.

Plusem jest to, że za pomocą menu modułu można sprawdzić ważność karty (co w przypadku czytnika kart i TNK SD w tym tunerze nie było wcześniej możliwe).

 

Więc, mogę powiedzieć, mimo że Ariva200 to średniak, na sofcie 1.06B7 daje sobie radę po chińsku (czyli jako-tako), ale działa i to jest najważniejsze, a reszta to kwestia dopracowania softu tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się można było spodziewać, TNK SD nie działa w module (moduł nie jest jeszcze sparowany), po sparowaniu na bank nie będzie działać z inną kartą.

Co więcej, tego modułu nie będzie można wykorzystać do telewizji N, bo w instrukcji jest jasno napisane, że moduł ten służy tylko i wyłącznie do oferty TNK HD i nie będzie wykorzystywany do innych ofert (co należy rozumieć jednoznacznie). Mimo, że karta jest N i technicznie migracja byłaby możliwa.

Ale tak szczerze mówiąc to jak już się kupi moduł to oferta za 19.90zł jest bogatsza (nie wiem czy ciekawsza) od oferty TNK SD, więc nie wiem czy jest sens wracania do TNK SD (chyba, że się ma wykupiony rok, albo dwa abo).

I jeszcze jedno spostrzeżenie, na module jest napisane Made by Neotion, ale niech nikogo to nie zwiedzie nie jest to produkt Made in France a klasycznie Made in China o czym świadczy napis na pudełku ;)

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym, że jest napisane, że moduł nie jest przeznaczony do odbioru innych ofert akurat bym się za mocno nie sugierował w kontekście możliwości migracji w przyszłości do abonamentowej "Nki", bo skoro karta dołączana do modułu to karta "Nki", to pewnie do pracy wykorzystuje ten sam "CAID" co "pełna" karta "Nki", tylko ma po prostu niepełne uprawnienia, które w każdej chwili (jak wprowadzą taką ofertę) będą mogli do karty dodać.

 

Jeśli się mylę, z tym, że karta "TNK HD" wykorzystuje ten sam "CAID" co karty "Nki", to proszę o sprostowanie, bo to tylko moje przypuszczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testuje moduł tnk hd na pc-dvb Technotrend connect S2 3650CI. Testowany jest na programie DVBViewer i ProgDVB. Na początek testuje czy ogólnie rozkodowuje. Wszystkie kanały rozkodowuje jakie są dostępne w ofercie tnk hd. Co do kanału hd ładnie działa na TT-Viewer.

 

W kolejnym teście sprawdzam jak zachowują się kanały na dłuższe oglądanie i tutaj:

Uwaga!!! Zauważyłem nie porządany efekt rozkodowuje kanały, ale koło 10min a nawet mniej kanał staje się zakodowany, jakby moduł zrywał współpracę. Wracając na kanał nie kodowany i spowrotem na kanał kodowany - kanał kodowany rozkodowuje (tak jest na DVBViewer). Szukam przyczyny. Jeśli ktoś testuje, albo może pomóc w tej kwestii bardzo proszę.

 

Opisałem to co zauważyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piterp - ja mam włożony, niesparowany i nieaktywowany moduł w Ariva 200 i też zauważyłem taki zjawisko ale u mnie to następuje po ok 45 minutach (moduł nie jest używany bo jeszcze nie jest aktywny tylko jest zaktualizowany) tak jakby moduł wchodził w stan uśpienia, na ekranie pojawia się komunikat tunera Slot1: Uninstalling, a później Slot1: Initializing i nie ma problemów z działaniem karty w czytniku (nie w module). U mnie to albo konflikt funkcji "Dekoduj przez: automatycznie" zwłaszcza na kanałach które mogą być dekodowane przez kartę w czytniku albo kartę w module (mam TNK SD aktywne opłacone i TNK HD nieaktywne) - soft A200 jest jeszcze nieprzystosowany do bezproblemowej współpracy z tym modułem albo to wina oprogramowania modułu, który się usypia po pewnym czasie - w drugim przypadku ktoś musiałby to potwierdzić, kto używa nCAM regularnie - np. czy po godzinie oglądania kanału FTA moduł się restartuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technotrend connect S2 3650CI - masz rację jakby moduł wchodził w stan uśpienia- nie koduje. Z aktualizacją modułu i uruchomieniem kanału nie ma, tylko że szkoda że mogę oglądać 10min 15min. Zgłosilem to biura obsługi klienta. Dostałem odpowiedź, że karta działa prawidłowo, a moduł też działa prawidłowo. Dostałem też odpowiedź od tnk HD, że muszę sie zgłosić do producenta tego dekodera, którego dostałem o poprawki. U mnie może tkwić problem w oprogramowaniu DVBViewer bądź ProgDVB. Zgłosiłem ten problem to telewizji na kartę, ale cóż poczułem się tak jakby ich produkt jest idealny bez wad, a sprzęt-dekoder co posiadam nadaje się do kosza. Nie należy zapomnieć, że na pudełku tnk hd pisze Made in China. Żeby coś zdziałać trzeba osób które się bardziej znają nad tą przyczyną i zmuszą tnk hd o wprowdzenie poprawek. Jeśli nie rozwiąże się tego problemu to dla mnie moduł jest bezużyteczny wydałem tylko kasę. Jedynie można go rozebrać na części. Narazie czekam na poprawki i jakieś porady gdzie mam zgłaszać problem. To żeby potwierdzić muszą jeszcze inne osoby testować i potwierdzać współpracę. Mam nadzieję, że Satkurier się zaintereuję i będzie testować ten moduł.

Nagrywanie, timeshift działa poprawnie.

 

Jest tylko jeden problem co opisałem powyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakupiłem i sprawdziłem osobiście :)

moduł działa poprawnie w modelu IPBOX 9000HD

aktualizacja softu trwała 5 minut, a aktywacja karty ok. 30 minut

nagrywanie, timeshift działa poprawnie - oczywiście tylko jeden strumień

 

jedyne co chciałym zmienić to wyłączyć komunikaty modułu (np. jak jest brak dostępu to wyskakuje info) - wie ktoś jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...