Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem ostatnio przy okazji wizyty działce z paroma osobami, które nie wymieniły tunerów (tzn. jedna wymieniła na Esperanzę z DVB-T2, ale bez H265 ;)) to dla nich wartymi uwagi kanałami stały się Zoom czy WP, o których istnieniu wcześniej za bardzo nie wiedzieli.  Widać to też zresztą w wynikach oglądalności, które dziś opublikowały WM.

 

Polsat i TVN są trochę w [beep], bo ten content, który serwują jest na tyle nijaki, że chyba takiemu widzowi z gatunku "byle cos grało" na tym już przestało zależeć. Gdyby jeszcze jakieś "Love Island" czy inny 60 sezon "Twoja twarz brzmi znajomo" trwał, ale ramówka wakacyjna jest jaka jest... Sport na żywo w 95% na TVP tylko i ono tez jest dostępe.

Dopiero jak wszystkie kanały znikną tacy widzowie zainteresują sie wymianą, a tak oglądają co jest, i tak więcej niż było za czasów analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Adrian96 napisał:

Mam pytanie. Ile jest odbiorników, które odbierają DVB-T2 ale nie posiadają kodeka HEVC ? Bo w latach 2015-2017 były sprzedawane odbiorniki, które miały DVB-T2, ale nie mają kodeka HEVC. 

Z tego co mi wiadomo część takich TV została przez ich producentów zaktualizowana o obsługę kodeka HEVC tak więc jest ich mniej niż wszyscy sądzą. :-) Producenci sprytnie tak wyszli z kłopotów jakie by mieli ich dystrybutorzy i sprzedawcy, że handlowali sprzętem niezgodnym z rozporządzeniem i wymogami pod DVB-T2/HEVC w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mateusz2006 napisał:

Ciekawy film z przeróbki na DVB-T2 HEVC.

 

 

 

 

Jeśli telewizor nie ma kodeka HEVC, wymiana głowicy nic nie da. Kanały znajdzie, ale nie zdekoduje obrazu.

Zatem to jest modernizacja z DVB-T na DVB-T2 wyłącznie. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragikomedia. Kurski nie tak dawno temu mówił o tym, że dopilnuje aby wszystkie kanały TVP były wszędzie dostępne i w dobrej jakości, a co mamy? Duble głównych kanałów w HEVC, oczywiście bez wyłączenia H.264 bo nie można widzów stracić ze starymi dekoderami, co nie?.....przez co miejsce na MUX-6 się marnuje a dodatkowo dochodzi jeszcze dubel TVP ABC w MUX-8.

 

 

PS: Jakość TVP Historia (jednego z lepszych kanałów) woła o pomstę do nieba i nikt w TVP nie raczy z tym nic zrobić, nie mogę także zrozumieć dlaczego nawet TVP Rozrywkę przełączono do HD a Historii już nie. 

 

 

Do bani to wszystko.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dzono napisał:

Jakość TVP Historia (jednego z lepszych kanałów) woła o pomstę do nieba i nikt w TVP nie raczy z tym nic zrobić, nie mogę także zrozumieć dlaczego nawet TVP Rozrywkę przełączono do HD a Historii już nie.

Ale żeby było zabawniej, od teraz TVP kobieta została zredukowana wyłącznie do wersji SD w MUX8, bo wyrzucono wersję HD tego kanału z MUX testowego.

Zatem zmiany, zmiany i cofamy się z niektórymi kanałami do SD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dvbtowiec

A to Cie źle zrozumiałem 🤭  "od teraz TVP kobieta została zredukowana wyłącznie do wersji SD w MUX8"

to tak zabrzmiało, że choćby była w HD i ja zredukowali ..

No szkoda, bo znam ludzi co tam filmy lubili oglądać. A w tamtym azarcie to nawet nie ma Mux8.

 

____

Myślę że nie wpłynęło na to , mój mail do tvp odnośnie trudności odbioru Mux 3 w tym regionie z nadajnika Częstochowa-Wręczyca ze 196m a nie 313.

Dość tam im naściemniałem, że "ich" wielbiciele nie mogą pooglądać podstawowych kanałów.

Ja tylko prosiłem,by nie przedłużali pozwolenia z 2013r które kończy się dopiero 23 kwiecień 2023 i z automatu zaczęło obowiązywać to nowe z 23 maj.

Do dziś nie dostałem odpowiedzi od nich, ale czekam.

Edytowane przez irdeto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, DanielK napisał:

Dzisiaj na MUX TVP usunięto kanał TVP Kobieta HEVC, a dodano TVP 1 HD HEVC, TVP 2 HD HEVC, oraz TVP Info HD HEVC.

Dopiero kilka dni temu ustawiałem seniorce z rodziny w innej miejscowości, kanały na nowym dekoderze z HEVC, dostała kartkę z zapisana kolejnością 27 kanałów dla wygody... to już po wygodzie, pewnie listę rozsypało.😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...