Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dysk możesz wykluczyć. fonia i wizja zapisywane są równocześnie na dysku w jednym pliku. Przy uszkodzonym dysku będziesz miał raczej przycięcia całości.

Ja przez weekend też miałem dziwne objawy. po włączeniu był czarn ekran do momentu aż nie przełączyłem dekodera na inny kanał. Co ciekawe dekoder przestał zupełnie nagrywać. Nastawiłem sobie kilka nagrań, pojawiły się na liście zaplanowanych a gdy przychodził na nie czas nie działo się nic. Nagranie znikało z listy i tyle. Działało tylko nagrywanie natychmiastowe z czerwonego klawisza. Wczoraj w końcu nagrało kilka programów, nastawiłem jeszcze coś na dzisiejszą noc ale jeszcze nie sprawdzałem.

Miał ktoś coś podobnego ze swoim Esi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w tym wątku. Nigdy nie sądziłem, że w moim domu zagości ów dekoder z CP. Niestety mam z nim mały problem. Umowę podpisywałem we wtorek na Familijny Max Hd razem z multiroomem. HD 3000 uruchomił się praktycznie od razu - poprosił o aktywację kartą główną, a potem można było już wszystko oglądać. Na Sagemcomie z kolei od samego początku, czyli w chwili obecnej już od dwóch dni, na każdym kanale mam informację, że nie znajduje się on w moim abonamencie. Do chwili obecnej uprawnienia ponawiałem łącznie 4 razy (raz przez ICOK i 3 razy przez infolinię). Niestety nadal bez zmian. Dodam, że kanał 59 i niekodoeane mogę oglądać bez przeszkód. Dodam jeszcze, że nie pomaga wyjmowanie karty czy resety wtyczkowe. Czy to normalne, żeby tyle na aktywację czekać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostawiłeś na 3 godziny włączony dekoder na tym kanale co cię prosili i nie bawiłeś się nim? Tylko szczerze.

Nie, nie bawiłem się dekoderem, cały czas stał na kanale 59 zgodnie z zaleceniami infolinii i APS-u.

 

Sprawa się po części wyjaśniła. Udało mi się trafić na infolinii na kumatego konsultanta, który próbował całkowicie odebrać uprawnienia jednak bez rezultatu. Stwierdził więc, że muszę wymienić dekoder. Wymieniłem więc i czekam teraz na aktywację drugiego. Na początku kanały działały, a teraz komunikat, że karta nieaktywna. Miejmy nadzieję, że się jednak aktywuje i wszystko będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam pierwsze spostrzeżenia dot. tego deka

Po pierwsze trafiłem dobrze ! :)

nagrywa mi dobrze, ale w głębokim uśpieniu się wiesza - nie mozna go wprowadzić w ten stan

jak dla mnie dek ma przede wszystkim wady firmware'u:

1.mała czcionka niektórych informacji, np tabelka nagrań i pod nią opisy kolorowych przycisków - nie widzę ich , może dlatego że do tv mam 6,5 m ;)

W pace widziałem wszystko - grafika była brzydka ale czcionki duże , wygodne

2.brak logiki w nawigacji - np w epg jak idzie się do góry to kanały się zwiększają, ale już przy programie jedzie się w dół i w dół wzrasta pora emisji trochę to wszystko dziwne ale może to kwestia przyzwyczajenia

3.po za tym dobrze by było jakby była zwykła lista kanałów w tabelce, po co to tak udziwniać i stale oglądać ten opis programu na pół ekranu

4.głupie jest też to żeby przełączyć program lub włączyć odtwarzanie muszę obejrzeć duże okno informacyjne - przecież jak już to nagrałem to chyba wiem co ;) i tak stale trzeba podwójnie naciskać OK - to jest przy większej ilości operacji bardzo irytujące

5. dziwny jest też pasek postępu - nie wie się ile np. min cofnąłem do tyłu w timeshift'cie, ale już na wyświetlaczu deka jest takie info, ale wyświetlacza nie widzę z takiej odległości ;) po za tym nie wiem ile do końca filmu w dekach cyfry były te informacje czytelne

6. zupełnie bez sensu są listy ulubionych - powinien być wybór ile się ich chce (nie wspominam o nazywaniu list bo to byłby zbędny luksus ;) )

i teraz jak mam jedną to wciskam ulubione - na razie ok, gorzej jak chcę wrócić do "polsatowskiej" listy to muszę 8 razy nacisnąć [beep]nie mały przycisk i patrzeć na te małe literki na ekranie żeby znaleźć listę - oczywiście opis programu na pół ekranu też muszę oglądać - to jest moim zdaniem byk ewidentny.

W HD 3000 jedna lista ulubionych to nie ma problemu, ale za to pomarańcz na pół ekranu :)

A co do deka to całkiem fajny, na razie działa wyśmienicie bardzo szybko przełącza kanały (pace kanały hd przełączał w 8 sek.)

może jednocześnie nagrywać 2 kanały. W pace jeden można było nagrać a drugi w timeshift'cie - ten nie robi przeszkód, ale trzeba uważać jak się ma więcej nagrań zaplanowanych !

Raz tak miałem, nie wiedząc o tym ;)

oglądam kanał w timeshift'cie (a już się coś nagrywało) nacisnąłem pauzę poszedłem coś zrobić wracam a tu inny program, potem skapowałem że włączyło się drugie nagrywanie i tamten materiał poszedł się .... ;)

jedynie pilot to tragedia zupełna , ma może śladowe objawy ergonomii ale przyciski za malutkie i za blisko siebie szczególnie to uciążliwe przy obsłudze nagrań no i oczywiście kiepska jakość wykonania - już po założeniu baterii klapka "lata"

to tyle na razie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wreszcie udało się. Dekoder się aktywował choć po nocy była karta nieaktywna. Ok. 10 zleciłem ponowne wysłanie uprawnień i kiedy wróciłem z pracy ok. 16 wszystko działało jak trzeba.

 

Dekoder ogólnie sprawia pozytywne wrażenie i działa zdecydowanie szybciej od Pace z C+. Fakt, czcionki są nieco za małe w niektórych miejscach i ergonomii też ma jakby trochę mniej ale nie jest najgorzej, ja się osobiście spodziewałem czegoś gorszego :) Szkoda tylko, że Polsatowa lista kanałów jest... lekko mówiąc nie do użytku i ułożenie własnej staje się absolutną koniecznością. No i tu duży plus za własną numerację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu duży plus za własną numerację :)

 

W sumie własną numerację da się zrobić też na dekach CPT - tyle, że jest to już potem nieedytowalne ;) Wystarczy dodawać do ulubionych w określonej kolejności i w takiej kolejności są potem ustawione na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 dni mam też ten dekoder. I mieszane uczucia. Są plusy- niezależna lista, nagrywanie. Minusy też opisał Kolega powyżej. Mam pytanie, czy tylko tak jest u mnie, czy to "norma". Otóż jak wyłączę dekoder z którejś z list ulubionych- normalnie do stand by, to jak później włączam ponownie, to mam czarny obraz w tv- podobnie się ma rzecz podczas nagrywania z listy ulubionej. Pomaga oczywiście odłączenie od prądu. Jeżeli nagrywam, wyłączam dekoder z listy Polsatu- to jest ok. Czy to norma , czy ja coś robię nie kaman?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

6. zupełnie bez sensu są listy ulubionych - powinien być wybór ile się ich chce (nie wspominam o nazywaniu list bo to byłby zbędny luksus ;) )[...]

Przecież możesz zmienić nazwę listy ulubionych.

 

Oświeć mnie, w jaki sposób to zrobić bo w instrukcji nie znalazłem ani podczas testów namacalnych

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze bede kolejnym zmigrowanym z n-ki. Tyle ze do CP, anie NC+ :-)

Pytanie: mam teraz na turbo 2 kable antenowe, na obu jakosc jest 95-100%, natomiast sila to tylko ok. 40% (mam dosc dluga instalacje z paroma laczeniami na F-kach, stad pewnie wynika to oslabienie). Na turbo n-ki nigdy nie mialem problemu z sygnalem.

Czy ESI-88 zadziala podobnie? Nie bedzie marudzil, ze sila za slaba? Ma ktos moze podobne parametry sygnalu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...