Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Co do ramówki to się nie wypowiadam, bo to kwestia indywidualnych gustów. Dla mnie wystarczy jeśli pojedyńczy kanał ma w swojej ramówce 3-4 interesujące pozycje w tygodniu. Np. Galileo, CSI, Tester, Plusliga w TV4. Myślę, że jest kilkanaście kanałów w naziemnej i każdy może wybrać coś dla siebie, nie trzeba odlądać jednego kanału na okrągło.

 

Jednak jest kwestia, która mnie denerwuje w Puls 2, chodzi o nadawanie sztywno w 16/9 w sytuacji, gdy znaczna część ramówki jest w 4/3. Ta czarna ramka dookoła ekranu na starszych telelwizorach denerwuje. A takich telewizorów wśród odbiorców dvb-t jest jeszcze bardzo dużo, wystarczy popatrzeć jak świetnie sprzedają się zewnętrzne tunery.

Trzeba też przyznać, ze Puls 2 nie jest odosobnione w tej kwestii. O ile zrozumię, że TVP1 HD to robi bo kanały HD są zawsze nadawane w tych proporcjach, to juz nie potrafię zrozumieć, że ta wspomniana jedynka nadaje niektóre filmy, które są w proporcjach 16/9, jeszcze dodatkowo w czarnej ramce. Nie wiem jak to się fachowo nazywa, windowbox czy kuszeta... hmm, ale strasznie mnie to denerwuje i zniechęca do oglądania. Funkcja Pan & Scan teoretycznie troche to poprawia, ale obcina za duzo obrazu i irytujace jest korzystanie z niej co chwila po zmianie kanału. Dodatkowo starszym ludziom ciężko wytłumaczyć jak się nia posługiwać.

 

Także podsumowując, dobrze, że wystartowaliście. Proponuje zająć się jednak proporcjami obrazu, napisy koniecznie zdjąć z ekranu i przenieś w odpowiednie miejsce, no i jak najwięcej programów przyrodniczych i popularnonaukowych, tego brakuje w NTC.

Życzę powodzenia :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logo moim zdaniem powinno być

1. proste

2. przeźroczyste

3. nawiązujące do innych kanałów z danej grupy ( a tu już jest grupa he he puls i puls 2)

 

dla mnie wzorem niedoścignionym (kanały polskojęzyczne) jest logo HBO

no i oczywiście podstawa to nie zmieniać loga co kilka lat bo to niczemu nie służy, a są tylko marnowane pieniądze, które mogłyby być przeznaczone na poprawę zawartości kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ci łaskawco za zwiększenie długości boku oznaczenia wiekowego o całe 20% i jego powierzchni o 44%! :jupi:

 

A wyłączając ironię, obecne paskudne kolorowe logo nie powinno mieć miejsca. Wypalanie ekranów przez np. grafikę ekranową TVN24 już przerabialiśmy i aż dziwne, że przy Pulsie 2 jest inaczej, niż przy głównym kanale, który całkiem poprawnie podszedł do transparentności logotypu. Już pomijając, że połączenie zieleni i czerwieni w oprawie wygląda ohydnie, mogli się zdecydować już na jedną barwę.

 

Ale to i tak nieważne, bardziej liczy się ramówka - co prawda na równie nieciekawym poziomie co inne kanały tworzone specjalni na potrzeby DVB-T (TV6, ATM Rozrywka), ale i tak sprawia lepsze wrażenie. Cieszę się na powrót "Zbrodni niedoskonałych", program dla mnie o wiele bardziej interesujący od "W11" czy "Malanowskich..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Moja propozycja grafiki ekranowej dla TV Puls 2:

projekttvpuls2.png

 

Tym razem dałem większe oznaczenie wiekowe niż przy moim poprzednim projekcie dla Tele 5, więc myślę, że właściciele starych 14-calowych CRT-ków nie będą marudzić.

Idealne :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja grafiki ekranowej dla TV Puls 2:

projekttvpuls2.png

 

Tym razem dałem większe oznaczenie wiekowe niż przy moim poprzednim projekcie dla Tele 5, więc myślę, że właściciele starych 14-calowych CRT-ków nie będą marudzić.

 

Powinni cię zatrudnić w Pulsie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy to miejsce na wymyślanie własnych propozycji loga ekranowego? Pojedynczy przypadek rozumiem, ale ta strona już w ogóle nie jest czytelna przez stos obrazków.

W przypadku tak katastrofalnej grafiki ekranowej jaką mamy obecnie na Pulsie 2, grzechem byłoby nie przedstawienie własnych propozycji jej poprawy.

 

Dawaj tą propozycję na ich Fan Paga, bo tu nikt nie czyta. :)

Jak ktoś może, to niech podeśle im ten obrazek, będę wdzięczny. Ja nie mogę wysłać, gdyż nie posiadam konta na Facebooku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jak ktoś może, to niech podeśle im ten obrazek, będę wdzięczny. Ja nie mogę wysłać, gdyż nie posiadam konta na Facebooku.

Wysłałem im na PW, ale oczywiście z opisem i bardzo kulturalnym tonem. Zobaczymy czy odpiszą.

 

EDIT: Dostałem taką odpowiedź:

Dziękujemy, ale to logo zostało przebadane na kilkuset osobach. Loga stacji nie robi sie w jeden dzień wg własnego upodobania. TO długotrwały proces polegający na wielu analizach marketingowych, biznesowych i programowych. To, ze jest ono na ekranie czerwone, to tez jest celowe i jest w tym konkretny plan biznesowy.

 

Szkoda :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze jest ono na ekranie czerwone, to tez jest celowe i jest w tym konkretny plan biznesowy.
Podpisana umowa z producentem telewizorów, w ramach której dostaniemy po 100 złotych od każdej nowo sprzedanej sztuki po wypaleniu pikseli w dotychczas posiadanych przez widzów odbiornikach LCD. :lol:

 

Innego celu nie widzę. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie na temat konkursu jaki ostatnio wymyśliła Telewizja Puls 2 a w którym to do wygrania jest mobilny (tzn. komputerowy) tuner do DVB-T ? Konkurs polega na zmiany avatara (zdjęcia profilowego) na Facebooku na logo stacji i namówienie do tego samego jak największej ilości swoich znajomych których to potem adresy do profili trzeba pozbierać i przesłać pod wskazany przez stacje adres e-mail. Moim zdaniem to dobry przykład na połączenie miłego z pożytecznym ponieważ można coś wygrać a Telewizja Puls 2 znajdzie sobie nowe osoby które polubią jej profil na Facebooku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mnie żaden konkurs nie przekona, dopóki nie zmienią tego logo na normalne dla telewizora. A zwłaszcza tunerem za marne pieniądze mi oczu nie zamydlą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...