Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś pisałem, że lubię jak oznaczenie i logo przy filmach kinowych jest na materiale, ale teraz bym powiedział, że jednak lepiej to wygląda jak jest tam gdzie przy materiale 16:9. Szczególnie na TV panoramicznym lepiej to wygląda, bo jest we właściwym miejscu. Na Polsacie jeszcze nie dostrzegłem, ale TV4 i Puls regularnie nadają oznaczenie i logo na materiale 21:9. To miałoby sens przy nadawaniu 21:9 i takim TV, a także jak ktoś robi zoom do 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? I tak zasłania i tak, a takie "półzasłanianie" wygląda dość nieestetycznie...

Ja wolę jak logo i oznaczenie wiekowe zasłaniają czarne pasy niż np. fragment twarzy. Nie zgodzę się z tym, że zasłanianie czarnych pasów zamiast obrazu właściwego nieestetycznie wygląda. Uważam, że na odwrót - bardziej estetycznie wygląda, gdy zasłaniane są czarne pasy zamiast obrazu właściwego.

 

To miałoby sens przy nadawaniu 21:9 i takim TV

Jeszcze się nie spotkałem z tym, aby jakaś polska stacja nadawa w prawdziwym 21:9. Zawsze jest to 16:9 letterbox lub czasami 4:3 letterbox.

 

a także jak ktoś robi zoom do 16:9.

Jak ktoś robi zoom materiału 21:9 do 16:9 to i tak nie zobaczy całego loga i oznaczenia wiekowego, gdyż wtedy są one ucinane. Logo i oznaczenie wiekowe musiałoby by być w safe area - a taki materiał to już by się bardzo nieprzyjemnie oglądało w oryginalnych proporcjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawanie 21:9 może tak naprawdę nigdy nie nastąpić, zwłaszcza. że UHDV i inne technologie dążą do obrazu również w 16:9. 21:9 to format, który w pełni będzie można podziwiać tylko w kinie albo jak się kupi taki TV i będzie miało film w tych proporcjach, bo wszędzie jest to jak narazie wkładane w 16:9. 16:9 to może być standard telewizji na bardzo bardzo długie lata, tak jak to było z 4:3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym obniżaniem i podwyższaniem to też musi być zgodne z jakimś standardem. Zwykle to robi automat. Najlepiej niech to będzie tak, aby było idealnie jak przy oglądaniu materiału 16:9. Łatwo też zauważyć, że w proporcjach 4:3 logo i oznaczenie są największe, w 16:9 mniejsze, a najmniejsze powinno być w 21:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja grafiki ekranowej dla TV Puls 2:

projekttvpuls2.png

 

Tym razem dałem większe oznaczenie wiekowe niż przy moim poprzednim projekcie dla Tele 5, więc myślę, że właściciele starych 14-calowych CRT-ków nie będą marudzić.

Wysłałem skargę do KRRiT na jaskrawe 100% nieprzezroczyste logo puls2. Podobno ma być tez czerwone logo puls to nie ma na co czekać, tylko trzeba wysyłać. Puls nadaje program z półprzezroczystym ograniczeniem wiekowym a logo puls2 jest nieprzezroczyste.

Logo powinno być takie jak na Twoim zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno KRRiT ma jakiś wpływ . Na kanale tvp logo i ograniczenia wiekowe były nieprzezroczyste. Obecnie logo tvp i ograniczenia wiekowe są transparentne a były bardzo jaskrawe.Logo ma być bezpieczne dla sprzętu czyli półprzezroczyste. Jak nikt nie będzie reagował to na pewno nic się nie zmieni . Jak nie będzie zmiany na kanale puls2 to napisze kolejny list do KRRiT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale tvp logo i ograniczenia wiekowe były nieprzezroczyste. Obecnie logo tvp i ograniczenia wiekowe są transparentne
Co nie znaczy, że zmieniono za sprawą KRRiT. Samo TVP dostawało wiele skarg, a KRRiT nie ma możliwość ingerowania w sposób nadawania bądź ramówkę stacji, chyba, że w jakimś stopniu jest to łamaniem przepisów, a co do jaskrawości, koloru i wielkości loga nie ma wytycznych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno ma być tez czerwone logo puls to nie ma na co czekać, tylko trzeba wysyłać.

Dotychczasowe logo TV Puls też ma w przewadze kolor czerwony, a na ekranie jest szare i transparentne, więc nie widzę powodu do marudzenia, że teraz nagle będzie kolorowe na ekranie, jak w przypadku Pulsu 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łamaniem przepisów, a co do jaskrawości, koloru i wielkości loga .

 

Przecież napisałem, jeśli nikt nie będzie zgłaszał problemu to zmiany nie będzie. Łamaniem przepisów to jest nadawanie jaskrawego logo puls2 bo wcześniej były już podobne problemy np z logo tvp

Przed chwila wysłałem kolejna skargę na kanał puls2 , kto mi zabroni?, w formularzu na stronie KRRiT zabrakło miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis jest w instrukcji telewizora . Logo powinno być transparentne. Jeśli w stacji telewizyjnej pracują odpowiedni ludzie to powinni o tym wiedzieć.Taka wiedzę maja np w stacji fox , poprzedni udziałowiec puls . Od kanału puls powinna być podobna odpowiedz , dobrze znany wszystkim list.

 

Bardzo dziękujemy za zwrócenie uwagi na ten dotychczas nie poruszany, a jakże ważny problem.

 

Problem istotny nie tylko ze względu na ochronę praw konsumentów i naszą wolę dostarczania produktu możliwie najwyższej jakości oraz bezpiecznego dla widzów i sprzętu, lecz zagadnienie dotykające sprawy dla nas najważniejszej - Państwa satysfakcji.

 

Nasycenie logotypu zostanie obniżone w możliwie najszybszym czasie.

 

z wyrazami szacunku,

Zespół Fox International Channels Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łamaniem przepisów to jest nadawanie jaskrawego logo puls2 bo wcześniej były już podobne problemy np z logo tvp

Łamaniem przepisów powinno być wypuszczanie na rynek niedoskonałych telewizorów, którym szkodzi nieprzeźroczyste logo kanału. Przepisu prawnego zakazującego nadawanie jaskrawego logo nie ma, nie będzie i być nie powinno. Może posiadacze kiepskich telewizorów zaczną jeszcze domagać się od kanałów informacyjnych, żeby nie pokazywali na ekranie statycznych grafik i pasków i też porobili wszystko półprzeźroczyste i ledwie widoczne? :lol2: Paranoja jakaś... :crazy:

 

Wolę, kiedy logo jest półprzeźroczyste (ze względów czysto estetycznych, żadnych innych!), zwłaszcza jeśli oglądam film albo sport. Ale jeśli jest nieprzeźroczyste, wielkiej afery z tego powodu nie robię. Jeśli nie masz zaufania do swojego telewizora i obawiasz się, że masz jakiś lipny model, na którym logo się wypali, jest to twój własny problem, a nie nadawców.

 

Jakoś od kilku lat żadne logo mi się nie wypaliło, a oglądam bardzo często na przykład kanały informacyjne. Eurosport też nierzadko mam włączony przez kilka godzin i nic się nie dzieje! Kanały TVP też zawsze spokojnie oglądałem, kiedy jeszcze miały nieprzeźroczyste logo, i nigdy nie było z tym żadnego problemu.. Telewizor LCD Samsung, model wcale nie z najdroższych :P

 

Podsumowując: TV Puls 2 ma logo niebezpiecznie dla sprzętu. Ale dla KIEPSKIEGO sprzętu! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet podczas audycji w formacie 21:9 jako jedni z nielicznych przesuwają logo i oznaczenie wiekowe tak, aby zamiast czarnych pasków zasłaniało obraz właściwy :(

Tak też robi HBO HD i jest to nic niezwykłego. Tak samo były stacje, które gdy nadawały w 4:3 to jak puszczały film w letterboxie to przesuwały logo niżej żeby nie było na czarnych pasach. Jeśli logo jest dobre (a logo Pulsu 2 na pewno nie jest) to zupełnie to nie przeszkadza, wręcz przeciwnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łamaniem przepisów to jest nadawanie jaskrawego logo puls2 bo wcześniej były już podobne problemy np z logo tvp
Instrukcja obsługi telewizora to nie jest przepis uwarunkowany prawnie, więc instytucje typu KRRiT nie mogą narzucać stacjom jak mają emitować logo i tego nie robią.

I Logomaniak i matik mają rację. Logomaniak ma rację twierdząc, że logo powinno być przezroczyste, zaś matik ma rację pisząc, że nie jest to łamaniem prawa. Niestety obecnie przepisy prawa medialnego w Polsce nie regulują kwestii maksymalnego rozmiaru i intensywności świecenia loga ekranowego, więc KRRiT nie ma możliwości prawnej nałożenia na nadawcę kary lub upomnienia.

 

Przepisu prawnego zakazującego nadawanie jaskrawego logo nie ma, nie będzie i być nie powinno.

W niektórych krajach wprowadzono już nakaz przezroczystości loga ekranowego, np. w Australii.

 

Wolę, kiedy logo jest półprzeźroczyste (ze względów czysto estetycznych, żadnych innych!), zwłaszcza jeśli oglądam film albo sport

No właśnie, na wprowadzeniu obowiązku przezroczystości loga i oznaczeń wiekowych zyskaliby wszyscy telewidzowie, bez względu na sprzęt jaki posiadają, gdyż przezroczyste logo nie tylko jest bezpieczniejsze dla niektórych modeli telewizorów, ale również estetyczniej wygląda i mniej rozprasza w oglądaniu. W moim telewizorze również na szczęście żadne logo czy oznaczenie wiekowe się nie wypaliły, ale mimo to bardzo popieram wprowadzenie nakazu ich przezroczystości. Nawet zdarzyło mi się pisać prośby w tej sprawie do nadawców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że były takie przypadki z logo tvp. przykłady z hdforum i forum tvp. Logo tvp poprawiono, jest pólprzezroczyste, tak jak ograniczenia wiekowe.

 

Przyznam, że znalazłem to Forum właśnie w związku ze śladem po logo TVP1 w P42V20. TV kupiony we wrześniu ub. roku - ślad po logo zauważyłem w połowie grudnia. Nie oglądam na okrągło TVP1 - pewnie i tak znacznie mniej niż inne programy. Ustawienia obrazu od początku na fabrycznych THX (nie pamiętam, czy tryb eco był fabrycznie wyłączony, czy nie ale ja miałem wyłączony). Traktowałem TV ze 3 noce śniegiem z nie ustawionego kanału analogowego, potem ok 48h pioneer plasma cleaner oraz przesuwającym się białym, pionowym pasem na czarnym tle z menu serwisowego. Wszystko w trybie dynamicznym z podkręconym kontrastem i zimnym balansem bieli. Dodatkowo od tego czasu TVP1 i TVP2 oglądam w trybie zoom1 żeby logo nie było widoczne. Niestety niewiele to dało. Nie wiem czy to jest powidok czy uszkodzenie w tym miejscu matrycy. Widoczny jest tylko na jasnym tle - szczególnie mocno na jsnożółtym. Jak myślicie, czy z czasem zniknie (nie chcę już katować godzinami TV śniegem czy też PPC czy też już tak będzie?

----------------------------------------------------------------

Pioneer PDP-436 RXE

Mam to samo - jakby zamienione fazy w przeplocie.

Dodatkowo zauwazylem slady wypalenia logo TVP - obnizylem wszystkie wartosci i zeskalowalem obraz - moze sie wyleczy?

-------------------------------------------------------------------

Ja rowniez zauwazylem wypalone logo TVP HD , widac tylko na bialyl tle ale wkurza niesamowicie , najlepszy jest fakt ze inne loga stacji zagranicznych sa dobrze "zrobione"

--------------------------------------------------------------------'

Witam! Ja mam to samo, piękne logo TVP Hd w tle również po dotarciu. Ja pisałem do tvp, a pani (bardzo zorientowana) odesłała mnie do tv kablowej. Można sobie pisać. Zostaje oglądanie na razie na zoomie.

------------------------------------------------------------

Czytam to Forum już ho ho hoooo albo jeszcze dłużej.Miałem się nawet nie rejestrować i nie pisać ale.. W moim przypadku nadszedł czas na wymianę starego CRT Sony na nowy. Biorąc pod uwagę wiedzę wyczytaną na Forum poszedłem do znajomego pracującego w Electro World porozmawiać o kupnie. Na celowniku był 50v20. Jakie było moje zdziwienie gdy znajomy zaprowadził mnie do 42v20 i pokazał śliczne logo TVP HD utrzymujące się od Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Fakt, że ja je zobaczyłem dopiero na jasnym tle ale fakt pozostaje faktem,że od tak długiego czasu nie znikło.

-----------------------------------------------------------------

Szanowni technicy, graficy itp. w TVP, czy tak trudno jest zrobić przezroczyste logo dla wszystkich kanałów TVP ?

Na telewizorach plazmowych i LCD wyglądają one archaicznie a dodatkowo na plazmach powodują powstawanie powidoków. Dla porównania TVN, Polsat i większość innych stacji na taki pomysł już wpadła.

-----------------------------------------------------------------

Odświeżę trochę temat bo nic się nie dzieje w tym temacie. Swoją drogą zaczynam mieć wątpliwości, czy ktokolwiek czyta wysyłane maile do TVP i forum. Ostatnio musiałem zablokować kanały TVP 1 i 2 na swoim telewizorze ze względu na już trudne do usunięcia powidoki logo TVP z mojego ekranu Złość. Niestety z mojego punktu widzenia TVP nie jest telewizją publiczną. Do tego dochodzi frustracja za co mam płacić abonament RTV skoro nie korzystam z usług współfinansowanych z mojej opłaty.

 

Nie wierzę, że zmniejszenie przezroczystości logo i znaków ograniczeń wiekowych stanowi problem techniczny czy prawny. Po prostu TVP nie ma ochoty być otwartym na prośby swoich abonentów, bo abonent był - jest - i będzie. Więc po co się wysilać!!!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...