Skocz do zawartości

Dokładny przebieg cesji dekodera


artero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytałeś caly przebieg procesu cesji? Cyfrowy Polsat po otrzymaniu pisma z prośbą o przerejestrowanie wysyła porozumienie w 3 egz. które podpisuje dotyczczasowy właściciel i nowy właściciel. Jeden taki oryginalny egzemplarz w formie papierowej ma wrócić do Cyfrowego Polsatu. Pozostałe egzemplarze pozostaja dla stron. Więc forma papierowa jest niezbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie szastanie czyimiś danymi osobowymi i skanem dowodu osobistego to nic dobrego. Ja bym się na przykład nie zgodził, żeby obca mi osoba wysyłała e-mailem skan mojego dowodu osobistego, który gdzieś tam zawsze się odkłada na serwerach. Dbajmy o ochronę swoich danych osobowych, bo kiedyś może przyjść do nas jakieś wezwanie do zapłaty za kredyt którego nie wzieliśmy.

 

Dlatego ja nigdy nikomu nie udostępniałem skanu swego dowodu osobistego a prosiłem o przysłanie do mnie w wersji papierowej i podpisanej przez "stareg" abonenta pisma w sprawie cesji i sam dołączałem skan swego d.o i wysyłałem do CP.

 

 

edit. Odpowiedź CP w sprawie cesji:

 

"Szanowny Panie

 

Wyjaśniamy, że w przypadku chęci przerejestrowania dekodera jego właściciel powinien przesłać listem na adres Cyfrowego Polsatu prośbę o zmianę danych Abonenta. Dodatkowo należy przesłać dane nowego użytkownika takie jak imię, nazwisko, numer PESEL, kserokopię dowodu osobistego, adres zameldowania oraz adres do korespondencji. Po otrzymaniu w/w prośby (dostarczeniu kompletu danych) Cyfrowy Polsat wyśle Porozumienie Dotyczące Przeniesienia Praw I Obowiązków Z Umowy Programowej, które jest jednocześnie zgodą Cyfrowego Polsatu na zmianę danych abonenta."

 

"Listownie" a nie drogą elektroniczną.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed złożeniem cesji również pisałem do CP i dostałem taką odpowiedź (wiadomość z 14 kwietnia)

 

"Szanowny Panie

 

Uprzejmie informujemy, że w celu przerejestrowania dekodera jego właściciel powinien przesłać wniosek o zmianę danych Abonenta. Wniosek powinien zawierać:

- dane pozwalające na identyfikację (np. id kontraktu, nr karty, nr dekodera),

- kopię dokumentu potwierdzającego tożsamość nowego Abonenta (np. dowód osobisty),

- dane korespondencyjne nowego Abonenta.

Pismo można przesłać listownie, mailem (w załączniku w formie skanu) na adres kontakt@cyfrowypolsat.pl lub faxem pod nr 22 356 66 77.

Po otrzymaniu wniosku Cyfrowy Polsat prześle do dotychczasowego Klienta Porozumienie Dotyczące Przeniesienia Praw i Obowiązków Z Umowy Programowej. Jeden egzemplarz własnoręcznie podpisanego Porozumienia należy odesłać na adres Cyfrowego Polsatu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli forma papierowa obowiązuje jedynie jak przesyłamy podpisane przez strony porozumienie.

 

Widzisz mi odpisali, ze tylko listownie.

 

edit: Napisałem ponownie do CP aby uściślić formę przekazu pisma:

 

"Szanowny Panie

 

Zgodnie z odpowiedzią udzieloną Panu w poprzednim formularzu wniosek o cesję należy przesłać listownie na adres Cyfrowego Polsatu."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wysyła się do nowego abonenta dekoder lub moduł dopiero jak Cyfrowy Polsat otrzyma jeden egzemplarz podpisanego przez strony porozumienia. Teraz możesz jedynie apelować do kontrahenta, aby się wywiązał z umowy pomiędzy wami.

 

Mam pomysła: Masz może "swój" egzemplarz podpisanego przez nowego właściciela porozumienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam tylko porozumienie które dostałem od Polsatu dwie poszły do niego. Nieszczęście cam jest bez umowy. Pisałem ostatnio do gostka niestety odpisał że nie jest zainteresowany przerejestrowaniem. Brak cesji to jest chyba nie dotrzymanie warunków umowy którą ze mną zawarł przez portal aukcyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pamiętam co pisałem na aukcji, minęło w styczniu 4 lata. Nie dawno dowiedziałem się że nie został przerejestrowany myślałem że wszystko jest dobrze.

 

Tak się zastanawiam czy podpisując umowę na Mini hd z przejściem na darmowy HD będę mógł wymienić utracony sprzęt z karą na nowy. Usunięty wtedy by był stary a w to miejsce wyszedł by nowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy podpisując umowę na Mini hd z przejściem na darmowy HD będę mógł wymienić utracony sprzęt z karą na nowy. Usunięty wtedy by był stary a w to miejsce wyszedł by nowy?

 

Nie, ten myk nie przejdzie. Własnościowy sprzęt będzie przypisany Tobie w systemach CP do czasu cesji lub odesłania karty do CP.

Jeśli istnieje ryzyko, że obecny posiadacz modułu może znać Twoje dane wystarczające do zawarcia umowy przez telefon, to sugeruję napisać do CP opisując całą sytuację, aby ustrzec się ewentualnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro może jedynie zaapelować do kontrahenta o wywiązanie się z umowy i wskaże tobie ścieżkę dochodzenia swoich roszczeń czyt. prawną.

 

Zadzwoń do tegoż pana i powiedz, że jak cesji nie zrobi to zablokujesz moduł z kartą, masz takie prawo, bo formalnie jesteś jego właścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wysyłam do nowego abonenta wszystkie trzy podpisane egzemplarze porozumienia i oczekuję zwrotu jednego egzemplarza dla mnie, oczywiście przez niego podpisanego. Robiłem cesję już z 15 razy i zawsze było dobrze, bo się zabezpieczałem, że wysyłam dekoder/moduł dopiero jak wszelkie formalności zostaną wypełnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...