Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu aktualizowałem Fergusona do DVB-T i musiałem aktualizować kolejnymi wersjami, aż do najnowszej. Jak widać po tym i przedmówców przykładzie nie tylko CP ma taki "wymóg". ;)

Jak podpiszesz umowę na jeden (lub oba) z tych starych dekoderów to będziesz mógł je wymienić bezpłatnie w APS na sprawne. Na starej (szczególnie bardzo starej) wersji oprogramowanie karta się nie aktywuje.

PS. Mogą być "przeskoki" w wersjach, ale nie w każdym przypadku. Zależności nie znam. Jaką masz wersję softu aktualnie w tych HD5000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbunkrowałeś dekodery do szafy, to nie miej pretensji do Cyfrowego Polsatu. Soft pobierany jest chronologicznie, czyli jak nie pobrał starszego oprogramowania przykładowo tego z marca br. 2.74.1.5 (dekoder leżakował w szafie) i wisi na sofcie z przed roku czy dwóch lat to nie pobierze tego najnowszego.

 

Ale jak to zawsze bywa winny za stan rzeczy jest oczywiście Cyfrowy Polsat a nie abonent co bunkruje dekodery na lata po szafach...

Dekodery maja wersję oprogramowania 2.74.1.5. i działają na nich pakiety darmowe hd więc nie sa zbunkrowane, raz na dwa miesiące włączam by zobaczyc co tam na Ipli, więc jak to teraz wytłumaczysz? Poza tym jak jest na czuwaniu to momentalnie gasnie zegar i przechodzi do pobierania nowego softu lecz pasek postepu pobierania ani nie drgnie. Antena ma poziom sygnału 78% choć na kilku kanałach brak jest odbioru ale lista kanałow jest pobierana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta nie otrzyma uprawnień przy starej wersji oprogramowania. Dotyczy to przede wszystkim dekoderów "leżaków". Z działającymi dekoderami problem praktycznie nie występuje. Zdarza się to czasem osobom, które nie przechodzą w tryb Standby tylko cały czas mają włączony dekoder i nie mieli zaniku zasilania przez cały cykl rozliczeniowy. ;)

Skoro masz wersję 2.74.1.5 to sprawdź jaki masz sygnał na tp. 12284 H lub podejdź z dekoderem do APS-u lub pod inną antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karle2 - Twój problem ma inne podłoże, związane z wstrzymaniem swego czasu aktualizacji tych dekoderów i po kilku dniach wznowienie tej samej aktualizacji. Wtedy część dekoderów przestała się aktualizować. Tyle tylko, że ten temat jest do roztrząsania w temacie PVR7000. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie dotyczące "nowego" softu. Czy został poprawiony błąd, który dotyczył prawidłowego zapamiętywania opcji Audio, tzn. czy na każdym kanale mogę mieć wybraną inną ścieżkę dźwiękową (DD5.1, DD2.0, stereo - oczywiście jeżeli są dostępne)? Poprzednio po wybraniu tej, która mnie interesowała i zmianie kanałów, dekoder powracał do ustawień domyślnych audio. Problem ten zaobserwowałem co prawda na PVR 7000, ale zakładam, że tak jak brak napisów DVB występował na wszystkich dekoderach CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest błąd w sofcie dubluje kanały na liście ulubionych np. miałem 3 x Polsat hd na poz 1 ,20 95 i w ten sposób kanały na poz 1 ,20,90 wyleciały mi z listy ;).

 

To i tak masz dobrze u mnie, teraz jak włączyłem zrobiło się na liście ulubionych od 1 do 16 samo tv4 dalej od 17 do 79 samo Polsat 2 i potem do końca Polsat sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawicie listę ulubionych, usuwacie jakieś kanały z głównej listy?

Jak usuwałem to zdublowały mi się kanały na ulubionych listach. Teraz wyszukałem kanały z czterech pozycji sat - wyszło około 1000 kanałów FTA, pousuwałem radia z hotbirda i kodowane kanały które wyszukują się jako FTA (wyszło około 500 kanałów), z astry 19,2 również pousuwałem francuskie kodowane kanały, plansze itp. (wyszło około 300 kanałów) + thor (0,8W) i eurobird1, astra2 28,2-28,5E.

 

Ustawiłem listy ulubionych i jak narazie nic się nie dubluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft dobry, ma tylko problemy ze stabilnością - wyjdą z dwie poprawki i będzie stabilny jak poprzedni.

 

Mój HD 5000 zaliczył dwa razy ustawienia fabryczne i jak narazie nic nie dubluje się na listach ulubionych.

 

Podczas przełączania kanałów dziwnie miga nazwa kanału, i jeśli chodzi o usuwanie kanałów od pozycji 1000 również nie jest dopracowane, ponieważ po ustawieniach fabrycznych mogłem usunąć kanały od 1000 wzwyż, (nawet STARS TV i techniczne kanały CP). Po paru godzinach pracy dekodera, mogę usunąć kanały dopiero od 1035 wzwyż - dziwne - więc porawka stabilności softu wskazana.

 

Do HBO GO również przydałaby się poprawka - coś na zasadzie buforowania filmu/materiału bo jak narazie to ścina film w tych samych miejscach. Nawet jeśli odłączy się kabel internetowy od dekodera to film odrazu zatrzymuje się - żadnych 30s-60s zbuforowanego materiału.

 

Jeszcze jedna rzecz którą spartolili to parametry techniczne kanału po wejściu w ustawienia - Instalacja - Ręczne wyszukiwanie kanałów. Zawsze po wejściu w to menu były widoczne parametry transpondera na którym jest włączony dany kanał - szybko było można przeszukać transponder choćby np. uaktualnienie nazwy kanału lub na tp. TVN pojawił się nowy kanał. (dawało się na kanał TVN, wchodziło menu wciskało OK i kanał FOKUS szybko sprawnie pojawiał się na końcu listy).

 

Estetyka, prostota, funkcjonalność - nowy soft HD x000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...