Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

27.05.2014 r. na na grupę 50 tysięcy dekoderów HD 5000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania. Oprogramowanie przeznaczone jest dla grupy dekoderów z zakresu modułów: 1726288530 – 1726358558 (te same, dla których aktualizowane było oprogramowanie 20.05.2014 r.)

Nowa wersja oprogramowania dla tych dekoderów to: 2.104.1.5.

Dla pozostałych dekoderów aktualna pozostaje dotychczasowa wersja: 2.64.1.5

Zmiany w porównaniu z wersją 2.100.1.5 (umieszczoną 20 maja):

 

- poprawka do komunikatów SMS oraz HBO GO i IPLA – poprawione błędy mogły być niewidoczne dla Klientów w poprzedniej wersji oprogramowania (2.100.1.5).

 

Jak zaktualizować oprogramowanie w dekoderze HD 5000?

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać aktualizację z Menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO GO zaczęło wykrywać subskrypcję:) Ale jest jeszcze jeden problem: prędkość połączenia przez dekoder jest dużo za niska, często nie spełnia nawet kryterium kompatybilności z aplikacji. Wymagana przez HBO GO to 500kb/s, sprawdzona przez dekoder waha się między 200 a 600 kb/s. Sprawdzona przez HBO GO na telewizorze - 5-6Mb/s. Coś jest jeszcze nie tak, ale możliwe, że to minie po skończeniu testów, zobaczymy.

 

Edycja:

 

Kolejny telefon z CP, problem z prędkością zgłoszony. Zobaczymy co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji tuner wrócił na listę główną. Musiałem niebieskim przełączyć na listę ulubionych.

W ustawieniach pojawiło się kilka dodatkowych opcji. Ogólnie zmiany na plus. Wszystko na ekranie prezentuje się lepiej. Teraz czekam na soft do HD3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zauważyłem, jedną zmianę na "in minus" wg. mnie.

 

Do tej pory jak chciałem sobie np. dodać do ulubionych kanały z grupy niemieckich RTL, to na głównej liście wybierałem literkę "R" i miałem RTL'e razem z innymi kanałami na "R", a teraz tego nie ma i trzeba ze wszystkich kanałów wyszukiwać.

 

Tak się składa, że kanałów jest ok. 3000 (HB + Astra) i wyszukiwanie "po literce" było dobrym rozwiązaniem, nie wiem dlaczego zostało zlikwidowane :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uwaga mnie dotyczyła, to proszę: ;)

 

30.05.2014r. na wszystkie dekodery HD 5000 została wdrożona nowa wersja oprogramowania.

 

Nowa wersja oprogramowania dla tych dekoderów to: 2.104.1.5.

 

- dodana nowa funkcjonalność HBOGO

- zmiana User Interface (EPG, informacje o programie, lista kanałów, lista nagrań)

- edycja list ulubionych

- planowanie przełączeń/rezerwacja zdarzeń

- edycja zaplanowanych nagrań/przełączeń

- planowanie manualne nagrań/przełączeń

- obsługa napisów

- PVR Seek (przytrzymanie strzałek do przewijania daje możliwość "przesuwania się" po buforze live pause lub nagraniu)

 

 

Jak zaktualizować oprogramowanie w dekoderze HD 5000?

 

Aby zaktualizować oprogramowanie należy przejść do Standby na kilka minut lub ręcznie wybrać aktualizację z Menu dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zauważyłem, jedną zmianę na "in minus" wg. mnie.

 

Do tej pory jak chciałem sobie np. dodać do ulubionych kanały z grupy niemieckich RTL, to na głównej liście wybierałem literkę "R" i miałem RTL'e razem z innymi kanałami na "R", a teraz tego nie ma i trzeba ze wszystkich kanałów wyszukiwać.

 

Tak się składa, że kanałów jest ok. 3000 (HB + Astra) i wyszukiwanie "po literce" było dobrym rozwiązaniem, nie wiem dlaczego zostało zlikwidowane :(

 

Mając wyświetloną listę kanałów przyciśnij dwa razy strzałke w prawo " > "

Pojawi się alfabet.

 

Soft intuicyjniy i bardzo przyjemny w użytkowaniu dekodera.

 

PS: Po wgraniu sofu trzeba ustawić na nowo porty Diseqc, i jak ktoś korzysta z przezroczystości OSD - również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to u mnie coś po aktualizacji poszło nie tak.

HBO Go działa bez problemu, przypominanie o zaplanowanym kanale OK.

Napisy do filmów ok ( z tego jestem zadowolony), telegazeta działa.

Problem przy edycji listy ulubionych. Kiedy przesuwam jakiś kanał z pozycji np 80 na pozycje 4 to kanał który jest na pozycji 1 wskakuje na koniec listy przed kanał 999, Nie jest to tak jak w dawnym samsungu), no i nagle po zapisaniu parę kanałów zmieniło się w jeden kanał, efekt mam 4 takie same kanały po kolei. Dziwne. Ktoś też spotkał się z takim problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic takiego nie ma miejsca, przesuwanie kanałów działa bez zarzutu.

 

Przywróć ustawienia fabryczne bo soft raczej dobrze "zassał" - no chyba, że przerwałeś w trakcie pobierania oprogramowana.

 

Przerwać nie przerwałem, ustawienie fabryczne przywrócone, jak na razie wszystko działo ok, teraz tylko ustawianie kanałów na nowo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@goofy, jak przesuwasz kanały to "idź z kanałem" w dół listy (malejąco). Jak przesuniesz kanał z końca (czy ze środka) listy do góry (zaczniesz od numeru 1 i wstawiasz np. na pozycję 5 to z pozycji 1 wywali Ci kanał na koniec listy.

 

@Pytacz, przycisnij na pilocie dwa razy strzałkę w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...