Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

również stałem się posiadaczem tego tunera, ogólnie bardzo mi się podoba ale mam kilka pytań.

1. jak długo czekaliście na aktywacje (smsem)

2. czy da się edytować, dodawać kanały do list kanałów ulubionych, oryginalnie znajdujących się na tunerze (np. chciałbym do listy muzyka dodać niemieckie stacje muzyczne z astry, oraz wyrzucić mtvnhd - bo nie zamierzam brać paczki premium wiec po co mi kanał który jest zakodowany)

3. zauważyłem ze epg na niektórych, mniej popularnych kanałach nie chce się pobierać, np. brak epg na niemieckich kanałach z astry, które miały epg na tunerze technisat od TnK. czy tak jak w technisacie jest gdzieś funkcja pobierania epg.

4. czy podłączając dysk do tunera, tuner sformatuje mi cały dysk czy mogę udostępnić mu tylko jedna partycję. czy nagrywanie będzie działać jeśli podłącze do niego dysk 3,5" w obudowie z usb

5. czy nagrane programy da sie odtworzyć na czymś innym niż ten tuner?

I jedno pytanie poza tematem.

ile miejsc na własne nagrania maja użytkownicy n-ki, na swoich turbodekoderach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Tak. Można tworzyć własne listy kanałów.

4. Tak dekoder obsługuje również dyski 3,5 cala, Dekoder calkowicie formatuje podłaczony dysk, nie ma możliwości wyboru partycji. Również po po podlaczeniu dysku pod windows nie zostanie on wykryty ze wzgledu na to iż dyski są formatowane w jednym z unixowych/linuxowych systemu plików. Przypuszczam że jakiś linux by go wykrył i dało by sie go ponownie zformatować do NTFS / FAT.

5. Nie. Nagrania są zakodowane i da się ję odtworzyć tylko na tym samym dokoderze (egzemplarzu nie modelu) na którym się je nagrało.

 

Pytanie dodatkowe. Turbodekodery HD - 330gb na nagrania własne. Około 180gb na kolekcje VOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wcześniej wybrałeś opcję anuluj przy okienku z aktywacją, to teraz musisz przywrócić ustawienia domyślne, wtedy okienko z aktywacja znowu się pokaże. Mi się aktywowało mniej niż 15 minut. Co do czwartego, tuner formatuje cały dysk na własny sposób, więc można zapomnieć o jakichkolwiek partycjach i systemach plików z Windowsa. Nawet jeśli udało by się rozpoznać system plików, to i tak pewnie dane są zakodowane. Ja podłączyłem nowy, 500GB dysk 3,5 cala (7200 obr.), w obudowie na USB Sun Brighta, działa to bez problemu, przynajmniej wszystko się wyrabia. Na takim dysku mieści się ok. tydzień ciągłego nagrywania w HD. Dysk można podłączyć nawet jak dekoder jest włączony, odłączać raczej nie polecam w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.szkoda ze dekoder nie ma funkcji sleep-timer.

2.szkoda ze niema mozliwosci wylaczenia funkcji time-shift.(twardy dysk sie na okraglo ora),o ile sie go nie wylaczy!!!!

3.oprogramowanie jest troche marne,przy przelanczaniu kanalow obraz zacina na cwierc sekund...(nie zawsze)

4.nie ma obslugi przy dekodeze!!!powinna byc chociaz mozliwosc przelaczania kanalow i regulowanie glosnosci!!!..jak sie spiepszy pilot to co wtedy???zamowic nowego pilota i czekac az go przesla???jest w ogole mozliwosc zamowienia?..czy tez sa parowane z dekoderem???.

5.pilot jest troche byczy ,ale ok

6.uzywanie oferty tylko na terenie polski......by mieli oficjalnie "wiecej" klietow :>....podkreslam ze oficjalnie

7.telewizja naziemna tylko na rok po uplywie pakietu

8. no i te parowanie dekodera z karta

 

a pluspunkty sa znane:

hd,pvr,,nPortal,dvb-t,zestaw 398 zl-oferta bez umowy,malutki,40 zl fullpakiet/za miecha

w sumie jestem zadowolonyy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt podłączony DVB-T (MPEG-4) działa pięknie, ale mam problem ze znalezieniem satelity.

17102010304.th.jpg

Na tym obrazku jest Siła 69: "HotBird". Czy to wskazuje rzeczywiście, że znaleziony satelita to Hotbird na 13E

czy też może to być inny, a sam napis dotyczy tylko sygnału z LNB1 ? Z czym można pomylić HotBird'a którego wg kalkulatorów mam z elewacją 26'5, 159 od północy?

 

Info techniczne:

Maks miałem Siła: 75 i NIGDY jakość nie drgnęła poza 0. Acha, jakieś 100cm od konwertera biegnie kabel od kablówki/netu do kolejnego domu. Czy to możliwe, by tak zakłócał że sygnał 0? Antena 80cm, kabla 8m, twin 0.2dB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17102010304.th.jpg

Na tym obrazku jest Siła 69: "HotBird". Czy to wskazuje rzeczywiście, że znaleziony satelita to Hotbird na 13E czy też może to być inny, a sam napis dotyczy tylko sygnału z LNB1 ?

Takie wskazania sugerują, że żaden satelita nie jest znaleziony. Musisz tak długo ustawiać antenę aż oba paski wychylą się jak najbardziej jest to tylko możliwe do maksimum. Bywa, że będzie to 80%, 90%, czasami prawie 100%, ale jeśli masz 0% to masz źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad kupnem, ale ciekawi mnie co producent rozumie pod pojęciem nPVR. Na ich stronie dali wyczerpujący opis o możliwości nagrywania na dysk.

 

Pytanie jest czy nagrywanie jest ciągłe (1 godzina w tył) i jest możliwość pauzowania oglądanego programu oraz nagrania całego programu nawet jeśli zaczęliśmy nagrywać w trakcie?

 

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie wskazania sugerują, że żaden satelita nie jest znaleziony. Musisz tak długo ustawiać antenę aż oba paski wychylą się jak najbardziej jest to tylko możliwe do maksimum. Bywa, że będzie to 80%, 90%, czasami prawie 100%, ale jeśli masz 0% to masz źle.

 

No i po dzisiejszych próbach znowu figa :/

Weryfikowałem sobie dane w innym sofcie - te same dane wyrzuca - następnie azymut ustawiałem wg. kompasu i wg gooogle maps (oba się pokryły), antena ustawiona na findera pokazuje coraz wyższy sygnał gdy tak ustawiam - jak dochodzi pod maksimum to przełączam bezpośrednio na nBox'a i pokazuje mi maks 76% siły - ale zawsze zero Jakości. Może po prostu za mała antena? W sklepie sprzedali mi 80-tkę, wg mapy mam sygnał dla HotBird'a 49dBW - więc niby ok zalecane 55-65cm - ale z 2 strony ludzie pisali tu na forum, że przy tej samej antenie bodajże Canal Plus im hulał - a TNK HD ani ani.... :/ Zdecydowanie brak mi tu doświadczenia (bo z teorią jest OK) i tu chylę czoła przed profesjonalistami - jeżeli nie idzie, to znaczy że szkoda mojego czasu i trzeba zawołać fachowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest też opcja, że masz coś nie halo ze sprzętem. To się zdarza nawet w nowym sprzęcie prosto ze sklepu. Jeśli to możliwe sprawdź (podłącz) swój odbiornik do innej (dobrze ustawionej) instalacji antenowej, lub/i ustaw (spróbuj ustawić) własną antenę przy pomocy innego (poprawnie zestrojonego) odbiornika.

PS. Dalsza rozmowa w tej materii w tym wątku byłaby off topikiem (już jest off topic), a off topic jest zabroniony. Poszukaj wątków dotyczących ustawiania anteny i problemów z odbiorem, poczytaj je i ewentualne dalsze pytania zadawaj w tych wątkach.

Rozmiar anteny jest wystarczający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, za daleko uciekłem od tego tunerka. Powiem tylko, że sprzęt był sprawdzany w Polsce (działał na innej instalacji antenowej) - a teraz jest w okolicach Irlandii.

Szukającym informacji na temat tego sprzętu podpowiem że świetnie odbiera emisje naziemne w DVB-T MPEG4 (jest 5+1 kanałów RTE1, RTE2, 3(testowa plansza), TG4, RTE-News) oraz emisję testową video nadawaną w HD 1080i (jakieś różne obrazki z łąk, ulic, rzek, sadów itp - z podkładem muzycznym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja kiedyś miałem taki problem z odbiornikiem n-ki białym że tej podstawowej częstotliwości z której odbiornik pobiera listę i na którym jest m.in. MGM HD nie można było złapać na antenie 90 Cm. i były sprawdzane różne konwertery i nawet przyjechał instalator i nic. Są miejsca że się czasami nie da pewnych częstotliwości odebrać i może jest też tak w tym przypadku ale to trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o funkcję time-shift (nagrywanie w trakcie), to dekoder nagrywa 2 ostatnie godziny. Program można zatrzymać, przewinąć, itd. w trakcie oglądania. Oczywiście, nagrywanie dla oglądanego kanału zaczyna się po jego wybraniu (poprzednie nagranie, z innego kanału jest wtedy kasowane). Z tego co zauważyłem, to jeśli już trochę się zbuforuje, to później po wybraniu opcji "Nagraj program" fragment ten jest dołączany do nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedawno kupiłem ten dekoder i mam kilka pytań

1. Czy dekoder nagrywa w trybie standby

2. czy po podłączeniu dysku można przewijać w przód

3. czy jak wyśle smsa na pakiet premium to system będzie pobierał forse od dnia wysłania smsa czy od nowego miesiąca

4. to samo z wyłączeniem pakietu premium czy od smsa czy ma koniec miesiąca

5 czy w smsie aktywacyjnym trzeba wpisać cały nr. ( z -2) czy bez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poradźcie mi Panowie. Podkusiło mnie na to białe g**** i choć trochę zęby zjadłem na tvsat, ten grat mnie zaskoczył. O większości jego minusów wiedziałem, ale dziś po wyjęciu z pudełka podłaczyłem HDMI i okazało się , że można działać na części opcji menu, ale nie ściągnęło nowego softu.

Podłączyłem pod antenę single LNB i zaktualizowałem to co trzeba. Prawie happy podłaczam pod antenę multi LNB wszystko pięknie chodzi, i HotBird i Astra ... ale na Euro.

Pewnie mój kabel HDMI (na którym dobrze pracuje i Philips PVR i Ariva 100) okazał się mało "inteligentny" do tego dekodera. Czy ratuje mnie tylko sklep, czy jeszce coś próbować. Po właczeniu na HDMI pojawia się ekran powitalny i tv ogłasza brak sygnału. Jaki kabel HDMI polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mój kabel HDMI (na którym dobrze pracuje i Philips PVR i Ariva 100) okazał się mało "inteligentny" do tego dekodera. Czy ratuje mnie tylko sklep, czy jeszce coś próbować. Po właczeniu na HDMI pojawia się ekran powitalny i tv ogłasza brak sygnału. Jaki kabel HDMI polecacie?

 

A przełączałeś rozdzielczość wyjścia? Sekwencja "*" i jedna z cyferek? Bo jeżeli nie to wyjście jest ustawione na CVBS i na HDMI nie będzie żadnego sygnału. Nie pamiętam teraz, jaka cyferka jest dla 1080i.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje możliwość ręcznego przełączenia trybu wyświetlania, w tym celu należy wcisnąć kolejno przycisk * oraz cyfrę odpowiadającą trybowi. Dla Full HD *3, dla HD Ready *4. Tryb HDMI może nie działać jeśli telewizor nie zapewnia ochrony przed kopiowaniem (HDCP). Szczegóły na temat dostępnych trybów można znaleźć na stronie 8 instrukcji użytkownika (jest ona w pudełku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...