Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam TV Samsunga, kino Panasonic, jak włączę np. kino na DVD to telewizor sam się włączy. Odwrotnie również działa, jeśli skończę oglądać film i wyłączę kino to i TV się wyłączy. Z przełączaniem się na odpowiednie złącza również nie ma problemu. Mało tego, pilotem od TV Samsunga mogę obsługiwać kino Panasonica!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem z dekoderem telewizji na karte HD (2850ST). Przy podlaczeniu nowego twardego dysku (IOMEGA Prestige 2TB) do dekodera nic sie nie dzieje . Ma sformatowac dysk na nowy system do nagrywania ale tylko daje mi informacje ze mam podlaczyc dysku wiekszego niz 80gb do dekodera. Moze to soft czy twardy dysk?R.Z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do osób posiadających ten dekoder. Czy są jakieś problemy przy nagrywaniu? Czy dekoder wyłącza dysk po nagraniu? Tak przy okazji zapytam czy są stacje radiowe które nadają w HD? Głównie chodzi mi o muzykę klasyczną, coś jak nRadio HD (radio w systemie dźwięku przestrzennego 5.1). Dzięki za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w końcu z układaniem tej listy? To, że tworzyć listy wiem, bo przejrzałem cały wątek. Ale czy numery są ustawione sztywno?

 

Przykład:

Lista TVN: 1. TVP1 2. TVP2 3. TVN 4. TVN HD itp...

Moja lista: 1. TVP1 2. TVP2 3. Polsat 4. TV4 5. TVN 6. TVN HD

 

Czy nie będzie pokręconych numerów, że np.

1. TVP 1-> 2. TVP 2 -> 1003. Polsat -> 10. TV4 -> 4. TVN ?

Wówczas zamiast 1,2,3,4,5... jest 1,2,1003,10,4 itp?

 

Chodzi mi o to, czy ustawianie własnej listy polega tylko na ułożeniu w kolejności swoich kanałów przy jednoczesnym zostawieniu ich pierwotnych numerów z głównej listy czy normalnie numery są nadawane kolejno do kolejno dodawanych do listy kanałów tak jak na normalnych dekoderach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tak listę (przykładowo):

 

1. TVN

2. TVN 7

3. TVP1

4. TVP2

5. TVP Info

 

to po ułożeniu będzie np. tak:

 

3. TVP1

4. TVP 2

1. TVN

5. TVP INFO

2. TVN 7

 

Innymi słowy, kanały ułożysz sobie w swojej kolejności i przełączając je przyciskami P+/P- będziesz przeskakiwał kanał po kanale tak jak sobie ustawiłeś; natomiast numer na liście będzie przypisany do kanału i jak będziesz przełączał je przyciskami numerycznymi, to trzeba będzie wciskać tak, jak na oryginalnej liście kanałów. Inaczej przełączysz nie na ten kanał co chciałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Dzięki za niepozostawiające wątpliwości odpowiedzi. Szkoda, bo myślałem, że kupie ten dekoder dziadkom i będzie bardziej do odbioru pakietu bez opłat + kanałów DVB-T + może tego pakietu za 20zł. Dla starszego człowieka byłoby to kłopotliwe gdyby musiał wbijać czterocyfrowe numery aby włączyć kanał który do tej pory miał po naciśnięciu np. 3. I w dodatku nielogiczna numeracja. Cóż... sprzęt sam w sobie jest fajny ale w tej konkretnej kwestii to trochę przesadzili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie podłączenie dekodera ADB 2850 ST jak go podłączyć do kina domowego w tym dekoderze stwierdziłem brak złącza Component (Y, Pb, Pr), brak złącza 2x RCA (Cinch) analogowe audio, brak złącza Optyczne cyfrowe wyjście audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Ty na pewno o ten dekoder pytasz?? Złącze 2x RCA (Cinch) (analogowe audio) możesz wyprowadzić ze złącza EURO natomiast złącze SPDIF a więc optyczne cyfrowe wyjście audio znajduje się przecież na tylnej ścianie tego dekodera a dokładniej pomiędzy złączami USB i HDMI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli chcesz korzystać z prawdziwego dźwięku dookólnego np. DD5.1 to dekoder powinieneś podłączyć przewodem cyfrowym (w tym przypadku optycznym), jeśli natomiast Twoje kino domowe nie posiada takiego wejścia pozostaje Ci tylko połączenie poprzez wspomniane 2 RCA. 2. Jeśli na tylnej ścianie dekodera nie ma dwóch złącz cinch (kolor czerwony i biały) możesz ten sam sygnał wyprowadzić ze złącza EURO ale przy takim połączeniu nie będziesz cieszył się prawdziwym dźwiękiem dookólnym a jedynie wygenerowanym przez amplituner z sygnału stereo np. tzw. Dolby Prologic. 3. Nie wiem jak to jest w tym dekoderze ale jeśli masz go podłączonego do TV przewodem HDMI na wyjściu euro możesz nie mieć sygnału - to też musisz sobie ewentualnie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest w tym dekoderze ale jeśli masz go podłączonego do TV przewodem HDMI na wyjściu euro możesz nie mieć sygnału - to też musisz sobie ewentualnie sprawdzić.

 

Ja mam podłączony TV/Monitor przez HDMI i na wyjściu EURO mam dźwięk. Sygnał ten poprowadzony jest do starej wieży z wejściem CHINCH. Jedyny minus to taki, że jak wyłączę monitor to dźwięk ginie (choć jakiś raz mi się zdarzyło że dźwięk nie zginął). Musi być jakiś sygnał na HDMI aby cały czas grało. W takim przypadku słuchanie radia z satelity przez wieżę z wyłączonym Monitorem odpada ale ogólnie EURO przy podłączonym HDMI działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...