Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co tu porównywać tunera HD z SD, jak ktoś sprawdzi inny tuner HD z ofertą TNK HD to niech napisze.

@juzef idąc tą drogą, to w Opticumie przynajmniej masz gry. Opticum ma dużo ciekawych funkcji, ale porównując platformy, to tuner Advanced Broadcast Technology ma mocniejszy procesor i więcej pamięci RAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@faeton, do gier to mam xboxa ;) podobno ten ferguson też nie taki dobry jest...

 

Fakt nie jest to jakas rewelacja ale ADB mu do piet nie dorasta.

 

co do danych dotyczących transpordera to niestety ale tuner tego nie podaje, jedyne co to przy np. PR2 (Astra tylko) mam info z nawiasu, że tyczy się Astry.

 

Jasne, ze nie podaje bo ten tuner jest bardzo oraniczony w opcje, wielu ciekawych opcji nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się timer do gotowania jajek na miękko...

...i express do kawy - NIE MA? to go nie kupię... a po co mi tuner?

...tylko do oglądania TV przez 3 może 4 miesiące w roku w domu ...powiedzmy letniskowym?

Niektórym to się naprawdę w [beep] poprzewracało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się timer do gotowania jajek na miękko...

...i express do kawy - NIE MA? to go nie kupię... a po co mi tuner?

...tylko do oglądania TV przez 3 może 4 miesiące w roku w domu ...powiedzmy letniskowym?

Niektórym to się naprawdę w [beep] poprzewracało.

 

Jasne, ze po co mi dodatkowe opcje, wystarcza tylko dwa przyciski na pilocie do zmiany kanałow.

Ciekawe po co w telefonie jest aparat, radio lub odtwarzac mp3 przeciez telefon słuzy tylko do dzwonienia a moze cofniemy sie do epoki kamienia łupanego.

 

Tuner ADB ma bardzo dużo opcji. Ma tylko oprogramowanie "dla gamoni" które nie pozwala mu zaprezentować się bardziej pozytywnie.

 

Jedna z tych opcji jest timer (wyłacznik czasowy) ale oprogramowanie "dla gamoni" ukrywa to przed nami. Telewizor moge nastawic na wyłączenie czasowe ale ten nowoczesny tuner juz nie ma takiej opcji, bo po co przeciez moze być cała noc włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... I jeszcze podobno ten tuner nie odbiera programów radiowych z satelity czy to prawda?

Radio jest. Nazywa się to nRadio i są tam zebrane stacje radiowe internetowe jak i satelitarne. Radio w tym dekoderze jest na spory plus.

więc musze podłaczyc internet, by słuchac radia? dotąd słuchałem tylko z satelity kilkadziesiąt stacji radiowych na tunku CP. Do tego wychodzi na to, że aby nagrac coś na nagrywarkę przez eurozłacze musze odłaczyc HDMI - ten dekoder zaczyna juz mnie wkurzać jedyne pocieszenie, że go nie mam :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to sprzęt spełnia moje potrzeby i oczekiwania...

...jak ktoś ma większe potrzeby (finanse na ten cel) to niech czeka na moduły i kupi sobie sprzęt bardziej zaawansowany.

 

Niestety prawda jest taka, ze chyba kazdy nawet najtanszy tuner cyfrowy hd jest o wiele bardziej zaawansowany od tego z tnk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Ferguson Ariva 100 za marne 260 zł lub Ariva 200 za 400 zł. Co potrafi to poczytaj w necie. Jedynie nie ma dvb-t ale to ma obecnie kazdy telewizor, zresza dvb-t tak jak i cała reszta nie ma praktycznie zadnych opcji a w tunerze z tv masz full wypas łaczeni z dowolnym rozmieszczeniem kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy widzi co tuner ma a czego nie i dobiera tuner do własnych potrzeb. Dla mnie np. euro złącze jest nieporozumieniem (tak jak jeszcze niedawno stacja dyskietek w pecetach), a dvb-t to dla mnie rewelacja, już jakiś czas żyłem z analogiem w TV przełączanie z TV na tuner i odwrotnie to męczarnia także dvb-s i dvb-t w jednym jest warte paru złotych.

 

@symt

przeczytaj dokładnie jeszcze raz całą dyskusję o nRadio, nie musisz mieć netu aby słuchać radia satelitarnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. Ferguson Ariva 100 za marne 260 zł lub Ariva 200 za 400 zł. Co potrafi to poczytaj w necie. Jedynie nie ma dvb-t ale to ma obecnie kazdy telewizor, zresza dvb-t tak jak i cała reszta nie ma praktycznie zadnych opcji a w tunerze z tv masz full wypas łaczeni z dowolnym rozmieszczeniem kanałów.

 

No to sprawę masz prostą co kupić (cyt. Ferguson Ariva 100 za marne 260 zł lub Ariva 200 za 400 zł) albo wróć do TNK SD bo stałe jątrzenie i gadanie "że coś nie ma wielu opcji" nie ma sensu. Chcesz komuś doradzić lub odradzić to pisz o konkretnych zaletach/wadach a polecając komuś jakikolwiek sprzęt uprzedź o jego problemach i niedoróbkach. Przykłady, które podałeś też się ich nie ustrzegły a jakoś nie jesteś skory żeby o nich napisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze nie zrozumiałes. O opcjach napisałem przy okazji (każdy srednio zaawansowany tuner ma wszystko co jest potrzebne) a generalnie denerwuje mnie to, ze kupiłem sprzet w którym zacina i rozjezdza sie dzwiek. To jest duża wada pomijajac to, ze dysk sie nie wyłacza i chodzi cała dobe. Gdybym wiedział o wadach tego dekodera i braku stadardowych funkcji to z pewnoscia zostałbym przy tnk sd, bo nigdy nie miałem z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tuner jest bardzo słaby, podstawowe wady jak dla mnie to:

 

* brak sterowania zasilaniem na porcie USB dla dysku, czyli jak wyłączę tuner to dysk dalej chodzi, żre prąd, grzeje się a za jakiś czas padnie... Jedyne wyjście to dysk z wyłącznikiem zasilania i bieganie do tuner - lepszy w takim razie byłby już wyłącznik mechaniczny w tunerze. Np. taki Samsung w swoich telewizorach z USB potrafił to tak zrobić, że jak wyłączysz TV to dysk też jest odłączony.

* brak obsługi HDMI CEC, czyli możliwość sterownia funkcjami tunera (podstawowymi) z pilota innego urządzenia, np. TV.

* brak możliwości zaprogramowania SLEEPa (automatycznego wyłączenia urządzenia), ale jest to zrozumiałe skoro dysk też sam się nie wyłączy. Czyli nici z nagrania filmu o 3 rano i automatyczne wyłączenie całości.

 

To dwie kluczowe wady, inne to brak możliwości edycji listy kanałów, brak zapasu mocy, także często po wejściu w menu obraz się tnie bo tuner się nie wyrabia itd, itp. Ogólnie nie polecałbym tego tunera, lepiej poczekać na coś lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=17549&page=167 polecam to forum odnosnie tego dekodera tu nawet jest pokazane ze wiedza o tych problemach panowie technicy ale nic nie robia polecam wynika z tego ze ciecie głosu jest u wszystkich ci co go nie maja to chyba jeszcze sa podnieceni tym dekoderem i nie widza jego wad moze jak ochłona to zobacza ogólnie wstyd wydac taki dekoder w tych czasach i to platforma nowej generacji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie o TNK HD na forum n wypowiedział się wczoraj pan Tomasz Berezowski (człowiek odpowiedzialny za technologię w n). Powiedział on, że problem zacinającego dźwięku zostanie rozwiązany w następnej aktualizacji oprogramowania. Także ta aktualizacja ma dodać funkcję skanowania satelity i edycji listy. Update ma pojawić się w listopadzie.

 

http://nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=17549&page=194

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@symt

przeczytaj dokładnie jeszcze raz całą dyskusję o nRadio, nie musisz mieć netu aby słuchać radia satelitarnego.

Ja czytałem całą dyskusję o nRadio i nic z tego nie rozumiem :D ,może po prostu jestem przemęczony.Nie mam neta.Proszę napisz krok po kroku jak uruchomić radio z satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...