Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Mam parę pytań odnoście dedykowanego dekodera TnK HD.

 

1. Czy nagrany materiał traci kiedykolwiek ważność?

Słyszałem, że w modułach nagranie 'żyje' miesiąc lub dwa, wiec stad to pytanie

2. Czy możliwym jest przeniesienie dysku, do innego dekodera, rzecz jasna tego samego typu.

Czy nagrania na dysku będą widoczne?

3. Dysk ma to do siebie, że kiedyś się zapcha. W każdej chwili mogę podstawić inny, ale czy w tym momencie nagranie

z tego pierwszego będą widoczne, po jego podpięciu?

Czy coś mu nie odbije i czy nie poprosi o format?

Nagrań nie można archiwizować, to wiem... pomyślałem wiec, że będę archiwizował poprzez kolekcjonowanie dysków,

tylko nie wiem czy to jest możliwe i czy dekoder się nie zbuntuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz przenieść "do kompa" żadnego nagranego materiału. Materiał jest też kodowany i rozkodowywany "przez konkretną kartę". Mało tego, system plików nie jest standardowy na tyle, że użycie dysku do tunera UNIEMOŻLIWIA* skasowanie danych na dysku i użycie go do innego zastosowania. (dysk nie jest widoczny ani możliwy do skasowania w sposób normalny także pod Ubuntu/Linuxem przy zwykłym użyciu fdisk lub Palimpsest).

 

* - uniemożliwia w sposób systemowy, podobno partition magic to obchodzi - ale kto kupi ten soft tylko po to, żeby skasować dane? IMO to niedopatrzenie producenta, powinna być opcja "odmontowania i skasowania" dysku.

 

xxxxxxxxx

 

Mam inne pytanko, może ktoś podpowie "z marszu".

Czasami nie pobierają mi się listy EPG dla niektórych programów (same programy są dostępne). Dziś np. mam brak listy programu 1 TVP, 1 TVP i nHD (lista nHD+1 o dziwo jest). Czasem listy potrafią być urwane o jakiejś godzinie.

Dwa pytania:

Czy i jak jest możliwe pobranie brakujących list programów?

Czy są dostępne listy z EPG dla TNK HD w internecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie jest,

jak wcześniej pisałem tą kartę możesz pobrać:

http://telewizjanakarte.pl/tnk_hd/instalacja.html

"Gwarancja i serwis - zobacz szczegóły"

 

Mam inne pytanko, może ktoś podpowie "z marszu".

Czasami nie pobierają mi się listy EPG dla niektórych programów (same programy są dostępne). Dziś np. mam brak listy programu 1 TVP, 1 TVP i nHD (lista nHD+1 o dziwo jest). Czasem listy potrafią być urwane o jakiejś godzinie.

Dwa pytania:

Czy i jak jest możliwe pobranie brakujących list programów?

Czy są dostępne listy z EPG dla TNK HD w internecie?

 

Z tymi listami EPG, tak - czasami u mnie, na niektórych kanałach list nie ma, a zdarza się, że pokazywane są bzdurne godziny rozpoczęcia nadawania albo jest miejsce puste, następne wypełnione itd

 

Mam podłączony internet do dekodera i nie ma programu z internetu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz przenieść "do kompa" żadnego nagranego materiału. Materiał jest też kodowany i rozkodowywany "przez konkretną kartę". Mało tego, system plików nie jest standardowy na tyle, że użycie dysku do tunera UNIEMOŻLIWIA* skasowanie danych na dysku i użycie go do innego zastosowania. (dysk nie jest widoczny ani możliwy do skasowania w sposób normalny także pod Ubuntu/Linuxem przy zwykłym użyciu fdisk lub Palimpsest).

 

* - uniemożliwia w sposób systemowy, podobno partition magic to obchodzi - ale kto kupi ten soft tylko po to, żeby skasować dane? IMO to niedopatrzenie producenta, powinna być opcja "odmontowania i skasowania" dysku.

 

 

Dla czego piszesz takie niesprawdzone rzeczy. Dysk można swobodnie sformatować na komputerze w sposób jak się inicjuje "dziewiczy" dysk i normalnie używać. Panel sterowania> narzędzia administracyjne> zarządzanie komputerem> zarządzanie dyskami>tam jest widoczny, robimy formatowanie i komputer już go normalnie widzi. Robiłem to kilka razy. Wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stawiam, że tak, bo :

1. Dyski 2.5" bez zasilania zwykły działać na tego typu urządzeniach.

2. Kabel jest z podwójną złączką, wiec jeśli by były jakieś problemy to zawsze dodatkowe zasilanie można zorganizować (dodatkowe zasilacze na USB są dostępne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał jest też kodowany i rozkodowywany "przez konkretną kartę".

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem odpowiedź na jedno z moich pytań. Ale czy to oznacza, że nie można mieć kilku dysków to jednego tunera z kartą, tak?

 

Nie! Mozna mieć tyle dyskow ile chcesz ale oglądniesz tylko na jednym tunerze material tam nagrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idzie na 100% A-DATA SH93 USB Są 640GB 500GB i 320GB. Ja mam 640GB. Ponadto wchodzi w stan uśpienia po pewnym czasie. Praktycznie się nie grzeje, czyli bierze mały prąd. U mnie działa już ponad miesiąc. Filmy HD chodzą bez zająknięcia więc transfer O.K. Czytałem, że niektóre tną, ten masz sprawdzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Kiedy rozpakowujesz folię, masz taką klapkę przy pudełku która jest otwierana na rzep.

W tej właśnie klapce(zamknięta jak koperta) jest karta gwarancyjna, przewodnik po ofercie i instrukcja obsługi.

 

 

Tak dzięki za info znalazłem, ale nieźle zabunkrowali, ze hej trzeba było rozerwać pudełko aby się dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisane wyżej, że nic nie oglądniesz. Czytać forum. Programy nagrane na dysku są również zakodowane w Conaxie, więc musi sygnał z dysku bezwzględnie przejść przez dekoder. Poza tym również wyżej jest napisane, że dekoder formatuje dysk natychmiast po podłączeniu do dekodera w wiadomy tylko sobie sposób. Komputer normalnie go nie widzi po formacie przez dekoder, też to opisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten dysk spokojnie sobie poradzi z nagranie materiału w HD i potem jego odtworzenia be zacięć itp a co do podwójnego kabla to nie zauważyłem :oops: mój błąd a jakiś zasilacz na usb mam od aparatu samsunga bw 600 czy jakoś tak wiec myślę że podejdzie bez problemu wrazie czego w końcu usb to usb napięcie takie samo i natężenie też. Ładowarka ma 4.4V i 400ma więc powinna zdać egzamin jak by co :?:

 

http://allegro.pl/500gb-samsung-2-5-usb ... 73459.html

 

Dzięki za pomoc wszystkim :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o dysk Samsunga, to nie wiem. Podwójnych kabli już raczej w nowszej generacji dysków na USB się nie stosuje. I tak trzeba było podłączać taki podwójny kabel z najdalszych wyjść USB, żeby nie trafić na tą samą szynę, bo wtedy nic to nie daje ponieważ zasilanie jest i tak jedno.

Jeśli chodzi o dysk ja jednak polecam ten co opisałem, sam dwie sztuki posiadam i dwa testowałem na dekoderze. Są w metalowych obudowach zupełnie podobnych do tego z Allegro jak by komuś ta gumowana nie odpowiadała.

KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy lepszy jest ADB model ITI 5800S czy jednak droższy ADB 2850 ?

 

Przeczytaj specyfikację i dowiesz się o podstawowych różnicach, jak nie zalezy Ci na DVB-T oraz nagrywaniu na USB to weź tańszy.

 

Dedykowane do TnK są dwa te które podałeś, jest jeszcze moduł ale do niego musisz wziąć dekoder, to najdroższa opcja ale najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakim filtrem? chodzi Ci o dławik? na kablu 1,5 metra to zakłócenia prawie nie występują więc jest on raczej dodatkiem, chyba że faktycznie masz jakieś mocne pole elektromagnetyczne. Zawsze możesz sobie taki dławik dokupić, jak będzie potrzeba.

 

jeśli szukasz dobrego kabla HDMI to posortuj po cenie oferty sklepów i weź najtańszy jaki znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...