Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Ile czasu trwa ta aktywacja? Czekam już dobrych parę godzin i nic... Słychać już głos z jakiegoś kanału ale nadal jestem w menu gdzie pisze, że aktywacja zostanie dokonana w przeciągu 24h. Ustawienia anteny są ok.

 

Nie więcej jak piętnaście do trzydziestu minut przeważnie jak z antena jest wszystko w porządku, a potem pobiera nowy soft.

 

Wyłącz i włącz odbiornik z sieci, możne coś pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z redakcji Satkuriera mógłby zainteresować się tematem nowego oprogramowania do ADB/ITI 2850 ST? Jest podobno od tygodnia dostępne ale jakoś funkcja wyszukiwania dodatkowych programów w ogóle nie pojawia się w moim tunerze w menu Setup. Czyżby kolejna niedoróbka programistów z ITI? Proszę o zainteresowanie się tą sprawą, bo podejrzewam że w podobnej sytuacji jest więcej użytkowników/klientów TNK HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a ja mam problem z Astrą 1 (19,2 E)

 

Mam antenę 80 cm, zamontowany za lewą rurkę (patrząc z tyłu anteny) monoblock twin GOLDEN INTERSTAR GI-206,

siła 94-96 %, jakość 100%

 

odbieram takie satelity:

 

LNB 1 - 13,0 E Hot Bird (świeci na zielono)

LNB 2 - 28,2 E Astra 2 (świeci na zielono)

LNB 3 - 4,0 W Amos (świeci na zielono)

LNB 4 - 19,2 E Astra (świeci na czerwono) i tu problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze: Astra 19,2E ma być pod LNB2, HB pod LNB1, a reszta dowolnie.

Po drugie: Masz Monoblocka, czyli zapewne odbiór HB + Astra 19,2E więc jakim cudem chcesz odbierać dodatkowo inne pozycje satelitarne? Brakuje Tobie podstawowej wiedzy z zakresu odbioru satelitarnego, nadrób zaległości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jednak!

 

zauważyłem że aktualizując dekoder z jego pudełkowej wersji od razu do najnowszej nie ma skanowania, nie wiem czy to taka niemiła promocja?

 

 

Zastanawia mnie fakt dlaczego nie ma skanowania satelit skoro taki soft został udostępniony. Z tego co kojarzę to w ostatnim okresie były 2 aktualizacje softu, więc może te osoby co nie mogły pobrać tego pierwszego softu nie mogą skanować TP? Pewnie będę miał ten sam problem bo na święta planuję uruchomienie ADB-2850ST z wersji "pudełkowej". Dajcie znać czy soft się wam zaktualizował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem przy połączeniu poprzez HDMI: Dekoder --> kino domowe Samsung ht-c5550 --> TV Panasonic.

Co jakiś czas mam przerwy w obrazie (śnieg) i obraz wraca.

Wszystkie urządzenia obsługują HDCP, a kable HDMI mam dobrej jakości.

Problem nie występuje przy bezpośrednim połączeniu dekoder --> tv.

Problemów tez nie ma przy połączeniu: konsola PS3 --> kino domowe Samsung ht-c5550 --> TV Panasonic, więc wszystko wskazuje na problem z dekoderem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jest to problem dekodera, on niestety nie jest za dobry w HDCP, gdybyś miał starego (3-4 lata) Panasonica cierpiałbyś z powodu braku obrazu

 

Ja mam taki dekoder podpięty do Samsunga HW-C560S i dalej do plazmy Panasonika V20E i w miarę działa, z tego co kojarzę amplituner C560S jest pokrewny do twojego kina domowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii software i braku skanowania: możecie spróbować radę opisaną w wątku podpiętym, związanym z Multiroom - może reset i wymuszenie pobrania oprogramowania spowoduje pobranie tego co trzeba?

Ale proszę uważać! Operacja jest ryzykowna i dokonujecie na własną odpowiedzialność!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety niepomaga:

1. kombinacja: setup,0359157,reset - informuje ze jest ten sam soft i nie aktualizuje (jezeli w tym czasie podpiety do netu to prubuje komunikowac sie przez niego bez skutku - url fail, nie podlaczony do netu informuje ze soft jest w ostatniej wersji i nie aktualizuje) - mozliwe tylko do podejrzenia przez SCART a nie HDMI

2. kombinacja: setup, niebieski, niebieski, 73738 - resetuje ustawienia i tyle ...

3. przywrucenie ustwien fanrycznych nic nie daje

4. odlaczenie zasilania nie pomaga

5. podlaczenie pod instalacje gdzie sila i jakosc na HB = 100% tez nic nie zmienia

ogolnie tuner dziala ale brakuje mu wlasnie tych kilku funkcji ... :(

Problem dot. chyba wszystkich tunerow wyjetych z pudelka po 15.12.2010 gdzie siedzi starszy soft, po jego aktualizacji niby wszystko OK,numer wersji softu tez OK ale brakuje tych funkcji. Problem z tego co widze dot. sprzetow od roznych dystrybutorow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać grubsza sprawa z tą ostaniom aktualizacją. Może problem leży w tym, że aktualizacje, nie były wykonywane po kolei, jak to miało miejsce w przypadku użytkowników posiadających dłużej dekoder gdzie stopniowo dodawano kolejne opcje. A u was wszytko naraz w jednej aktualizacji, choć nie powinno być teoretycznie żadnego problemu. Dzwonił ktoś z Was na infolinię, co wam powiedzieli? Trzeba by przedstawić sytuację panu Tomaszowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać grubsza sprawa z tą ostaniom aktualizacją. Może problem leży w tym, że aktualizacje, nie były wykonywane po kolei, jak to miało miejsce w przypadku użytkowników posiadających dłużej dekoder gdzie stopniowo dodawano kolejne opcje. A u was wszytko naraz w jednej aktualizacji, choć nie powinno być teoretycznie żadnego problemu. Dzwonił ktoś z Was na infolinię, co wam powiedzieli? Trzeba by przedstawić sytuację panu Tomaszowi.

 

 

Dzwoniłem kilka razy do "party Line" TNK, za każdym razem coś innego, od 3-ch dni mam zgłoszenie, które nadal technicy analizują, a najczęściej mówią że wysłać do producenta :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wychodzi na to że softu nie da się zaktualizować do wersji ze skanowaniem satelit jak się nie pobrało wcześniejszej aktualizacji. Pewnie ten nowy soft jest w jakimś stopniu "uzależniony" od poprzedniego. Mnie chyba też to czeka niedługo, bo też mam taką pudełkową wersję dekodera.

 

 

Jakie jest oznaczenie softu tego ze skanowaniem satelit? A jakie jest oznaczenie tego poprzedniego?

 

Jaki nick na forum satkurier ma Pan Tomasz Berezowski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...