Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie najpierw zaktualizowal się soft i nie było w nim możliwości "skanowania nieba", po czym następnego dnia rano po włączeniu dekodera już taka możliwość była[+komunikat o aktualizacji oprogramowania]

Wszystko można zaprogramować, ale podepnij w końcu ten dysk.

suma sumarum:

1/nie ma ikony R w żadnym menu dekodera ,

lub:

2/"R" pojawia się po podłączeniu dysku

lub:

2a/nic się nie pojawia w menu,ale można nagrywać wyłącznie używając pilota

[ps moja wątpliwość polega na tym, że nie chcę kupować dysku nie mając wcześniej pewności,że mój dekoder będzie mógł nagrywać programy]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczekaj aż dostaniesz aktualizację ustawień, musisz wtedy nacisnąc TAK, później już ta opcja się nie pojawi

 

u mnie niestety po wczorajszej aktualizacji i aktywacji karty komunikat ten się nie pojawił i brak jest skanowania satelity. Czy komunikat ten pojawia się od razu czy może po jakimś czasie np. po 2 dniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

suma sumarum:

1/nie ma ikony R w żadnym menu dekodera ,

lub:

2/"R" pojawia się po podłączeniu dysku

lub:

2a/nic się nie pojawia w menu,ale można nagrywać wyłącznie używając pilota

[ps moja wątpliwość polega na tym, że nie chcę kupować dysku nie mając wcześniej pewności,że mój dekoder będzie mógł nagrywać programy]

 

A po co Ci ikona R. Programujesz na czas w EPG.

Ikona R pokazuje się dopiero po podpięciu dysku po naciśnięciu na pilocie APP

Jak dla mnie ikona R jest nie potrzebna bo służy do otwierania listy nagranych programów.

Na pilocie jest specjalny przycisk służący do tego samego LIST

Do bezpośredniego nagrywania służy czerwony przycisk na pilocie R, jak również do wciśnięcia na konkretny program w EPG do nagrywania na czas.

I najważniejsze. Jeżeli mój dekoder nagrywa na czas, nie ważne czy jest na czuwaniu, czy włączony i bezpośrednio z pilota, to jak pisałem jasne jest, że Twój tez będzie, więc podpinaj dysk na moja odpowiedzialność.

 

Co do dysku to parę postów wyżej opisałem: powtórzę dla leniwych:

Jeśli chodzi o dysk ja jednak polecam ten co opisałem Adata ASH93, sam dwie sztuki posiadam i dwa testowałem na dekoderze. Są w metalowych obudowach jak by komuś ta gumowana nie odpowiadała, oraz przechodzą w stan uśpienia podczas bezczynności, nie wszystkie tak mają, oraz pobierają mały prąd ponieważ praktycznie się nie grzeją. Są 320GB, 500GB, 640GB oraz 750GB. Ja mam dwa 640GB.

KLIK

Wewnątrz modelu znajduje się dysk Western Digital Caviar Blue WD3200BEVT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw aktualizujesz oprogramowanie (musisz mieć ustawionego hotbirda) a potem aktywujesz kartę, powinno działać bez zarzutu, po krótkim czasie dostajesz informację o aktualizacji ustawień

No niestety nie miałem tego komunikatu a specjalnie siedziałem przed tv i pilnowałem :) po aktywacji karty pojawił się tylko komunikat o wyszukaniu programów DVB-T i zaktualizowana została lista kanałów z satelity to wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

kto ma szczęście i działa u niego skanowanie nieba po aktualizacji, czy może słuchać stacji radiowych z astry i czy stacje te są oddzielone od telewizyjnych (czy wszystko zmiksowane)

I jeszcze jedno - czy mogę do jedynego w tym tunerze eurozłącza podłączyć rozgałęźnik euro i ... do jednego gniazda podłączyć przejściówkę z euro na rca i czinczami podłączyć do wzmacniacza audio, do drugiego odgałęzienia zaś podłączyć nagrywarkę DVD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co Ci nagrywarka DVD skoro dekoder nagrywa na dysk zewnętrzny? przewidywane przez Ciebie podłączenie powinno działać, chyba że podepniesz przez HDMI, to wtedy nie pójdzie nic przez Euro

 

skanowanie jest, na liście masz miksik kanałowy wymieszane co popadnie, nowe kanały pojawiają się od numeru 2000, działa z czterema satelitami, na liście nie ma Siriusa aczkolwiek jest Amos i Thor (na którym nie ma praktycznie FTA - bezsens) oraz Hispasat jakby ktoś lubił sięgać daleko na zachód

 

co do instrukcji, a na co wam to? jest na 100% za okładką z rzepą ale nie ma tam nic wartego uwagi, opcje pilota można sprawdzić z poziomu dekodera, numer konta też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...