Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

artur_7, czy to są problemy z białym dekoderem w trybie multiroom? Pytam z tego względu, że u mnie działa niestabilnie.

1) Czasem po włączeniu wyświetla ten ekran z brakiem sygnału.

2) Za każdym razem podczas odtwarzania na białym dekoderze filmu z VOD rozjeżdża się dźwięk z wideo

3) Podczas oglądania na białym dekoderze programów HD słychać, że ma problemy z przesyłaniem i wycina na chwilę dźwięk

 

Z infolinią n-ki zrobiliśmy pełną diagnostykę, łącznie z restartowaniem, wyłączaniem zasilania i przywracaniem ustawień fabrycznych. Problemy są niezależnie od tego, czy dekodery są połączone przez router, czy bezpośrednio kablem.

 

Ze swoich obserwacji mogę powiedzieć, że dekodery potrafią zawiesić się po utracie połączenia sieciowego. Zawiesić do tego stopnia, że trzeba oba odłączyć od zasilania. Pomaga, jeśli sieć konfiguruje się najpierw na dekoderze czarnym (biały najlepiej wyłączony), a dopiero później na białym. Ale też nie zawsze działa i czasem, żeby móc skonfigurować sieć, trzeba odłączyć je najpierw od zasilania.

 

Generalnie multiroom działa u mnie szalenie niestabilnie, wielokrotnie musiałem odłączać zasilanie, ponawiać konfigurację sieci itp. itd.

 

Na początku bardzo często pojawiał się brak sygnału. Pomogła zamiana miejscami anten w czarnym dekoderze. Mi pomogło, może Tobie też pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź @mlemanczyk, ale zapomniałem dodać, że nie jest on w trybie multiroom (ale jest biały) - jest on jeden w ofercie TNK HD i nie podłączałem do niego na razie sieci.

 

Po prostu po włączeniu, gdy ekran powitalny ( niebieski) zgaśnie nic się nie dzieje, dioda w dekoderze świeci się nadal na zielono, ale tv wyświetla komunikat taki sam jakby był wyłączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przerwałeś aktualizacje softu. Spróbuj wyłączyć na noc całkowicie z prądu, odłączyć zasilacz i rano podłączyć dekoder ponownie. Poczekać z pół godziny obojętnie co masz na ekranie telewizora. Jeżeli dekoder nie zaskoczy to serwis.

Pomarańczowa lampka na dekoderze oznacza między innymi aktualizację oprogramowania, a na telewizorze możesz mieć w tym czasie napis brak sygnału.

Aha, spróbuj wyjąc i włożyć jeszcze kartę dekodująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam następujący problem;

mam w TV jedno wejście HDMI zajęte przez PS3 a chce podłączyć zestaw TNK HD 2850 który ma też wyjście HDMI i tu moje pytanie czy mogę podłączyć w/w zestwa TNK kablem HDMI-COMPONENT znalazłem taki na allegro http://allegro.pl/kabel-hdmi-3rca-1-5m- ... 33874.html

i podłączyć do wolnego w TV gniazda COMPONENT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam następujący problem;

mam w TV jedno wejście HDMI zajęte przez PS3 a chce podłączyć zestaw TNK HD 2850 który ma też wyjście HDMI i tu moje pytanie czy mogę podłączyć w/w zestwa TNK kablem HDMI-COMPONENT znalazłem taki na allegro http://allegro.pl/kabel-hdmi-3rca-1-5m- ... 33874.html

i podłączyć do wolnego w TV gniazda COMPONENT

 

Możesz, tylko nie będzie dźwięku, dźwięk trzeba podłączyć osobnym kablem. Sprawdź czy telewizor ma wejście optyczne audio (niektóre mają), bo inaczej nie podłączysz dźwięku z tego dekodera ponieważ gniazdo euro nie działa jak działa gniazdo HDMI, jest to paranoja. Gdyby działały oba równolegle to z euro mógł byś wyciągnąć dźwięk z nóżki 1i 3, a masa z 21.

Na tym kablu masz 3 złącza RCA (chinch) "R" "G" "B" brak dźwięku, z dźwiękiem chyba nie dostaniesz, ale szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No to teraz nowy soft z możliwością tworzenia prawdziwej listy ulubionych kanałów i lecę kupić. A czy teraz można dodawać kanały DVB-T (jeśli ktoś ma zasięg i odbiera) na listę kanałów ulubionych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam u mnie też już pojawiła się aktualizacja ustawień i w końcu wszystko jest ok. Czy ktoś mi powie czy podłączając antene Dipola ze wzmacniaczem zasilanym 12v i podłączając pod wejście antenowe w tunerze wszystko będzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam następujący problem;

mam w TV jedno wejście HDMI zajęte przez PS3 a chce podłączyć zestaw TNK HD 2850 który ma też wyjście HDMI i tu moje pytanie czy mogę podłączyć w/w zestwa TNK kablem HDMI-COMPONENT znalazłem taki na allegro http://allegro.pl/kabel-hdmi-3rca-1-5m- ... 33874.html

i podłączyć do wolnego w TV gniazda COMPONENT

 

A dźwięk skąd będziesz miał w tym dekoderze? Kabel HDMI->COMPONENT nie przesyła dźwięku. Zresztą prawdopodobnie to coś nie zadziała wcale. Moim zdaniem lepiej kup kabel COMPONENT do PS3, jest taki sam jak do PS2, oczywiście obsługuje 1080i. Obraz component z PS3 jest lepszy niż HDMI.

 

@kr16 możesz, ja tak mam, nic się nie stanie z dekoderem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest dziwna sprawa, dekoder działa ok z tv, ale tylko przez złącze euro, a przez kabel HDMI nie reaguje, jak się włącza to jest niebieski ekran a potem nic - brak sygnału. Zresetwałem tv, tuner i nadal to samo

 

Ręce opadają. Czemu tu sporo osób nie czyta tego działu? Sto razy piszę (nawet sześć postów wyżej jest), że W TYM DEKODERZE RÓWNOLEGLE NIE PRACUJĄ WYJŚCIA HDMI I EURO. Trzeba odpowiednią kombinacja na pilocie przełączać sobie na HDMI, albo EURO. Jak wcześniej działało to musi teraz też działać HDMI po wyłączeniu EURO

 

*1 SD1 – Video (Composite) EURO

*2 SD2 – RGB EURO

*3 1080i HDMI

*4 720p HDMI

*5 576p HDMI

*6 576i HDMI

*7 Tryb DVI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a_rtur7 A telewizor wspiera hdcp?

 

A o co chodzi z tym HDCP? U mnie na HDMI 1 i 2 wyświetla się taki błąd. Ale jak włączę do HDMI 3 to tuner działa. Ponadto drugie pytanie dziś podłączyłem dekoder zaktualizował oprogramowanie, pobrał listę kanałów czy dopóki nie aktywuję karty to nie odbiorę żadnych kanałów nawet FTA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dzisiaj tuner pobral nowe ustawienia które uaktywnily brakujace opcje w menu jak rozszerzony disecq, skanowanie kanałow (sat) oraz pobral w koncu informacje dot. doladowania (informacja z numerem konta itd.). Szkoda ze tak dlugo trzeba bylo na to czekac majac swiadomosc ze u innych juz dzialaly te opcje.

Teraz moze czas na u-boot + np. enigma (jak np. 5800 BSKA i ...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka to troche na wyrost. Zostaly wyslane nowe dane dot. konfiguracji tunerow. Po jej zatwierdzeniu przez uzytkownika uaktywniaja sie brakujace funkcje oraz tuner zaczytuje informacje dot. doladowan. Jezeli ktos jej nie otrzymal niech pozostawi tuner w trybie standby na jakas chwilke po zalaczniu pojawi sie komunikat po ktorego zatwierdzeniu jest restart urzadzenia i uaktywnienie brakujacych funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam następujący problem;

mam w TV jedno wejście HDMI zajęte przez PS3 a chce podłączyć zestaw TNK HD 2850 który ma też wyjście HDMI i tu moje pytanie czy mogę podłączyć w/w zestwa TNK kablem HDMI-COMPONENT znalazłem taki na allegro http://allegro.pl/kabel-hdmi-3rca-1-5m- ... 33874.html

i podłączyć do wolnego w TV gniazda COMPONENT

 

Możesz, tylko nie będzie dźwięku, dźwięk trzeba podłączyć osobnym kablem. Sprawdź czy telewizor ma wejście optyczne audio (niektóre mają), bo inaczej nie podłączysz dźwięku z tego dekodera ponieważ gniazdo euro nie działa jak działa gniazdo HDMI, jest to paranoja. Gdyby działały oba równolegle to z euro mógł byś wyciągnąć dźwięk z nóżki 1i 3, a masa z 21.

Na tym kablu masz 3 złącza RCA (chinch) "R" "G" "B" brak dźwięku, z dźwiękiem chyba nie dostaniesz, ale szukaj.

1. Bardzo bym się zdziwił gdybyś cokolwiek zobaczył na ekranie

2. Nie mam teraz 100% pewności ale na 99% audio jest na euro cały czas , nawet jak video idzie po hdmi.

 

Reasumując kolega Alan opowiada bajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a_rtur7 A telewizor wspiera hdcp?

 

A o co chodzi z tym HDCP? U mnie na HDMI 1 i 2 wyświetla się taki błąd. Ale jak włączę do HDMI 3 to tuner działa. Ponadto drugie pytanie dziś podłączyłem dekoder zaktualizował oprogramowanie, pobrał listę kanałów czy dopóki nie aktywuję karty to nie odbiorę żadnych kanałów nawet FTA?

 

Chodzi o to, ze do oglądania obaru z tego tego dekodera telewizor musi wspierać HDCP. Jak nie ma to albo brak obrazu po hdmi. Sam znam taki przypadek jak artur, że było widać niekiedy tylko niebieski ekran startowy a potem nic. Tylko przez euro. U Ciebie widocznie w telewizorze hdmi 3 wspiera hdcp stąd masz obraz poprzez hdmi.

Jeszcze cytat z instrukcji:

Do wykorzystania złącza HDMI niezbędny jest telewizor zapewniający ochronę praw

autorskich (HDCP). W przypadku, gdy telewizor nie zapewnia tej ochrony, dekoder

wyświetli na ekranie komunikat informujący o braku HDCP i poleci zmienić sposób

podłączenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...