Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,zastanawiam się czy można odbierać TNK HD na innym dekoderze np Fergusonie czy mogę kupić samą kartę bez dekodera dedykowanego przez TNK ? Posiadam też kartę TNK SD ale pewnie nie można na niej odbierać oferty TNK HD.Słyszałem też że kanały dvb można odbierać tylko przy podłączeniu kabla satelitarnego skierowanego na Hot Bird czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@csa - a odnośnie funkcji nagrywania w tym dekoderze może, ktoś mi pomóc - gdzieś mi ta funkcja zniknęła ....

Czy wy u siebie macie możliwość nagrywania na tym dekoderze - jest to chyba w EPG (tzn. kiedys tam bylo, teraz nie ma) ?

Czy po tym "twardym resecie" - zostanie usunięte oprogramowanie i będę je mógł pobrać jeszcze raz, czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abcde - no właśnie o to mi chodzi - wcześniej czy dysk był czy go nie było to ikona nagrywania była. A teraz nie widzę jej nawet gdy podłącze dysk ? Czy wszyscy mają ten sam problem ?

Czy twardy reset może tutaj pomóc tzn. przez tą kombinację klawiszy 13.... - czy to nie zniszczy gwarancji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, nigdy jej nie było, tak samo jak możliwości ustawienia czterech satelitów i skanowania własnych programów, które pojawiły się dopiero ostatnio, oczywiście na innym dekoderze widziałem tę ikonkę ale do mojego nie podłączałem jeszcze dysku, bo korzystam z niego w innym tunerze (Opticum 7300).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello,

 

sorry if i write in english but to explain all in polish is so difficult for me.

I bought "zestaw" TVN na karte in the new year. Decoder 2850st plus 3mc channels. I did all cable in my house and I set decoder. It wasn't with new firmware and I was really surprise how many fast to change channel and in the quality video. I was happy but...but [beep]* (sorry :P) after some minutes it found upgrade software.

I'm so bad by that moment. I'd like to write to group that realize firmware...because it's not possible a similar [beep]!

These are problems after upgrade...not only problem but features than the oldest decoder than I had (SMB 2100) always had and this 2850ST nope!:

 

1.Very very slow to change channel. I press number and I risk to lost patience!

2.I lost 16:9. In my tv I set that image must to be 16:9 or auto...in dekoder I set up than must to be 16:9....and?? and some channels are in 4:3 and other in 16:9 and I've to set up all time this option!

3.Radio, TV, DVB-T...all in one! [beep]!

4.I can't change number to the channel. I can't delete all list channel and create other with other number.

5.In the list channel, if i've polsat at the first...if i press 2, it back to TVP 2

6.Remote controll seem more powerless after upgrade

7.It's not possible search a channel with pressing name by pilot

 

...it's a really [beep] this decoder! Is it possible to downgrade with some secret menu or code? If i've this new upgrade...I prefer to have the oldest with the same problem! but it was more fast to change channel! (one feature good :D)

Is it not possible protest with realese this firmware? Is it so difficult to do feature than the more oldest decoder in the world has??

 

Thanks so much. i hope than this situation will be resolve with new firmware :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. If the speed of channel switching was good before update, it shouldn't change after it. Try manufacturer defaults.

2. That's creepy but some 16:9 channels have 4:3 programs converted to 16:9 HD format using black vertical stripes on both sides.

3. They working on it, right now. Previuosly there even wasn't possibility to add new channels.

4. Yes you can't :] But not only you, we all have this problem. Manufacturer thinks that they know better what's better for consumer.

5. Exactly! It's stupid, isn't.

6. I haven;t noticed it.

7. Yes it's true.

 

There is no possible downgrade :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem reset dekodera bo jak pisałem wcześniej nie zniknęła mi ikona nagrywania, miałem skanowanie satelit. Teraz po tej akcji nie mam ani nagrywania, skanowania satelit. To co się wyprawia ostatnio z tymi dekoderami to jest jakaś kpina. sprawą mógł by się zainteresować ktoś bo kpine sobie robią z nas jako klientów, a w końcu z nas żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc jakby ktoś coś wiedział w tej sprawie to niech da znać tzn. co zrobić jak nie ma funkcji nagrywania - jak ją przywrócić. Albo dlaczego się tak stało - że wcześniej ona była, nawet bez podłączania dysku a teraz jej nie ma w ogóle - zamiast tego jest opcja zmiana EPG - a z kolei tej chyba wczesniej nie bylo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...