Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie soft aktualizował się dwa razy. Tuner kupiłem 10-11-2010. Ostatnio pobrał 15-12-2010 godzina 06:41 wersja softu OX1D jest funkcja skanowania satelity, ikonka satelita. Chyba jest jakiś knot w sofcie obecnie i nie chcą się przyznać.

Tak to u mnie wygląda

abcd0003r.th.jpg

 

abcd0004m.th.jpg

 

Chyba to o to chodzi? bo tyle się już w necie naczytałem, że pomału głupieję, a dekoder mam półtora miesiąca dopiero i w sumie mało go używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle jest to ciekawa zagadka. Może zrezygnowali z tej funkcji i przy następnej aktualizacji ikona satelity zginie. Nie można wyczaić nigdzie o co tu chodzi. Jak chcę zaktualizować soft, tak dla zabawy, to na razie jest napisane, że mam najnowszy soft.

Szkoda, że nie ma opcji wyłączenia automatycznej aktualizacji softu.

Powinien być komunikat, że pojawiła się nowa wersja softu, tak jak mam w odtwarzaczu Blu-ray LG-570 z WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wyłączysz z prądu to zrobi to automatycznie, przy aktualizacji softu zawsze powinna w ogóle być zgoda użytkownika na aktualizację, bo dekoder nie jest własnością ITI tylko uzytkownika, SONY kiedyś dostało tak karę 5mln dolców w USA za automatyczną aktualizację i od tej pory zawsze pyta ale to Polska a nie USA, tutaj klient to zło konieczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się pojawi nowy soft to pyta się czy chcesz zaktualizować, zawsze możesz dać na nie przynajmniej tak u mnie było.

 

U mnie włączyłem dekoder z pilota i od razu pojawiła się plansza aktualizacyjna soft, więc nie można aktualizacji auto wyłączyć, a jak się wyłączy z prądu podczas aktualizacji to na 100% uwali się dekoder i naprawa na własny koszt. W ogóle jak dla mnie soft za długo się aktualizuje, przecież nie kupię specjalnie UPS-a, bo jak padnie zasilanie podczas aktualizacji softu to pewnie klapa.

Ten automat to rzeczywiście niewypał i można by było dochodzić praw w sądzie w razie u[beep]a dekodera, ale komu by się chciało. Chyba, że pozew zbiorowy.

 

Jeszcze jedno. Jak się chce zaktualizować soft (sprawdzić czy jest nowy) po chwili wyskakuje plansza, że jak ukarze się nowy soft, to dekoder uaktualni go automatycznie po włączeniu dekodera przyciskiem na pilocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja właśnie wyłączam z prądu na noc. Jak włączam i jest nowy soft to dostaje komunikat, że jest dostępna aktualizacja i czy ją teraz zaktualizować i mogę odrzucić tę opcję. Tak było zawsze przy każdej aktualizacji z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka była ta przedostatnia aktualizacja softu z jakim oznaczeniem? Myślę że jeżeli ktoś nie pobrał tej poprzedniej wersji softu a pobierze od razu tą nową to ma problem ze skanowaniem satelit. ALe jak ktoś miał pobrać przedostatnią aktualizację softu jak dekoder leżał np. w pudełku w sklepie.

 

Jakbym widział że tak będzie to bym aktywował kartę i aktualizował soft. Szkoda że nie można przeprowadzić aktualizacji softu bez aktywnej karty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ustawisz antenę to o aktualizację będzie starał się po każdym wypięciu zasilacza z gniazdka, poza tym możesz na nim oglądać telewizję DVB-T a do nie dawna można było pominąć aktywację i oglądać FTA, w przeciwieństwie do TnK SD włożona karta sama się nie aktywuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dekoder od Września nie aktywowany (ale aktualizowałem go regularnie oprócz aktualzacji skanowania satelit). Wczoraj go aktywowałem i pobrał aktualizację, oczywiście nie było skanowania. Po ok 40 min. oglądania pojawił się komunikat o nowej konfiguracji, dekader uruchomił się ponownie i skanowanie się pojawiło.

Czy u was też tak było??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...