Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie dwa pierwsze lepsze:

1. przy przełączaniu programów często traci sygnał (albo coś innego) i TV ustawia ponownie rozdzielczość

2. na kanałach HD traci AUDIO na 2-3sek i następnie dźwięk jest rozsynchronizowany z obrazem

 

mam dalej ?

3. brak wspomnianego OnetFoto tzn. brak możliwości powiązania konta z dekoderem, czyli OnetFoto bez rąk i nóg

4. beznadziejna organizacja list kanałów (jedna numeracja na wszystkich listach), przełączanie kanałów przyciskami 1,2,... powoduje przełączenie listy na inną

 

i jeszcze by się więcej nazbierało ale to są już mniej ważne wady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie problemy?... nic nie zauważyłem

...chociaż nie - są dwa - nie parzy kawy i nie otwiera browaru ;)

 

dla mnie dwa pierwsze lepsze:

1. przy przełączaniu programów często traci sygnał (albo coś innego) i TV ustawia ponownie rozdzielczość

2. na kanałach HD traci AUDIO na 2-3sek i następnie dźwięk jest rozsynchronizowany z obrazem

 

mam dalej ?

3. brak wspomnianego OnetFoto tzn. brak możliwości powiązania konta z dekoderem, czyli OnetFoto bez rąk i nóg

4. beznadziejna organizacja list kanałów (jedna numeracja na wszystkich listach), przełączanie kanałów przyciskami 1,2,... powoduje przełączenie listy na inną

 

i jeszcze by się więcej nazbierało ale to są już mniej ważne wady.

 

Ad.1 u mnie nie występuje

Ad.2 j.w.

Ad.3 korzystam z Picasy ...i co mam płakać bo nie da się powiązać?

Ad.4 dla mnie to nie problem (żeby nie powiedzieć, że mam to gdzieś)

...no ale każdy ma prawo do swoich subiektywnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad.1 u mnie nie występuje

Ad.2 j.w.

Ad.3 korzystam z Picasy ...i co mam płakać bo nie da się powiązać?

Ad.4 dla mnie to nie problem (żeby nie powiedzieć, że mam to gdzieś)

...no ale każdy ma prawo do swoich subiektywnych opinii.

 

no to żeś szczęściarz, pozostaje Ci tylko się cieszyć z dobrze wydanej kasy i oglądać.

Ad.3, co ma Picasa z ADB 2850 ST ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@symt sygnały audio wyprowadzone są na złączu SCART, a co za tym idzie, istnieją proste przejściówki SCART/RCA.

 

Co do tunera, jak na razie jest to jedyny tuner do TNK HD, żaden moduł do TNK HD w tej chwili nie istnieje. Osobiście jestem zadowolony z tego tunera, i nie przeszkadzają mi braki typu: ręczne ustawianie kanałów, itd. Wszystko jest ustawione i działa po włączeniu tunera. Niektórzy na wymieniali tu wad, jednak ja zauważyłem tylko jedną: brak audio/wideo na 1-3s, co czasami prowadzi do rozsynchronizowania dźwięku z obrazem (wystarczy wtedy na chwilę zmienić kanał). Jednak problem ten może być spowodowany niedokładnym ustawieniem anteny, jakością kabla czy konwertera, bo występuje tylko na niektórych kanałach HD i nie zawsze. W usłudze OnetFoto (to ciekawe, że ktoś z tego korzysta) wystarczy ustawić katalog na public, żeby powiązać. Tak więc, mogę ze spokojnym sumieniem polecić ten tuner, zwłaszcza, że jest on dopracowany i wyposażony w najnowsze technologie oraz tuner DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja raczej mam problem z cieciem głosu na wszystkich kanałach mimo ze wszystko jest dobrze wyregulowane w opciach mam ustawione dd ale nawet jak go wyłacze to tez tnie na 1-3 sek na innych dekoderach tego nie było nawet na tych marketowych reszta fakt chodzi fajnie ładny jest dzwiek wyglad ale to ciecie jest masakra działa na mnie zle niby jest to u wszystkich w mniejszym czy wiekszym stopniu dzwoniłem do do nich ale powiedzieli ze nie ma prblemu bo nikt im tego nie zgłaszał a szkoda ciekawe czy zmienia jeszcze soft w tym dekoderze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak audio/wideo na 1-3s, co czasami prowadzi do rozsynchronizowania dźwięku z obrazem (wystarczy wtedy na chwilę zmienić kanał). Jednak problem ten może być spowodowany niedokładnym ustawieniem anteny, jakością kabla czy konwertera, bo występuje tylko na niektórych kanałach HD i nie zawsze.

 

bzdura, mam ten problem z jakością między 90-100% i siłą 80-85% więc jest idealnie, zresztą większość (jak nie wszyscy) mają ten problem

 

W usłudze OnetFoto (to ciekawe, że ktoś z tego korzysta) wystarczy ustawić katalog na public, żeby powiązać.

 

to chyba o czym innym mówimy, powiązanie oznacza przypisanie numeru dekodera ze swoim kontem na foto.onet.pl jak to ma miejsce w N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie tylko pierwsze słysze dobrze przekarze kolegom pewnie nic nie mówi a ja mam problem dalej i do tego pare zeta mniej przez ich infolinie ja tez byłem tym dekoderem zachwycony po kupnie ale potem juz było gorzej ten dzwiek i ci doradcy musze czekac na nowy soft o ile bedzie i o ile ten problem w ogóle wyeliminuja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak, że jakość jest 100%, a siła 80%, jednak chwilowe zakłócenia powodują zacinanie, a modulacja 8PSK temu sprzyja. Do odbioru kanałów HD z taką samą stopą błędów co SD potrzebny jest lepszy sygnał. Można spróbować, najpierw wyregulować antenę, niewłaściwy kąt skręcenia konwertera może powodować pogorszenie jakości sygnału z niektórych transponderów, później ewentualnie wymienić konwerter lub antenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli same minusy? Lepiej nie brać tego dekodera?

Ma pewną istotną zaletę - jest tani.

 

3. brak wspomnianego OnetFoto tzn. brak możliwości powiązania konta z dekoderem, czyli OnetFoto bez rąk i nóg

OnetFoto? A co to jest? Pierwsze słyszę. :wink:

Moim skromnym zdaniem, to ma być odbiornik satelitarny, a nie wszystko mająca Nokia w Erze. Cyfrowy Dom powinien udostępnić w tym odbiorniku możliwość skanowania całej orbity, zamiast skupiać się na zbędnych wodotryskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem, to ma być odbiornik satelitarny, a nie wszystko mająca Nokia w Erze. Cyfrowy Dom powinien udostępnić w tym odbiorniku możliwość skanowania całej orbity, zamiast skupiać się na zbędnych wodotryskach.

 

ogólnie to się zgadzam ale akurat w tym konkretnym wypadku taka opcja jest bardzo dobrym pomysłem, bez zbędnego pisania mogę na dwa kliknięcia przejrzeć swoje zdjęcia i coś czasem komuś na szybko pokazać, dla mnie opcja super, a przeglądanie onet foto ogólnych nie swoich zdjęć już zupełnie zbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@symt sygnały audio wyprowadzone są na złączu SCART, a co za tym idzie, istnieją proste przejściówki SCART/RCA.

 

O.K ale w tym wypadku nie podłaczę tunera przez euro do nagrywarki. Czy jest więc opcja podłączenia rozgałęźnika do Euro - do 1 wyjścia przejściówka na RCA, do drugiego nagrywarka. Czy to zadziała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego od takiego sprzętu oczekujesz. Jak zresztą każdy sprzęt ma on swoich zwolenników i przeciwników i nie wynika to z jego mierności ale z różnorodnych oczekiwań klientów. Wg mnie w relacji cena/jakość jest on całkiem niezłym rozwiązaniem a jeśli chcesz dowiedzieć się o nim więcej to albo cofnij się w wątku i poczytaj wcześniejsze posty albo napisz czego od takiego urządzenia oczekujesz - na konkretne pytanie zapewne otrzymasz konkretną odpowiedź. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto to brac? podobno same minusy prawda to? wymiencie jakies plusy

 

plusy:

- dekoder dvb-t

- cena

- audio, optyka, DD

- dobre radio

- interfejs

minusy:

- zacina dźwięk na kanałach HD, albo oprogramowania albo co gorsza nie wyrabia procesor

- w moim przypadku czasami ustawia rozdzielczość przy przełączaniu kanałów

- funkcje internetowe praktycznie nie do użycia, brak możliwości przypisania OnetFoto

- w standby nie rozłącza USB, dysk cały czas dostaje zasilanie

- tragiczna organizacja list kanałów

- brak wyświetlacza i przycisków na obudowie

- KOLOR

 

ej a mozna na tym dekoderze ustawic przypomnienie ze wlacza mi dekoder (i telewizor podobno mozliwe jak sie przez hdmi podlaczy) np. na dr house o 20.45? na tvp hd?

 

nie, idąc dalej nie ma nawet funkcji odwrotnej, czyli sleep

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...