Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Mozna chociaż ustawić automatyczne nagrywanie? Tzn. ustawiam sobie nagrywanie np. na tvn 2 listopada o 20.45?

 

Można, nawet nie musisz pamiętać dat i godzin, jest lepszy sposób: w EPG po wybraniu programu, wybieramy: OK->Nagraj program, opcja ręcznego ustawienia timera też jest. Dekoder jest sparowany z kartą więc może nie mieć niektórych funkcji. Innego dekodera HD+DVB-T+PVR+DolbyDigital+mhp raczej nie kupisz za te pieniążki, a jeśli już kupisz to pewnie będzie to koszmarny gniot.

 

O.K ale w tym wypadku nie podłaczę tunera przez euro do nagrywarki. Czy jest więc opcja podłączenia rozgałęźnika do Euro - do 1 wyjścia przejściówka na RCA, do drugiego nagrywarka. Czy to zadziała?

 

Do przejściówki SCART/RCA można podłączyć rozgałęźnik RCA/2RCA, a raczej 2, bo dźwięk jest stereo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach używania zestawu mogę powiedzieć kilka słów.

Prosty, WYGODNY i dosyć zamknięty system. Jeżeli szukasz czegoś podstawowego z HD, na początek - a nie masz żadnego odbiornika/tunera TV sat - to jest to BARDZO sensowna opcja. Tym bardziej sensowna, że w zasadzie w każdym momencie możesz sobie kupić drugi - nie jesteś związany umową. Koszt śmiesznie niski - porównywalny z kosztem tunera DVB-T (za który może spokojnie służyć, jeżeli potrzebne). Oczywiście, rozumiem narzekania "wyjadaczy" którzy chcą mieć "wszystko" i "pełną kontrolę" nad zestawem. Jak dla mnie - to bardzo dobry zestaw początkowy - na dniach planuję zakup jakiegoś dysku do tego żeby móc buforować/nagrywać filmy. Na co można narzekać? Sporadycznie miewałem komunikaty "brak audio/video..." - znikające po 2-3 sekundach - i to było ze dwa - trzy razy w ciągu dnia. Dla mnie jedną istotniejszych z wad jest fakt, że tuner jest jak biała mydelniczka którą wstyd powiesić na ścianie (a nawet nie za bardzo się da, bo powinna stać) ... no ale w tej cenie da się to przeżyć :) Menu jest poręczne, czytelne. Opisywane problemy z audio nie miały u mnie miejsca - mimo potencjalnie słabszego sygnału - Irlandia. Może po prostu lepiej ustawiona antena? Można mieć zastrzeżenia do samej TNK od strony programowej - ale tego się za łatwo nie przeskoczy. Brak mi bardzo (porównując do konkurencji) AXN w wersji HD. Pewnie zamiast Planet wolał bym analogiczny program science - ale to już lekkie marudzenie. O sporcie się nie wypowiadam, bo wolę "na żywo". Rewelacyjny kanał "Wojna i pokój"/zjechany tu zdaje się przez młodzież/ - polecam miłośnikom rosyjskiego, całkiem ciekawego kina. Fajnie, gdyby była opcja zakupu filmików VOD (kupił bym czasem na jakieś smakołyki). W sumie -tuner i zestaw w opcji HD premium 2x19.90zł polecam z czystym spokojem - to moim zdaniem sensowny zestaw początkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, no to już nie wiem. Jedni mówią żeby brać, inni że nie. Mam na oku Fergusona Ariva HD Combo za 550zł

Najbardziej mi zależy na: przypomnieniu o filmach (np. ustawiam timer na 20.45 na tvp2 i się dekoder wtedy włącza), i automatycznym nagrywaniu (to samo, tylko zamiast włączania dekodera, film się nagrywa na dysk). Albo Opticum 9500 HD, ale na moją kieszeń to jest droga sprawa.

I mam pytanie, czy nagrywanie nowego filmu kasuje poprzednio nagrany film?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy TV podłaczony jest do dekodera przez HDMI, to równoczesnie ten sam sygnał podawany jest na eurozłącze?

Nie. Gdy wizja i fonia idą po HDMI, to na Eurozłączu jest tylko fonia.

Więc - jeśli dobrze rozumiem, aby nagrać coś na stacjonarnej nagrywarce, muszę odłączyć TV od hdmi? kto wymyślił taka bzdurę :evil: I jeszcze podobno ten tuner nie odbiera programów radiowych z satelity czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, no to już nie wiem. Jedni mówią żeby brać, inni że nie. Mam na oku Fergusona Ariva HD Combo za 550zł

Najbardziej mi zależy na: przypomnieniu o filmach (np. ustawiam timer na 20.45 na tvp2 i się dekoder wtedy włącza), i automatycznym nagrywaniu (to samo, tylko zamiast włączania dekodera, film się nagrywa na dysk). Albo Opticum 9500 HD, ale na moją kieszeń to jest droga sprawa.

I mam pytanie, czy nagrywanie nowego filmu kasuje poprzednio nagrany film?

 

 

Nawet się nie zastanawiaj tylko bierz Fergusona, ten niby nowoczesny tuner z tnk hd nie ma wielu funkcji jakie miały tunery kilka lat temu. Tuner z tnk ma bardzo duzo wad i az dziw bierze, ze sprzęt w ktorym przycina sie dzwiek jest w sprzedazy. Nawet nie ma co porównywac Fergusona do ADB.

Bardzo załuje, ze sprzedałem tnk sd bo tam wszystko działało super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, no to już nie wiem. Jedni mówią żeby brać, inni że nie. Mam na oku Fergusona Ariva HD Combo za 550zł

Najbardziej mi zależy na: przypomnieniu o filmach (np. ustawiam timer na 20.45 na tvp2 i się dekoder wtedy włącza), i automatycznym nagrywaniu (to samo, tylko zamiast włączania dekodera, film się nagrywa na dysk). Albo Opticum 9500 HD, ale na moją kieszeń to jest droga sprawa.

I mam pytanie, czy nagrywanie nowego filmu kasuje poprzednio nagrany film?

 

 

Nawet się nie zastanawiaj tylko bierz Fergusona, ten niby nowoczesny tuner z tnk hd nie ma wielu funkcji jakie miały tunery kilka lat temu. Tuner z tnk ma bardzo duzo wad i az dziw bierze, ze sprzęt w ktorym przycina sie dzwiek jest w sprzedazy. Nawet nie ma co porównywac Fergusona do ADB.

Bardzo załuje, ze sprzedałem tnk sd bo tam wszystko działało super.

 

Aha, a ten Opticum 9500 HD? Co o nim myślicie? lepszy od Fergusona? W sumie lepiej wydać trochę (?) więcej i kupić coś porządnego, niż wydać mniej i potem żałować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podejrzewam, że chodzi o radio z satelity, a nie z internetu :] Przeczytaj dokładnie, to co zacytowałeś :wink:

Przeczytaj dokładnie, to co napisałem :wink:

LOL Grochem o ścianę :] Czytałem co napisałeś - o internetowym radiu :wink: I to fakt - radio jest, ale to nie jest radio nadawane z transpondera znajdującego się na satelicie, jak to ma miejsce w C+ czy CP, tylko żeby je odbierać trzeba mieć połączenie do internetu (bo raczej TNK nie obsługuje netu z satelity... przynajmniej jeszcze) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety aby nRadio działało trzeba mieć poprawnie ustawione połączenie internetowe, dopiero wtedy nRadio będzie działać.

Co stwierdziłem, jeżeli już będzie ustawione, to gdy ruter mam wyłączony to nRadio działa i radiowe stacje satelitarne są z opisem "brak informacji", natomiast wszystkie inne z podaną nazwą i bitrate to radia internetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, jak to czytam to nadal wychodzi na to, że nie ma kanałów radiowych z satelity, a tylko internetowe :roll: Może zróbmy tak, skoro są kanały radiowe z satelity, to podaj jakieś przykładowe radio i częstotliwość oraz polaryzacje transpondera z którego nadaje owe radio :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, jak to czytam to nadal wychodzi na to, że nie ma kanałów radiowych z satelity, a tylko internetowe :roll: Może zróbmy tak, skoro są kanały radiowe z satelity, to podaj jakieś przykładowe radio i częstotliwość oraz polaryzacje transpondera z którego nadaje owe radio :]

no jako nieliczny ADB-2850ST ma to w ten sposób rozwiązane.

Co do przykładu to nRadio->Radia ogólnopolskie i np. Polskie Radio PR1, Radio Zet, PR2 (Astra tylko), ... itd.

co do danych dotyczących transpordera to niestety ale tuner tego nie podaje, jedyne co to przy np. PR2 (Astra tylko) mam info z nawiasu, że tyczy się Astry.

Coby mieć pewność :wink: wyciągam kabel sieciowy z dekodera i czekam 5min, włączam nRadio i radio działa, także na bank nie idzie przez net :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...