Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj go kupiłem.Aktywacja karty sms szybko poszło.Po włożeniu wtyczki do sieci po 1.5 min.wchodzi obraz.Za pierwszym razem było stare menu.Po ponownym włączeniu wtyczki zaczęła się aktualizacja i menu już ładniejsze.Co do przełączników disepC w ustawieniach jest możliwość na 4 konwentery ,ale tylko wyświetla się astra i hotbird.Chyba po 1września włączą:)kicha jest,że nie ma czegoś takiego jak usun kanał,tylko z ulubionych najwyżej.nie ma opcji skanow sat czy ustaw transponder-kanały są wszystkie na jednej liście.jedynie można tworzyć ulubione.to pierwsze moje obserwacje-może jeszcze czegoś nie odkryłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jak wygląda sytuacja w tym dekoderze z układaniem listy ulubionej?

Czy można ułożyć sobie kanały z satelity i DVB-T np.

1. TVP1

2. TVP2

3. Polsat (z DVB-T)

4. TVN HD

I ile można mieć tych list ulubionych?

 

Czy jeżeli kupię TNK HD w tym miesiącu to czy po 3 gratisowych miesiącach jeżeli nie doładuje konta będę miał możliwość oglądania darmowego TVP1, TVP2, TVN, TVN 7 tak jak w TNK?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna nienaruszalna lista wszystkich kanałów u mnie akurat astra i hotbird-można tworzyć tylko ulubione-mam nadzieję,że się zmieni dużo po 1 września.jeszcze dwa konwentery czekają na uruchomienie.w sumie fajnie kanały powycinali typu obrazy kontrolne,to fajne-na razie jest tak,że masz programy wszystkie jakie oprogramowanie ci wyszuka-jak pisałem wrześniej nie ma tych niepotrzebnych.Kanały na liście wszystkich w ten sposób,że do 49 później jest kanał 131 i potem 150 w górę.Zostawili sobie miejsce rezerwowe.Oczywiście przerw nie ma między tymi 49 i 131.Od 500 kanału astra. przy próbie w menu ustawienia 3 i 4 lnb wyszło,że zablokowane.opcji wyświetlania hdmi jest kilka.na moim philipsie obraz super jest na hd.dekoder lekko ciepły tylko,więc bez przesady,że się grzeje mocno.Po 3 miesiącach będzie to zwykły tuner fta hd plus dvb-t ,no chyba,że dopłacisz 19.90zł za pakiet lub dwa razy 19.90zł z tymi hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w nowym dekoderze dla telewizji na karte HD podobnie jak w innych nboxach wyjscie euro/scart jest nieaktywne przy podlaczeniu odbiornika przez HDMI do LCD-TV. Zastanawiam sie nad nastepujacym rozwiazaniem,ale nie wiem czy jest to mozliwe: Podlaczenie obiornika przez kabel HDMI do telewizora, odbiór nradia za pomoca kabla Scart-Audiochinch i podlaczenie do dodatkowych glosników. Czy dzialaja oba wyjscia jednoczesnie? Dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś słyszałem,że niby środek jest od n-boxa.Nawet mam na karcie aktywacyjnej znaczek n-ki i telefon do nich ,na obudowie jest napisane nbox hdtv.Wyjście euro jest,ale jak gdzie sygnat hdmi z euro nic nie wychodzi.Na pilocie gwiazdką przełączasz wyjście i rozdzielczość jakie chcesz mieć w danej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna nienaruszalna lista wszystkich kanałów u mnie akurat astra i hotbird-można tworzyć tylko ulubione-mam nadzieję,że się zmieni dużo po 1 września.jeszcze dwa konwentery czekają na uruchomienie.w sumie fajnie kanały powycinali typu obrazy kontrolne,to fajne-na razie jest tak,że masz programy wszystkie jakie oprogramowanie ci wyszuka-jak pisałem wrześniej nie ma tych niepotrzebnych.Kanały na liście wszystkich w ten sposób,że do 49 później jest kanał 131 i potem 150 w górę.Zostawili sobie miejsce rezerwowe.Oczywiście przerw nie ma między tymi 49 i 131.Od 500 kanału astra. przy próbie w menu ustawienia 3 i 4 lnb wyszło,że zablokowane.opcji wyświetlania hdmi jest kilka.na moim philipsie obraz super jest na hd.dekoder lekko ciepły tylko,więc bez przesady,że się grzeje mocno.Po 3 miesiącach będzie to zwykły tuner fta hd plus dvb-t ,no chyba,że dopłacisz 19.90zł za pakiet lub dwa razy 19.90zł z tymi hd.

 

Spróbuj może napisać to jeszcze raz po naszemu bo naprawdę nie wiadomo jak to czytać. O co chodzi z tymi powycinanymi obrazami kontrolnymi i co jest od kanału 50 do 130 oraz od 132 do 149? Czy przełączając po kolei programy odbiornik automatycznie przeskakuje z np. 49 na 131 czy też idzie kolejno po wszystkich? Napisz też coś więcej na temat list ulubionych (czy są one tylko pomocnicze do listy głównej i włącza się je doraźnie, czy też można na stałe przełączyć na taką listę i zupełnie zapomnieć o "niefortunnej" liście głównej). Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co słyszałem nie ma aż tak listy ulubionej jest tak 1,2,tvn itd ........a jak chcemy Polsat a jest na 900 którymś to będzie 1-tvp1, 2-tvp2, 3-tvn, 900 polsat podałem w skrócie,też chciałbym aby np polsat przesunąć sobie na pozycję nr 3. i mieć po kolei 1-tvp 1, 2-tvp 2,3-polsat, 4-tvn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listy ulubiononych możesz tworzyć,ustawiać kolejność programów i nadawać nazwę Liście ulubionych)-chyba 9 ich można stworzyć.Lista główna jest automatycznie ułożona -wszystkie kanały.Po wciśni ięciu ok i lewo-prawo jest możliwość przeglądania kilku podlist tematycznych sport,dla dzieci itd. Na razie grzebanie w nich jest zablokowane.Wycięcie np-obrazów kontrolnych znaczy,że na astrze w normalnym tunerze jak skanujesz masz na początku ciąg kanałów typu taquilla, obrazy kontrolne servicios digital itp.ciągnące się przez kupę kanałów-automatycznie zostało to usunięte z listy kanałów i to jest według mnie dobre. Nie ma przerw między tymi kanałami o różnych numerach jak przełączasz.Chodzi tylko o numerację,że np.po 49 jest 131.Przeskok jest tylko numeracyjny-zostawili sobie miejsce wolne.W tunerze freesat też jest coś podobnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Czy ktoś testował już nRadio i nPortal? Sam chciałem to zrobić, ale po podłączeniu kabla do gniazda Ethernet pisze, że dekoder nie może nawiązać połączenia z internetem. Nie wiem czy coś źle robię czy coś. Może mi coś doradzicie? Dodam tylko, że wtyk po podłączeniu do dekodera nie świeci (nie wiem czy powinien, ale w kompie świeci).

 

A co do listy kanałów to kanały można poustawiać "po swojemu" tzn. nadajemy nazwę naszej liście i wybieramy kanały z Listy głównej

1. TVP1

2. TVP2

3. TVN HD

4. TVN HD+1

5. TVP HD

6. TVN 24

 

Jeżeli kanały dodamy w takiej kolejności jak poniżej

Pierwszy kanał ulubiony TVN HD

Drugi kanał ulubiony TVP HD

Trzeci kanał ulubiony TVP 1

 

To nasza lista ulubiona będzie wyglądała tak:

1. na naszej liście (3. na liście głównej) TVN HD

2. (5.) TVP HD

3. (1.) TVP 1

 

Trochę to dziwnie wygląda bo kanały są poukładane "chaotycznie"

3.

5.

1.

,ale za to jak chcemy

 

Mam nadzieję że trochę rozjaśniłem ten problem. List można zrobić 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,ulubione można sobie układać ale główna lista jest na razie nie do ruszenia.Z tymi programami mogli dać wolną rękę każdemu.Może się zmieni wszystko w kwesti skanowania i edycji.Czekam na więcej opcji.Z internetem nie sprawdzałem jeszcze. Wrześniej coś ludzie pisali,że n-radio im chodzi,a ja coś pamiętałem,że to na razie zablokowanie.Nie mam netu teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem już ustawienia automatycznego i ręcznego wpisywania i nadal nic więc może te usługi są jeszcze zablokowane. A co do listy to rzeczywiście mogli by dać swobodę układania bo np brakuje kanału CNN na liście i dodać go nie można (ale i tak lepiej jak w CP na Echostarze HDS-400E bo tam lista ulubiona zaczynała się od 201 :/). Jak ktoś ma konto na forum n albo jakiegoś maila do techników to prosiłbym o przesłanie do nich prośby o dodanie kanału CNN z HB ewntualnie z Astry.

 

PS. I prośba jeszcze o dodanie CSB TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy n cokolwiek ci powie itp.Oni się odcinają.Tnk hd to coś oddzielnego.Raz dzwoniłem do n,to mi podali numer do tnk.W polsacie chociaż mają normalny telef,czy w n,a w tnk możesz sobie podzwonić za 1.22zł/min. I jeszcze czekać na konsultanta.Raz próbowałem i wystarczy.Z tym cnn fakt,nie zauważyłem ,że nie ma.Może cenzura. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nradio i Nportal działają od samego początku. Co do listy ulubionych można tworzyć listę mieszając kanały DVB-T i satelity. Wchodzac w liste głowną mamy kilka list wpisanych na stale , Wszystkie Kanaly , Info rozrywka, FILM, Przyroda, Sport, Dzieci, Muzyka, FTA, Telewizja naziemna. Dekoder działa bardzo dobrze, grzeje się trochę, rzeczywiście brakuje troche skanowania "nieba". Przy podlaczeniu Astry wgrywana jest lista ok 200 kanałów , RTL, Pro sieben itp. Jedna rzecz mnie zaciekawiła, ponieważ przed aktualizacja softu podlaczylem tuner i mialem FOX life, po aktualizacji kanał zniknął. Szkoda.

Pozdrawiam

KUBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widać następny program zniknął CNN ,FOX-coś nie tak,czyżby konkurencja tvn24.Zobaczymy jak będzie dalej z tymi programami.Może ktoś ma kontakt netowy w sprawie skarg,propozycji i zażaleń oprócz telef.i adresu do korespondencji.Wychodzi na to,że tylko płatny inaczej telefon i pisanie listów.W Bydgoszczy jest serwis dekoderów adb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem o tym że przed aktualizacją lub aktywacją TNK za pomocą tego dekodera można odbierać kanały z pakietu Informacja i Rozrywka z platformy N w którym to znajduję się Fox Life HD.

Co do CNN to myślę że kanału nie ma z tego powodu że znajduję on się na pozycji 12(? lub podobnej nie wiem dokładnie) na n-ce, a lista kanałów FTA jest pobierana od N więc technicy nie pomyśleli już o użytkownikach TNK i nie dodali go na listę co dziwne to TV5 FBS jest dostępny na pozycji 131 (w n był koło CNN). Więc myślę że powinni dodać na pozycję 132 CNN lub chociaż na listę z Astry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulaq, ja na początku miałem problem z internetem ale poradziłem sobie w ten sposób, że odłączyłem na chwile router z prądu, podłączyłem i od razu podczas gdy router się uruchamiał włączyłem na dekoderze automatyczne przydzielanie adresu, po tym zabiegu ruszyło. Trochę dziwne, że dopiero taki zabieg (restartu routera) pomógł, bo inny sprzęt (np laptop) na tym routerze łączy się bez kombinacji. Może i u Ciebie pomoże?

 

ps. g0g0 działa u Ciebie nportal bo u mnie tylko radia działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...