Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

Co do tego Polsatu z Platformy TVP do niestety mieli tylko plany.

A że nie istnieje :o nie wiedziałem. Kumpel chciał coś z tym pokombinować, no i chyba mu nie wyjdzie.

Czy ktoś z was próbował odbierać sygnał DVB-T z nadajników w Siedlcach z odległości ok. 100 km, najlepiej z okolic Lublina? :)

 

Powstał profil na Facebooku (utworzony wczoraj z inicjatywy użytkowników nhdtv):

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=114770015261756&set=a.107592785979479.13054.100001862757122&ref=nf#!/pages/Telewizja-na-karte-HD/175960722436854

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Na kanale nSport czy to HD czy SD jest pokazywany JEDEN mecz o 20:45 no chyba że akurat jest jeszcze jakaś drużyna z Rosji to oni mają mecze o 18:30 naszego czasu wówczas jednego dnia na nSport mogą być dwa mecze. Dodatkowe mecze są na specjalnie do tego stworzonych kanałach n56-n59 ale to było wszystko dla meczów fazy grupowej (osiem meczy we wtorek i w środę) nie wiem jak teraz N będzie pokazywać mecze Play-Off.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

Sprawa wygląda tak. Ja nie jest wymagającym widzem telewizyjnym. Wziąłem pakiet Rodzinny w Multimediach. Ale 43,99zł za 32 kanały to lekka przesada. Zastanawiam się nad sprawieniem sobie TNK HD. Pare lat temu, zanim moi rodzice się przeprowadzili mieli antene satelitarna i dekoder FTA. Jak ode mnie uciekli :D, antena na dachu została, lecz już pare lat nie jest używana. Ma 80 albo 100cm, nie wiem dokładnie, więc na pewno wystarczy. Ale czy do odbioru kanałów HD potrzebna jest jakaś specjalna antena? Gdybym chciał użyc tej anteny, to z pewnością musiałbym konwerter, bo ten stary to pewnie już szlag trafił. Czy potrzebowałbym specjalnego konwertera do odbioru HD, czy to nie ma różnicy jaki konwerter kupie? No i zależałoby mi na tym, aby odbierac kanały z Hot Birda i Astry. I jeżeli ktoś jest zorientowany w tematyce dekoderów, to który polecacie, HD 2850ST czy HD 5800 S. A może znacie jakiś inny, prosty dekoder bez udziwnień warty uwagi który można by było kupic w przystępnej cenie? No i zależałoby mi na ułożeniu własnej listy kanałów.

Jak ktoś z Was dostał szału czytając moje pytania, to dodam, że na telewizji satelitarnej się nie znam, a nie chce wpaśc w maliny z powodu mojej niewiedzy ;)

 

Dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spawdzić będziesz musiał stan i ustawienie anteny, dekoder jak wolisz, 2850 ma DVB-T a 5800S nie ma i to główne różnice, jak nie potrzebujecie DVB-T to lepiej wziąć 5800 bo tańszy, możesz też kupić moduł który po wprowadzeniu 5800S sporo staniał ale musisz mieć dekoder DVB-S2 czyli HD, konwerter może być jakikolwiek ale potrzebujesz dwóch na zezie i przełącznik DiSEQC ew. monoblock i tak wszystko zadziała

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak: Najlepiej jak kupisz konwerter "monoblock" (np. taki http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/monoblock/658-konwerter-monoblock-gi-205-platinum-x) i wtedy będziesz miał w najprostrzy sposób załatwioną sprawę odbioru "Hot Birda" i "Astry" (wystarczy jeden kabel od konwertera do tunera i odpowiednie ustawienie tego drugiego w odpowiednich opcjach).

 

Anteny nie musisz zmieniać, chyba, że jest jakaś mocno zardzewiała lub coś w tym stylu :D .

 

Co do tunera to jeśli Ci zależy na możliwości układania własnej listy kanałów to polecam kupno osobno tunera i modułu "CI" dla "TNK HD" (http://www.hollex.pl/moduly-ci-cams/1751-modul-ncam-hd-dla-tnk-hd), który włożysz w odpowiedni "slot" w tunerze (ja od siebie polecam pod taki układ tuner "Globo HD S1", bo z modułem "TNK HD" ten odbiornik nie ma żadnych problemów, a dodatkowo możesz na nim odbierać, bez kupowania dodatkowych modułów np. "Cyfrę+", jeśli oczywiście jesteś jej abonentem, tylko, że tego tunera niestety raczej nie ma już w sprzedaży), chociaż jakiś czas temu wyczytałem tu na forum, że również firmowy tuner "TNK HD" (http://www.hollex.pl/karty-pay-tv/telewizja-na-karte/1633-zestaw-tnk-hd-adb-2850st-karta-tnk-hd-3m) ma już możliwość ręcznego wyszukiwania kanałów, ale czy można na nim też samemu układać listę, to nie wiem, bo ja mam właśnie zestaw "Globo HD S1" z modułem "nCAM HD"

 

Mam nadzieję trochę Ci rozjaśniłem sprawę i oczywiście jeśli nie chcesz kupować w "Hollexie", to spisz sobie modele sprzętu i poszukaj np. na "Allegro", a jeśli coś przeoczyłem to liczę, że inni to uzupełnią :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak zabiora Filmbox i dodadzą Fox to może nie skoczy? Ja jestem wielkim miłośnikiem Huberta Zawodowca, Stowarzyszenia Umarłych Poetów, Buntownika z wyboru i dzięki Filmboxowi poznałem jej doskonale, powiem więcej znam wszystkie dialogi na pamięc bo oglądam je nieustannie od wakacji. Może zamiast do ITI napiszmy do SPI International i poinformujemy ich że znakomite filmy światowgo kina puszczane na okrągło też się nudza, więc może by troszkę odświeżyli repertuar? A może oni zmieniają repertuar raz na rok? To chyba teraz będzie pora no nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci mało i nie pasuje to przejść do N. Tam będziesz miał więcej. Uwierz mi, gdyby doszedł FOX HD czy Universal cena byłaby wyższa. Te marki się cenia, stąd też brak ich w ofercie. Poza tym w TnK HD nigdy nie będzie wszystkich kanałów, bo wtedy kto by brał N-kę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że wszystkich kanałów nie będzie i nawet tego nie wymagam. Założeniem tnk jest brak abonamentu a nie rywalizacja z N i trudno te platformy nawet ze sobą porównywać, ja nie chcę działać na ich szkodę i uważam że mogli by dodac do domowego kanał TCM bo nawet czasem fajny film sie trafi przykładowo jutro możemy zobaczyć film Full Metal Jacket ktory naprawde polecam, a chyba ten kanal az tak bardzo sie nie ceni zreszta universal chyba tez skoro w wiekszosci platoform daja go w podstawowym pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w ofercie "TNK HD" BARDZO brakuje "Discovery Historia" i uważam, że znakomicie uzupełniłby ofertę, bo nie ma w niej kanału stricte dokumentalnego (wiem, że jest "zwykłe" "Discovery", ale nie całkiem o to taki rodzaj dokumentu, który tam jest mi chodzi).

 

W ogóle dziwi mnie postawa "Discovery Networks", tzn. niby "odłączyli" ten kanał od "TVN", a jakoś im nie zależy, żeby był szerzej dostępny, tzn. w największych platformach (nawet w wyższych pakietach, np. od "konfortowego" w "Cyfrze+"), a przecież to jest kanał chyba specjalnie stworzony na polski rynek, więc powinien być na nim dostępny tak szeroko jak się tylko da (chyba w największych "kablówkach", typu "UPC" też go nie ma???) !

 

Sorki za lekki "off-topic", ale mam u siebie w "Globo HD S1" trzy karty kodowe ("Cyfra+", "CP" i "TNK HD") i ciągle nie mogę odbierać tego kanału...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może tak by wysłać petycje do zarządu TNK HD z prośbą o dodanie do oferty kanału FOX oraz TCM/BBC Knowledgea a usunięcie kanału Filmbox

 

Akurat na Filmbox HD leci cała masa filmów, których bym pewnie nigdy bym nie obejrzał gdyby nie ten kanał. Natomiast na TCM emitują filmy, które chętnie się ogląda z sentymentu, jednak po raz enty. Dlatego z powodu zwykłego szacunku dla innych użytkowników TNK HD, należałoby najpierw ich zapytać czy nie życzą sobie kanału Filmbox HD, a dopiero potem pisać petycje.

 

 

pozdr...

 

PS

uwaga ta dotyczy także każdego innego kanału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Takie pytanie mam,

Warto pchać się w moduł TNK HD w moim przypadku ?

Mam globo 9600ts i w nim w obecnej chwili :

Karte z Cyfry+ najniższy abonament ( zależało mi tylko na polsacie i TV4 )

Karte z TP/Orange - najwyższy abonament ( L+OS+HBO / ale bez hd :( )

I tutaj mam jeszcze 2 miejsca na moduły.

Przyznam że zależy mi na HD bo jedyny kanał w HD jaki mam to HBO HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...