Skocz do zawartości

C+ 3D


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można. W Polsacie już były kiedyś w taki sposób emitowane filmy. Nie wiem tylko czy ten dawny sposób daje takie same efekty jak obecny. Jest też możliwość emisji nie rozmytego obrazu, który bez okularów wygląda zupełnie normalnie. Takie 3D emitowała kiedyś TVP. Obydwa sposoby wymagają innych okularów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Prosty przykład: http://www.youtube.com/watch?v=kT5k0CnYQ38

Jest kilka standardów 3D, i możliwa jest "konwersja" ze stereo na anaglif. No ale po co, skoro można wyłudzić od naiwnych ludzi po ładnych kilka tysięcy... :)

Chociażby taki Avatar. Kręcony był w stereo a w kinie puszczony w anaglifie (czyli z tymi przebarwieniami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, jak widać można już u producenta sygnału "przerobić" go do odpowiedniej formy. Czyli tylko wyciąganie kasy? Nie mając odpowiedniego monitora widzę taki obraz po obróbce YT :

75423942.th.png

 

 

Pytanie tylko czy wystarczą takie okulary jakie były potrzebne do meczu Ekstraklasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Panowie jak to wyglada od sprawy technicznej w tej chwili? Jestem na etapie zakupu projektora, dokladnie Acer H5360BD obslugujacym 3D po HDMI z urzadzen takich jak PS3 czy odtwarzacz BluRay i zastanawiam sie czy sygnal z Cyfry podejdzie pod ten standard?

 

Z tego co wiem projektor dziala ze SKY3D, czy to ten sam standard u Cyfry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Szkoda, że Cyfra tak sporadycznie wykorzystuje kanał 28 (3D). Wiadomo przecież, że ta technologia dopiero wkracza do domów. I robi to bardzo wolno. Choć ceny telewizorów znacznie spadły. Teraz już za ok 3 tys. można kupić niezły TV 3D.

Dla tego dziwi mnie postawa Cyfry w tej sprawie.

Emisja 1 programu w miesiącu to trochę za mało, by zachęcić abonentów do kupna tv 3D. Warto by było chyba częściej wykorzystywać ten kanał i przynajmniej raz w miesiącu emitować wszystkie programy już nadawane wcześniej w tej technice. A na pewno wtedy, gdy jest nadawana powtórka na zwykłym kanale, jak to miało miejsce w sobotę w przypadku „Avatara”. Aż się prosi by emisja równolegle odbywała się na kanale 3D. W końcu przecież ciągle będzie przybywać abonentów posiadających odpowiedni TV i z chęcią obejrzą w tej technice filmy już wcześniej nadawane.

Sama Cyfra ostatnio z nonszalancją podchodzi do tego tematu. Reklamowana ostatnio emisja filmu „Step Up 3D” miała podawane różne daty i godziny emisji w 3D.

Jedne źródła podawały 27 sierpnia inne 28. Sama Cyfra podawała 28, a faktycznie emisja ostatecznie była 27. :brawo:

Oczywiście w programie TV , który znajduje się na stronie Cyfry brak było informacji. Dopiero po moim emailu z pytanie o datę i godzinę emisji pojawiła się ona w programie TV.

 

Trochę szkoda takiego podejścia do tego tematu, gdy się reklamuje, że posiada się w ofercie kanał 3D. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi, że nikt nie zainteresował się produkcją walki Adamek - Kliczko w 3D. Co jak co, ale efekt głębi w walkach bokserskich wygląda nieźle, a skoro pchają się w PPV to mogliby to zrobić bardziej spektakularnie. Z drugiej strony kablówki i Polsat by tego nie wykorzystały.. No może Multikino.

 

Poza tym skoro walka w HD kosztuje 48 zł to za walkę w 3D zaśpiewaliby pewnie 72 zł (przy założeniu, że jeden wymiar w HD kosztuje 24 zł :mrgreen:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...