Skocz do zawartości

C+ 3D


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oglądał ktoś tę transmisję 3D? Jak wrażenia?

Pewnie okazjonalnie to fajnie coś by było w tym obejrzeć, ale codziennie siedzieć w okularach i oglądać wiadomości, to raczej nie teges... ;)

 

 

Ja miałem okazję wygrać bilety do multikina w Krakowie i muszę Wam szczerze powiedzieć , że mam mieszane uczucia. Po pierwszych 5 minutach oglądania miałem już swoją opinie na temat używania tej technologii do meczy. Mecz w okularach był mocno przyciemniony, a kolory nie były żywe a nawet sztuczne. Moim zdaniem widać było postacie w 3D dopiero jak kamera była nieruchoma. Podczas biegania piłkarzy to 3D było niezauważalne, a najgorsze co było to podczas szybkiego ruchu kamery, piłkarze i boisko rozmazywały się tak jakbym oglądal ten mecz w Internecie. Muszę napisać iż wcześniej byłem na 2 filmach na 3D w kinie i tam efekty były 100razy lepsze. W filmie postacie i krajobraz stały na wysokim poziomie 3D , ale w meczu nie było tego widać.

 

Po meczu wiele osób stwierdziło, że beznadziejnie to wszystko wyglądało i bardziej sobie cenią technologie HD niż 3D i jednak muszę się z tym zgodzić. Nie ma po co się spieszyć i kupować TV. Chociaż jestem ciekawy czy takie same wrażenia miały osoby które miały szczęście oglądania na telewizorach a nie w kinie, bo sam jestem ciekawy czy to tak wyglądało. Jeżeli tak, to ta technologia 3D jest mocno przereklamowana i nie warto wydawać na nią pieniądze. Przynajmniej dla mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Niestety rozdzielczość taśmy filmowej używanej w kinie jest większa nawet niż najnowszego Ultra HD więc nie ma co marzyć o dobrej jakości HD czy 3D HD n atak dużym ekranie :(

 

HD czy 3D To jest dobre ale do domu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie ma czegoś takiego jak rozdzielczość taśmy filmowej, bo nie ma żadnych pikseli z których składa się obraz :-) Można tylko mówić o ziarnistości warstwy światłoczułej zależnej od jej czułości :-)

 

Więc nie ma mowy o bezpośrednim porównaniu, po drugie nie ma efektów kompresji itd.

 

Przyjmuje się że subiektywna rozdzielczość taśmy 35 mm dla wzroku to dla czułych klisz to około 12 Mpix a dla mniej czułych to 16 Mpix :-) Najlepsze urządzenia skanujące stosowane do robienia kopii cyfrowych z kliszy filmowej mają rozdzielczość 9.600x9.600 a i tak brakuje im dużo do doskonałości analogowego oryginału :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym zezem to gość pojechał :D

 

Metoda "na zeza" dziala duzo lepiej/latwiej, jezeli sie przysloni "niepotrzebna" czesc ekranu:

# zamknac lewe oko, prawa reka przeslonic prawa polowe ekranu

# zamknac prawe oko, lewa reka przeslonic lewa polowe ekranu

# otworzyc oczy: pojawia sie dwa obrazki (kazdy widziany innym okiem)

# najtrudniejszy moment: zrobic zeza tak aby obrazki sie zlaly w jedna calosc i szukac punktu ostrosci

# jezeli ktos ma z klopoty z zezem, to moze spojrzec na czubek swojego nosa i stopniowo przesuwac focus/ostrosc z nosa w dal i szukac punktu w ktorym obrazki TV widoczne w tle zleja sie w jeden; delikatnie przestawic wzrok w kierunku zlanych obrazkow: po chwili mozg sam je zlozy w jedna ostra calosc

# jezeli jest to trudne lub nieprzyjemne na poczatku, zrobic troche odpoczynku i powtorzyc procedure; po pewnym czasie piekny obraz 3D pojawi sie przed oczami

 

Wady powyzszej metody:

# obraz jest zwezony (polowa ekranu TV)

# trzeba rece trzymac w powietrzu przed oczami. przy odrobinie treninu wystarczy (jeden) pilot tak ustawiony aby zakrywal odpowiednie czesci ekrany dla odpowiednich oczu. po dluzszym ogladaniu, nawet mozna spuscic "oslony" (wtedy obok centralnego "filmu" na jego bokach pojawia sie nieostre odpowiedniki "niepotrzebnych" ekranow

# po ponad godzinie ogladania "Coraline" w 3D (dzisiaj na Canal+), trzeba isc do WC i puscic pawia odtruwajaco-przeczyszczajacego :)

 

Prosze nie wysmiewac, tylko sprobowac samemu. Ten paw to oczywiscie zart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten film 3D i powiem że jakość SUPER

Fakt, oczy bolały ale co 30min przerwa na papieroska i wszystko wracało do normy

Teraz jeszcze bardziej napaliłem się na TV 3D i czuję że razem z Blueray będzie to stanowić super Prezent na swoje urodziny, ale to dopiero w sierpniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym zezem to gość pojechał :D

 

Metoda "na zeza" dziala duzo lepiej/latwiej, jezeli sie przysloni "niepotrzebna" czesc ekranu:

# zamknac lewe oko, prawa reka przeslonic prawa polowe ekranu

# zamknac prawe oko, lewa reka przeslonic lewa polowe ekranu

# otworzyc oczy: pojawia sie dwa obrazki (kazdy widziany innym okiem)

# najtrudniejszy moment: zrobic zeza tak aby obrazki sie zlaly w jedna calosc i szukac punktu ostrosci

# jezeli ktos ma z klopoty z zezem, to moze spojrzec na czubek swojego nosa i stopniowo przesuwac focus/ostrosc z nosa w dal i szukac punktu w ktorym obrazki TV widoczne w tle zleja sie w jeden; delikatnie przestawic wzrok w kierunku zlanych obrazkow: po chwili mozg sam je zlozy w jedna ostra calosc

# jezeli jest to trudne lub nieprzyjemne na poczatku, zrobic troche odpoczynku i powtorzyc procedure; po pewnym czasie piekny obraz 3D pojawi sie przed oczami

 

Wady powyzszej metody:

# obraz jest zwezony (polowa ekranu TV)

# trzeba rece trzymac w powietrzu przed oczami. przy odrobinie treninu wystarczy (jeden) pilot tak ustawiony aby zakrywal odpowiednie czesci ekrany dla odpowiednich oczu. po dluzszym ogladaniu, nawet mozna spuscic "oslony" (wtedy obok centralnego "filmu" na jego bokach pojawia sie nieostre odpowiedniki "niepotrzebnych" ekranow

# po ponad godzinie ogladania "Coraline" w 3D (dzisiaj na Canal+), trzeba isc do WC i puscic pawia odtruwajaco-przeczyszczajacego :)

 

Prosze nie wysmiewac, tylko sprobowac samemu. Ten paw to oczywiscie zart.

 

:brawo: Wspaniała instrukcja :brawo: To może teraz jeszcze napisz instrukcję każdemu, kto będzie używał metody zeza do oglądania wspaniałego 3D, jak w jego miejscowości trzeba dojść do okulisty 8):mrgreen:

 

Rozumiem, że te okulary do 3D, to dodatkowy koszt, ale tak to jest już z tymi nowinkami - trzeba na to wydać kolejne złotówki z portfela; tak było, gdy ludzie wymieniali stare czarno-białe TV na super hiper nowe i kolorowe TV CRT, tak było i nadal jest gdy te super hiper TV CRT przyszło wymieniać na nowe TV LCD/Plazma/OLED HD Ready czy Full HD, a dekodery SD na dekodery HD i tak pewnie będzie, gdy się okaże, że do 3D jednak trzeba będzie posiadać specjalne TV 3D :roll: Tak będzie też w przypadku DVB-T - specjalny SetTopBox, dekoder z DVB-T albo TV przystosowany do DVB-T = koszt :| Chcecie zgrywać supernowoczesnych ludzi co to oglądają TV 3D, a żal wam wydać kilkanaście/kilkadziesiąt zł na specjalne okulary 3D :roll: To idźcie odrazu też do jakiegoś salonu samochodowego, znajdźcie najdroższy model samochodu i zacznijcie go przetaczać z wystawy w stronę wyjścia, a jak ktoś zapyta co robicie, to powiedzcie, że bierzecie to auto za free, bo tak normalnie was nie stać, a musicie się wylansować wśród sąsiadów :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiecie czy Koralina bedzie wyswietlana rowniez w HD czy juz tylko w 3D? Nie ukrywam, ze jestem lekko zdenerwowany woczorajsza emisja 3D zamiast HD....czy nie moga tego testowac na Canal + 3D?

 

Jak to ZAMIAST? Myślałem że SD < HD < 3D, tak jak 1 < 2 < 3 - w sensie im dalej tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj emitowali Koraline na Canal+Film HD w 3D. Jak ktoś nie ma telewizora 3D to obraz był podwójny i nie dało się oglądać.

 

P.S. Nie uważam , że techonologia 3D jest rewelacyjna. Dla mnie 3D jest jakimś dodatkiem ale wcale nie ulepszeniem technologii HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrałem zaproszenie na pokaz meczu w 3D do Pubu Champions w Hotelu Mariott. Dostałem miejsce na samym środku w ringu. Do pubu mógł wejść każdy ale okulary dostały tylko te osoby, które były na liście. Hostessa rozdała czarne okulary z logo LG, później kelnerka przyniosła wielki talerz przekąsek: skrzydełka, oponki, krakersy, kanapki, kawałki kurczaka i 2 kupony na darmowe piwo (normalnie jedno piwo kosztuje tam aż 14 zł!!!). Noszę okulary i założenie okularów na okulary nie jest zazwyczaj wygodne ale w przypadku tych nie było to takie trudne i nie było aż tak niewygodne jak np. było na Avatarze w Silver Screenie. Początkowo na telewizorach było emitowane promo. O 16:50 promo zostało przerwane i pojawił się przekaz ze stadionu. Nie było żadnej czołówki rozpoczynającej transmisję. Pokazano komentatorów, którzy w pomarańczowych okularach wyglądali śmiesznie. Na sali wszyscy parsknęli śmiechem. Nie było nic słychać bo telewizory nie były podłączone do jakiegoś specjalnego nagłośnienia a tłum rozwrzeszczonych kibiców zrobił swoje. Wokoło na kilku telewizorach były włączone też inne kanały: Canal +, Canal + Sport, Orange Sport, Eurosport, Polsat Sport, SportKlub, SKY Sports i inne. Zauważyłem też kilka znanych osób: Mariusza Czerkawskiego, Michała Milowicza, Agnieszkę Maciąg, Piotra Kędzierskiego (siedział stolik dalej). W trakcie meczu hostessy rozdały kartki i długopisy Hallmark Channel by wpisać swoje imię i nazwisko. Po kilkunastu minutach hostessy zebrały kartki (długopisy niestety też) do szklanej kuli i wylosowano cztery drużyny, które walczyły w turnieju piłkarzyków. Nagrodą dla zwycięzcy był nowiuśki telewizor 3D od LG. Tylko co piłkarze zeszli z murawy hostessy już zabrały mi okulary mimo, że transmisja jeszcze trwała.

 

d05f559cdbc830d0med.jpg

Z takiej perspektywy efekty były marne.

 

2f56036967fffd49med.jpg

Z tej perspektywy oglądałem mecz na telewizorze, który widać za wpatrzonymi kibicami. Tu efekt 3D był już wyraźny.

 

A teraz o samej transmisji. Była prowadzona niezależnie od transmisji w HD. Były inne ujęcia, obserwowałem to na telewizorze z boku. Początkowo siedziałem blisko telewizora i trochę z boku co powodowało, że miałem trochę rozjechany obraz. Przesiadłem się do innego rogu stolika by obserwować mecz na innym telewizorze. Był dalej i na nim obraz w 3D było już widać znakomicie. Wrażenie robił komentator, który kilka razy wyciągnął rękę w stronę kamery. W rogu przez cały mecz nie było belki z wynikiem. Co jakiś czas w prawym górnym rogu pojawiał się tylko czas gry. 3 razy zauważyłem jakieś nieudane ujęcia. Strasznie mnie oślepiły i niewiele było na nich widać (jakieś takie poziome linie). Na zbliżeniach efekt był kiepski, zdarzały się też ujęcia bez efektu 3D. Ogólnie wrażenie bardzo fajne i nie żałuję, że poszedłem. Widać jednak było pewne niedoróbki i brak zamysłu realizacyjnego. Logo za bardzo rzucało się w oczy. W okularach obraz był trochę przyciemniony przez co tracił na ostrości. Całą transmisję oceniam na 4+. Brawa dla Canal + bo idzie w dobrą stronę i korzysta z nowych technologi. Przede wszystkim cieszy fakt, że Canal + 3D jest FTA na Hot Birdzie a w Raszynie został włączony przekaz DVB-T na kanale 48. Sam mecz zakończył się wynikiem 1:1 i był nudny. Na dodatek rozgrywany na stadionie, który wyglądał dość śmiesznie. Kilka ławek, łąka i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:brawo: Wspaniała instrukcja :brawo: To może teraz jeszcze napisz instrukcję każdemu, kto będzie używał metody zeza do oglądania wspaniałego 3D, jak w jego miejscowości trzeba dojść do okulisty

 

godzinne zezowanie mozna porownac do wpatrywania sie w maly okaz biologiczny przez lupke z odleglosci 5 cm, w polaczeniu z patrzeniem w dal, mozna to nazwac "treningiem miesni akomodacyjnych". A "ustawianie" ostrosci, do lamiglowki trenujacej sieci neuronowe mozgu! :)

 

Czyli "sport z umiarem". Warto pocwiczyc.

 

Rozumiem, że te okulary do 3D, to dodatkowy koszt, ale tak to jest już z tymi nowinkami - trzeba na to wydać kolejne złotówki z portfela; tak było, gdy ludzie wymieniali stare czarno-białe TV na super hiper nowe i kolorowe TV CRT, tak było i nadal jest gdy te super hiper TV CRT przyszło wymieniać na nowe TV LCD/Plazma/OLED HD Ready czy Full HD, a dekodery SD na dekodery HD i tak pewnie będzie, gdy się okaże, że do 3D jednak trzeba będzie posiadać specjalne TV 3D :roll: Tak będzie też w przypadku DVB-T - specjalny SetTopBox, dekoder z DVB-T albo TV przystosowany do DVB-T = koszt :| Chcecie zgrywać supernowoczesnych ludzi co to oglądają TV 3D, a żal wam wydać kilkanaście/kilkadziesiąt zł na specjalne okulary 3D :roll: To idźcie odrazu też do jakiegoś salonu samochodowego, znajdźcie najdroższy model samochodu i zacznijcie go przetaczać z wystawy w stronę wyjścia, a jak ktoś zapyta co robicie, to powiedzcie, że bierzecie to auto za free, bo tak normalnie was nie stać, a musicie się wylansować wśród sąsiadów

 

Duzo napisales, ale argumentujesz przeciwko wyimaginowanemu oponentowi. Ja sie z toba zgadzam. Metoda "na zeza" to ciekawostka fizyczno-fizjologiczna, a nie propozycja przeciwtechnologiczna. Apropos: jezeli mozna kupic okulary, w ktorych mozna objerzec Coraline na zwyklym LCD to napisz gdzie - biegne jutro! :). 3D TV to jest troche wiecej PLN niz piszesz. Czyli technologia typu "poczekam az zobacze u sasiada" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter Parker » 4 maja 2010, o 23:50

Okulary 3D (te czerwono-niebieskie) nic Ci nie dadzą. Promo nadawane jest w stereoskopowym 3D, czyli 2 obrazy ułożone są obok siebie (jeden dla lewego oka, drugi dla prawego). Natomiast jeśli będziesz chciał kupić okulary (najtańsze są po złotówce na Allegro), to wtedy będziesz musiał mieć obraz w anaglifie - czyli właśnie taki "kolorowy". Jedynie pozostaje Ci technika zeza - robisz zeza i oglądasz środkowy obraz.

 

Kiedyś miałam taki przyrząd, który umożliwiał oglądanie stereoskopowych przeźroczy. Może ktoś wykona coś podobnego do oglądania stereoskopowego TV 3D bez TV 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...