Skocz do zawartości

C+ 3D


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przekaz w 3D pojawi się na 28. kanale w terminalach platformy, jako CANAL+ 3D TEST. Bez odpowiedniego sprzętu, obraz i dźwięk pojawią się, ale obraz nie będzie nadawać się do oglądania. TV 3D z odpowiednimi okularami jest wymagany. W maju LG wprowadzi na polski rynek serię TV Infinia, przystosowaną do odbioru 3D.

 

Niestety nie będzie działało. Aczkolwiek pokazy 3D będą udostępniane także przez LG, także można się spodziewać, że w niektórych pubach sportowych będzie można zobaczyć jak to wygląda

 

Po 15 maja wybrane filmy będą emitowane w formie premier w 3D. Pierwszym z nich miałby być film animowany pt.: Koralina i tajemnicze drzwi. Najpierw pojawi się on w HD, a następnie także w 3D. Kolejne transmisje w 3D będą już kodowane.

 

Czyli można się spodziewać od maja premier filmów także w 3D. Ale czy ktoś dla kilku filmów i meczy będzie ponownie zmieniał TV? Niech lepiej zaczną wprowadzać kanały HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast zrobić ofertę cenową dla kibica,to oni biorą się za 3D.Tu nie jest UK tu nielicznych stać wydać za TV3D 1400Funtów.Na [beep]oły kasa się znajduje sknery.Byle prezesa zadowolić,a ile wam płacą producenci telewizorów.Już wiadomo dlaczego dawaliście TV w promocji,bo was nic nie kosztował.Macie umowę z tą firmą na promowanie TV 3D,Lepiej zróbcie lepszą ofertę cenowo dla zwykłego Polaka.Dla Francuza to tylko Grudzień jest miesiącem. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hitowy mecz ekstraklasy w trójwymiarze. Na pokazie w pubie już 15 maja, we własnym domu dopiero za kilka lat

 

Stacja Canal+ zapowiedziała pierwszą transmisję meczu piłki nożnej w trójwymiarze. 15 maja kibice przed telewizorami w całym kraju poczują się, jakby byli na stadionie, gdzie rozst[beep] się mistrzostwo Polski. Ale tylko wybrani.

 

 

Technologia trójwymiarowa szturmem bierze nasze kina, ale zanim pojawi się w naszych domach, minie przynajmniej 4 lata. Według Canal+ polska transmisja 3D będzie jedną z pierwszych w Europie dostępnych dla masowej publiczności. Pokazy telewizyjne w technologii stereoskopowej, czyli wymagającej specjalnych okularów, zostaną zorganizowane w pubach w kilku polskich miastach. – Pomysł nie jest taki oryginalny, angielska platforma cyfrowa Sky 3 kwietnia organizuje bardzo podobną akcję. Mecz Manchesteru także będzie można obejrzeć w pubach – mówi Andrzej Konaszewski, sekretarz redakcji branżowego miesięcznika Telekabel.

Oganiają się przed piłką

 

Co dokładnie zobaczą polscy kibice, na razie nie wiadomo. Transmisja z użyciem 9 kamer w technologii stereoskopowej zależnie od sytuacji w tabeli ekstraklasy zostanie przeprowadzona z Poznania (Lech – Zagłębie Lubin), Krakowa (Wisła – Odra Wodzisław) lub Warszawy (Legia – GKS Bełchatów). Wiadomo tylko, że widzów czekają szczególne doznania wizualne. – Trzeba przyznać, że ta technologia robi wrażenie, nawet w niewielkim telewizorze. Widziałem prezentację na ekranie o przekątnej 32 cale. Nie potrzeba gigantycznego ekranu kinowego, żeby zapaść się całym sobą zwłaszcza w migawki z meczu. Odruchowo oganiałem się przed piłką – opowiada ekspert.

 

Cyfra+ pomyślała także o prywatnych abonentach, którzy już mają telewizor 3D (i dekoder HD). Oni we własnym salonie będą mogli poczuć się jak na murawie dzięki serwisowi testowemu na kanale 28.

 

– To na razie żaden rynek, pojedyncze sztuki. Na razie telewizja 3D to tylko wirtualny gadżet, pokaz ma charakter reklamowy, o prawdziwym wkroczeniu do nas tej technologii na razie nie ma mowy – twierdzi Konaszewski. – Przecież do tego potrzebne są telewizory 3D, a najprostszy kosztuje około 20 tys. złotych. Na razie główną przeszkodą są koszty. Minie cztery albo pięć lat, zanim 3D zdobędzie jakiś poważniejszy udział w runku telewizorów.

3D idzie ścieżką HD

 

Dokładnie tak było z płaskimi telewizorami w technologii HD, czyli wysokiej rozdzielczości. Zaczynały od horrendalnych cen, powoli taniały i zdobywały rynek. Ale też stawały się coraz doskonalsze i bardziej zaawansowane. – Dziś potrzeba naprawdę wielkiego amatora nowości, a nawet snoba, żeby od razu pobiegł do sklepu i kupił telewizor 3D. Przecież o takiej telewizji dopiero zaczęto mówić, dostępne są pierwsze modele, zaraz pojawi się sprzęt nowej generacji. Poza tym na razie nie mamy programów, nie mówiąc już o całych kanałach nadawanych w 3D – uważa Konaszewski.

80 milionów telewizorów

 

Jest jeszcze jeden szkopuł – nie każdemu będzie odpowiadało oglądanie telewizora przez okulary. Umożliwiają one zobaczenie wielowymiarowej przestrzeni, jak zapewniają producenci, są lekkie i wygodne, ale nieprzyzwyczajonym mogą przeszkadzać. – Nie jestem pewien, czy dwie połowy meczu po 45 minut z okularami na nosie za bardzo by mnie nie umęczyły – zastanawia się Konaszewski.

 

Współorganizatorem technologicznym polskiego pokazu jest LG Electronics. Według przytaczanych przez tę firmę szacunków analityków rynku liczba telewizorów 3D sprzedawanych na świecie do 2014 r. ma osiągnąć 80 mln sztuk.

http://forsal.pl/artykuly/410824,hitowy ... a_lat.html

No to przed 15 maja sprzedaż telewizorów 3D może wzrosnąć nawet o kilkaset % :D

 

Ja dalej obstaję że telewizory 3D się nie przyjmą. Jeśli mam zakładać okulary do oglądania tv to lepiej by w tych okularach były małe monitorki które zapewnią obraz wyższej jakości niż ten na tv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jeśli mam własne okulary? Zakładać drugie? Pełen komfort :lol2:

A na poważnie: czysty marketing. Aby dużo się o Cyfrze mówiło w kontekście nowoczesnych technologii. Przecież nawet na zachodzie tego jeszcze nie ma. A tu gdzie naprawdę można coś zrobić aby nadgonić zachodnie platformy to bladziutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy 3D to dobry pomysł, przynajmniej N nie bedzie pierwsza ;) Kamerki co prawda pożyczaki z włoch ale zawsze coś.

Jednak martwi mnie fakt, iż na Hot Birdzie brakuje miejsca na transponderach na kanał HD a co dopiero na 3d, które przecież mają większe wymagania pojemnościowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiem, mogliby czasem puszczać filmy w 'zwykłym' 3D, czyli takim w którym wystarczą niebiesko - czerwone okularki. może to i staroświeckie, ale n-ka chce właśnie w taki sposób emitować niektóre filmy, a wydaje mi się, że byłby to najtańszy sposób na domowe 3D. (może w niezbyt genialnej jakości, ale ostatnio oglądałem jakiś film w takiej technologii na komputerze ino w wysokiej rozdzielczości - wrażenia były! ;) [btw]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wszystko rozchodzi się o to, że pojemności potrzeba tylko o ok. 15% niż przy kanale HD (Przynajmniej tak twierdzi Cyfra+), do tego nie potrzebują specjalnych dekoderów, bo dekodery C+ obsługują 3D. Ja się zgadzam akurat ze słowami prezesa C+: "Wszystko będzie w HD, część w 3D" - do tego ewidentnie dążymy i będziemy dążyć. Chociaż Canal+ 3D to nie ten i nie przyszły rok, moi drodzy.

 

A co do samego 3D: Jeja, po prostu nie mogę się doczekać, kiedy będę miał to cacko w domu. Efekt jest świetny, jak Ci coś wychodzi z telewizora, albo rozrabia gdzieś za nim. Oglądając prezentacje Cyfry+ na 47 calach bodajże czułem się lepiej niż w kinie 3D. Oczywiście problemem są owe okulary, ale cóż - coś za coś :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...