Skocz do zawartości

C+ 3D


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może się trochę powtórzę, sorki, ale coś mi się zdaję, że teraz w gabinetach okulistycznych będą reklamować ofertę 3D i adres do naszego forum, a dokładnie do tego wątku, gdzie jest podana ta cudowna technika oglądania oferty 3D bez specjalnych okularów i w dodatku na TV nie przystosowanych do odbioru 3D :twisted::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha padłem:D Wy myślicie że od tego wam się wzrok popsuje?? no litości, ktoś to zezem nazwał, ale musiscie po prostu popatrzec na obrazek skupiac wzrok za nim i wtedy te dwa sie w jeden na srodku skupiaja:) robicie tak wiele razy na dzien tylko nieswiadomie. Wzork to sie psuje od siedzenie na forum i przed tv:)

 

a tu obrazek do cwiczen, chociaz ten spot c+ o wiele lepiej wygląda :)

d2168.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wpadłem na pomysł by obejrzeć mecz Canal+ w 3d... bez telewizora 3d.

Wiem że pewnie większość wyśmieje ten pomysł ale zaraz tu opisze moją propozycję :

 

1. Kupić dekoder HD (jaki?) który sprawnie prześle obraz po sieci LAN do komputera, lub kartę DVB-S2 (jaką?) do komputera, która zrobi to samo.

2. Wykorzystać program Stereoscopic Player 1.6.1 dostępna na http://www.3dtv.at/Downloads który jest zrobiony na bazie Media Player Classic (a więc posiada opcję oglądania filmów z plików lokalnych jak i udostępnionych po sieci) w którym to jest możliwośc zamienienie podwójnego obrazu na lewe prawe oko na taki, który będzie można ogladać za pomocą okularów Anaglyph Red/Cyan

4. Kupić okulary Anaglyph Red/Cyan (dostepne obecnie w 4pakach Lech Premium) lub inne kompatybilne z programem (np. ColorCode3d - podobno lepsze)

3. Oglądać mecz z 4pakiem piwa ;)

 

Niestety nie mam obecnie sprzetu dostępnego w pkt.1 więc nie mogę przetestować tej metody, ale licze że znajdą się tutaj osoby które mogły by pomóc w tym małym projekcie i razem dojdziemy do celu jakim jest obejrzenie meczu w 3d bez tv3d ;)

 

 

 

EDIT:

Przetestowałem też iZ3D Media Player Classic , nie ma ograniczenia czasowego, obsluguje anaglyph (trzeba w opcjach wybrać), i ma możliwosc przechwytywania obrazu z podłączonych źródeł video, wiec przyszedł mi do glowy pomysł by podłaczyć dekoder Cyfry PVR przez euro/cinch do starej karty tv co przechwytuje obraz SD i w ten sposób obejrzec mecz w 3d na komputerze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po okularach red-cyan bolą oczy, oglądanie w nich jest męczące, a po zdjęciu ma się wrażenie oślepionego lewego oka od tego filtru red.

Poza tym po zdjeciu takich "okularów" zobaczcie jak przez ileś minut dziwnie widzicie kolory:

- zamykając lewe oko, patrząc prawym - widzi się wszystko bardziej na czerwono

- zamykając prawe oko, patrząc lewym - widzi się wszystko bardziej na niebiesko

Najlepiej sprawdzić to patrząc na jasne barwy w TV.

Nie wiem czy to zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

 

Jakos tak nikt jeszcze nie zauwazyl ze to C+ HD 3D i patrzac po innych stacjach ktore testuja nadawanie 3D - to nie bedzie zadne full HD tylko taki dziwny tryb 960x1080 ? Przynajmniej w wersji z SAT, BD pewno bedzie zawierac pelne ramki lewa i prawa 1920x1080... TV 3D bedzie musial obslugiwac ten tryb dzielac jedna ramke na pol, rozciagnac 2x w poziomie i wyswietlic naprzemiennie L i P do okularow migawkowych... Faktycznie do pewnej wielkosci telewizora da sie ogladac to cale 3D juz teraz bez okularow na zasadzie skupiania ostrosci wzroku za telewizorem - tyle ze obraz jest niczym 16:9 na telewizorze 4:3 ale za to 3D :-D Przy zbyt duzym TV trzeba by zrobic zez rozbiezny... :-D

 

Pozdro, Nameless.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Carlito3m, nie potrzeba stawiac zadnego krzeselka :-D, identyczny sposob jak ten: http://www.eyetricks.com/3dstereo.htm ... Obraz zyskuje glebie, ostrosc wzroku jest skupiona za plaszczyzna telewizora - na obrazie posiadajacym glebie. Nie przed - jakbys trzymal palucha miedzy TV a swoim nosem, nie na powierzchni TV jak przy normalnym obrazie, ale wlasnie "za" - w zaleznosci jak "gleboki" jest pokazywany obraz 3D... Widac calkiem fajnie - bez 3D TV i bez okularow...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padzeiro. wlasnie że ma to sens ;)

popatrz na reklamę canal+3d która obecnie leci na 28 kanale albo na youtubie. obraz jest podzielony na pol a mimo to na youtube dzięki funkcji 3D można go zmienić w obraz Anaglyphowy Red/Cyan ( i inne odmiany)

Pozatym na stronach programów które podałem można pobrac filmy zrobione w ten sam sposób jak leci na kanale 28, i zwykły odtwarzacz pokazuje 2 obrazy a te 2programy zamieniają je na obraz 3d ;)

 

ktoś może testował tę metodę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam. Czy rzeczywiście to będzie „PIERWSZA POLSKA TRANSMISJA 3D” 3D! Czy to tylko jednorazowy eksperyment? A raczej test. Czemu Canal+ tak prze w tej pewności. Pewności siebie. A jak ten „eksperyment” co do jakości legnie albo „umrze” na czas bliżej nieokreślony, to…

Przecież to raczkujące dziecko nie tylko w naszym kraju ale i na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się, za kilka, a raczej za kilkanaście lat 3D będzie na dobre gościło w naszych domach. Technika "idzie" do przodu tym bardziej, że już są prototypy telewizorów 3D do których nie trzeba używać okularów. A ten eksperyment legnie już za kilka tygodni, zapewne tylko jednostki są w posiadaniu telewizora 3D, ale w przyszłości się to zmieni. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozejrzyjmy się dookoła. Ile Canal+ ma „złom” - starych dekoderów i tych niby nowszych SD, że na te najnowocześniejsze, że tak powiem pozostaje jakieś trzy, pięć procent. Do tego może i jest kilku w Polsce, co posiada odpowiedni telewizor i więcej dla szpanu niż dla „kwitnącej” najnowocześniejszej technologii? I jeśli do tego, dodamy zupełny brak odpowiednich programów, to niech mi ktoś powie, o co tu chodzi? O szpan!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że o szpan. N-ka szpanowała HD w 2006r. Teraz Cyfra szpanuje 3D, najstarsza platforma, bądź co bądź to o niej właśnie będą mówić, że wprowadziła 3D na polski rynek...

Swoją drogą ciekawi mnie ile osób z Europy zobaczy ten mecz, choćby z ciekawości jak wygląda 3D. Spotkanie przecież będzie FTA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha padłem:D Wy myślicie że od tego wam się wzrok popsuje?? no litości, ktoś to zezem nazwał, ale musiscie po prostu popatrzec na obrazek skupiac wzrok za nim i wtedy te dwa sie w jeden na srodku skupiaja:) robicie tak wiele razy na dzien tylko nieswiadomie. Wzork to sie psuje od siedzenie na forum i przed tv:)

 

a tu obrazek do cwiczen, chociaz ten spot c+ o wiele lepiej wygląda :)

d2168.jpg

 

 

Dziabolek, jesteś master of masters! genialny sposób! co prawda po bokach widać dwa dodatkowe obrazy (czyli łącznie 3), ale ten po środku jest faktycznie jakby w 3D!

WIELKI SZACUN! ŚWIETNY POMYSŁ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tutaj daję przykładowy film w 3d (akurat na youtube, bo jest ich tam mnóstwo) - wybierzcie sobie z rozwijanego menu (obok przycisku 'fullscreen') pozycję crossed eyes i zobaczcie jak wygląda obraz i jak w sumie możecie oglądać dzisiejszą transmisję ;) [pomysł faktycznie jest świetny, ale moje oczy już prawie wysiadły od takiego zezowania przez 2 godziny...] jednakże warto spróbować nawet dla własnej rozrywki - jeśli ktoś posiada te stare, klasyczne okularki czerwono-niebieskie to również ma możliwość oglądania w nich (zobaczcie ile jest dostępnych funkcji wyboru oglądania 3d.. mogłoby coś takiego u nas, w cyfrze być to nie musielibyśmy wymieniać telewizorów specjalnie

 

;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...