Skocz do zawartości

Ariva 100E


Brutus1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Czy to w trakcie dłuższego działania czy natychmiast po włączeniu kanału? Ponoć są z tym problemy w nowszych softach.. zostaje chyba czekać na następną wersję oprogramowania.

2. Chyba tylko przez edycję ręczną plików na USB..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Mam wrażenie, ze ciągle. Kiedyś (jeszcze na starym sofcie, były przypadki, że po przeprogramowaniu kanałów dźwięk był poważnie niezsynchronizowany. Teraz mam wrażenie, że jest to ułamek sekundy, ale ten ułamek robi swoje...

Wie ktoś kiedy nowsze oprogramowanie wyjdzie?

Jaka była ostatnia w pełni sprawna wersja?

 

Przyznam, że kilka rzeczy mi się podoba w nowym sofcie - np. dopasowywanie obrazów do tv 16:9 - np. TVN zamiast nadawać panoramę to nadają 4:3 z czarnymi polami u góry i dole - nowy soft odpowiednio powiększa obraz do 16:9.

Na wcześniejszym sofcie i moim tv programy TVN wyglądały żałośnie, a teraz jest namiastka 16:9.

 

 

 

2. Próbowałem edytować pliki stacji, ale nic z tego. Bo aby uruchomić radio trzeba i tak wczytać nową listę, która jest pobierana z neta.

 

Jakiś inny sposób ktoś zna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Znowu wzywam o pomoc. Po aktualizacji softa z neta (bezpośrednio przez siec) w dekoderze nie działa net. Kabel dobry, dekoder wykrywany w sieci, DHCP nie działa (na poprzednim sofcie działał), ustawienia ręczne nic nie dają, w modemie nic nie było przestawiane...

 

Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wlasnie wgralem najnowsze oprogramowanie 2.14B4.zip fergusona dla ariva 100e hd z 29 czerwca 2011 r ,zobaczymy co zmienili faktycznie ,podobno szybciej chodzi ,tak przynajmniej pisza na stronie producenta .Dodam ,ze to co mi osobiscie przypadlo do gustu w poprzednim sofcie ,to to ze kanaly mialy numerki pokolei tak jak leci a nie jak w ori cyfry takie [beep]ie w banie i jak kanaly sobie przestawilem tak jak chcialem to numerki tez sie zmieniaja odpowiednio i wciaz sa pokolei a wiec nie jest zle ponizej link do strony producenta na ,ktorej znajduje sie owo oprogramowanie...

http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... down/1182/

 

i juz na dzien dobry mnie wkurzyli co za idio...ci z tego ferdka ,kanaly w nowym sofcie niestety nie zmieniaja numerow i tak oto uwazam ,ze ten soft jest do bani przenioslem np.kanal tvn24 z numeru 7 na numer 6 i teraz mam 1,2,3,4,5,7,6 i niestety nie mozna tego zmienic ,porazka !!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie to zrobilem,wylaczylem LCN i stal sie cud ,dzieki FFan tak sie zastanawialem bo zawsze w opcjach inne wlanczam wszystko na tak glownie mi chodzi o to zeby sie dekoder wnocy wylaczyl ale o tym nie wiedzialem ,musze dodac ,ze i tak jest kicha bo prawie na kazdyn kanale =zakodowane=zakodowane=zakodowane= ,wku...ia mnie to tak ,ze chyba zmienie na ten stary bop tam to nie bylo tak czesto tylko sporadyucznie a w tym nowym ojjjjjjjjjj !!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z w/w dekoderem otóż posiadam takie 3 odbiorniki połączone kablem poprzez spliter diviso multisystem rozdzielma cyfre +. W dniu wczorajszym z niewiadomych przyczyn jeden z dekoderów przestał działać :? . Po kilku próbach okazało się że felerny dekoder nie widzi karty klienta nawet po włożeniu samej karty cyfry+ nadal jej nie widzi i nie dekoduje kodowanych kanałów natomiast kanały niekodowane normalnie pracują. Kombinowałem już na różne sposoby zainstalowałem najnowsze oprogramowanie nic powróciłem do poprzedniej wersji na której pozostałe dwa dekodery pracują poprawnie nadal nic i już skończyły mi się pomysły dekoder jest prawie nowy ma 3 miesiące proszę o jakieś podpowiedzi co sie mogło stać bo nie chce odrazu odsyłać sprzętu do servisu bo to chwile trwa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinowałem już chyba wszystkie możliwości włożenia karty i każdy sposób po kilka razy w menu nie widzi karty puste pole się wyświetla a jest możliwość ze uszkodzenie takie mogło powstać po burzy? tylko chyba wtedy cały tuner by ugotowało razem z karta i jeszcze jedno ile mniej wiecej trwa czas oczekiwaniana powrót dekodera z servisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BUDZAK

Sprawdź tzw. wymianę krzyżową, kartę z innego dekodera do "niedziałającego" i kartę do innego tunera. Sprawdzałeś z originalną kartą? Jeżeli żadna z kart nie pójdzie, to wina leży po stronie czytnika kart. Upewnij się, że karta jest wkładana chipem do dołu.

Według karty gwarancyjnej serwis ma 14 dni roboczych na naprawienie usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy da się jakoś przerobić Arive 100e by odbierała kanały cyfrowego polsatu na oryginalnej karcie?

Jak ostatnio sprawdzałem to tuner wykrywa mi Nagravision ale na ekranie ciemno (TV Polsat miałem jakieś 2 sek. ale było to w nocy przy obrazie kontrolnym więc możliwe że stacja coś kręciła)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie to pojawiajace sie "zakodowane " mnie juz wku...ia wiec szukam tego poprzedniego A100E_2.11B7.zip na ,ktorym to sie zdarzalo ale rzadko ...bede wdzieczny jak ktos podesle link a ja tez bede szukal

ps.torcida rybnik - ja nie wiem moze jakbys podszedl do punktu polsatu i powiedzial ,ze masz swoj wlasny dekoder hd ferguson i chcesz zeby do niego ci karte przypisali to wtedy moze by dzialal ,zapytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jak można połączyć arive 100e z kinem domowym LG HT-762Tz aby uzyskać dźwięk przestrzenny przy czym hdmi z dekodera mam już podłączone do telewizora więc pozostaje mi tylko jak to ładnie piszą w instrukcji Koaksjalne cyfrowe wyjście audio S/PDIF :?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...