Skocz do zawartości

Ariva 100E


Brutus1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

By mieć fonię cyfrową przez kino:

Albo dość drogi konwerter SPDiF coax na optical, albo na teraz próba:

Ariva po hdmi do kina na hdmi in, z kina z hdmi out do TV.

 

Jeszcze jest możliwość, że np. TV ma wyjście fonii cyfrowe optyczne, wtedy najlepiej z TV światłowodem do kina na optical in

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj skojarzyłem kino domowe z amplitunerem, konwerter coax do optycznego od razu sobie odpuść, czasem dziala ale to czasem nie jest za często, co do podłączania TV to HDMI out wystarczy do podpięcia TV, telewizor wykryje go jako Home Cinema i będzie nim sterował (przynajmniej powinien)

 

co tam masz jeszcze napodpinane,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na razie mam podpięty TV z kinem HDMI i Optical a arive z TV również hdmi zależało mi na podpięciu osobno arivy z kinem i TV bo rzadko używam kina i nie widziało mi się przy każdym włączeniu TV używać 3 pilotów :/ a dojście do kina mam beznadziejne wiec przepinanie również odpada dobra już wiem wszystko po postu przy kolejnym podpisywaniu umowy z cyfrą wezmę od nich dekoder dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam arive 100e hd no i moj problem jest taki jak zapewne wielu osob, zawiesza sie i np po paru godzinach nie uzywania gdy wlacze pokazuje sie napis zablokowane, musze wstac i wyjac a potem znowu wlozyc karte i chodzi.Dodam ze uzywam go ze spliterem do cyfry plus. Co jest przyczyna tego??Sile sygnalu mam na 84% a jakosc na 75%, bo nie mam zabardzo jak ustawic lepiej.wgralem teraz soft A100_20110530_2.13B5_patch

Mam nadzieje ze ktos cos doradzi bo denerwujace to jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Kilka dni temu kupiłem DiSEqC 8/1 który posiada w sobie również sumator, co pozwala dołączyć sygnał z ant. naziemnej.

Czy na Ariva 100E będzie szło dołączyć sygnał z ant. naziemnej?

Twoje pytanie jest dziwnie sformułowane.Do diseqC 8/1 można podłączyć 8 konwerterów i jedną antenę naziemną.Tak z sumowany sygnał biegnie do kabla a dalej do ewentualnego gniazdka gdzie ponownie można rozdzielic ten sygnał na sat i ntc.Do wyjscia sat w gniazdku możesz podłączyć tuner Ariva 100E i będziesz odbierał sygnał sat a do wyjścia tv w tym samym gniazdku możesz podłączyć tuner DVB-T i będziesz odbierał ntc.Razem możesz mieć osiem takich par.Ariva jest tunerem z wejściem tylko na sygnał sat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem możesz mieć osiem takich par.

 

Osiem par czego? DiSEqC 8/1 pozwala na podpięcie tylko jednego tunera SAT. Dodatkowo urządzenie które zakupił kolega pozwala na wprowadzenie do kabla sygnału TV naziemnej. @pyra116 dobrze odpowiedział Ariva 100E to nie Ariva 120 Combo i nie odbiera NTC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Chcę sobie zakupić tuner Ariva 100E. Przeczytałem o nim wiele recenzji w internecie i jestem już prawie zdecydowany, ale nie znalazłem odpowiedzi na jedno nurtujące mnie pytanie, a to dla mnie jest sprawa ogromnie ważna.

 

Tuner będzie podłączony do telewizora LCD (16:9) przez gniazdo HDMI.

Chciałbym się dowiedzieć, w jaki sposób w tej sytuacji będą wyświetlane na moim telewizorze kanały SD, które nadają w formacie 4:3 (częściowo, jak TVP1, TVP2; albo w całości, jak TV Puls, Tele5)? Jestem zwolennikiem oglądania 4:3 tylko z zachowaniem naturalnych proporcji, tj. z czarnymi pasami po bokach (nie akceptuję ani rozciągniętego obrazu, ani przyciętego u góry i dołu). Ineresuje mnie więc, czy w tej Arivie 100E da się tak ustawić, żeby na kanałach SD automatycznie dodawano czarne pasy, gdy kanał nadaje w 4:3, natomiast SD 16:9 oraz HD było normalnie na pełnym ekranie?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Qqryq1999

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam mam problem z dekoderem. Kilka dni temu zauważyłem nowy soft na stronie ferdka, pomyślałem no fajnie zobaczymy co tam zmienili w tym sofcie. Po ściągnięciu zaczynam wgrywać przez USB ,dekoder zrestartował się i na wyświetlaczu pisze ASH poczytałem trochę w necie co trzeba zrobić. Kupiłem USB converter RS232 model:U232-P9 i do tego kabel RS232 Null-Modem. Podłączyłem to wszystko i nic wyskakuje mi error

I takie moje pytanie czy dobre kable kupiłem żeby wgrać ten soft przez RS232

podaje parametry

* Fabrycznie nowy, naajlepszy adapter USB to RS232 Prolific PL2303

* Kompatybilny z USB 2.0 oraz USB 1.1

* Ekranowany przewód o długości ok 120cm

* Prędkosć transmisji do 1 Mbps

* Plug & play oraz Hot Swap

* Pełna emulacja portu RS232 (COM)

* Pracuje w Windows 98/ME/2000/XP/Vista/Win7 oraz Linux i MAC OS9.0/OSX

 

Vista i Win7 w wersji 32bit oraz 64bit

 

 

a jakie sterowniki do tego ,bo na płycie jest ich masa i nie wiem dokładnie który wybrać

 

 

oto error jaki mi wyskakuje w programie NewUpgradeTool_Linbo :

Open Serial Port..

Sync to serial port..

Send Address..

Download All Chunk

->Error:Send Packet Data Error!Send Packet Error!Please Check serial port device

 

 

AAAAA taki w ArivaUpgrade:

SET stb memory error

 

komputer w menadżerze urządzeń widzi takie coś Prolific USB-to-Serial Comm Port(COM3)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ze najpewniejszy to jest com - com, ale wiadomo, jak to w życiu - kupujemy nowy wypasiony komp, tyle, ze bez coma.

Z przejściówkami to często loteria zależna od danego tunera i wymagań transmisji i samego programu do komunikacji.

Na jednych działają OK, inne tunery ciężko zaprogramować.

W ostateczności trzeba szukać kompa z comem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ariva Upgrader 2.0.0b, nie 2.0.0c (w kilku przypadkach nowszy nie daje rady; nie słyszałem jeszcze żeby starszy nie dał rady a nowszy dał).

Do tego kabel łączący następujące piny : 2-3 3-2 5-5.

Na chińszczyźnie (Ch-341 Usb ! - tak się prezentował ten sprzęt w menedżerze urządzeń) programowałem wiele razy w ten sposób - zawsze od razu zaskakiwał. 2.0.0c wywalał się na Memory STB set error czy coś takiego..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...