Skocz do zawartości

Ariva 100E


Brutus1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powiedzcie mi czy jest jakakolwiek opcja by podłączyć Arive 100E do wzmacniacza który ma tylko chinch czy są jakieś przelotki miedzy coaxial a chinch? Ewentualnie

czy podłączjąc go przez HDMI bede mógł wyprowadzić z EURO sam dzwięk na wzmacniacz? Czy ktoś kto ma ten odbiornik może to sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fridoom - sprawdziłem obraz na Sagemie, właśnie leci meczyk Arka - Widzew i na Sagemie jest ok, pojawiła się drgawka może raz na 10 minut na kanale C+ Sport, na arrivie obraz jest ciut ładniejszy ale te dgrawki są częściej, dziwnie się ogląda, obserwuje dalej arive zobaczę co będzie po dłuższym czasie oglądania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście u siebie problem ze smużeniem obrazu ?

Szczególnie wczoraj było to szczególnie widoczne kiedy oglądałem w TV Jurasic Park. Podczas ciemnych scen kiedy na ekranie nie było zbyt dużo kontrastowych obiektów (mgła, noc, woda) na ruchomych obiektach pokazywało się coś w rodzaju ogromnego motion blura. Po prostu nie dało się tego oglądać. Zjawisko to występuje niezależnie od połączenia tunera z TV (RGB lub HDMI). Ten sam efekt występuje podczas odtwarzania tego samego materiału z pendrive, ale już nie występuję kiedy odtwarzam na komputerze lub z komputera poprzez HDMI na Telewizorze.

 

Czyżby moja ewidentnie Ariva miała jakiś problem z dekodowaniem materiału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy moich dziwnych przygód z tym dekoderem ;)

 

Wymyśliłem sobie, że raz na jakiś czas będę podłączał moją Arivę do monitora kablem DVI-HDMI i kablem Euro-Cinch do miniwieży Sony HCD-H5 (ma ona dwa wejścia Cinch, tak jak na tej fotce http://muare1.vcmedia.vn/images/50/DSC08513_1279945588.jpg).

 

No i wszystko byłoby OK, gdyby nie to, że dźwiękowi towarzyszy ciągłe buczenie. Kabelek Euro-Cinch mam taki http://allegro. :censored: , wiem że tani i badziewie ;) ale jak jest podłączony do 'białego' nboxa to nie ma takiego efektu, dźwięk jest OK. Złącze euro w Arivie chyba działa prawidłowo - testowo podłączyłem ją kablem Euro-Euro do tv i działa normalnie.

 

Podejrzewam, że jakiś lepszy kabel Euro-Cinch mógłby pomóc (może ktoś jakiś poleci?), ale dziwi mnie to że mój kabel podłączony do nboxa działa bez zarzutu ;)

Macie może jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej przypomina to drgawki

 

Panowie opanujcie się trochę i poczytajcie! 100% telewizorów sprzedawanych w

Europie obsługuje prawidłowo na wejściu tylko 50Hz !!!

 

Czyli prawidłowo powinniście wybrać 720p_50 (HD Ready) lub 1080i_50 (Full HD)

 

Ustawianie 60Hz nie ma sensu - bo jest używane na innym rynku - tzn w USA

(opcja ta jest i to się chwali Arivie - dla tych co przy tanim dolcu kupili telewizory za wielką wodą)

Wybieranie niej niewidomo po co? na Europejskich tv może powodować drżenie i inne objawy.

Sorry ale jest to jednak wina użytkownika a nie sprzętu.

 

50Hz sygnału wejściowego taki jest standard w Europie !!!

nie ma to związku z marketingiem i częstotliwością odświeżania matrycy telewizora 100Hz, 200Hz, 400Hz czy 600Hz

 

jeśli dobrze pamiętam była już o tym dyskusja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko nie oto chodzi czy ja gdzieś napisałem ze mam ustawione 1080i 60Hz i mi przecina nie

Po prostu nie mogę ustawić talerza, lub dekoder jest walnięty na kanałach SD max 75% jakości talerz 75cm a najlepsze ,ze na kanałach HD wyciąga 79-83% i o co chodzi

mam gdzieś to 60Hz czy 50Hz przecina mi bo mam za mało jakości ferdek musi mieć minimum 80%

 

 

jutro wpadnie majster to rozpracujemy o co kaman :) i napisze jaka mogła być przyczyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z Arivą, opisywany w wątku Samsung 370G ale myśle, że bardziej dotyczy on Arivy, która służy mi zarówno do odbioru C+ jak i jest przelotką dla polsatowskiego Samsunga 370G. Po aktualizacji oprogramowania w Samsungu na Arivie nie mam kanałów z polaryzacji V. Jak odepnę kabel antenowy z Samsunga kanały chodzą normalnie. Może ktoś coś poradzi bo w innym wypadku pozostaje mi pociągnąć drugi kabel z anteny do Samsunga... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu dał bym sobie spokój z tym badziewiem oddaj to do sklepu i kup coś innego. Mam to samo co ty nie działają mi kanały TVN, canal+, +sport 2 i inne brak sygnału i to dlaczego? sam nie wiem badziewie i tyle nie polecam nikomu ten dekoder kanały przecinają sygnał max 75% na antenie 75cm no chyba ze masz kupę kasy rozwal to młotkiem i po problemie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracam do domu a tu wszędzie "zakodowane".

http://www.ferguson-digital.eu/pl/compo ... 1/270.html

tylko, że mam najnowszą nie-testową wersję...

 

edit: na testowej też nie działa...

 

 

@mich jak jest widziany dysk w komputerze? Sprawdź styki.. ewentualnie poczekaj chwilę. W ostateczności zmień oprogramowanie.

SAMSUNG SP2504C USB Device, sprawdzałem... czekałem 15-30min i nic. Próbowałem na A100E_1.06B7 i A100E_2.01B5. Pendrive'a wykrywa bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mam problem z swoim tunerem przy oglądaniu jakiegokolwiek kanału tuner samoczynnie się resetuje tak co 5-30 min, tak po 20s można znowu ogladać,

 

zrobiłem aktualizacje (1.07B7 przez usb, pozniej przez RS232, robilem powrót do ustawień fabrycznych przy każdej próbie, dodawalem kanały z pliku czy robilem skanowanie, nawet raz przy skanowaniu kanałów mi sie zresetował) probowałem wersji testowej (2.07B3) to wogólę paskudnie działa wiesza się co minute tak że trzeba podejść do niego i przełączyć zasilanie on/off

 

siła sygnału to 90% jakość to 70-75% do tv podłączony jest pod HDMI, działa z kartą od splittera która jest specjalnie pod niego zaprogramowana, drugi tuner innej firmy działa bez problemu,

 

nie wiem co może być przyczyną wydaje mi się że jest to wina oprogramowania ale nie jestem pewien...

 

bardzo proszę o pomoc czasami to jest tak uciążliwe że traci się ochotę na oglądanie czegokolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...